Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54101) Chaser válasza Francia91 (#54095) üzenetére


Chaser
titán

Ha ezeket beletolod 3x annyit fog érni a gép:):D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54102) Aethelstone válasza Chaser (#54101) üzenetére


Aethelstone
addikt

Persze eladni max. másfélszer annyiért lehet :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#54103) FoxiestFox válasza Chaser (#54101) üzenetére


FoxiestFox
félisten

De úgysem egyben adná el, gondolom a meghajtókat ő is megtartja váltásnál.

(#54104) Chaser


Chaser
titán

Kis irónia volt benne..bocs ha nem ment át :P

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54105) soldi3r válasza chrometent (#54100) üzenetére


soldi3r
veterán

ha eleg ez a cpu akkor szerintem igen
t530-bol lehet, hogy erdemes lenne szemelyesen osszehasonlitanod fhd es egy hd panelest

E30 (oo=[][]=oo)

(#54106) Dhampir válasza FoxiestFox (#54094) üzenetére


Dhampir
félisten

Nyolcmagossal meg pláne nem. :)

(#54107) FoxiestFox válasza Dhampir (#54106) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hát még 16-ossal..

(#54108) Francia91 válasza Chaser (#54101) üzenetére


Francia91
veterán

Nem szandekozom eladni kesobb sem, mindig jo egy tartalek :)
Ez meg fog maradni

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#54109) Dhampir válasza FoxiestFox (#54107) üzenetére


Dhampir
félisten

Vagy kendermagossal.

(#54110) soldi3r


soldi3r
veterán

lehet, hogy csak a sok rossz kozott keresem a kevesbe rosszat, de ma volt alkalmam megnyomkodni egy x220-ast
megmondom oszinten igencsak megtetszett, nagyobb a szakadek a 20-as es a 30-as szeria kozott mint gondoltam

E30 (oo=[][]=oo)

(#54111) simonjoe válasza soldi3r (#54110) üzenetére


simonjoe
senior tag

....melyiknek a javára??

Joe

(#54112) Chaser válasza simonjoe (#54111) üzenetére


Chaser
titán

x220>x230

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54113) soldi3r válasza Chaser (#54112) üzenetére


soldi3r
veterán

majd ha kijon az 50-es szeria, addigra lehet, hogy a 30-ast is jonak talaljuk :D

E30 (oo=[][]=oo)

(#54114) FoxiestFox válasza soldi3r (#54110) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A 220 még szerintem is elég jó. De igazából én egy 200-asra vágyom eléggé, munkába szaladgálni pont jó lenne, bár én szívesen cipelem a T500-at is :D

(#54115) btudos válasza FoxiestFox (#54114) üzenetére


btudos
veterán

Én addig vágytam egy X200-ra, amíg be nem szereztem, hogy megnyugodjon a kis lelkem.

Mondjuk tudnék sorolni pár olyan TP-t, ami még elférne itthon, de az X200 volt az, amit mindenképp meg akartam venni. Most kéne bele egy jó akksi, meg még pár apróság, majd szépen lassan összeszedek hozzá mindent. Dokkoló meg SSD már akad, azok voltak a legfontosabbak.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#54116) YumeD válasza FoxiestFox (#54114) üzenetére


YumeD
tag

W510 9cellás akkssival egyetemre járósként sem volt semmi... nem, nem tesiszak, bár poénkodtak vele :D

(#54117) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Ma jött egy X240, hát eddig eléggé küzdősen kezdődik a barátságunk.....
Szerelhetőség kriminális, az egész hátlapot le kell szedni, hogy cseréljek benne valamit.
Kaptam hozzá 4 db recovery DVD-t..... az X240-be NINCS DVD meghajtó :C
Egy dolog az én figyelmetlenségem is volt, bár ez még érdekes dolog lesz, csak egyetlen M2 port van benne, amiben a WWAN kártya van, nincs még egy M2 port amibe az SSDt raknám, rendelés elött pedig csak a HMM-et futottam át gyorsan, és a kép alapján azt gondoltam, hogy sima MSATA port van benne.
Be is rendeltem egy Intel 520-as msata SSD-t, így ezt max a hajamra kenhetem, de amúgy is a WWAN-t ki kéne kukázni.
Itt a kép a HMM-ből, nagyon nem M2-nek néz ki, bár ott van a szövegben, de úgy látszik olvasni már elfelejtettem: :(

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#54118) Chaser válasza soldi3r (#54113) üzenetére


Chaser
titán

Ne fesd az ördögöt a falra:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54119) cildren válasza kraftxld (#54117) üzenetére


cildren
tag

Ha a HMM pontos képet az a foglalatról, akkor az egy MSATA-MPCI-E foglalat, még azért ne add el, az SSD-det elöbb nézz majd bele.

