Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53601) soldi3r válasza Tikakukac (#53585) üzenetére


soldi3r
veterán

mi a gond a gyari megoldassal?

E30 (oo=[][]=oo)

(#53602) Tikakukac válasza soldi3r (#53601) üzenetére


Tikakukac
titán

A szalagkábelt elnyírta a kijelző, nem egyedi eset. A kábelköteg meg qrva drága. Így maradt az utólagos mókolás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53603) BIZ0906


BIZ0906
aktív tag

Mi lehet a baj ha a bluetooth bootolásnál világít de mikor azon túl van csak a wi-fi működik a bluetooth pedig elsötétűl. A biosban a security-nél enable-re van állítva, valamit még állítani kell a biosban? Egyébként volt bios reset az elemet kivettem vártam 1 percet és vissza tettem azóta van ez. (Thinkpad T500)

(#53604) Tim82 válasza BIZ0906 (#53603) üzenetére


Tim82
nagyúr

Fn + F5-öt nyomd meg Windows-ban, azután ugrik fel az ablak, ahol be tudod kapcsolni (feltéve, hogy rendben telepítve vannak a Lenovo-s szoftverek / driverek).

A boot-olásnál felvillanó BT LED nem jelenti azt, hogy be van kapcsolva a BT, csak azt, hogy ellenőrzi, hogy minden oké vele (ahogy attól még, hogy a CapsLock LED-je is felvillan, még nem lesz automatikusan bekapcsolva a CapsLock)...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#53605) chab7


chab7
addikt

Megjött a fingerprintreaderes palmrest kínából. 5800 ft lett a vége cakkpakk és ilyen:

Teljesen jól működik és beszerelve olyan mintha eredeti lenne, a szín és anyagmintázat sem üt el ;) Megérte végülis.
Jöhet a 3g/gps modem - (ha lenne valakinek aki 5-ért adna akkor nem kínából rendelek ;) )

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#53606) BIZ0906 válasza Tim82 (#53604) üzenetére


BIZ0906
aktív tag

Driver telepítésénél azt írja, hogy kapcsoljam be a bluetooth-ot holott a wifi bekapcsolásával azt is elvileg be kéne kapcsolnia :S nem értem :S

(#53607) BIZ0906 válasza BIZ0906 (#53606) üzenetére


BIZ0906
aktív tag

Én voltam a béna fn+F5 és bluetooth on és fel is ismerte és müxik is :D
THX Tim82!

(#53608) simonjoe válasza chab7 (#53605) üzenetére


simonjoe
senior tag

..ez szép! Mennyi idő alatt jött meg, mert én is várok kintről, több mint egy hónapja semmi hír róla. :((
Itt van modem, nemtom, a tiedbe jó-é???
http://hardverapro.hu/apro/qualcomm_gobi_2000_wwan/

Joe

(#53609) noorbertt


noorbertt
őstag

Meg is jött az x230, hát nagyon király masina:)
Elvileg az olimpián használták, de kb olyan az állapota mint ha gyárból jött volna frissen.

Remélem jó társ lesz:)

szerk.: Van a billenyuzetben világítás is elvileg? Hol találom?

[ Szerkesztve ]

(#53610) btudos válasza noorbertt (#53609) üzenetére


btudos
veterán

Fn+Space

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#53611) noorbertt válasza btudos (#53610) üzenetére


noorbertt
őstag

nem szurta ki a szemem.... :P

[ Szerkesztve ]

(#53612) simonjoe válasza noorbertt (#53609) üzenetére


simonjoe
senior tag

Nem túl kicsi? Meg nem lehet beletenni második HDD-t Egyébként nekem is nagyon tetszik. Gratula hozzá! :)

Joe

(#53613) noorbertt válasza simonjoe (#53612) üzenetére


noorbertt
őstag

Amit meg nem érkezett én is attól féltem hogy kicsi lesz, hisz 15os laptophoz voltam szokva. Fél ora alatt simán megszoktam:) Pont elég és nem kicsi
szerk: jo én Debiant használok és az helytakarékosabb mint a windows ahogy elnéztem ebbe a 10percben míg bekapcsoltam elsőre a gépet:)

Elvileg lehet beletenni ssd valamit talán nanossd? Bár én elférek egy 64gigás ssdn,,:) Torrentezésre meg ott a asztali laptop.
hamár..
NanoSSD a neve?:D Ha veszek egy olyat és arra telepítem az op rendszert van olyan gyors mint a sima ssd-n? Vagy akár hddn...

