Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112451) Astery válasza Bandeee82 (#112450) üzenetére


Astery
senior tag

Köszi. Akkor hál' istennek egy versenyző kiesett. Üzletben volt kiállítva és ott szerettem bele a C3-ba. Viszont ár/érték arány miatt még a kalapban van a TCL 50C803. Majd megnézem azt is élőben.

(#112452) Astery válasza Astery (#112451) üzenetére


Astery
senior tag

C3 lett a befutó. YouTube videók alapján beállítottam a képet a különböző tartalmakhoz. Nagyon tetszik a TV. Egy dolgot nem sikerült még megoldni ... ha egyáltalán van rá megoldás ... a csatornák váltásakor nagyon eltérő hangerőket nem egyenlíti ki. Folyamatosan halkítani vagy hangosítani kell. Van olyan beállítási lehetőség ami ezért lenne felelős? Hozzáteszem, hogy nem a beépített hangszórót használom hanem soundbart. Ez lenne az oka?

(#112453) blakey válasza Astery (#112452) üzenetére


blakey
titán

Van hangerő kiegyenlítés, de azt nem tudom, hogy hatással van-e a külső forrásra vagy sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#112454) Astery válasza blakey (#112453) üzenetére


Astery
senior tag

Köszi. Meg is találtam a Hang - Speciális beállítások között az Automatikus hangigazítást ... de sajnos nem ajtív. Gondolom nem támogatja a HDMI/ARC portra dugott hangszórót.

(#112455) pjen válasza Astery (#112454) üzenetére


pjen
félisten

Én már pár Tv n próbáltam. A reklám mindíg hangosabb és a HBO mindíg halkabb, akár mit állítok be. Legalábbis nálam.

(#112456) ElGreco16


ElGreco16
újonc

Sziasztok,
Adott egy kb 2 hónapos LG OLED 65G2 TV
Ma észrevettem egy foltot a kijelzőn, ami szürke képen látszik igazán. Valakinek esetleg van ötlete, hogy mi lehet ez?

Köszi, ha van ötleted.

(#112457) PLaci58 válasza ElGreco16 (#112456) üzenetére


PLaci58
őstag

Így ránézésre vagy feszül vagy melegszik a TV. Elég zárt elhelyezésnek látszik, ahhoz képest, hogy a gyártók kb. 20 cm-es szabad területet kérnek körbe.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#112458) ElGreco16 válasza PLaci58 (#112457) üzenetére


ElGreco16
újonc

Köszi a választ.
Bal oldalt 15, felül 10 cm. Alul 20cm, a jobb oldal meg nyitott. (a bal oldalon a szekrény sincs falon)
A feszülést nem nagyon értem.... a saját konzolján van, hogy tud megfeszülni?
Most jöttem a MM-ból ahol az LG promóter azt mondta, hogy panelcsere. Mielőtt mutattam a képet, kérdezte, hogy bal oldalt van-e a "hurka". Mondta, hogy többször találkozott már ezzel a jelenséggel, bár nem ennél a szériánál.
Hétfőn hívom az ügyfélszolgálatot. Meglátjuk mint mondanak.
Köszönöm mégegyszer

(#112459) PLaci58 válasza ElGreco16 (#112458) üzenetére


PLaci58
őstag

Nekem úgy tűnik a képen, hogy be van építve a szekrénybe 😀
Ha többnél is ilyen hiba látható, akkor gondolom, hogy ott a hiba mögött van valami panel a TV-ben, ami megfőzi az ötleteket.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#112460) PLaci58 válasza PLaci58 (#112459) üzenetére


PLaci58
őstag

ötletek = OLED 😀

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#112461) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy LG tv-re létezik alternatív youtube player, mint pl a Smart Tube androidra?

