Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53051) lapa válasza kraftxld (#53029) üzenetére


lapa
veterán

köszi úgy döntöttem, hogy leszedem a 8.1 enterspájzot, ez most 11,2gb-t foglal ohne hiber és pagefile.

nemtom fenn volt-e a patch a win7-en, de erre a dism winsxs dologra mindig azt írta ki, hogy nincsenek sp fájlok telepítve.

kíváncsi leszek mennyiért vesztegetik majd, elsőre van olyan jó, mint mondjuk egy xp béta... eddig a flat ui-ig meg szépképernyőig már ott eljutottak.

(#53052) Tubi2 válasza Francia91 (#53050) üzenetére


Tubi2
senior tag

Köszönöm! :)

De amit gyárilag adnak a gépekhez Windows abba nincs ez beleintegrálva? :D

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#53053) Francia91 válasza Tubi2 (#53052) üzenetére


Francia91
veterán

A beleintegralas sem lehet nagy dolog...
Nemtom, ˝gyari˝ Lenovo Windows-zal nem volt meg dolgom.
Nem vesztesz semmit sem ezzel a modszerrel sem, a lenyeg, hogy a betoltendo kepet erdemes a Windows gyokerkonyvtaraba tenni, es onnan betolteni
2-3 kattintas ez az udvozlokepernyocsere, a gyari telepitobe is bele lehet integralva, amit nLite-tal kb Te is meg tudsz csinalni.

Szo, mi szo: valoszinu, hogy bele van integralva, de nem olyan eget rengeto hatalmas dolog, amit ne tudnal Te is megcsinalni :)
A T500-asomon is ugy nez ki teljes mertekben a Win7, mint ha eredeti Lenovo Win lenne :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#53054) inferno88 válasza adorjant (#53000) üzenetére


inferno88
őstag

1-2 éve ilyet szerettem volna,de az asztali gépet már nem nagyon használom.

Semper fi!

(#53055) kraftxld válasza lapa (#53051) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A dism-es varázslás csak akkor működik ha SP nélküli Win7-re telepítettél SP1-et, és annak a maradványait pucolod ki. A KB amit linkeltem pedig elég új, ez az SP1 utáni frissítések által összehordott szemetet tudja kigyalulni a WinSXS-ből, ami az én gépemen több mint 4GB volt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#53056) sutszi válasza kraftxld (#53055) üzenetére


sutszi
veterán

Nálam is majdnem annyi volt...Egyelőre megtartottam, de csak akkor fogom törölni ha nincs gond az update-el...mert MS-nél kb minden második esetén elmókolnak valamit...aztán pár nap és jön rá a tapasz, addig meg hullik a gép. Viszont most úgy tűnik eddig nincs gond.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#53057) Shatterstar válasza Dhampir (#53042) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Ahogy elnéztem, mostanában már nem igazán választják el a kettőt hanem olyan minden az egyben megoldást alkalmaznak: [link]

Ma újra megpróbálkoztam a system update-tel,ezúttal már a 64 bites Win7-et raktam fel,de ugyanúgy viselkedik mint a 32 bites verziónál :O
Egyébként az a vicc az egészben,hogy a T500-zal párhuzamosan szintén új rendszert tettem fel a T61-re, és láss csodát minden program,driver stb gond nélkül felment rá! Gondoltam én kis naiv,hogy ha egyenként rakom fel a lenovo-s progikat akkor majd nem lesz gáz...nos, rosszul hittem :W

Mindig ezt a hibaüzenetet dobja, miután újraindítom a gépet a programok telepítése után :(((

[ Szerkesztve ]

Why are you wearing that stupid man suit?

(#53058) Dhampir válasza Shatterstar (#53057) üzenetére


Dhampir
félisten

Milyen találatokat ad a 0xc0000018 hibaüzenet?