[ Szerkesztve ]

(#53614) soldi3r válasza simonjoe (#53612) üzenetére


soldi3r
veterán

msata ssd melle elfer a masodik hdd

E30 (oo=[][]=oo)

(#53615) simonjoe válasza soldi3r (#53614) üzenetére


simonjoe
senior tag

tehát mSATA-ra Win, és így már lehet egy SSD-t, vagy HDD-t?

Joe

(#53616) sutszi válasza simonjoe (#53615) üzenetére


sutszi
veterán

Az mSATA foglalatba beteszel egy belevaló SSD-t. pl Ilyet.

A szokásos 2,5"-es helyre pedig második SSD, vagy HDD tehető.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#53617) simonjoe válasza sutszi (#53616) üzenetére


simonjoe
senior tag

THX!!

Azért ez így már mindjárt más. :DD

Joe

(#53618) chab7 válasza simonjoe (#53608) üzenetére


chab7
addikt

Ez most gyorsan megjött. Okt.16 rendeltem és a hónap végére meg is jött. Nov 1-én már be volt szerelve. :C
(Előtte a dvi-hdmi adapter már egy hónapig utazott - 350 forintért cakkpakk).

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#53619) #47053824 válasza noorbertt (#53609) üzenetére


#47053824
törölt tag

En is nezegettem azt a gepet. Aztan talaltam egy uj, dobozost par fonttal dragabban. Jo kis gepek. SSd en is gondolkodom. +4 giga ramot kapott mar, meg egy panelcseren is morfondirozok, aztan 4-5 evig elleszek. ;]

Mas: olyan letezik, h nincs bill. hattervilagitas, csak a megszokott felul levo ledes?

(#53620) simonjoe válasza #47053824 (#53619) üzenetére


simonjoe
senior tag

T430-nál találkoztam már

Joe

(#53621) btudos válasza #47053824 (#53619) üzenetére


btudos
veterán

Ha a billentyűzet nem backlit, akkor természetesen.

Az én T430-amba is utólag került backlit keyboard, eleinte csak Thinklight volt.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#53622) #47053824


#47053824
törölt tag

Koszonom a valaszt, csak furcsa volt. Amugy nem hianyzik...

(#53623) noorbertt válasza #47053824 (#53619) üzenetére


noorbertt
őstag

SSD nagyot tud dobni a gépeken:) Elözö laptopba most betettem egy 500as hddt és érzem a különbséget rendesen..

(#53624) oleee


oleee
tag

X220-hoz szeretnék tokot, hogy azért mégse csak úgy pucéran kerüljön a hátizsákba. egy sima neoprén tok megtenné. hol érdemes körülnézni?
ja és a 9 cellás akksi azért rendesen kilóg.

(#53625) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Üdv. Az Edge E530-asban van az akksi mögött SIM kártya foglalat. Ezek szerint ha teszek bele kártyát, akkor minden gond nélkül lehet mobilnetet használni?

(#53626) rgeorge válasza Gabesz87 (#53625) üzenetére


rgeorge
addikt

Ha van benne WWAN kártya/modem is. A foglalat csak az előkészítés első eleme, második az antenna, az i-re a pont a modem.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#53627) Gabesz87 válasza rgeorge (#53626) üzenetére


Gabesz87
addikt

Van egy olyan érzésem, hogy nincs benne. Habár amikor az Fn+F8-al behozom a Wireless Radios opciót, ott szerepel a WWAN, és be is tudom kapcsolni, de ilyenkor semmi nem történik (nem tudom kellene-e kapnom, látnom vmi üzenetet), valamint az eszközkezelőben/AIDA-ban is az Intel Centrino Wireless-N mellett csak olyat látok, hogy Microsoft Virtual WiFi Miniport Adapter, de gondolom ez nem az.

Egyébként ez a WWAN kártya a sima Wifi kártyától elkülönített hardveregység, vagy ugyanaz, mint a Wifi kártya, csak ilyen funkcióval felvértezve?

