Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116042) Ed_007 válasza scream (#116036) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Munkára szerintem egy max. kiépítésű T460 vagy még inkább T460p tökéletes.

14"-os IPS WXGA kijelzője van. Prociban i76820HQ a legjobb (tudtommal), amivel szerelték. 32 GB memóriát kezel (2x16 GB-os modulban), SATA3 SSD-ből 2 TB-ost tutira kezel (szerintem 4 TB-ost is).

Van benne WWAN, WiFi/BT, az akkuja szerelés nélkül cserélhető, háttérvilágításos magyar billentyűzet is van hozzá (minimál szereléssel cserélhető a más nyelvű is magyarra), minden billentyű teljes méretű (nincsenek keskenyített vaskok rajta), csendes, dokkolható (nem kell mindig dugdosni a perifériákat), 4K külső kijelzőt meghajt, dedikált VGA-ja van (ha valami szoftvered kihasználja a gpu erejét, ez segít valamelyet; ha nem, akkor nem negatív jellemző, mert beállítható, hogy mikor használjon dedikált/integrált gpu-t), és két fontos érv:

1) atomstabilak (akár hónapokig elmennek újraindítás nélkül, altatva-felkeltve, dokkolva és kidokkolva stb.)
2) most már nagyon jó áron hozzáférhetőek.

Játékra nyilván nem alkalmasak, de munkára remek lehetőségek lehetnek. Ezek azok a típusok, amelyeknél esélyes, hogy évtizedet működjenek.

T470 nem előrelépés, T480/T490 visítós, T14 olyan semmilyen, a P-sek jók lehetnek, de nehezek - persze ha kell a nagyobb teljesítmény, akkor nagyon nincs más TP vonalon. (X1 Extreme Gen3 tapasztalatom szerint nem stabil; a Gen4-et még nem próbáltam - irreálisan drágának tartom mostanság; mondjuk a Gen3 is az.)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.