Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19251) Wolfskin


Wolfskin
őstag

tudja valaki, hogy lehet a beépített mikrofonba életet lehelni? megpróbáltam skypolni, de rá kellett jönnöm, hogy nem él a miki :(

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#19252) lapa válasza Frenky (#19249) üzenetére


lapa
veterán

ebay.

[ Szerkesztve ]

(#19253) csmat válasza audi100td (#19220) üzenetére


csmat
senior tag

Köszi,
sajnos nem találtam meg a power managert, elvileg miden t43-on volt?
Ha igen akkor hol?

(#19254) audi100td válasza csmat (#19253) üzenetére


audi100td
nagyúr

töltsd le netröl ha nincs telepitve, nem reg linkeltem, de gugli is kidobja rögtön (a megfelelö oprendszert is ird melle a keresesnel)

(#19255) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,

két gyors kérdésem lenne:
• 100-160 ezer közt van jobb vétel a T400-nál? (céges, irodai munkagépnek kell)
• a T43 beépített mikrofont hogy lehet munkára fogni? vagy tesztelni?

köszi!

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#19256) Frenky válasza lapa (#19252) üzenetére


Frenky
csendes tag

Köszi :-)

HUNter

(#19258) csmat válasza Wolfskin (#19255) üzenetére


csmat
senior tag

sajnos lövésem sincs.. :O

(#19259) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Na, vettem egy USB 3.0-s Expresscard 54-et, de meglepve tapasztaltam, hogy a T61-be nem megy bele, tudja valaki, hogy ténylegesen milyen kártya megy ebbe és létezik-e usb3-as?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19260) lapa válasza kraftxld (#19259) üzenetére


lapa
veterán

nemár. pcmcia.

(#19261) audi100td válasza kraftxld (#19259) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nekem Express Card 54 + PCMCIA remlik T61-nel, egy fedel alatt, nem lehet, hogy csak rossz helyre dugtad? Ha minden igaz a felsö slotba kell...

[ Szerkesztve ]

(#19262) adorjant válasza audi100td (#19261) üzenetére


adorjant
senior tag

Az én T61-em pl Smartcard+PCMCIA,szóval elképzelhető,hogy nincs hova dugni.
Venni kell egy PCMCIA-Expresscard átalakítót :D

(#19263) audi100td válasza adorjant (#19262) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ja, akkor ezek szerint több fele kivitel volt, T400-nal is volt smartcard-os valtozat, de ott mar az EC volt az alap. Hat, ez akkor igy szivas. :(

(#19264) lapa válasza audi100td (#19261) üzenetére


lapa
veterán

oké, ma is tanultam valamit. nem gondoltam, hogy van is-is. enyémben kártyaolvasó volt a másik, de most néztem thinkwikin hogy jéé.

(#19265) audi100td válasza lapa (#19264) üzenetére


audi100td
nagyúr

ja, en sem vagtam, azt hittem csak T400-nal volt hasonlo varialas

(#19266) kraftxld válasza lapa (#19260) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Totál össze vagyok most kavarodva, azt tudom, hogy van egy vékony smartcard olvasó alól, a fölötte lévő slotba meg beesik a kártya túl tudom rajta nyomni. Az ebay-en meg ha pcmcia usb 3.0-ra keresek akkor mindenféle 34mm-es kártyák jönnek.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19267) audi100td válasza kraftxld (#19266) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor neked sajnos nincs Express Card slotod, csak sima PCMCIA (cardbus), ezert is esik bele. Az a neten eliras lesz, a vekony az express card 34mm lesz, pcmcia-val nem is lenne ertelme, örülhetsz ha eleri a 15 MB/s atviteli sebesseget. :(

[ Szerkesztve ]

(#19268) kraftxld válasza audi100td (#19267) üzenetére


kraftxld
nagyúr

És ezt lehet cserélni valahogyan? Mert jó lenne az usb 3.0 de ezért én nem fogok T520-at venni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19269) audi100td válasza kraftxld (#19268) üzenetére


audi100td
nagyúr

Letezik Expresscard 34 -> PCMCIA atalakito, de igy valoszinüleg nem fogod tudni kihasznalni az USB 3 nyujotta sebessegbeli elönyöket (meg igy is vehetnel uj kartyat, mert az 54-es nem megy bele), en egy eSATA kartyaval olyan 8-9MB/s-el tudtam masolni, hagytam is fenebe, igy sajnos semmi ertelme.

[ Szerkesztve ]

(#19270) BalazsKKa67j


BalazsKKa67j
tag

Sziasztok!
Kinek mennyire sikerült alulfeszelni az x200s L9400-as prociját?Érdemes vele bíbelődni? Vagy ez alapból olyan alacsony enegiafelvétellel dolgozik,hogy nem éri meg?
Az R500 igen jól reagált az alulfeszelésre,erre is kíváncsi lennék!
Üdv!

