Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53851) cildren válasza Shatterstar (#53842) üzenetére


cildren
tag

Nemtudom, de én nem is a hivatalos BIOS-t raktam a T61-emre hanem a moddoltat és azóta is tökéletesen működik.
Akkor van probléma ha estleg megszakadna a BIOS frissítés, ha elmegy a villany pl egy asztali gépnél, vagy szar az optikai meghajtó, de laptopnál az áramkimaradás föltöltött aksival ritka, az optikai meghajtódat meg csak ismered, hogy mennyire megbízható.

(#53852) Gondwana válasza Minstrel (#53844) üzenetére


Gondwana
addikt

Úgy emléxek, régen linkeltem azt a HP drivert, amivel elmùlik ez az Advanced Format betegség (de most 2.8" kijelzőn nem keresem vissza)

Type/SN àtìràsa: megoldhatò, de nem BIOS frissìtéssel, van rà célprogram.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#53853) Francia91 válasza Minstrel (#53844) üzenetére


Francia91
veterán

A Western Digital-nak az Advanced Format technologiaja miatt adodik ez a problema. Nekem is elojott ez a problema a T60p-mnel, amikor beletettem a Scorpio Black-et. En a HP féle Intel Rapid Storage driverét tettem fel, és ment rendesen a Windows Update. Keress ra a ˝Windows Update, Rapid Storage˝ cimszavakkal itt forumban a temara, asszem linkelve is vannak cuccok, Gondwan-nak is van pár hasznos hozzaszolasa e temaban.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#53854) Minstrel


Minstrel
senior tag

(#53853) Francia91

(#53852) Gondwana

(#53845) soldi3r

Köszönet a segítségért, amúgy kezdtem kicsit kiborulni, a hatodik Win reinstall után. A HP drivert is megtaláltam, most már látom, hogy Godwana írt egy hozzászólást ezzel kapcsolatban, de rá se kerestem itt a 750-es WD-re, mert nem gondoltam, hogy emiatt van.

(#53855) FoxiestFox válasza Minstrel (#53854) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nálam is előjött egy 500-as Blue-val, bár én talán csak háromszor telepítettem újra miatta.. :)

(#53856) z00li válasza Tim82 (#53811) üzenetére


z00li
senior tag

Ha elég az integrált videó és kisebb felbontás, akkor melyiket javasolnád? :F Ölben használva nem lenne túl nagy a T500? Az X61-es ilyen szempontból tök kényelmes nekem, bár a betűk meg néha túl kicsik. :B Lehet T400 lesz a befutó? :)) Esetleg R400?

(#53857) Chaser válasza z00li (#53856) üzenetére


Chaser
titán

Fotelben elültem egy délutánt is a T60 IPS-sel, pedig nem könnyű:) T500-zal is:D R400-at sztem ne, csak ha nagyon olcsó. T400 jóval karcsúbb.
Úgy hiányzik már egy TP :O :D

szerk: T400-ból is van nagy felbontású, ha nem akarsz kiszúrni magaddal 1440-est veszel. ami nálam volt 1280-as valami botrány milyen képe volt.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53858) btudos válasza Chaser (#53857) üzenetére


btudos
veterán

Az 1440-es T400 egész korrekt képet ad, szerintem szebb a képe mint a T430 HD+ kijelzőjének.

Kellett neked eladnod az IPS-es T60-at, az aztán igazi Thinkpad, a világért se váltam volna meg tőle :N

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#53859) Tim82 válasza Chaser (#53857) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem mintha bármi gond lenne az R400-zal.

z00li: én mindenképpen a nagyobb felbontásokra szavaznék. Alfa156-nál szokott lenni olyan T400 is, ami 1440*900-as felbontással és Intel VGA-val van.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#53860) Chaser válasza btudos (#53858) üzenetére


Chaser
titán

Olyanhoz is volt szerencsém, az már egész korrekt.
Lassú volt a T60 már sok dologhoz, nyáron meleg is. Több gépet meg nem akarok. Meg nehéz, hordozni nem volt élmény. Én legtöbbször fotelben vagy ágyban gépezek, nyáron izzadtam alatta rendesen:D Ha veszek is TP-t magamnak mindenképp valami kicsit, x220 x230 IPS-sel.

