Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116651) zsolti75 válasza achim2 (#116650) üzenetére


zsolti75
senior tag

70-80-ért találtam hozzá lapot, de ha nem értesz hozzá kell valaki aki még meg is csinálja. A gép meg ér 120-140-et ha jó.

[ Szerkesztve ]

(#116652) qwertly válasza vicze (#116620) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Ma volt időm velle foglakozni. Sajnos nem jőn be....
Itt van pár kép egy másik ugyan ilyen notebookról.
Ott sem tudtam,amig átnem állitottam a boot sorendet.

Természetesen itt már müködik F12.
De itt már matattam a uefi menűben.
Ennél peddig a tulaj elfelejette a jeszavát, és megbontani nem szeretném,hogy kifegyem az ssd.

(#116653) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

Kis támpont kellene.

Adott egy T450-es Thinkpad.

Rendben működött, majd hozta ismerős, hogy a töltést nem akarja venni, töltőt cseréltünk, azzal is 3 villogás van, először el se akart indulni, CMOS-t lehúztam, utána elindult, memóriát megtakarítottam, de az is rendben. Próbáltam rákeresni a probléma is, de egyértelműt nem találtam még.

Elindul a gép, aztán hol veszi a töltést, hol nem, ha csak töltőről indítom akkor is ezt csinálja, kivettem a belső aksit is.

Találkozott-e valaki hasonlóval? :R

Létezhet, hogy WIN alatt bolondul csak meg, mert BIOSba belépve még most nem produkálta ezt.

Töltőn 4x villan a powergomb.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#116654) vicze válasza qwertly (#116652) üzenetére


vicze
félisten

Tehát a BIOS-ban, a Boot menübe belépve nem tudod a sorrendet változtatni, vagy hozzáadni?

(#116655) vicze válasza Graphics (#116653) üzenetére


vicze
félisten

Próbáld meg az Emergency reset gombot. 30mp-ig kell nyomni a teljes áramtalanításhoz.
[link]

Két aksis gépes esetében, gyakori probléma amit leírtál, és ez általában megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#116656) qwertly


qwertly
addikt

Szia!
Nem ez a gond,itt elfelejette a tulaj a jelszót. Mivel a gépházban lehet belépni a uefi menűbe ahol betudom állitani a boot sorendet. DE alapból a Windows Boot manager az első. És valamiért nem tudom a boot menűt elérni..
DE megbontani sem szeretném a gépet,hogy kivegyem az ssd.
Így valami bilenyű kombinációval probálkozom.
Sajnos eddig sikkertelenűl... :O

(#116657) Graphics válasza vicze (#116655) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Linken nem jon fel semmi. :R

Na most jó

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#116658) vicze válasza qwertly (#116656) üzenetére


vicze
félisten

Akkor a fényképek nem az adott gépről vannak?

"De itt már matattam a uefi menűben."
"Természetesen itt már müködik F12."

Ezek az állítások ellentétesek azzal amit mondasz.

(#116659) vicze válasza Graphics (#116657) üzenetére


vicze
félisten

Grrr.
Akkor így: [kép]

(#116660) qwertly válasza vicze (#116658) üzenetére


qwertly
addikt

Igen nem,de ugyan olyan olyan tipusról.
Bocsi ha nem voltam egyértemű:
Mássik gépen betudtam lépni a uefi menűbe "nincsen elfelejtve a win10 jelszava"
áttudtam állitani a boot sorendett,hogy usb induljon ne a Windows Boot manager kezelje a boot menűt. Így már tudom használni a F12 is.

[ Szerkesztve ]

(#116661) Graphics válasza vicze (#116655) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Remelem megoldja, mert más ötletem nincs.

:DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#116662) Ogard válasza lócitrom (#116625) üzenetére


Ogard
tag

Jó 15 éve egy x20-asban cseréltem egyszer ccfl-t, mert nagyon olcsón (13-fontért) szállítással találtam törött donorpanelt. Nem volt vesztenivalóm, kicsit kézremegős volt a művelet, de sikerült, utánna még évekig jó volt. Az mondjuk egy 12 colos képernyő volt, és találtam szép alapos végigfotozott leírást a műveletről a neten, hasznos volt, mert pl. felhivta a figyelmet a pici távtartó gyűrűkre, amiket anélkül nem biztos, hogy észreveszek. Némi kalandvágy kellett azért a hozzá, ma már nem biztos, hogy belevágnék, de nem lehetetlen megcsinálni.
(Amatőr voltam és vagyok csak a saját gépeim szerelgetem meglehetős vakmerőséggel.)

(#116663) vicze válasza qwertly (#116660) üzenetére


vicze
félisten

Opciók:
- F8 nyomogat Win/gép indulásakor hogy recovery bejöjjön.
- Windows Login screenről csinálsz egy újraindítást és nyomogatod az F1-et hogy a BIOS-ba lépjen.
- Bármilyen képernyőre jutva, 10mp-re nyomod a bekapcs gombot, hogy áramtalanítva legyen, majd bekapcs és F1 nyomkodás.

