Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115951) fatpingvin válasza yodee_ (#115950) üzenetére


fatpingvin
őstag

pont ez jutott nekem is eszembe, a mPCIe-m.2 adapterpanelokon nem véletlenül van egy ilyen csatlakozópár, az áthidalás végett. pont az imént néztem ebayen egy ilyet :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#115952) Tim82 válasza yodee_ (#115950) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egyik esetben sem volt gond, összeillők az antennacsatlakozók.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#115953) vicze válasza Tim82 (#115949) üzenetére


vicze
félisten

Igen(6-ban igen 7-ben nem), de speciel van gen4-től gen10-ig minden épp és AX-es kártyából is Intel, MTK és RTL is, mondjuk 9-től nehezezen cserélek bármit. :P

(#115954) vncz


vncz
csendes tag


Sziasztok!
A ThinkPad T550-em tegnap kapott egy új belső 3 cellás akkumulátort és az első teljes feltöltés után az alábbi hibaüzenetet dobta. Ez hardver hiba lehet vagy valami szoftveres probléma, valaki találkozott már ilyennel?

[ Szerkesztve ]

(#115955) fatpingvin válasza vncz (#115954) üzenetére


fatpingvin
őstag

milyen akkut raktál bele? kérdezem azért mert ha az embedded controllerre nem töltöttél patchelt firmware-t, akkor az az offbrand akkut nem is fogja kezelni.

én első körben (bár windowshoz egyáltalán nem értek) megpróbálnék hinni neki hogy valami tényleg nincs rendben az akksival.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#115956) xy.zsolt válasza HSM (#115943) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Egyelőre annyit tettem, hogy az eszközkezelőben kivettem a pipát onnan, hogy "takarékra rakhatja a wifit ha úgy van"....azóta lekopogom, de kiveri a képernyőt a stabil wifi/net....kb 2hét alatt kiderül, hogy ez tényleg megoldás-e

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#115957) vncz válasza fatpingvin (#115955) üzenetére


vncz
csendes tag

Azért gyanakszom inkább szoftverre mert ez már második ami garanciális csere után ugyanezt produkálja.
[link] - ezt kapta
[kép] - Vantage részletek
Mindjárt szétkapom és megnézem a szériaszám egyezik-e.

(#115958) vncz válasza vncz (#115957) üzenetére


vncz
csendes tag

Szériaszám meg a gyártási év sem éppen stimmel :))
Akkor jó eséllyel ez valami utángyártott sz*r?
[kép]

(#115959) wwhy


wwhy
veterán

Srácok, full irodai munkára, sok gépelés, szabad/javasolt Yoga Slim 7-et megvenni :F Van egy nagyon jó ajánlatom 16GBRAM/1TB SSD / Ryzen 4700U -val, de Lenovóm utoljára x230 volt (és átutazott egy x250) .

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#115960) vicze válasza wwhy (#115959) üzenetére


vicze
félisten

Nem jó topic, nem ThinkPad.

(#115961) S_x96x_S válasza vicze (#115960) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Nem jó topic, nem ThinkPad.

igazából nem "pontos" a topik név

mert elsőre nem lehet tudni,
hogy az IBM_LENOVO_THINKPAD között milyen kapcsolat van
mert lehet "vagy" kapcsolat is mindenhol ..
és mert a magyarok megszokták,
hogy elöl van a fontosabb/nagyobb dolog
ÉÉÉÉ-HH-NN-ÓÓ-PP-MM
Családnév-keresztnév
Város - utca - házszám.
Amúgy ez a balról -> jobbra logika .

Szóval sokkal jobb lenne,
hogyha csak egyszerűen THINKPAD lenne topik neve,
az kevésbé lenne félreérthető.
( semmi IBM és LENOVO körítés nem kell )

Mottó: "A verseny jó!"