(#112462) mobilizmo válasza AthlonXP (#112461) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

A WebOS zárt forráskódú, így ilyenek sajnos nem tudnak létezni rá.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#112463) blakey válasza mobilizmo (#112462) üzenetére


blakey
titán

Ehhez képest Kodi is telepíthető, azaz nincs akadálya, más kérdés, hogy van-e rá igény és affinitás az elkészítéséhez.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#112464) mobilizmo válasza blakey (#112463) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

A ST és társai segítségével egy fizetős szolgáltatást veszel ingyen igénybe és az android nyílt. És bőven van fejlesztő aki, meg tudja csinálni, de ott folyamatos harc folyik a Google-al. A WebOS zárt és az LG kizárt, hogy fejlesztene a rendszerre Google lenyúlós alkalmazást.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#112465) blakey válasza mobilizmo (#112464) üzenetére


blakey
titán

Most csak annyit írtam, hogy webOS-re van Kodi. Bárki, aki ért hozzá és kedve is van, fejleszthet egy alkalmazást.
Kodi alá van YouTube kiegészítő. Tehát meg is van a válasz, Kodi telepítése után lesz YouTube is. Nem próbáltam, de elvileg egész jól működik a Kodi webOS alatt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#112466) mobilizmo válasza blakey (#112465) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Értem, csak annyit írtál. Ettől még nem változik meg az a tény, hogy a WebOS nem nyílt forráskódú. Appot csak az tud rá írni aki ismeri, azok meg jelenleg az LG (WebOS) fejlesztői.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#112467) SPF


SPF
senior tag

Sziasztok, használ valaki LG és Samsung tv-t is? LG tv-n Netflix közben elő lehetett hozni az eltelt időt és a felbontást a bal felső sarokban. Samsung esetén van erre lehetőség?

(#112468) AthlonXP válasza mobilizmo (#112462) üzenetére


AthlonXP
őstag

Köszi a választ, ettől tartottam. Mindegy, akkor marad a tv okosító, androiddal...

(#112469) DEXTERke


DEXTERke
tag

Udv illomodon mindenkinek!

Erdeklodnek, hogy az osszefoglaloval mi ujsag itt?
"Mivel a kérdések többsége a jelenleg még forgalomban lévő 2014-es modellekkel kapcsolatos így elsődlegesen ezeket a modelleket, modellcsaládokat fogom részletezni, a Teljesség igénye nélkül, elsősorban a keresettebb modellekre koncentrálva."

Nekem ugy tunik, hogy kb. 2014 ota nem volt benne ertelmes frissites. (nyilvan az adatok egy resze meg relevans lehet, de igy 2024-ben 2014-es webos 2-es modelleket ajanlani, mar talan nem annyira relevans).

Leginkabb azert kerdezem, mert gondoltam elkezdek olvasgatni, hogy manapsag milyen LG tv-ket ajanlanak a tombtarsak, mivel anno 2016-ban is ilyen ajanlas alapjan vettem az UF850V-met is, amivel meg vagyok elegedve, de jo lenne ma mar egy ujabb webos-es modellre cserelni talan.

(#112470) ElGreco16 válasza ElGreco16 (#112456) üzenetére


ElGreco16
újonc

A support azt mondta, hogy nem melegedett át az a terület, és fél/egy óra használat után nem kellene megjelennie ennek a foltnak.:)
Végül egy pixelfrissítést ajánlott, ami egyelőre megoldotta a problémát.

(#112471) mobilizmo válasza DEXTERke (#112469) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Az összefoglalóval az a helyzet, hogy annyi modell van már ami ráadásul évente megújul és eléggé megoszlanak a vélemények az egyes típusok/technológiák "jóságáról", hogy gyakorlatilag nincs értelme az összefoglalónak. Illetve olyan tájékozottság és munkamennyiség kellene a naprakészen tartásához, ami nem éri meg szerintem. A technikai információknak mindenki utána tud nézni a gyártó weboldalán, a szubjektív véleményeket meg a topikban egy kérdés feltevéssel meg fogod kapni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#112472) LouiS22 válasza DEXTERke (#112469) üzenetére


LouiS22
veterán

Ha találsz még C2-t, akkor azzal nem lősz mellé. De nyilván szubjektív szempontjaid is vannak, azokat meg te tudod. Az viszont biztos, hogy a C2 egy kiba jól sikerült darab lett :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#112473) DEXTERke válasza mobilizmo (#112471) üzenetére


DEXTERke
tag

Ertem. Szvsz ezt erdemes lenne az osszefoglalo elejeben leirni, vagy teljesen torolni akkor.