A Windows FastBoot megakadályozza a BIOS-ba lépést, így azt kell kiiktatni, ami vagy restarttal vagy olyan leállítással lehetséges, ami nem aktiválja azaz szabálytalan leállítás.

(#116664) lamazonia


lamazonia
tag

Sziasztok,
eljött az idő új noti vásárlására, és mivel a dell precision már nem olyan, így visszatérnék a thinkpad-hez.
Viszont lett egyből egy rakat kérdésem.
-p16al már van valakinek tapasztalata? p15 árban találtam németországban, de az a piros csík megkérdőjelezi az egészet számomra.
-ha most választhatnátok, p1 x1 extreme, vagy p15-t választanátok?
-van bevett boltotok eu-n belül, ahonnan rendelni szoktatok?
-esetleg megbízató refurbished be van tapasztalatotok? (eu-n belül)
Köszi.

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

(#116665) FoxiestFox válasza lamazonia (#116664) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Tényleg mókás az a piros csík. Mint valami gamerfos, de legalább nem világít, azt majd a következő genben. :))
A trackpoint gombokról viszont lemaradt a klasszikus piros szél.

(#116666) vicze válasza FoxiestFox (#116665) üzenetére


vicze
félisten

Benéztem, törölhető...

[ Szerkesztve ]

(#116667) FoxiestFox válasza vicze (#116666) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Tényleg olyanok már kinyitva, hogy alig van identitásképező elemük a branden belül, pedig még ezeken az ordas egyhangú és egyívű tepsiken is néhány ügyes és filléres megoldás tök sokat tudna dobni.

(#116668) vicze válasza FoxiestFox (#116667) üzenetére


vicze
félisten

Bocsi benéztem, a két Z-n nincs már gomb. De azok több szempontból is problémásak és szerintem inkább Thinkbookok mint Thinkpadok...

------------------

Amúgy korábban volt szó a Plutonról AMD esetében. Mind Z mind T-nél opcionális és gyári állapotban ki van kapcsolva. Minden gép esetben a dTPM lesz az alap és a Pluton csak opcionálisan bekapcsolható, akinek szüksége van rá.

(#116669) FoxiestFox válasza vicze (#116668) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja nekem fel sem tűnt hogy T-t írtál.
Amúgy nekem, mint tárgy, tetszik a Z, csak használni utálnám.

(#116670) zsolti75 válasza lamazonia (#116664) üzenetére


zsolti75
senior tag

Én egy hete használom a P16-ot.
Az hogy P15 árban találtál elég kérdőjeles, mert jóval drágább.
Egy ugyanolyan konfig közel €1000-el drágább mint tavaly volt a G2-es.
Nem véletlen a P16s-re gondolsz, mert annak az ára van P15 szinten sajnos.
A külseje nekem sem tetszik annyira, de az legyen a legkevesebb.
A teljesítmény nagyon jó, kb 15-20%-al gyorsabb mint a P15 G2, viszont vaporchamber ide vagy oda melegebb is, és hangosabb is.
A kijelző minőségre ugyanaz, a felfelé +2centi viszont excel-ezéshez meg netezéshez nagyon jó. Ja és nincs hálózati csatlakozó, venni kell hozzá adaptert, meg csak 2db m.2-van ez utóbbi kettő részemről nagy fekete pont.
Az hogy melyiket válaszd, azt neked kell eldönteni, a P1 jóval gyengébb, olyan 55W körül van a power limit, míg a P15 és a P16-nál nincs limit teljesen asztali teljesítménnyel 110-120W körül megy benne a cpu. Viszont ha nem kell a numerikus meg hordozni is kell, akkor nincs mese P1 kell. Nincs hivatalos refurb értékeítés az eu-ban, kisebb cégek szokták felvásárolni a készletet és azok árulják, de az egy jó évbe fog telni, mire P16 és a P1 g5 ott megjelenik.

(#116671) qwertly válasza vicze (#116663) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszönöm a tanácsodat :R ez volt a megoldás. KB.30 másodpercig nyomtam a kikapcsoló gombot. Utána bekapcs plusz F12 és itt előjőtt a boot menű... :C
Itt még probálkoztam a jelszó resetel,illetve seria száma kinyerésel.
De mivel bevolt kapcsolva a BitLocker nem ment.
DE a lényeg müködőt a tanácsod.... :)
Így ment a win10 fel.