(#115962) Tim82 válasza S_x96x_S (#115961) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nemtom, feltűnt-e, hogy ez a topik neve: "ThinkPad (NEM IdeaPad)"

Az, hogy régen más neve volt és a névváltozást nem tükrözi az URL, külön tészta, jelezd a PH! üzemeltetőinek ilyen irányú igényeidet.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#115963) vicze válasza Tim82 (#115949) üzenetére


vicze
félisten

Igazad volt, de nekem is részben. :D

T460s-ben is mennek a kártyák, de abban a **** Yoga 460-ban nem.
T450-ben megy, T470s megy, T480s megy. Mindegyikben mind a 3, nincs nyafi.
T440p dobta az unauth cardot mint a Yoga.

Szóval eljutottam oda, hogy a fene se tudja mitől függ. :(

(#115964) S_x96x_S válasza Tim82 (#115962) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Nemtom, feltűnt-e, hogy ez a topik neve

elnézést ..
csak az url-t láttam..
:R

Mottó: "A verseny jó!"

(#115965) fatpingvin


fatpingvin
őstag

Még egy hülyeséggel fárasztanám a topiklakókat :) a neten rengeteg egymásnak ellentmondó infót találtam, úgyhogy kérdezek: X230, 9 cellás akkuval. az akku kondíciója 51% a report szerint, így is megy vele azért egy szolid 3-3.5 órát, de szeretném kitolni ezt ha lehet.

Szerintetek mi ennek a legértelmesebb módja? lehet ehhez megfizethető áron tudhatóan jó 9 cellás akkut venni? vagy próbáljak rá arra hogy újracellázom a régit? (ezt meg tudom csinálni ha ezt javasoljátok :)) találtam thinkpadhez egy open-source akkuvezérlőt, de ha a gyári is használható akkor nem állnék neki még ezt ius újragyártani. lehet valahogy resetelni az akkuvezérlőt ha cserélem benne a cellákat?

melyik megoldásnál mire kell figyelni?

köszi előre is! :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#115966) barnam_ válasza fatpingvin (#115965) üzenetére


barnam_
nagyúr

LinusTechTips-nek van YT-on egy videója az újra cellázásról, érdemes megnézni :K
Gyári akkumulátort már nem gyártanak, ezért jó állapotú gyári az ajánlott. Az után gyártott lutri, van akinél bevált, van akinél nem.

(#115967) tboldi válasza fatpingvin (#115965) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem akarom annyiszor ismételni magamat, itt elolvashatod a tapasztalataimat, hátha segít. Bár nálam az újracellázás fel sem merült. :D

[ Szerkesztve ]

(#115968) Dalares


Dalares
tag

Ez a Thinkpad(Nem Ideapad) cím egy kicsit arra emlékeztet engem, amikor a 60-as évekig az USA-ban bizonyos helyeken ki volt írva, hogy “Belépés csak fehéreknek!”

Ne gondoljátok, hogy szerencse nincs, mert ti nem találtátok.

(#115969) vicze válasza Dalares (#115968) üzenetére


vicze
félisten

Ahogy a fülhallgató topikból is kitessékelik a fejhallgatós kérdéseket és a BT füleseket is, a Ford topikban se a Teslákról kérdezgetek és sorolhatnám...

(#115970) Tikakukac válasza Dalares (#115968) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez a hsz. pedig engem azokra az izgalmas pillanatokra emlékeztet, amikor meglátok egy hírt, hogy lassan kolonizálható és élhető lehet egy embernek egy másik bolygó is.

Azt a cudar világot neki. És még péntek sincs.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#115971) Apollyon válasza Dalares (#115968) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Te most komolyan két külön laptop kategória kapcsán előhúztad a náci kártyát? :F
Van két külön ideapad topik is te nagyon szerencsés:
Lenovo 3000 és IdeaPad notebookok
Lenovo Legion és IdeaPad Y széria

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#115972) Tim82 válasza Dalares (#115968) üzenetére


Tim82
nagyúr

Rasszista vagyok, guilty as charged! /s

Btw, FYI: [link] (és akkor hozzátenném, hogy a topikban kialakult konszenzus alapján jártam el így akkor)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#115973) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Miért etetitek sorban? :(
Egyértelmű, vagy nem a legélesebb kés a fiókban, esetleg troll, mindkét esetben ignorálandó.