szerk: Tim82: Nincs vele gond, nagy dög T400-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53861) Tim82 válasza Chaser (#53860) üzenetére


Tim82
nagyúr

Vastagabb valamennyivel, meg talán 10 dkg-mal nehezebb, semmi vészes. Ha egy árban van egy hasonló paraméterekkel bíró T400-zal, nyilván a T400 éri meg, de ezt leszámítva nagyon is rendben van.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#53862) btudos válasza Chaser (#53860) üzenetére


btudos
veterán

Nálam eleve kizárt, hogy a T430-nál nagyobb géppel létezzek, sokat használom ölben, útközben, egyetemen, annál nagyobb nem kell.

Most hogy jött az X200, rájöttem, hogy így ez a két gép ideális párost alkot. Persze mire teljes értékű lesz az X200, addig lesz még dolgom vele, de egy hét alatt meggyőzött, hogy jó döntés volt Őt megvenni, nincs szükségem második gépnek ennél újabb, erősebb apróságra.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#53863) Dhampir válasza Chaser (#53860) üzenetére


Dhampir
félisten

A T500-at is lassúnak éreztem. :B

(#53864) cadeyrn válasza Dhampir (#53863) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Tegyél bele P9700at v T9900at procinak, 8GB RAMot, mellé egy 128+ GBos MLC SSD-t, szerintem nem lenne gond a sebességgel.

(#53865) cadeyrn válasza cadeyrn (#53864) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Akarom mondani SLC. reggel volt még.

(#53866) Francia91 válasza cadeyrn (#53864) üzenetére


Francia91
veterán

P9700 tervbe van véve nekem is, 8 Gb RAM már megvan. Most meg, hogy kijött a 2 Tb-os 9,5 mm magas noti HDD is, majd egy SSD-vel együtt beruházok rá :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#53867) franc0 válasza cadeyrn (#53865) üzenetére


franc0
őstag

Oszt az mé jó.
Na nem mintha kapni lehetne. Normálisat, értelmes árban.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#53868) Dhampir válasza cadeyrn (#53864) üzenetére


Dhampir
félisten

Már nincs meg a gépem. Szép volt, jó volt, de annyit kellett volna beleölni a fejlesztésbe, hogy akkor már inkább megcéloznék egy új ThinkPadet, amire garancia is van.
eBayen nézegettem, ahol vannak dobozos új gépek, de sajnos minden jó vétel az USA-ból szerezhető be.

(#53869) soldi3r válasza cadeyrn (#53865) üzenetére


soldi3r
veterán

van erdemi kulonbseg a ketto kozott?

E30 (oo=[][]=oo)

(#53870) cildren válasza soldi3r (#53869) üzenetére


cildren
tag

Órajel és fogyasztás.
A P**** számozású procik alacsonyabb fogyasztásúak csak 28W-os TDP-vel vannak fémjelezve míg a T**** mind 35W-osak.

(#53871) soldi3r válasza cildren (#53870) üzenetére


soldi3r
veterán

koszonom, de a kerdes nem erre vonatkozott :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#53872) scarbantia válasza cadeyrn (#53865) üzenetére


scarbantia
aktív tag

SLC-ből én egy Intel X25-E-re vadászok, 64GB-osra.
Nem nagy, de rendszernek épp elég, és az örök élet +1 nap érzés nekem fontos, akkor is, ha nem igaz. :DDD

Sajnos itthon ilyen nem nagyon van, ebay-en 30e körül van, de félek, hogy megvámolják.

(#53873) Tikakukac válasza soldi3r (#53871) üzenetére


Tikakukac
titán

Elviekben van, gyakorlatban meg olyannyira mindegy. Láttam elhullani tuti chipes Intel SSD-t is, mostani frisset kell venni esetleg samu pro-t. Ennyi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53874) cadeyrn válasza soldi3r (#53869) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

SLC általában szimmetrikusan teljesítés írás/olvasás témában, MCL/TLC írásban exponenciálisan ( a cellák felezésének arányában ) esik, de persze ez elmélet; olvasásban ugyanazt tudják. Emellett ott az elhasználódás témakör, de leginkább csak jobban hangzik.