(#19271) audi100td válasza Wolfskin (#19255) üzenetére


audi100td
nagyúr

En mondanam, hogy X200(s), de gondolom az nem fog tetszeni. :D

T szeriabol mas ugy sem igen marad, T410 ennel dragabban megy.

Mikrofonra nincs ötletem, meg nem hasznaltam soha.

[ Szerkesztve ]

(#19272) csmat válasza audi100td (#19271) üzenetére


csmat
senior tag

Sziasztok!
Egy IBM t43-at szeretnék tuningolni, amennyiben let.
Pár adat:Alaplap: CPU típusa Mobile Intel Pentium M 740, 1733 MHz (13 x 133)
Videokártya Mobile Intel(R) 915GM/GMS,910GML Express Chipset Family (128 MB) 3D gyorsító Intel GMA 900
60 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100
Északi híd: Mobile Intel Alviso-G i915GM ] Északi híd tulajdonságai: Északi híd Mobile Intel Alviso-G i915GM Intel platform Sonoma Támogatott FSB sebességek FSB400, FSB533 Támogatott memóriatípusok DDR-333 SDRAM, DDR2-400 SDRAM, DDR2-533 SDRAM Maximális memória mennyiség 2 GB Revízió / Stepping 03 / B1 Tokozás típusa 1257 Pin FC-BGA Tokozás mérete 3.75 cm x 4.00 cm Magfeszültség 1.5 V In-Order Queue Depth 12 Memóriavezérlõ: Típus Dual Channel (128 bit)

Jelenleg 2x512 ram van benne, amit bővítek 2x1gb-ra,audi100td tanácsára, valamint
nagyobb hdd-t vennék bele.

Ezen kívűl min lehtne javítani játékhoz? Tudom nem egy mai darab, de munkához tökéletesen elég, ha meg néha-néha egy régi játékkal játszanék, akkor nem lenne rosz, ha nem a 10 éveseket kéne elővenni

(#19273) SpeedR válasza csmat (#19272) üzenetére


SpeedR
őstag

Ezt sehogy sem tudod játékra alkalmasabbá tenni. Ha csak ez miatt bővíted a hdd-t és a ram-ot akkor csalódni fogsz, mert a nyereség nem lesz arányos a ráfordítással.
Erre a célra szvsz. nézzél inkább egy olcsóbb asztali gépet.

(#19274) audi100td válasza csmat (#19272) üzenetére


audi100td
nagyúr

jatekra tenyleg felejtös, az ATi-s valtozat egy fokkal jobb, de az is csak regebbi jatekkokal boldogul

(#19275) Wolfskin válasza csmat (#19272) üzenetére


Wolfskin
őstag

az M735-nél (Dothan) lehet az órajelet emelni, két láb összekötésével, ennél nem tudom, hogy működik-e (valszeg nem)

[link]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#19276) cadeyrn válasza Wolfskin (#19255) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Talán T500 tud jobb vétel lenni, mivel több helyen kiemelted a nagy felbontást, de nem, nem nagyon van.

[ Szerkesztve ]

(#19277) csmat válasza audi100td (#19274) üzenetére


csmat
senior tag

Sajnos ezt a választ vártam :(
Egyébként a ram-tól mi változna?

(#19278) Wolfskin válasza audi100td (#19271) üzenetére


Wolfskin
őstag

miért ne tetszene? egy haveromnak van, netbook helyett tökéletes, nekem fő gépnek (ahogy ő használja) kicsit kicsi lenne. a T43-al tökéletesen meg vagyok elégedve. már a tv-re is színes képet küld (az S-Video-->Scart átalakítón kellett összekötni két lábat)

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#19279) adnoctum18 válasza Wolfskin (#19255) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Ha a driver fennvan és nem működik akkor sajnos hibás a mikrofon.

Nekem is volt ilyen problémám anno az X40-el.

