Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53551) lakkusjj válasza noorbertt (#53548) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

A régi R61-em is tudta már kezelni a FHD külső monitort röccenés nélkül még kiterjesztett asztalként is. :)

(#53552) noorbertt válasza Chaser (#53549) üzenetére


noorbertt
őstag

köszönöm:-)
akkor beruhazom egy x230 ra.

(#53553) Gondwana válasza noorbertt (#53552) üzenetére


Gondwana
addikt

X230-ra egy DP portra ràköthetsz 3db Dell U2413-at daisy-chainben...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#53554) simonjoe válasza cildren (#53550) üzenetére


simonjoe
senior tag

Szerintem rendeld meg kintről, addig a mostanit meg egy kicsit takarítsd ki. Úgy látom lebegőcsapágyas, de ha nem az akkor valaki kijavít. Valami finom olajjal (NEM WD40!!) kínáld meg a tengelyt, addig biztos kibírja míg megérkezik az új.

Joe

(#53555) cildren válasza simonjoe (#53554) üzenetére


cildren
tag

Rendben köszi az infót! Akkor megrendelem Ebay-ről!
Még egy kérdésem lenne, holnap kapom kézhez az akkut amit rendeltem hardverek kollégától. Be kell járatni vagy valami ilyesmi?(9 cellás akkuról van szó.)Kell, hogy egy estét töltőn pihenjen?

[ Szerkesztve ]

(#53556) noorbertt válasza Gondwana (#53553) üzenetére


noorbertt
őstag

Nem értek ezekhez inkább kérdezek és hülyének tünök:-) kis gép kellene csak néha dolgoznom is kel nagyobb kjelzőn, de akkor nem tántorodom el.

(#53557) simonjoe válasza cildren (#53555) üzenetére


simonjoe
senior tag

Én is Tőle vettem :), korrekt és tényleg jó a portéka, csak egy a baj, sajnos nem PANA az akku. Végül is ennyi pénzért! :DD Én feltöltöttem egyszer fullra, majd elkezdem használni, 6 óra után meguntam, újratöltöttem és elraktam. Akkor fogom használni ha szükségem lesz rá. A régi 6 cellás Pana is bírja még 3 órát, 3 év és 105 ciklus után. :) Szerintem nem kell sz@rakodnod vele, használd.

Joe

(#53558) cildren válasza simonjoe (#53557) üzenetére


cildren
tag

Nekem Sanyo cellás akkum van az 318 ciklus után repülőgép üzemmódban tud kb másfél órát.
Jól veszem ki az írásodból, hogy neked 6 óráig bírta az akku?

(#53559) fermacht1994


fermacht1994
aktív tag

Azt szeretném megkérdezni, hogy az x230-as laptopomba 9 cellás aku van és kicsit kotyog. Ez normális? Rendesen be van rakva az aksi de amikor lerakom és felemelem akkor kicsit tud mozogni...

Feri

(#53560) FoxiestFox válasza fermacht1994 (#53559) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Normális.

(#53561) subidu válasza fermacht1994 (#53559) üzenetére


subidu
tag

Semmi gond vele. Mindegyik ilyen. Állítólag a hűtésük miatt.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#53562) soldi3r válasza subidu (#53561) üzenetére


soldi3r
veterán

gyakorlatilag pedig ilyenre sikerult legyartani :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#53563) buksa93


buksa93
csendes tag

Üdv,

olyan kérdésem lenne, hogy nyereményként kaptam egy T530as laptopot, viszont számlát, vagy valamilyen papírt nem kapta hozzá, és most igénybe kéne vennem a garanciális szolgáltatásokat, de nem tudom h ezek kellenek e hozzá?

amugy ha meghalt a billentyűzetem, aztcsinálja mintha állandóan belenne ragadva a bekapcs gomb, és elidnul a gép, és leáll, és ujra, cserélik az ilyet szó nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#53564) Tikakukac válasza subidu (#53561) üzenetére


Tikakukac
titán

Gyakorlatilag most, hogy van 2 akksim és 4 x200s alsó részem azt kell mondjam: hát fele ilyen lett fele olyan :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53565) fermacht1994 válasza subidu (#53561) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Köszönöm a választ. Akkor szerintem berakok alá egy kis öntapadós szivacsot és nem fog kocogni. :K
És még valami. A kijelzőn nektek is jelen van a felhősödés? (fekete képen, háttérvilágítás átszűrődik nagyon halványan és laikus szem nem veszi észre.)