(#53059) Shatterstar válasza Dhampir (#53058) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Mármint a google-ben milyen találatokat hoz fel? Igazából fogalmam sincs és ennél a pontnál én frankón csődöt mondok, mert más egyéb tippem nincs,hogy eztán mi a teendő :( Arra is gondoltam, mi van ha alaplapot cseréltek benne és azért nem működik a system update. Mindenesetre várom a többi kolléga válaszát, mert ha ők se tudnak vele zöld ágra vergődni akkor tényleg gáz van :U
Egyébként az összes lenovo-s programra ezt a hiba üzit dobja, függetlenül attól,hogy a power manager-t vagy épp rescue and recovery-t akarok telepíteni! Mondjuk azon meg elcsodálkoztam mikor a hotkey features-t minden szó nélkül engedte installálni :DDD

[ Szerkesztve ]

Why are you wearing that stupid man suit?

(#53060) Dhampir válasza Shatterstar (#53059) üzenetére


Dhampir
félisten

Vista x32 és x64, valamint W7 x64 alatt nálam működött. A Microsoftos hibaüzenetre érdemes volna rákeresni.

(#53061) Shatterstar válasza Dhampir (#53060) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

De hol keressek rá? A gépen vagy a neten?

Why are you wearing that stupid man suit?

(#53062) Dhampir válasza Shatterstar (#53061) üzenetére


Dhampir
félisten

A neten.

(#53063) G@ß!


G@ß!
őstag

Sziasztok!
Egy kérdéssel fordulok hozzátok.
A családban van egy T61-es gépezet.
A következőt produkálja: bekapcsolás után a képen függőleges színes csíkok, melyek árnyalata, mérete folyamatosan változik. Néha gondol egyet, és betölt a windows (de ekkor is marad meg három vastag függőleges csík). De ugyanezzel a lendülettel néha (pl. zenehallgatás közben) elhallgat a gép, és újra előtörnek a csíkok. Erről töltök fel nektek két képet:
1.
kép1
kép1

2.
kép2
kép2

Mi lehet vajon a gép problémája? És vajon ezt mennyiből lehetne orvosolni?

Válaszaitokat köszönöm.

Üdv.
Gábor

(#53064) Tim82 válasza G@ß! (#53063) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nvidia vagy Intel GPU-s a T61?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#53065) G@ß! válasza Tim82 (#53064) üzenetére


G@ß!
őstag

A kérdésedre azt a választ kaptam, hogy intel vga chipes.

(#53066) Tim82 válasza G@ß! (#53065) üzenetére


Tim82
nagyúr

Próbáljátok ki külső monitorral is, ha azzal nincs gond, akkor az alaplap/GPU rendben van. Ebben az esetben lehet inverter, szalagkábel, maga a kijelzőpanel - ebből az utolsó lehet drágább tétel.

Hasznos lehet ez is, olvasd át.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#53067) Shatterstar válasza Dhampir (#53058) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Az angolom nem a legjobb,de mintha valami third party alkalmazás állna a dolgok mögött (vagy valami eredetiséggel kapcsolatos ügy..)

[link]

Why are you wearing that stupid man suit?

(#53068) G@ß! válasza Tim82 (#53066) üzenetére


G@ß!
őstag

Köszi.
Az a probléma, hogy ha rádugjuk a monitorra, akkor nem történik semmi. Windows 7 van a gépen.
A másik monitoron rögtön meg kell jelennie a képnek, vagy be kellene valamit állítani?

(#53069) Tim82 válasza G@ß! (#53068) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha betöltődött a Windows, Win gomb + P kombináció után ki tudjátok tenni a képet külső monitorra, vagy akár Fn + F7-tel ugyanígy.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#53070) xcds válasza Shatterstar (#53057) üzenetére


xcds
őstag

Net framework 3.5 vagy újabb fent van?

(#53071) G@ß! válasza Tim82 (#53069) üzenetére


G@ß!
őstag

Köszi, megpróbáljuk. Amint van hír jelentkezek. Köszi előre is.