A Win hangeszköz tesztelőjével próbáltam ki meg a Skypeal de egyikkel sem működött szal gyanúsan hibás volt.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#19280) Wolfskin válasza cadeyrn (#19276) üzenetére


Wolfskin
őstag

szerintem amire ő használná felesleges a többlet teljesítmény. sőt időközben rájöttem, a nagy felbontás is talán. a T61-el is az egyetlen baj, hogy a 4:3 képernyő már egy kicsit régimódi, megjelenni jobb a szélesebb :U

egyelőre csak arról kellett meggyőzni, hogy ne vegyen meg az első gépet a médiamarktba besétálva. egy ismerősöm felesége bement a vidéki autókereskedőhöz, hogy kellene egy autó egymillióért. tessék parancsolni, itt van egy. köszönöm, ez jó lesz. hol kell fizetni? kb. 15 perc alatt eldőlt.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#19281) Wolfskin válasza adnoctum18 (#19279) üzenetére


Wolfskin
őstag

a skype-on bukott ki, de nem tudom, hogy a drivere fenn van-e. audiodriver az rendben van és az eszközkezelő sem mutat ismeretlen eszközt. hol tudom még csekkolni?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#19282) SpeedR válasza Wolfskin (#19275) üzenetére


SpeedR
őstag

Érdekes cikk. Lehet hogy majd kipróbálom ezt a fajta oc-t, ha elég bátor leszek.

(#19283) azbest válasza kraftxld (#19266) üzenetére


azbest
félisten

Elvileg cserélhető a T61-ben az a bővítő slot:

http://www.lenovoservicetraining.com/ion/R61_T61/index.html
fru -> pci/expres subassembly

Most nézem eszközkezelőben, hogy nekem is pcmcia slotos van... legalábbis az egyik az, a másik üres slot pedig akkor gondolom expresscard slot (mivel nem smarkártya / memória kártya olvasó).

[ Szerkesztve ]

(#19284) azbest válasza azbest (#19283) üzenetére


azbest
félisten

fru 42W2510 asszem ami nekem van

úgy látom itt lehet kideríteni milyen való hozzá
http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/MIGR-67911.html

Ó azt hiszem ezt kell megnéznek, leírás hogyan cseréld ki :)
http://www.schwabenlan.de/website/hardware/pimp-my-t61-exchange-smartcard-reader-for-an-expresscard-slot?set_language=en

[ Szerkesztve ]

(#19285) education


education
tag

Egy kerdes: SL500 as Power Manager-ben a Battery fulnel a cycle count-nal nem ir ki adatot. Akksi erdeti, eddig kiirta. A System Update volt mindig, talan-e miatt?

(#19286) buvartacsko válasza BalazsKKa67j (#19270) üzenetére


buvartacsko
addikt

Miért nem próbálod ki?

(#19287) BalazsKKa67j válasza buvartacsko (#19286) üzenetére


BalazsKKa67j
tag

Biztos,hogy az lesz. :)
Csak gondoltam előtte rákérdezek a tapasztaltabbaknál.
Majd,ha valakit érdekelnek az eredmények közkincsé teszem őket,ha már ennyire belejöttem az alulfeszelésbe. :)

[ Szerkesztve ]

(#19288) audi100td válasza csmat (#19277) üzenetére


audi100td
nagyúr

2GB RAM-mal kicsit fürgebb lesz a rendszer, persze ez attol is függ mennyire terheled le es milyen oprendszert hasznalsz.

(#19289) ^Clown válasza csmat (#19272) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ram-ot bővítsd 2Gb-ra, illetve meg lehet próbálni beletenni egy erősebb procit, de nagy változást ne remélj. Illetve lehet bele szerezni SSD-t is, így már nagyon fürge lesz a rendszer, viszont komolyabb játékra továbbra is alkalmatlan marad.

(#19290) adnoctum18 válasza Wolfskin (#19281) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Ha fenn van a rendes driver akkor ez szerintem ennyi. :(

Az audiodriverben van a mikrofoné is.

Ha az eszközkezelő sem mutat ismeretlen eszközt és mégsem vesz akkor szerintem ez sajnos hibás.

Próbáld meg megkopogtatni a mikrofon környékét, nekem olyankor kicsit vett, de hát nyilván ez értékelhetetlen volt, hisz beszéd felvételére így sem volt alkalmas, morzézni meg nem akartam.:D

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#19291) yodamastah válasza BalazsKKa67j (#19270) üzenetére


yodamastah
őstag

Nekem a 9300-as Idle-ben olyan feszen megy, aminel lejjebb mar nem tudsz menni. szoval alulfeszelessel mondjuk bongeszeskor nem sokat lehetmegtakaritani, mert csak neha ugrik fel 1.6ghz-re. VIszont pl ha modjuk HD filmeket nezek akkor 1.6ra felugral. Igy mar az alulfeszelt procival sokkal kevesbe melegszik a gep, es kevesebbet is eszik. Persze azt is megtehetem, hogy az alap 800mhz-en, hiszen pl az UL9300-as 800mhz-en is ki tud csomagolni 720p HD videot, es igy nem kell bibelodni az alulfeszelessel :)

Nekem amugy 1.6-on tokeletsen elmegy a minimal feszultsegen, ami 0.925v. Valoszinuleg 800mhz-en sokkal lejjebb is lehetne venni, de nincs erre lehetoseg, ez a legkisebb fesz amit be lehet allitani.