(#54120) kraftxld válasza cildren (#54119) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nincs benne, itt van előttem kibelezve az X240, és csak egy M2 foglalat van benne amiben már csücsül a WWAN kártya, mellette meg egy másik foglalat ami szintén sokkal kisebb mint az MSATA / mini PCIe, abban meg a wifi téma.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#54121) cildren válasza kraftxld (#54120) üzenetére


cildren
tag

Ohh ez eléggé buktának néz ki sajnos :W

[ Szerkesztve ]

(#54122) kraftxld válasza kraftxld (#54117) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csináltam ISO-t a DVD-ből, kimásoltam egy pendrive-ra, az MS féle USB Downloader Tool-al, recovery elindul, nyelvet kiválasztom, elkezd tekerni, majd kövér "Recovery Failed" részletes hibaüzenet :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#54123) btudos válasza kraftxld (#54117) üzenetére


btudos
veterán

A foglalat-anomáliákon és a recovery idiótaságokon túl milyen véleménnyel vagy a gépről? Milyen megfogni, használni?

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#54124) i.csab válasza btudos (#54115) üzenetére


i.csab
csendes tag

"Én addig vágytam egy X200-ra, amíg be nem szereztem, hogy megnyugodjon a kis lelkem."

És is hasonlóképp érzek… :O Több, mint egy éve szeretnék egy TP T500-ast, aztán úgy alakult, hogy szeptemberben egy teljesen új gépet kellett vennem. S ennek a tényezőnek köszönhetően, valamint a verhetetlen NBD garancia miatt egy Latitude E5530-ra esett a választás…A kapcsolatunk mondhatni kiegyensúlyozott, egy-egy apróbb tényező van csak, ami "zavar" (a lekerekített sarkok, és a kályhaezüstre fújt oldalélek)…de semmi vészes, ezt leszámítva teljes a szimpátia. Csak közben mégis befúrta magát a kapcsolatunkban a harmadik, ami nem hagy nyugodni. Még hetente rá-ránézek a TP-kre, mintha újra gépet keresnék…
S elismerem, hogy talán csak a brand rántott magába és nem lenne szükségem cserére, vagy egy második gépre…De cseppet zavar, hogy nem egy hőskori, full fekete TP-t bámulok. Lehet, hogy nem sportszerű ebben a topikban feltenni egy ilyen kérdést (vagy legalábbis a másik oldal márkahű képviselőinek véleményét is meg kellene hallgatni), de ti "lecserélnétek" egy modern vasat egy klasszikus veteránra?

[ Szerkesztve ]

(#54125) kraftxld válasza btudos (#54123) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Még passz, 3 órája van nálam, azóta csak a 4GB-os memóriát cseréltem le 8GB-osra, meg oprendszert próbálok varázsolni rá, jelen pillanatban.
De amúgy okésnak tűnik, a billentyűzetről ugyebár megvan a saját magam véleménye, ha sikerül telepíteni valamit rá (most dúrtam egy 2.5-ös SSD-t a fiókból) mondjuk egy Win 8.1 személyében akkor beszámolok.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#54126) btudos válasza i.csab (#54124) üzenetére


btudos
veterán

Ha nincs szükséged az E5530 teljesítményére, én simán megcsinálnám.

Mondjuk az is igaz, hogy én eleve nem vettem volna meg, ha nem tetszik az E5530 (nem Te vagy az egyetlen, aki hadilábon áll a formájával :) ), de így utólag is valószínűleg eladnám a Dell-t és vennék egy T500-at.

xcds: A kijelző-opciók meg persze az új platform mellett ez az új akku-megoldás ami tetszik a 40-es szériában.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#54127) xcds


xcds
őstag

A 40-es szériában van beépített akku is, ahogy nézem. Így menet közben lehet cserélni akkut. Ez azért nem rossz fejlesztés. Bár nem tudom, mindegyikben van-e.