(#53072) Shatterstar válasza xcds (#53070) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Egyik sincs fent! Korábban, mindig a system update tette fel ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Why are you wearing that stupid man suit?

(#53073) dabgergo


dabgergo
őstag

Sziasztok!
Mostnában néha azt játsz a T530-am h ha kb 1-2 percig nem nyúlok hozzá, magától elalszik, mindenzt ráadásul úgy h be van dugva konnektorba.
A Power Manager-ben egyértelműen be van állítva h ne csináljon semmi akkor se ha a lid le van csukva stb.
Van vkinek 5lete h mitől lehet ez mégis? (Nem állítottam át semmi és korábban nem így viselkedett.)

(#53074) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

Nahát ez egyre jobb lesz! Az Imént akartam kipróbálni a Chakra Linux live módot,de ez a geci azt sem engedi :DDD Jó, mondom akkor lefuttatok egy memtest-et ha már az is ott van a telepítőben. Mit gondoltok sikerült? Lófaszt :W Akkor már csak a lenovo solution center maradt és a thinkvantage toolbox (utóbbit ha linkelnétek azt megköszönném)

Van ezen a gépen elméletileg bluetooth is,de én sehogy se tudtam beállítani :U Sőt,még a biosban sem találtam sehol...

Why are you wearing that stupid man suit?

(#53075) soldi3r válasza Tim82 (#53066) üzenetére


soldi3r
veterán

inverter ilyet?

E30 (oo=[][]=oo)

(#53076) inferno88 válasza Shatterstar (#53074) üzenetére


inferno88
őstag

Thinkvantage Toolbox

Letöltés

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#53077) metal01 válasza dabgergo (#53073) üzenetére


metal01
őstag

A Windows saját energiagazdálkodási beállításait nézted? Nem lehet, hogy az üti ki a PM-es beállításokat?

(#53078) Shatterstar válasza inferno88 (#53076) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Köszi,de nem engedi leszedni mert regisztrációt kér tőlem! Volt itt a PH-n egy hozzászólás amit néhanapján le szoktak porolni ha valakinek ez a cucc kell. Abban úgy emlékszem nem ez a link van megadva.

Más: Hogy tudnám működésre bírni a BT-t? Ja, és felraktam a LSC-t ami csodával határos módon sikeresen feltelepült (és valahogy a power manager is) De a system update továbbra sem hajlandó beadni a derekát :U

Why are you wearing that stupid man suit?

(#53079) dabgergo válasza metal01 (#53077) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, ez nem jutott eszembe, meg fogom nézni!

Megnéztem, elvileg nem ütközik, ott ua-ok vannak beállítva. Na mindegy, annyira nem nagy gond, csak kicsit fura.

[ Szerkesztve ]

(#53080) Francia91 válasza Shatterstar (#53078) üzenetére


Francia91
veterán

Tessék, parancsolj! :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#53081) _q


_q
addikt

Sziasztok!

W520-ba tervezek venni SSD-t. Az eredeti winchester helyére szeretném betenni. Az lenne a kérdés, hogy az SATA2 vagy SATA3? Illetve van e egyáltalán SATA3 a W520-ba? Talán más csatlakozás, ahol a leggyorsabb lenne az SSD? Köszi.

(#53082) Sensei válasza _q (#53081) üzenetére


Sensei
tag

A vezérlő Sata3, tehát ilyet vegyél.

Mod: És természetesen az eredeti HDD helyre célszerű tenni.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#53083) Francia91 válasza _q (#53081) üzenetére


Francia91
veterán

Ebből leszűrve támogatja a SATA III-at...