(#19292) kraftxld válasza azbest (#19284) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Koszi!
Ejj..jol szet kell bombazni szegeny gepet. :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19293) lapa válasza yodamastah (#19291) üzenetére


lapa
veterán

igen, a 9400 nekem is 30 4 4 4-en van, de azzal az első 30-as fesszel annyirt szívtam, hogy már nem volt lelkierőm a 30 4 4 0-hoz. mondjuk a másik fele a dolognak, hogy nincs gyakorlatilag most sem rajta, mert kicsit unok már minden kernel frissítéskor hekkelni vele.

a 9300-at nem néztem még.

én továbbra is úgy gondolom, hogy ha eredetileg nem minimum vid-en (vid 0, logikusan a 0,925v) megy, akkor valami pár tized wattot csak nyer az ember. az igazi idlében nem, de ha már csak egy böngésző flash banner ébren tartja, akkor szerintem simán. nyilván nem fog felmenni 800-ról emiatt, de nem is fog sokat aludni. lehet, hogy félreértem, de nekem az jött le, hogy a 800 mhz-hez sem a 0,925 megy alapból.

(#19294) Wolfskin válasza adnoctum18 (#19290) üzenetére


Wolfskin
őstag

SIKERÜLT!!! :C

a hang/Microphone - tulajdonságok/jelszintek alatt le volt némítva :W

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#19295) mitulabattyi válasza Wolfskin (#19294) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

xD
Épp most akartam megkérdezni, hogy "nincs esetleg lenémítva?!" :DDD
Viszont van valami olyan opció is, hogy autonémítás. És olyankor csak akkor van bekapcsolva a mikrofon amikor msn/skype/stb akarja használni.

(#19296) yodamastah válasza lapa (#19293) üzenetére


yodamastah
őstag

Nekem altalaban taprol megy a gep. Az alulfeszelessel igy en azt nyerem hogy hatarozottan kevesbe melegszik. Igazabol emiatt hagytam meg az alulfeszelest, mert akki idot nem sokat nyertem volna vele. Akkurol ugyis 800mhz-en hasznalom, hiszen ekkor altalaban olyan dolgokat futtatok (pl projektort kalibralok ugyfelnel) amikor 90%ban ugyis idlben megy a gep, vagy ha nem, akkor is csak kisebb pillanatokra kell a CPU power. Filmeket, vagy Motogp kozvetitest szoktam futtatni ami tobb CPU-t ker, de ezeket halozatrol nyomom. Viszont itt jol jon az alulfeszeles, mert csendes marad a gep es nem melegszik fel.

[ Szerkesztve ]

(#19297) lapa válasza lapa (#19293) üzenetére


lapa
veterán

uhh, hát most rápróbáltam a 9300-ra. elég penge cucc ez is eddig:

Default VIDs: 41 34 17
Current VIDs: 6 22 17
Testing VID: 6 (796 mV)

ez azt jelenti, hogy a max frekit még megcsinálja 0,8 alatt.

már csak 0,764v...

mondjuk ennek fényében nem értem a 0,975-öt, amit írtál fentebb.

[ Szerkesztve ]

(#19298) yodamastah válasza lapa (#19297) üzenetére


yodamastah
őstag

Elvileg nem lehet 0.925 ala menni. Hiaba allitasz be kevesebbet, 0.925 lesz. Nem engedi a hardver. En igy tudom.

(#19299) BalazsKKa67j


BalazsKKa67j
tag

Még csak az R500 kapcsán tudok alulfeszelésről beszélni.
2 sémát alakítottam ki:
1 on demand,amikor hálózatról használom,előnye nekem is hogy ilyenkor nem melegszik annyira. 1 V -ra állítottam minden szint feszültségét a procinak,mert nem volt kedvem végigzongorázni a szinteket :) De már ez is 15%-os fesz.csökkenés az eredithez mérten.
2 power saver amikor telepről használom,ilyenkor ugye nem engedi a procit csak 860Mhz-ig pörögni és a fogyasztása 0,825V,ami már az akkuidőn is meglátszik.
És ezeket ugye nagyon kényelmesen jobb klikkel lehet váltogatni.

(#19300) Wolfskin válasza mitulabattyi (#19295) üzenetére


Wolfskin
őstag

kösz a kérdést... :B :U

az autonémításnak mi értelme? gondolkodtam is rajta, hogy - mivel elég macerás a ki-be kapcsolása - van-e hátránya, ha állandóan fut? plusz áramot fogyaszt, vagy kopik, öregszik? mert ha nem, marad így.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.