(#112474) DEXTERke válasza LouiS22 (#112472) üzenetére


DEXTERke
tag

A problema mar ott kezdodik, hogy nem tudom mi az a C2. :)
Anno 2016-ban megvettem a fent emlitettet, azota pedig egyaltalan nem neztem utana, hogy mibol mi, merre hany meter. Teljesen meg voltam/vagyok vele elegedve, ugyanakkor jo lenne, ha tudnek rajta futtatni olyan appokat (pl. plex), amelyek az en webos verziomra mar nincsenek (vagy sosem voltak).
Anno specifikusan valaszottam ezt, az akkori igenyeknek megfeleloen (kis input lag pc-vel valo osszekotteteskor, beepitett dlna player tudjon lehetoleg sok formatumot, feliratokat, kodekeket, legyen rajta hdmi arc, stb.)

Ezert is gondoltam, hogy visszajovok ide, felfrissitem a tudasom az osszefoglalo alapjan, de sajnos ugy tunik ez nem mukodik.

Igy marad az, hogy elkezdek guglizni, aztan kideritem, hogy hol tart ma a tekknologia... :/

(apropo.. ha eladova valik az UF850V-m, erdekel valakit? :D)

(#112475) LouiS22 válasza DEXTERke (#112474) üzenetére


LouiS22
veterán

A gugli segíteni fog a C2-ben is és a többiben is.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#112476) demars


demars
addikt

Sziasztok.
Van egy elég "régi" LG 39LA620S okos tv. Anno mindent is tudott, bár elég ritkán használom. Hétvégén szerettem volna a youtube -ról lejátszani mesét a gyerekeknek de sajnos nem tudott betölteni (Azt írta, hogy a böngésző nem támogatott). Wifin csatlakozik a hálózathoz.
Milyen eszközzel lehetne orvosolni ezt a problémát?
Köszönöm!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#112477) Gyarmati_ válasza demars (#112476) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia, pl egy ilyen megoldással.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#112478) demars válasza Gyarmati_ (#112477) üzenetére


demars
addikt

Köszönöm! :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#112479) Vackor1


Vackor1
tag

Sziasztok!
Szeretnék venni 85/86 colos tv-t, amelyik rendelkezik PVR funkcióval ( pipa, mert kb. mindegyik tudja ) de jó lenne ha két tuneres lenne, ami ráadásul nem egy kábelen bejövö adás és egy telefon/youtube/bármi mást jelent, hanem ha mondjuk nézek egy tv műsort, akkor osztott vagy kis képernyőn tudjak nézni egy másik tv adást is. Régen talán PIP és/vagy PAP- nak hívták. Ebben az esetben remélem azt is tudja, hogy miközben külső HDD-re felveszem az egyik műsort, közben lehessen csatornát váltani és egy másikat nézni. Tud valaki típusban-elérhetőségben segíteni ?
Néztem most kettő 86-ost is, és azt vettem észre, hogy a time-shift funkció az újabbakon már úgy működik,hogy amíg nézed a műsort, addig vissza tudod tekerni/meg lehet állítani majd folytatni, de ha csatornát váltasz ( mondjuk reklám közben megnézed mi megy másik csatornán ) , akkor az addigi törlődik és az új csatornát kezdi el rögzíteni. Elég balfalságnak tartom, a régebbi 55LA és 65UK tvmmegtartja , ami addig ment, 1,5 órát rögzít folyamatosan,ami kifejezetten értelmes, jó dolog... Lehet még ugyanezt tudó tv-t venni a fenti paraméterekkel?

Bocsánat, kicsit hosszú lett, de remélem érthetően írtam ! :)

Előre is köszönöm a reagálásokat!
Üdv!
Zsolt

Mindenkinek legyen szép a napja!

(#112480) Lacus66


Lacus66
újonc

Sziasztok. Vettem egy LG 75UR76 tévét. Sajnos normál távirányító van hozzá. Szeretném le cserélni egy magic remote irányitóra. Mindegy melyiket veszem? A tv a 2023 ad webost használja. Vagy ilyesmi.... Köszönöm a segítséget.