Feri

(#53566) Poo válasza buksa93 (#53563) üzenetére


Poo
aktív tag

Elmész egy lenovo hivatalos szervizbe és szerial alapján ha még garis akkor nem fog kelleni papír a gari intézéshez.Nem fogják azonnal cserélni valszeg mert rendelős a történet de viszonylag hamar meg fog jönni nekik.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#53567) Gondwana válasza Tikakukac (#53564) üzenetére


Gondwana
addikt

X200s-clustert építesz? Meteorológiai szimuláció, BitCoin, vagy sakkprogram fog futni rajtuk? (A 2 ilyen + 2 olyan ugye, nem úgy értendő, hogy azokból kettő szintén nem tudott mit kezdeni az akkuval?)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#53568) buksa93 válasza Poo (#53566) üzenetére


buksa93
csendes tag

köszi szépen

(#53569) Tikakukac válasza Gondwana (#53567) üzenetére


Tikakukac
titán

Neeem, hát az egyik lap az úgy tűnik marad szervernek, házat építek hozzá ha lesz időm :K Azon meg megy majd kis p2p, albitárs rendszergazda, szóval ez neki remek lesz játéknak is, meg én is ellesek pár dolgot a hálózatokról :B

Nem-nem. Én az akksi lötyögésre mondtam. Ahogy elemzem a kis retesz, ami rugós, egyik gépen így másikon úgy tartja az akksit. De a belső rész ahová felülnek az mindegyiknek ugyanakkora, zérus tűréssel. Ez van, már érdemes volt venni egy rakattal ebből :DDD

A régi cellazáras akksinak tűnő dolgot viszi mind3 új lap, az új 9 cellás is megy tökin. Teszteltem őket, pico bello mindegyik, gyönyörű házakkal, nulla karc vagy kopás, ventik is szépek, csendesek, és megvan minden amit írt a srác, jó vétel volt. Szóval a gép az összeáll lassan. Thinklight is meglesz ha lesz kis időm, meg nem remek a kezem az idegtől :B És aztán összerakom és egy ideig kuss.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53570) cildren válasza Tikakukac (#53569) üzenetére


cildren
tag

Egy ilyen alaplappal plusz egy expresscardos gigabit kártyával tökre fasza router-t is lehet belőle csinálni, a szerver feladatok mellett van rajta wifi meg miegymás :D

(#53571) Tikakukac válasza cildren (#53570) üzenetére


Tikakukac
titán

Van gigabites karim is :K Meg az alap port is gigabites szóval suhannak a dolgok. Van wifi meg bármi ami kellhet, szóval nem véletlen jó ez így nekem ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53572) btudos válasza Tikakukac (#53571) üzenetére


btudos
veterán

Mit összeaggódtál hogy majd rajtad ragad a cucc és buksz egy halom mátyást, erre a végén még Te fogod felhasználni mindegyiket :D

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#53573) Yany


Yany
addikt

Erről a gépről mi a véleményetek: S531?
Jó vétel?
Sajnos egy SSD lenne méltó hozzá, sajnálom, hogy azt az árába már nem sikerült beletenni. :U

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#53574) #47053824


#47053824
törölt tag

Urak,
mit javasolnatok egy x230-ba msata ssd meghajtonak?

(#53575) Tikakukac válasza btudos (#53572) üzenetére


Tikakukac
titán

Az cseszne be, minél hamarabb menjenek el a háztól, nem szeretek ilyen shopként működni. :N

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53576) soldi3r válasza #47053824 (#53574) üzenetére


soldi3r
veterán

samsunggal nem losz melle

E30 (oo=[][]=oo)

(#53577) r4z válasza #47053824 (#53574) üzenetére


r4z
nagyúr

Crucial M4?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#53578) btudos válasza Tikakukac (#53575) üzenetére


btudos
veterán

Majd dobj be ide egy listát a végén hogy mi a maradék :)

Más: Értelmes árú T430 dokkolóra van valakinek tippje? A hazai bolti árát semmiképp nem fizetném ki érte, annyiből veszek egy X200-at dokkolóval, akkor már inkább az...

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#53579) Tikakukac válasza btudos (#53578) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát kb. menjen el minden. Tekintve, hogy ennyiért eladó sehol sincs, az országban főleg nem, így reméljük elmegy a pakk :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53580) scarbantia


scarbantia
aktív tag

Sziasztok!

Thinkpad displayporton tud 10bit/csatorna színmélységet? W szériákra gondolok, azokban van FirePro, meg Quadro. Asztali kártyánál tudni szokták.

Esetleg T61p DVI-on keresztül? (bár az necces, szóval elvileg van olyan, hogy Quadro-k adott monitorral DVI-on tudják a 10bit/ch-t, de erről konkrét infóm nincs.

Levente

(#53581) soldi3r válasza scarbantia (#53580) üzenetére


soldi3r
veterán

es tipusfuggo? nem a dp szabvany hatarozza meg?