[ Szerkesztve ]

(#116672) Tomi_78 válasza yodee_ (#116624) üzenetére


Tomi_78
tag

"Quickboot és Secure Boot be van kapcsolva. Legalábbis nálam ez volt (x230, thinkcentre M81,M800)"

Azokat hol lehet elérni? A gép BIOS-ában? Abba hogyan lehet belépni, mert én csak a boot-menübe tudtam az F12-vel. De abban csak a betöltési sorrendet lehet megváltoztatni, illetve van valami diagnosztikai lehetőség is, de abban nem volt az általad említett két opció.

(#116673) Graphics válasza vicze (#116659) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na ez nem oldottta meg, az 1-es beépített aksit valamiért eldobálja, ha lehúzom a csatlakozóját egy aksiról üzemel rendesen.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#116674) yodee_ válasza Tomi_78 (#116672) üzenetére


yodee_
őstag

Bekapcsoláskor nyomd az enter-t míg fel nem jön az indító menü. Ott enter setup F1. Felül security fül és secure boot. A Quick boot meg felül startup fül és boot mode.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#116675) vicze válasza Graphics (#116673) üzenetére


vicze
félisten

Akkor az az aksi halott.

(#116676) Graphics válasza vicze (#116675) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Erre tippeltem én is, amúgy veszi a töltést is, de valószínűleg problémás.

Rendelek egy bontottat, de előtte kipróbálom a másik gépem aksijával, így teljesen ki tudom zárni akkor.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#116677) vicze válasza Graphics (#116676) üzenetére


vicze
félisten

2-3 ilyen esetem volt sajnos elég tipikus, a 2 aksi miatt elég nehéz megmondani, hogy valósan vesz-e fel töltést vagy csak megy próbálja.
T480s-nél(1aksi) volt egy, hogy amíg be volt dugva minden ok, "tölt" maxon az aksi, semmilyen program nem jelez gondot. Lehúzod és egyből kikapcsol.

(#116678) allein


allein
addikt

Sziasztok. Évek óta Dell laptopot használok, amikor éppen használom :DDD Szeretnék váltani Lenovo irányába. Tegnap vásároltam egy Thinkpad T460s és tetszik, de sajnos lassúnak tartom(i5-5200U cpu).

Egy olyat Lenovo modellt szeretnék vásárolni amiben csak integrált VGA van, nincs szükségem dedikált VGA-ra.

Van a Thinkpad mellett más modell amin jobban érezni, hogy minőségibb? Érdemes más modellben gondolkodni?

Nem érdekel a touchscreen, jobban tetszik a matt kijelző. Mit ajánlotok?

Egy kicsit óckodom az U prociktól :U

Egyszerű de erős és gyors Lenovot szeretnék, nem játékra és nem munkára kell. Lehet 14-15 méret is, keret legyen valahol max 300k, ha már lúd akkor legyen kövér :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#116679) Graphics válasza allein (#116678) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Érdemi előrelépést egy 4 magos procitól várhatsz.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#116680) allein válasza Graphics (#116679) üzenetére


allein
addikt

Értem, 4 magos cpu, 8 szálon van a HQ, H és U modellekben is, viszont elég sok 8th gen i5 U cpu-val szerelt lenovokat látok. Nem volt soha olyan laptopom amiben U proci van, 4 mag, 8 száll. Számit egyáltalán a 4 mag i5 vagy i7 esetében? Ha jól láttamaz U esetében, akkor minimálisan különbözik az alap cpu freq i5 és i7 között.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#116681) vicze válasza allein (#116680) üzenetére


vicze
félisten

Tessék, a második fül ad némi iránymutatást várható teljesítményre.

Az "érzékelt" sebesség nagyban függ attól, hogy mit csinálsz. Pl. valamiért az X1C sorozatnak jóval alacsonyabb a DPC latency-je, így gyorsabbnak érződik, pattogósabb, de végső sebességben nem gyorsabbak.

Ami minőségben feljebb lépés az a P sorozat.
Felhívnám a figyelmet, hogy a "s" jelölésű P-s gépek, pl. P14s, P15s stb, nem sorolnám a P sorozatba, csak átnevetett T-s gépek.

U-ban az i5 és a i7 között az a különbség, hogy a i7 magasabb PL2-es TDP-t kap, így magasabbra tud boostolni illetve tovább.

(#116682) allein válasza vicze (#116681) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen uram :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#116683) zsolti75 válasza allein (#116678) üzenetére


zsolti75
senior tag

Nemrég egy haver hasonló paraméterekkel keresett gépet.
Levadásztam neki egy Thinkpad L15-öt Ryzen 4650-el €400-ért, 2év garival. Műanyag-műanyag de otthoni használatra bőven jó lesz a kis ryzen meg nagyon jól hasít. A gyári 250nit-es kijelzőt azon nyomban cseréltem egy 300nit-es 100%sRGB-re, úgy már abszolút meg voltam elégedve vele.