Szerk: @Tikakukac SLC / MLC / TLC != chip, az másik mondakör.

( amúgy meg az elhasználódás létező issue, pl. ha graphite collector mögé teszed háttértárnak akkor látni fogsz 400GB-os SAS HP SSD-ket hullani sorban, de ez kicsit odébb van a notebookban felhasználástól :D )

[ Szerkesztve ]

(#53875) soldi3r válasza cadeyrn (#53874) üzenetére


soldi3r
veterán

mire a mlc-s vegelgyengulesben kimulik, addigra sokszor akkora meretuek lesznek az aktualis ssd-k
en 2 eve nyuzom a 64-es samu 470-et, semmi gondom vele, de az araert ma szerintem 256-ost kapnek

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#53876) franc0 válasza soldi3r (#53875) üzenetére


franc0
őstag

A 2010-es Intel X25-V-m most épp az öcsémnél van napi használatban.
Makulátlan állapotban van.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#53877) picur850702


picur850702
csendes tag

Sziasztok!

A T61-em ma kiírt egy hibaüzenetet: Error 0192 Embedded Security hardware tamper detected. Nem csináltam vele előtte semmit, pár hónapja raktam bele több memóriát meg egy nagyobb vinyót. Utánanéztem a neten ez mit jelent és a legtöbb helyen azt írják, valószínű ki kell cserélni az alaplapot, mások szerint elég csak a CMOS elemet. Ti találkoztatok már ezzel a problémával?

(#53878) xcds válasza cildren (#53870) üzenetére


xcds
őstag

Van ugye a p9700 és a t9600. Kérdés, ha mindkettőt alulfeszeljük, van-e különbség. A p-set jobban alul lehet-e feszelni ugyan?

(#53879) Chaser válasza xcds (#53878) üzenetére


Chaser
titán

Ez mindig adott cpu-tól függ.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53880) xcds válasza Chaser (#53879) üzenetére


xcds
őstag

Na de érted, mire akarok kilyukadni. Mitől t ill p az adott proci? Amelyik jobban bírja az alulfeszelést, abból lesz a p?

(#53881) Chaser válasza xcds (#53880) üzenetére


Chaser
titán

Ádehogy':) Nem feszelik annyira alul alapból, sőt. Egy picivel a normál alatt van és kb ennyi. Nincs ez válogatva. Amennyit egy ulv proci kap alapból azt bármelyik normál is tudja, sőt...találkoztam olyannal, hogy a normál sokkal jobban alul lehetett feszelni mint egy ulv csodát. Asztaliban ugye bőven VID alá is lehet menni ha olyan a lap. De obilban is volt olyan, hogy x órajelen y feszültségen az ulv már megadta magát, a normál meg vígan működött.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53882) Mbazsika


Mbazsika
tag

Van valaki aki a t400-ast (ATI-s) dokkolón (2504) lévő DVI csatin keresztül használ tv-n (HDMI bemeneten)? A hang átmegy?

(#53883) xcds válasza Chaser (#53881) üzenetére


xcds
őstag

Értem. Vagyis azt még mindig nem, hogy mitől t ill p akkor a proci. :D

(#53884) Krix válasza Mbazsika (#53882) üzenetére


Krix
őstag

DVI-n nincs hang, így bármire alakítod ott sem lesz.

If it is not broken then don't fix it!

(#53885) Mbazsika válasza Krix (#53884) üzenetére


Mbazsika
tag

Oppá, köszi, ezek szerint el voltam tájolva. Akkor a hangra marad az S/PDIF?