E30 (oo=[][]=oo)

(#53582) scarbantia válasza soldi3r (#53581) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Hát, én úgy tudom, hogy bizonyos kártyák nem tudják a 10bit-et.
Konkrétan a Quadro és FirePro kártyáknál írták a fórumon, hogy tud 10bitet csatornánként.
(Old Artist fórumtárs írta, remélem nem értettem félre valamit nagyon... :U )

(#53583) franc0 válasza scarbantia (#53582) üzenetére


franc0
őstag

Aztán ahhoz monitor is kell ám...

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#53584) scarbantia válasza franc0 (#53583) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Tudom én ám!... :)

Egy Eizo ColorEdge CX270 vagy egy Dell U2711 megteszi?

(#53585) Tikakukac


Tikakukac
titán

Aki thinklightot akar javítani az gatyát kösse fel, nem nagyon fog menni.

Bevetve a buksimat arra jutottam, hogy a modem (ki a tököm használja) kis helyére fogok berakni egy pici röccintős kapcsolót, a tápot leveszem a webcamról, mert az fixen mindig áram alatt van. 2 irtó vékony pata vezetéket meg elhúzok a thinklightról. És így lesz kapcsolható fél kézzel is aktiválható thinklight.

Borzalmas mi szopóág van ezzel a géppel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53586) cildren válasza Tikakukac (#53585) üzenetére


cildren
tag

Kitartás!
A végeredmény biztos jó lesz :D

(#53587) Pttypang válasza Tikakukac (#53585) üzenetére


Pttypang
veterán

Ennyi erővel a sima usb-s lámpa is egyszerűbb lett volna, nem? :DDD

Everybody lies.

(#53588) r4z


r4z
nagyúr

Tudja valaki, hogy a T400-ban az ExpressCard milyen sávszélre képes? USB 3.0 vagy direkt SATA portot keresek, azért lenne fontos :)

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#53589) donjohnson válasza r4z (#53588) üzenetére


donjohnson
addikt

135MB/s read / 115MB/s write

itt találsz egy csomót.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#53590) r4z válasza donjohnson (#53589) üzenetére


r4z
nagyúr

:R

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#53591) fermacht1994 válasza r4z (#53590) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Újjlenyomatolvasóval szenvedek. Nem tudom beállítani tud valaki segíteni? Mit kell csinálni? Belépek programba kiválasztom melyik ujj legyen és utt akár hogy tapizom mindig hibát ír ki.... :W

Feri

(#53592) r4z válasza fermacht1994 (#53591) üzenetére


r4z
nagyúr

Húzd az ujjad, ne tapizz.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#53593) donjohnson válasza fermacht1994 (#53591) üzenetére


donjohnson
addikt

többször húzd végig rajta az ujjad lassan, amíg el nem éri a 100%-ot.
videó

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#53594) simonjoe


simonjoe
senior tag

Sziasztok!

Találkozott már valaki lassú betöltés hibával? T410, Win8,1 Sokáig jól működött, majd ma este bekapcsolás után, megadom a jelszót, már ott sokat vár. Átvált fekete képernyőre és percekig semmi csak a kurzor nyíl. Két perc után kegyeskedik elindulni, szörnyű!! Vajon mi a franc esett bele?? :F

THX!!

Joe

(#53595) donjohnson válasza simonjoe (#53594) üzenetére


donjohnson
addikt

elsőre passz, de a windows 8.1 topikban, lehet hogy nagyobb sikerrel jársz.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#53596) simonjoe válasza cildren (#53558) üzenetére


simonjoe
senior tag

Bizony addig. Én is meglepődtem.

Joe

(#53597) simonjoe válasza donjohnson (#53595) üzenetére


simonjoe
senior tag

Köszi, oda is beírtam, de közben megoldódott. Az ujjlenyomat olvasó bekavart, pontosabban a szoftvere, leszedtem, újraraktam és műkszik minden. :DD

Joe

(#53598) fermacht1994 válasza r4z (#53592) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Köszönöm, már megy egyszerűbb mint gondoltam :P

Feri

(#53599) #47053824


#47053824
törölt tag

Ha valakit erdekelne ips panel x230ba: 75 font

(#53600) Tikakukac válasza Pttypang (#53587) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyszerűbb, de plusz egy hülyeség, az nem okés :N Meg amúgy is tipikusan az a fajta "szopós" ember vagyok, mindig mindennel inkább küzdök 2 hónapot, mintsem beadjam az egyszerűbbet ;)

cildren: Hát kellett is, köszönöm :B

Amúgy kész, a ledet kábelről levágtam, mert zavarta valamiért a kijelző hátlapja, most 2 oldalassal van berakva a helyére, majd csinálok neki rendes felfüggesztést is. A vezeték pedig IDE kábelből lett 2 toldással. szépen elhozva a többivel. Íme az eredmény. Gyurmával leveszem a modem helyét, aztán gipsz, majd gyantás cucc és abba berakok egy kis kapcsolót. Voilá ;]

Hint: akinek nincs türelme végtelennyi ne kezdjen bele. Beleőrül.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.