[ Szerkesztve ]

(#53628) franc0 válasza simonjoe (#53612) üzenetére


franc0
őstag

Túl kicsi??? :Y
A fél topik X-et használ, de a másik fele is tudja hogy az X az igazi ThinkPad.
Holvoltál eddig.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#53629) simonjoe válasza Gabesz87 (#53627) üzenetére


simonjoe
senior tag

Tolsz bele egy SIM kártyát (mert nélküle nem műkszik), felteszel egy ThinkVantage GPS progit, és ha van antennád, kártyád akkor csodát fogsz látni :DD

Joe

(#53630) simonjoe válasza franc0 (#53628) üzenetére


simonjoe
senior tag

... hát bántottalak én??? :)) Az az igazság, h sokáig egy nevesebb noti szervizében dolgoztam mérnökként. Akkor a márka iránti lojalitást nagyon belénk verték. Majd évekkel később a kezembe került egy SL300 (ami a mai napig is teszi a dolgát), és akkor tojtam az agymosott rendszerre, nem érdekelt tovább az anyacég portékája. Most egy T410-esem van, (az SL a nejemé lett), gondolkodom egy X230, vagy egy T430s vásárlásán, nekem már az SL 13"-os TFT-je is kicsinek bizonyult, viszont a 14"-os pont jó, hát ezért félek a 12"-os géptől. De, erősen átgondolom a dolgot. :DD A másik dolog ami visszatart, h nem lehet, vagy körülményes a második HDD, SSD használata. Mindkét gépen SSD-n van az oprenszer és az ODD helyén egy nagyobbacska merevlemez. Az X-nél írtatok az mSSD használatáról ami felcsillantotta a reményt, nem tudom mennyire elterjedt, hogy lehet ezt párosítani. 6 éve kiszálltam az "iparból", nagyon le vagyok maradva, de majd bepótlom. Itt tanulok veletek, segítségetekkel:)
A hitem azóta csak megerősödött: "ThinkPad-et mindeninek alanyi jogon" :R

Joe

(#53631) lakkusjj válasza simonjoe (#53630) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Az msata is ugyanolyan, mint bármely 2,5 colos SSD vagy HDD, csak épp a fizikai mérete akkora, mint egy wifi kártya. Ha beraktad a foglalatba, akkor a redszertelepítésnél majd ugyanúgy fog megjelenni, mint a hagyományos meghajtók. Telepítés után beállítod a boot prioritásban elsőnek, és meg is vagy.

szerk:
franc0: ha az X az igazi Thinkpad, akkor minek számít a T és W széria? Attól, hogy Neked az X jön be, másnak lehet eltérő igénye. Volt X gépem, gyorsan túladtam rajta, mert nem jött be a kis kijelző. Azóta is boldogan használok egy T400-at.

[ Szerkesztve ]

(#53632) soldi3r válasza franc0 (#53628) üzenetére


soldi3r
veterán

meg se emlitsd, hogy a 20-as szerianal halt ki az igai thinkpad :D

E30 (oo=[][]=oo)

(#53633) Sanyig4


Sanyig4
tag

Adott egy T61 Quadro videókártyával, és a gondom az, hogy a videók szaggatnak rajta. Nem kell egyből hd filmekre gondolni, egy egyszerű 360p youtube videó is elkezd laggolni ha fullscreenre rakom.

Nem tudom elhinni, hogy ez csak ennyit tud!
Van tippetek mi lehet vele?

(#53634) btudos válasza Sanyig4 (#53633) üzenetére


btudos
veterán

Csak a Youtube problémázik, vagy gyébként is akad?

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#53635) noorbertt


noorbertt
őstag

Nincs itt véletlenül egy háttérvilágítással rendelkező tulaj aki nem hajt fejet a windowsnak és linuxon be tudta üzemelni?
Nem volt időm tegnap és ma sem lesz ezert hátha itt a megoldás:)

[ Szerkesztve ]

(#53636) soldi3r válasza noorbertt (#53635) üzenetére


soldi3r
veterán

milyen disztro?

mas,
a notebookchecknek mennyire lehet hinni? jol lattam hogy az nvs4200 le van maradva az ihd4000-tol?

E30 (oo=[][]=oo)

(#53637) btudos válasza soldi3r (#53636) üzenetére


btudos
veterán

Ha a HD4000 mellett két RAM modul van, akkor már egész értelmes dolgokat tud művelni, úgy lehet hogy megveri az NVS4200m-et.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#53638) sigidi válasza oleee (#53624) üzenetére


sigidi
tag

Én aqua.hu-n talaltam legolcsóbban. 1-2 ezer volt, tok atlag tok. Kicsit szellőztetni kellett, mert büdös... :D mashol olcsón nem is talatam csak drágábban, meg a 12,5" alig van.