(#116684) allein válasza vicze (#116681) üzenetére


allein
addikt

Nézem a táblázatot de nem tudom értelmezni :(

#116683 zsolti75
Nézegettem én is a Ryzenes gépeket. Nagyon nem tudom megkülönböztetni az intel és az amd U procikat :N

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#116685) vicze válasza allein (#116684) üzenetére


vicze
félisten

%-os arány egymáshoz képest oda vissza.
X CPU-t kiválasztasz és az oszlopokban Y CPU-hoz viszonyított %-os sebesség van. És ugyanez oszlopra nézve.

(#116686) allein válasza vicze (#116685) üzenetére


allein
addikt

Jó reggelt, ha jól értelmezem akkor a Ryzen cpu-val szerelt modellek simán verik a másik tábort :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#116687) Graphics válasza vicze (#116677) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na végül nem jutottam előre sajna, mindkét aksit cserélgettem, töltőt is.

Amint töltőre rakom és van benne aksi, eldobálja a töltést. Egyik aksival, másikkal is, egyszerre és külön, szóval zsákutca.

Bevittem egy közeli ismerős szervizbe, hátha több ilyet láttak. Pedig túrtam a netet, de nem találtam sok infót.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#116688) vicze válasza allein (#116686) üzenetére


vicze
félisten

Ryzen 4000-től igen. 12th Gen-t még nem teszteltem, de egyéb tesztekből, kiindulva bár van javulás, és úgy az 5000-es Ryzen szintjére hozzák turbóval, ugyan úgy nem tudja tartani és melegszik, fogyasztása pedig brutális.

Valamilyen 4000-es Ryzen az ideális vásár ár/teljesítmény szempontjából, ahogy zsolti75 írta.

#116687 Graphics: Nem hangzik túl jól. Mert akkor alaplap... :(

[ Szerkesztve ]

(#116689) Graphics válasza vicze (#116688) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De alaplap kapcsán mi?

Amúgy a gép üzemel normálisan, semmi egyéb hibajelenség nincs, nem fagy le, nem áll meg.

Mert Fujitsu-nál tapasztaltam olyat, hogy ott tényleg alaplap volt, de nem is ment a gép.

Ez meg megy.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#116690) FoxiestFox válasza Graphics (#116689) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Töltőáramkör. Szopelli. De ne legyen igaz.

(#116691) Graphics válasza FoxiestFox (#116690) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És vajon ez cserélhető alkatrész a lapon?

( nekem mindegy, ha javítható :D )

És hozzáteszem, ha ki van kapcsolva a gép tölti is. Használat közben nem akarja a jót.
Illetve ha minden aksit kiszedek, akkor is megy a gép.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#116692) FoxiestFox válasza Graphics (#116691) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem nagyon vannak már gazdaságosan cserélhető alkatrészek az alaplapokon sajnos.
Technikailag meg lehet csinálni, de gtk.

(#116693) vicze válasza Graphics (#116691) üzenetére


vicze
félisten

Lehetni mindent lehet, csak kell ismerni egy Louis Rossmannt a környéken hozzá. :DDD

(#116694) lamazonia


lamazonia
tag

Ha németországban megvásárlok egy új thinkpad p15/p16 gépet, (premier garanciával), akkor az itthon úgyanúgy garanciális, és helyszini kiszállós lesz?

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

(#116695) zsolti75 válasza lamazonia (#116694) üzenetére


zsolti75
senior tag

Igen, a garancia érvényes, annyi kitétellel, hogy a helyszíni csak pesten lesz, vidékre futárt küldenek.
Van 2db P15-ösöm eladó premier garival, az erősebbik kvázi új, ha érdekel írj privátban!

(#116696) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Roncsvadászat következik!

HDD takaró X60-hoz esetleg valakinél amit nekem ajcsizna?

(#116697) Bizsu1st


Bizsu1st
aktív tag

Sziasztok! Kéne egy kis segítség!
Lecseréltem a T410-et egy T530-ra és random kilövi az ultrabay-be rakott hdd-t a rendszer(előtte az optikát is)! Biosban high performance módra raktam az energiagazdálkodását, de nem használt! A vicc az, hogy tegnap egész nap ment, most pedig bekapcs után 15perccel már lekapcsolta! Mit tudok vele kezdeni? Köszi

(#116698) Tikakukac válasza Bizsu1st (#116697) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem a BIOS lesz az embered, hanem az adott profil beállítása windows alatt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#116699) Bizsu1st válasza Tikakukac (#116698) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

És azon belül mi? T410-en és T420-on sem lőtte le soha, pedig mindig a kiegyensúlyozott profilt használom.

(#116700) donjohnson válasza Bizsu1st (#116697) üzenetére


donjohnson
addikt

nekem ez a megoldás működött régen:
hd sentinel ha fut és be van állítva rajta, hogy ébren tartsa 0-ás vagy 1-es lemezt, de az a legjobb ha *-ot teszel arra a helyre:
do not allow spin down of disks

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.