(#115974) Tim82 válasza FoxiestFox (#115973) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én például azért, mert jól szórakozom.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#115975) FoxiestFox válasza Tim82 (#115974) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem gondoltam, hogy ilyen kisigényű vagy. :N

(#115976) Tikakukac válasza FoxiestFox (#115975) üzenetére


Tikakukac
titán

Én kifejezetten kedvelem az efféle mókákat :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#115977) Tim82 válasza FoxiestFox (#115975) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link] :B

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#115978) FoxiestFox válasza Tikakukac (#115976) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Rólad tudtam. ;]

(#115979) carr


carr
őstag

megvettem az ideapad-et. (C340 14API)
hamarosan tovább is adom, nem jött be. a kérdés, hogy 2017 körüli érintőkijelzős (matt) thinkpad ami 14" vagy kisebb, dokkolható, és nem kerül 100e-nél többe, létezik? A T430S.em még a mai napig képes alacsony részletességgel de játszhatóan futtatni pár játékot ezzel az ősi nvidia nvs5200M-el. Van ilyen ami versenyképes vasban is? :R Köszi

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#115980) FoxiestFox válasza carr (#115979) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez egy kihalt kategória.

(#115981) carr válasza FoxiestFox (#115980) üzenetére


carr
őstag

a thinkpad?

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#115982) Tikakukac válasza carr (#115981) üzenetére


Tikakukac
titán

Amit keresel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#115983) vicze válasza carr (#115979) üzenetére


vicze
félisten

T470-ből van GT520-as touchscreenes, de hogy találsz-e olyat, elég ritka modell.
X270-ben nincs diszkrét GPU.
T480-ben MX150 van.
T490 - MX250.
Mindegyikből van matt touchscreen, de nem gyakoriak.

(#115984) fatpingvin válasza barnam_ (#115966) üzenetére


fatpingvin
őstag

a ltt egy szórakoztató channel, szakmai referenciának nem tudom tekinteni, de azért köszi :) nem a kivitelezéssel val problémám hanem a kifizetődésében nem vagyok biztos.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#115985) carr válasza vicze (#115983) üzenetére


carr
őstag

:R
köszi

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#115986) sqpp


sqpp
őstag

Sziasztok.

Mostanság a T480 elkezdte csinálni, hogy ledobálja az órajelet a használhatatlan kategóriába és nem kis ideig.

Tegyük fel, hogy mondjuk böngészek épp vagy egy apróbb játék fut és elkezd olyan szinten szaggatni akár a játék vagy a rendszer, hogy had ne mondjam. Ilyen sosem fordult elő korábban.

Pasztázva is volt már, a hőfokok rendben vannak. Rendszer is volt újrahúzva.

Valami ötlet?

Nem akarok most új gépet venni :(

(#115987) donjohnson válasza sqpp (#115986) üzenetére


donjohnson
addikt

az óra melletti battery ikonra ha kattintasz, akkor maximum performance-ra van állítva?
65 Watt-os töltőt kaptál hozzá?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#115988) sqpp válasza donjohnson (#115987) üzenetére


sqpp
őstag

Igen.

65W igen, viszont Thunderboltos dockról megy, ami 165W

(#115989) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,
van egy régi R61-es gépem, aminek valami hiba miatt a kijelzője nem működik, néhány mozgó csík és vonal jelenik meg csak bekapcsoláskor.
Van olyan szervíz vagy szaki aki javít ilyesmit? Túl sokat nem költenék rá, de poén lenne feltámasztani a gépet, a kedvenc laptopom volt :)

(#115990) Francia91 válasza HThomas (#115989) üzenetére


Francia91
veterán

Keress rá KillHates kollegára PH-n, érti a dolgát, és nem dolgozik drágán

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#115991) vicze válasza sqpp (#115988) üzenetére


vicze
félisten

A TB max. 65W-t add le(mivel ugyanúgy USB-PD), és nincs olyan TB dokk ami 165W-t adna le, a legújbbak is max. 92W-t tudnak leadni. Az hogy mekkora a dokk tápja lényegtelen.