"One of the biggest reasons to upgrade to a new notebook right now is the support of SATA 6.0Gb/s drives"

mSATA drive slot = 3gb/s
primary bay = 6gb/s
ultrabay with 43N3412 adaptor = 3gb/s

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#53084) Tim82 válasza soldi3r (#53075) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha olvastad a linkelt thinkpads.com-os topikot, ott az egyik, amúgy gurunak számító fórumtag (RealBlackStuff) szerint igen, akár az is lehet.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#53085) Shatterstar válasza Francia91 (#53080) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Thanks, bro' :R

Why are you wearing that stupid man suit?

(#53086) _q


_q
addikt

Köszi a segítséget Sensei és Francia91 :)

(#53087) Pttypang


Pttypang
veterán

Hmm, mostnár ilyenem is van, mmint a win is észrevette, hogy nem volt épp szabályos a leállása..

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.48
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: 9f
BCP1: 00000003
BCP2: 84DDE560
BCP3: 8292AAE0
BCP4: 8622F810
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Everybody lies.

(#53088) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

Az alaplap sorozatszámát hol találom meg az Everest-ben?

Why are you wearing that stupid man suit?

(#53089) donjohnson válasza Shatterstar (#53088) üzenetére


donjohnson
addikt

számítógép / dmi / alaplap / sorozatszám

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#53090) Francia91 válasza Shatterstar (#53088) üzenetére


Francia91
veterán

ADIDA-ban nem találom, de CPU-Z pl kiírja az alaplap revízióját, abból talán ki tudsz indulni, azt hiszem

szerk:

donjohnson: Tényleg :D

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#53091) Shatterstar válasza Francia91 (#53090) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

& donjohnson:

Kösz a segítséget! Még annyit áruljatok el nekem,hogy tudom leellenőrizni azt ha az alaplapot közben cserélték és nem a gyári van benne? Azért vagyok erre kíváncsi mert a T500-on nem hajlandó az istenért sem feltelepülni a system update.

[ Szerkesztve ]

Why are you wearing that stupid man suit?

(#53092) Francia91 válasza Shatterstar (#53091) üzenetére


Francia91
veterán

Talán a gép szériaszáma megmondja, ami az alján van

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#53093) Chaser


Chaser
titán

TP-hez mostanában kérnek itthon számlát vagy valami papírt vagy elég type/SN, esetleg szerviz függő?
x230 mennyire vállalható? hiányzik a tépéfiling':)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53094) Pttypang


Pttypang
veterán

Hmm.. memtest alatt a wifi modul ugye elvileg nem is megy, és mégis forró alatta a burkolat -.-"

Everybody lies.

(#53095) Shatterstar válasza Francia91 (#53092) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Tegnap kipróbáltam,de ettől sem lettem okosabb :( Csak a garancia kezdetét illetve végét jelzi, na meg ugye a lokalizációt. Ennyit a legendás TP szoftverekről... :U

Why are you wearing that stupid man suit?

(#53096) soldi3r válasza Shatterstar (#53091) üzenetére


soldi3r
veterán

.net milyen van fenn?

E30 (oo=[][]=oo)

(#53097) Shatterstar válasza soldi3r (#53096) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Net framework-re gondolsz? Abból egy deka nincs fent! Nekem úgy rémlik,hogy azt mindig a system update tette fel, és nem kellett külön szórakoznom vele.

Why are you wearing that stupid man suit?

(#53098) Francia91 válasza Shatterstar (#53097) üzenetére


Francia91
veterán

Én azért kezdetnek feltennék egy 4.0-s verziót belőle...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#53099) Shatterstar válasza Francia91 (#53098) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Megpróbálom hisz vesztenivalóm nincs,de ez így akkor is gázos. Elvégre az ember (legalábbis én) azért vesz TP-t többek közt, mert olyan szoftveres támogatás jár mellé ami más gyártó gépeihez nem!

Why are you wearing that stupid man suit?

(#53100) Francia91 válasza Shatterstar (#53099) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem pl teljesen rendben van.
Bár nekem Windows telepítéskor a második lépés a .NET 4.0 telepítése, eztán teszem fel a drivereket
(Első lépés a vírusirtó)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.