(#53886) Chaser válasza xcds (#53883) üzenetére


Chaser
titán

Attól hogy az intel hogy küldte ki?:)

Krix: De DVI-n is megy ki hang - kb ugyanaz mint HDMI csak más fizikai méretben - , mostani gépemet is úgy használom. Attól függ T400 tudja-e, de elvileg az a chipset még nem ad ki hangot.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53887) simonjoe


simonjoe
senior tag

Sziasztok!!
Tud valaki T410-esre működő ThinkVantage GPS drivert? Alapvetően Win8 alá kellene, de szerintem a 7-esre való is felkúszik.

THX!!!

Joe

(#53888) soldi3r válasza xcds (#53883) üzenetére


soldi3r
veterán

t-bol van 1066 fsb-s? foleg a fogyasztasa mas

(#53886) Chaser, nem mindegyik dvi, visz hangot

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#53889) cildren válasza simonjoe (#53887) üzenetére


cildren
tag

Próbáld windows update-el felrakni a drivert és nézd meg, hogy az alap windows GPS-es alkalmazás tudja-e kezelni. Nálam nem engedte windows 8.1-nél felrakni az ujjlenyomat olvasó drivert és nem engedte viszont a windows beállításokban egyből kezelte az ujjlenyomatomat.(T61)
Remélem tudtam segíteni, egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#53890) Chaser válasza soldi3r (#53888) üzenetére


Chaser
titán

Így van, nem mind, de van ami viszi.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53891) simonjoe válasza cildren (#53889) üzenetére


simonjoe
senior tag

Köszi, a driver fent van, mert már az eszközkelőben látható a kártya. Igazából a GPS-t szeretném aktiválni. Az ujjlenyomat olvasót először nekem is csak a Win alatt működött, majd megjelent az új és az a rész már műkszik.

Joe

(#53892) hito


hito
nagyúr

Sziasztok!

T60-ba hol és mennyiért tudok venni legolcsóbban gyári hűtőt? Lehetőleg új érdekelne, mert a benne lévő kifingott (olyan hangos hogy nem lehet mellette megmaradni) és nem akarok egy használttal így járni 2hónap múlva. A benne lévő felújítása nem alternatíva, mert tőlem 300km-re van a gép és ott a közelben nincs hozzáértő, tehát csak a cserealkatrész a megoldás.

Köszi!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53893) simonjoe válasza hito (#53892) üzenetére


simonjoe
senior tag

én csak ezt tudom:
http://www.laptophardware.hu/laptop-hutes/ibm-lenovo/thinkpad-t-sorozat/thinkpad-t61/raktaron/rendezes:asc.laptop-alkatresz-kereso

sajnos nem tartozik az olcsók közé, de egy telefont megérne a Smartservice is:
http://www.smartservice.hu/hu/elerhetosegek

Joe

(#53894) hito válasza simonjoe (#53893) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi, lehangolóan sok :( Lehet, hogy mégis egy jó állapotban lévő használt kéne :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53895) soldi3r válasza hito (#53894) üzenetére


soldi3r
veterán

akkor mar inkabb ebay

E30 (oo=[][]=oo)

(#53896) Mbazsika válasza Mbazsika (#53885) üzenetére


Mbazsika
tag

Még egy láma kérdés... :R

Melyik az S/PDIF kimenet a dokkolón??

(#53897) soldi3r válasza Mbazsika (#53896) üzenetére


soldi3r
veterán

pont az egyetlen, ami az oldalan van esn em hatul :)

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#53898) simonjoe


simonjoe
senior tag

...haladok a T410 fejlesztéssel, van már WWAN kártyám is, a gép látja, az illesztőprogi a helyén van, csak éppen használni nem tudom, sem a GPS-t, sem a mobil internetet vele. Semmi applikációs célszoftver nem műkszik Win 8.1 alatt. :W

Joe

(#53899) FoxiestFox válasza simonjoe (#53898) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hagyjátok már a francba azt a nyamvadt Win8-at.. :U

(#53900) franc0 válasza FoxiestFox (#53899) üzenetére


franc0
őstag

Mondjuk ez inkább a Lenovo sara, ugyebár.

Anno imádtam, hogy a 2006-os T60-hoz 2011-ben is jött új BIOS.
Most meg kénytelenek összehangolni egy T410-et a Win8-al? Pfej.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.