(#112481) skroy válasza Lacus66 (#112480) üzenetére


skroy
senior tag

Az MR22GN az emagon jelenleg 10600-ért van, ingyenes szállítással. Nekem az van, meg vagyok vele elégedve. :K

(#112482) smc válasza skroy (#112481) üzenetére


smc
addikt

Nekem is van ilyen, szép meg jó, de hogy egy rohadt play/pause gombot nem tudtak rátenni.. :W

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#112483) DEXTERke válasza smc (#112482) üzenetére


DEXTERke
tag

Nane. Komolyan meg mindig itt tart az LG, hogy nem sikerult a play/pause gombok felrakasa a taviranyitora?

Emlekszem anno 2015-16-ban is errol ment a diskurzus itt, hogy nincs rajta. Aztan volt egy valamilyen modositott valtozata ugyanannak a magic remote-nak, amire valahogy sikerult rapreselni. Azt gondoltam, hogy ez akkor igy is maradt, de akkor tevedtem.

(#112484) skroy válasza smc (#112482) üzenetére


skroy
senior tag

Az nekem is hiányzott eleinte, de az OK gomb ellátja ezt a funkciót. Már hozzászoktam.

(#112485) Midway


Midway
senior tag

A dedikált gombok helyett jobb lett volna azokat tenni rá.
Már töbször előfordult , hogy véletlen megnyomással azonnal telepíti az appokat. :((

(#112486) Lacus66 válasza skroy (#112481) üzenetére


Lacus66
újonc

Köszönöm a választ. Mivel Németországban élek az eMAG kiesett, maradt az eBay. Tehát mindegy az irányitó mert több féle van kiadva. Most láttam nagyobbat és kicsit más alakut
Régebben volt egy 3D LG tévém ahhoz volt magic remote irányitó, de valóban azon sem volt az a fajta gomb ami írva vagyon lejjebb....

(#112487) smc válasza skroy (#112484) üzenetére


smc
addikt

Az a baj hogy ezen az a görgő is, amit ha elforgatsz akkor jön a légegér. És az OK-ra legtöbb esetben csak akkor van pause ha kétszer nyomom meg.
Van egy MR20GA is, azt használom az ágyban, azon van Play/Pause gomb. Persze a magic remote része nem kompatibilis, így minden okézásra kidobja, hogy ez nem jó távirányító, de azért működik infrásként. :DDD

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#112488) Astery


Astery
senior tag

Sziasztok! Találkozott vki már olyannal, hogy egyik napról a másikra zárolódnak csatornák? Egyik nap még jó aztán másnap 2-3 csatornát csak a kód beírása után lehet nézni. Vhogyan véletlen zárolhatóak a távirányítóról? Az alany egy C3.

(#112489) blakey válasza Astery (#112488) üzenetére


blakey
titán

Véletlenül nem korhatáros műsorokról van szó? Kapcsold ki.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#112490) Astery válasza Astery (#112488) üzenetére


Astery
senior tag

Köszönöm. Be volt kapcsolva - úgyhogy valószínűleg ez okozta. Nem tudtam, hogy van ilyen funkció.
Szerk: blakey, neked akartam megköszönni :R

[ Szerkesztve ]

(#112491) draco31


draco31
veterán

Hello!

43UK6300MLB, 4 éves lassan.
Tegnap este észrevettem, hogy random újraindul.
Falusi környezet, kertes ház, utcán közvilágítás neoncsöves.
Tegnap este 2x is volt olyan, hogy gyors le-fel kapcsolást csinált a közvilágítás, és ugyan ebben a pillanatban indult újra a TV is.
Fura volt, de gondoltam csak sok volt a pia a xanax-ra :DDD
Viszont most 1 órája nézem lassan, és ugyan úgy volt már kettő újraindulása. Ez mindössze annyi, hogy kikapcsol a TV, és 1 másodperc múlva újra megy is.
Olyan, mint amikor van egy kis áramkimaradás.
De semmi más nem reagál az egész lakásban így.
Illetve egy 5 csatlakozós hosszabbítóban van a TV, amik vele együtt vannak bedugva, szintén semmi hibajelenség. Beltéri egység, asztali óra, mini PC, semmi nem indul újra.
Ugye így most nappal nem megy a közvilágítás, így azzal sem függhet össze.
Lehet hogy fáradnak a kondik a táppanelen?
Illetve még annyi, hogy 2 hete volt a lakásban teljesen újrahúzva a villamos hálózat, de azzal sem lehet gond, mert akkor más is vacakolna, és nem tegnap kezdte volna ezt.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#112492) draco31 válasza draco31 (#112491) üzenetére


draco31
veterán

Tárgytalan, kiderült, hogy valami hálózati hiba van a környéken, és túl érzékeny a tv rá.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#112493) wariorinside


wariorinside
csendes tag

Sziasztok!