(#54128) soldi3r válasza xcds (#54127) üzenetére


soldi3r
veterán

de jo is lesz, amikor majd 2 akkuert lehet kicsengetni 20k-t :D

E30 (oo=[][]=oo)

(#54129) kraftxld válasza xcds (#54127) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az X240-ben itt a helye, de üres, mert opcióként lehet kérni.
Én egy miniPCIE / MSATA portnak jobban örültem volna :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#54130) xcds válasza kraftxld (#54129) üzenetére


xcds
őstag

Azt nem lehet kérni opciónként? :D Ha lentebb mennek egyszer az ssd árak, már nem is lesz szükség az msata-ra. Bár nem afelé haladunk.

(#54128) soldi3r: Látod választható, uh nem muszáj. :D

Meg most már elkezdtek jó kijelzőket rakni a gépekbe, uh csak van fejlődés is. A T500-ba ha pénz nem számít akkor sincs ips panel..

[ Szerkesztve ]

(#54131) Dhampir válasza i.csab (#54124) üzenetére


Dhampir
félisten

Én ha eladnám azt a Dellt, akkor nem T500-at, hanem T530-at vennék. :DDD

(#54132) btudos válasza xcds (#54130) üzenetére


btudos
veterán

Én a lehetséges konfigurációkat nem értem. A sima T440 az HD vagy HD+, a T440s az HD+ vagy FHD kijelzős (miért nem mehet a T440-be is FHD?), ráadásul a vékonyabbikba mehet erősebb VGA (GT720m vs. GT730m). Nem látom át miért jó vékonyabb gépben erősebb dGPU.

Sőt, még az X240-be is mehet FHD panel. Ezek szerint a T440-ből csináltak "low-budget" modellt.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#54133) xcds válasza btudos (#54132) üzenetére


xcds
őstag

Hát mondjuk ez tényleg baromság. Bár régebben is volt ilyen, pl az x201-nél a felbontás tekintetében.

(#54134) kraftxld válasza btudos (#54132) üzenetére


kraftxld
nagyúr

T440P?
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#54135) tototos válasza kraftxld (#54134) üzenetére


tototos
őstag

Úgy látom t420-t kell vásárolni és frankenpadosítani :(

(#54136) btudos válasza kraftxld (#54134) üzenetére


btudos
veterán

Tényleg, el is felejtettem hogy most ilyen is lett, köszi. Ebbe meg mehet minden, csúcsmodellként. Kezdem átlátni a régi-új nevezéktant.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#54137) Gondwana


Gondwana
addikt

Pointing Device:
5-button touchpad without FingerPrint Reader

Hogy szakadna le alattuk a budideszka! Ezeknek a Yamato Laboratoriesnél penészes füvet szívtak, hogy már a trackpoint kivezetését is bejelentették? (Első lépés: eddig büszkén hirdettük, most hallgatunk róla. Második lépés: High-endnek nevezhető (rendszerint s végű) modelleknél megszűntetjük, egy generációval később meg az összes többinél is)

Még magyarázomabizonyítványom oldaluk is lett!

(Na, mentem inkább aludni, mert jön föl a nap, pedig azt nem is ittam!)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#54138) Pttypang válasza Gondwana (#54137) üzenetére


Pttypang
veterán

Van aki a meglete miatt panaszkodott, vagy van egyaltalan erre barmilyen ertelmes indok???

Everybody lies.

(#54139) kraftxld válasza kraftxld (#54125) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szűz 8.1 fel, minden okés, köbméter ismeretlen hardver.
System update fel, darál egy kicsit, telepít, stb, újraindít.
Utána kézzel kellett felrakjam a kártyolvasót, a power management drivert, az ericsson 3g kártyát, meg SoL drivert, AMT drivert.
Power manager nincs, hát ez eléggé messze van a korábban megszokott minőségtől.
Ja, a wifi kapcsoló hardveres gombot is lespórolták ahogy látom.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#54140) Tikakukac válasza kraftxld (#54139) üzenetére


Tikakukac
titán

Nos, nekem T430 kell raknom, meglátjuk, reméljük gubancmentes lesz.