(#115992) donjohnson válasza vicze (#115991) üzenetére


donjohnson
addikt

jó de akkor a töltőt kizárhatjuk szerintem. vagy a windows 10 (gondolom arról van szó) a ludas vagy valamelyik bios verzió a t480-on.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#115993) vicze válasza donjohnson (#115992) üzenetére


vicze
félisten

8gen-en még nem láttam ezt a hibát. Töltő ahogy írtad és az aksi szokott gond lenni ha minden le van frissítve.

(#115994) donjohnson válasza vicze (#115993) üzenetére


donjohnson
addikt

akkor lehet, hogy haldoklik a töltő és néha nem ad le elég áramot? viszont ott van az akksi a gépben (3-4 éves gépben még jó szokott lenni).

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#115995) vicze válasza donjohnson (#115994) üzenetére


vicze
félisten

A T480 dual aksis, majdnem mindegyikünkben meghallt az egyik.
Ha le van frissítve minden, akkor egy emergency reset-et nem árt csinálni, az visszaállítja az esetleges beragadt EC FW-t.

(#115996) sqpp válasza donjohnson (#115992) üzenetére


sqpp
őstag

Újra lett rakva, szóval kétlem, hogy a Win10. Mondom az a furi, hogy eddig nem csinálta... Mondjuk annyira ma sem, de most szórakoztam a ThrottleStop-al...

vicze1: Akksit szinte sose használom egyébként, mindig fix áramról fut... talán 6-7 cycle lehet benne.

Félreértesz, bocsi, persze nem a gépnek megy a 165W, hanem a docknak.

40-50W a GTX 1050-nek
65W a gépnek
Maradék a külső dolgoknak, USB-k, HDMI, stb..

Még annyit mindenképpen kipróbálok, hogy rádobom az MX150-re és megy a sima akksiról, dokk nélkül, ha úgy is szórakozik, akkor a töltő és dock kizárva.

Proci nem lehet hogy gyengül vagy ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

(#115997) sqpp válasza sqpp (#115996) üzenetére


sqpp
őstag

Illetve még annyi, hogy amcsis gép, tehát átalakítóról fut, az lehet szórakozik... szóval úgy megeshet, hogy nem ad elég áramot. Gondolkodtam már EU-s töltőn, nem tudom mennyibe fájna a dockhoz és a sima géphez 1-1.

(#115998) SNor válasza sqpp (#115986) üzenetére


SNor
tag

Nem lehet a PL-1 bug? Vagy amit itt is említenek?

(#115999) sqpp válasza SNor (#115998) üzenetére


sqpp
őstag

Ennyire nem vágom a ThrottleStop-ot sem, de azt sem értem, hogy eddig miért nem jött elő...

Az előfordult, hogy évente 1x-2x lement 0.5GHz körülre és ott is maradt, majd csak a resi segített, de nem ilyen folytonos szaggatások amik most jöttek elő, ezért se értem, hogy mi lelte... :(

[ Szerkesztve ]

(#116000) vicze válasza sqpp (#115996) üzenetére


vicze
félisten

"GTX 1050-nek"
eGPU-val használod? Az eGPU maga a dokk?

Le van frissítve a BIOS és minden egyéb FW? SNor linkje a 1.12-es verzióra és felette vonatkozik, de elég esélyes, hogy azt 4év után már javították.

Az hogy nem veszed le kb. lényegtelen, az aksi folyamatosan használódik el, ez egy 4éves gép az aksi eléggé határon lesz.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.