2 éves LG nanocell tv gari lejárta után 5 nappal :W megjelent 2 színes csík a tévémen (egy vízszintes és egy függőleges).
LG szeríz szerint kijelző panelt kell cserélni ami kb 140 ezerre jönne ki (akkor már inkább tv csere).
Független szervíz szerint is valószínűleg panel, de be kell vinni, hogy biztosat mondjanak.
Mivel elég macerás bevinni, ha nincs rá sok esély, hogy olcsóbban lehet javítani akkor nem hurcolnám.

Van rá esély, hogy olcsóbban, panel csere nélkül lehet ezt javítani?
LG 55NANO753PR NanoCell Smart LED TV

(#112494) sirály69 válasza wariorinside (#112493) üzenetére


sirály69
őstag

Sajnos kb ennyi az ára.
Én is hasonló hibával küzdöttem, de nem Nano paneles volt.
Garis volt. Ingyen cserélték, de a visszaküldés során betört a kijelző és nem cserélték megint, fizessek.
Vettem egy új LG tv-t 158 000 ért... :U

Szerver Hosting Debrecenben

(#112495) jotzo01


jotzo01
tag

Sziasztok,
55" tv-t szeretnék venni. Eddig ezt a kettőt néztem ki: LG OLED55C31LA és LG OLED55G23LA
Összehasonlítás: [link]
Ha jól értelmezem, a kettő között annyi a különbség, hogy a C31-nek valamivel jobb a hangja, a többi ugyanaz (még a fogyasztásban van valamennyi különbség, de az lényegtelen)
.És nem tudom, jól értelmezem-e, de mivel a C31-nek nincs talpa, így csak falra lehet szerelni, vagy megoldható a talpra szerelés is?
Illetve ha van itt szakértő, melyiket javasolja a kettő közül?
(A C31-ről volt fentebb szó, mintha az lenne a befutó)

(#112496) jotzo01 válasza jotzo01 (#112495) üzenetére


jotzo01
tag

Esetleg még szóba jöhet a LG OLED55C32LA, mondjuk nem vágom, miért +60.000HUF a C31-hez képest. [link]

(#112497) nikos21 válasza jotzo01 (#112496) üzenetére


nikos21
aktív tag

A Evo az magasabb fényerő van c32la

(#112498) junior19 válasza jotzo01 (#112495) üzenetére


junior19
senior tag

A G-nek nincs talpa, a C sorozatnak van.
A G paneljára kell lenni még + 2 év garanciának, tehát ott majdnem 5 év a garancia.
A G elméletileg jobb, mint a C, és az van gyári falitartóval. Természetesen asztali állványra is rakható, de az plusz költség.
A G2 egy évvel korábbi modell, mint a C3.

codec project

(#112499) bolic


bolic
őstag

Sziasztok!

Nemrég átvettem a LG 32LQ63806LC fehér színű 80 cm LED TV rendelést és kibontottam, üzembehelyeztem, és bedugtam a kb. 15 éves 10 méteres v1.2 HDMI kábelt, de a kép szellemképes lett, ha feljebb sfórolom az élesség beállítást, ha lejjebb, az oké, de homályos marad a kép, mi a teendő? Cseréljek másik, új v1.4 verziójú HDMI kábelre? Ha igen, majd néhány hónap múlva megkísérlem lecserélni. :U

Üdv.: bolic

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#112500) Borisz76 válasza bolic (#112499) üzenetére


Borisz76
veterán

Próbáld ki rövidebb HDMI kábellel.
A 10 méteres hossz lehet gond....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.