Expect the unexpected.

(#53639) Dhampir válasza simonjoe (#53630) üzenetére


Dhampir
félisten

Akkor a márka iránti lojalitást nagyon belénk verték.

Ja, "Kicsit sárgább, kicsit savanyúbb, de a mienk". :D

(#53640) soldi3r válasza btudos (#53637) üzenetére


soldi3r
veterán

ez erdekes
a legujabbrol tudni mar valamit? ott is van akkora kulonbseg, mint a 3000 es a 4000 kozott?

E30 (oo=[][]=oo)

(#53641) Sanyig4 válasza btudos (#53634) üzenetére


Sanyig4
tag

Egyébként is. Pl filmet se nézek rajta emiatt.

(#53642) YumeD


YumeD
tag

T510/W510 fedlap only van valahol értelmes áron? Mert a gép pöpecül néz ki, leszámítva a tetejét ami kb. úgy néz ki lassan mint amit lehánytak -.- Pedig nincs ütve-verve...

(#53643) sutszi válasza YumeD (#53642) üzenetére


sutszi
veterán

A lidl-ben lehet kapni ilyen nedves tisztítókendőt...én egy ideje azzal törlöm át a burkolatot és utána mikroszálassal finoman szárazra...Egy ideje feltűnt, hogy kevésbé karcos mint amikor hozzám került. Megpróbálok képet kotorni róla...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#53644) skiny83


skiny83
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy T400as aminek halott a kijelzője. Hogyan tudnám legegyszerűbben eldönteni (házilag), hogy maga a kijelző a rossz vagy csak a szalagkábel?
Monitorra kötve megy szóval gondolom nem a vezérlővel van a gond.

Köszönöm!

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#53645) Gondwana válasza skiny83 (#53644) üzenetére


Gondwana
addikt

Háttérvilágítás, ThinkLight, webcam, egyéb van, LED-panelen minden visszajelző led működik, csak kép nincs? Egyértelműen kijelző marad. Ha a felsoroltakból mással is van gond, akkor viszont már lehet szalagkábel is. Olyanokat most ugye, ne írjak, hogy pl. Powerstrip látja-e a kijelzőpanel EDID-jét attól függetlenül, hogy képet nem látsz? (T400s-eknél volt típushiba, hogy a kijelzőt nyírta ki a szalagkábel a ki-becsukástól rossz helyen masszírozta a panel átvezetéseit, amiktől bal 1/3 körül becsíkozódott a kijelző, ott panelcsere + alápárnázás volt a gyógymód.)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#53646) solaris7 válasza Sanyig4 (#53633) üzenetére


solaris7
tag

Nekem is T61-es gépem van Quadro nvs 140M kártyával, de nem szaggatnak a fullHD filmek saját kijelzőn és külső monitoron sem.Gondolom ez neked nem segítség csak egy kis támpont hogy szerintem nem kellene akadozni.

(#53647) skiny83 válasza Gondwana (#53645) üzenetére


skiny83
aktív tag

:R Köszi! Igazad van, thinklight megy, webcam nincs, panelen a wifi és a bluetooth biztosan világít a többire most nem emlékszem. No mindegy akkor első körben kijelző csere. Köszönöm a szakszerű magyarázatot!

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#53648) _csocso_


_csocso_
senior tag

Sziasztok! Garanciális javításban tudtok valamit mondani a Nádor rendszerházról? Tapasztalatok, vigyáznak-e a gépre, jók, gyorsaság stb. ( Ők vannak hozzám legközelebb ) Köszi.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#53649) Tubi2


Tubi2
senior tag

IEEE 1394 csatit a T400 elején hogy lehet életre kelteni?
Win7x64 eszközkezelőjében nem látom, addig inkább nem is vadászok mini FW kábelt mert még kiderül hogy az oprendszeremhez driver sincs. :D

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#53650) Francia91 válasza franc0 (#53628) üzenetére


Francia91
veterán

Szerintem azert a T es W szeria sem valami bovli ThinkPad utanzat (mint pl. az Edge), meg ha a 10-es/20-as szeriatol lefele megy is a minoseg...

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.