Nem mellesleg kicsit tököm kivan, hogy akkor most ez a 8.1 micsoda. Mert frissítésnek kicsit erős, a szopókázásokhoz mérten amiket okoz legalábbis.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#54141) Gondwana válasza Tikakukac (#54140) üzenetére


Gondwana
addikt

Egészen pontosan Win8.1 = WinME Strikes Back!

kraftxld: Valòszìnűleg ùj NSA protokoll tiltja a hardveres ràdiòtiltàst :K

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#54142) FoxiestFox válasza Gondwana (#54141) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Höhö, nekem is pont ez jutott eszembe :DDD

(#54143) simonjoe


simonjoe
senior tag

Nemtom ti hogy vagytok vele, de kezdek félni az új szériás TP-edktől. Amit itt leírtok! Tegnap találkoztam egyik ismerősömmel aki cirka fél éves T430-as tulaj és a bal egérgomb bizony ki van fényesedve. (azért a klasszikus egeret használja mert nő :DD ) Azt hiszem maradok a T410-nél, bár nagyon szeretnék egy X230-at, de az lesz a teteje. Egy másik ismerősöm pedig autószerelő műhelyben használ, vagy többen használják a T60-ast diagnosztikai célokra. Mindenki hurcolja, kocsiba, kocsi tetején, ki így ki úgy, de semmi kopást nem látok rajta, pedig jól megnéztem elhihetitek. Merre tart ez a fejlesztés? Az tuti, h nem jó irányba!

Joe

(#54144) Chaser válasza simonjoe (#54143) üzenetére


Chaser
titán

T60 is tud kopni, csodák nincsenek:) De nagyon össze van rakva, zsanért kivéve.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54145) scarbantia válasza Chaser (#54144) üzenetére


scarbantia
aktív tag

A zsanér inkább a T61/T500-ban sz@r. Nekem a Frankenpad zsanérjai igen jól húzzák. Mondjuk igyekszem is vigyázni rá.

Más: melyik az eredeti W500 hűtő? Ez, vagy ez?

És mitől halkabb, a 3 hőcső, vagy a jobb kialakítású ventilátor miatt? Vagy csak simán kevesebb hőt termel egy W500 intel gpu-ra kapcsolva? Nekem T61p-be kellene.

[ Szerkesztve ]

(#54146) Chaser válasza scarbantia (#54145) üzenetére


Chaser
titán

Ugyanaz van T60-nál is. Első T60-am egy 14-es volt sok centis zsanér játékkal. Utána levőek közt is volt. De volt atom feszes is.

Mivel komplett hűtő így mindkettő valszeg eredeti. Ventiket szokták után gyártani. Más a venti kialakítás, ettől olyan halk. Nem tudom belemegy-e T61p-be. T60-ba már rakott itt valaki.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54147) scarbantia válasza Chaser (#54146) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Ja várj, szerintem nem egyről beszélünk, nekem 15"-os T60p házam van, a 15.4"-osaknak tényleg ugyanaz a zsanérjuk a T61-el. Viszont a T61-ek híresen hamar lötyögősödnek, és ha jól tudom akkor a T/W500 is ugyanolyan.

Nekem itt a fórumon írták korábban, hogy belemegy. De az előbb én két tök eltérőt linkeltem, elvileg mindkettő W500-hoz való, de akkor mégis melyik? :F

Elég eltérő kialakítás, nem hiszem, hogy mindkettővel szerelték volna. 2 vs. 3 hőcső, tök más ventilátor, billentyűzetre tapadó gap pad egyiknek csak a processzornál van, stb.

[ Szerkesztve ]

(#54148) Tikakukac


Tikakukac
titán

Akksi lötyögéses örök kérdésre: T430->lötyög ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#54149) btudos válasza Tikakukac (#54148) üzenetére


btudos
veterán

Ki lepődött meg? ;] 6 és 9 cellás is lötyög, valahogy kétlem, hogy véletlen lenne.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#54150) metal01 válasza Francia91 (#54095) üzenetére


metal01
őstag

Nekem már egy ideje P9700 dolgozik a T400-ban. Sokat dob rajta :) Van valami oka annak, hogy 840-est akarsz tenni a gépbe? Vagy 830-as már nincs a piacon? MLC/TLC. Mind a kettő SATA3, de ugye a T400/500 is csak SATA2. Sebességben van a 830/840 között különbség SATA2-n? Nekem 830 van, 128 GB-os. Elég jól muzsikál:

Milyen 2 TB-os vinyót szemeltél ki? Én is bővíteném már. Nekem jelenleg egy WD Scorpio Black 500 gigás van az SSD mellett, de már nem nagyon férek el rajta. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.