Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) bim válasza Rive (#5093) üzenetére


bim
veterán

létezik a dolog mert találtam. de elég drága kép.

kép.2

[ Szerkesztve ]

(#5102) Ja no válasza bim (#5101) üzenetére


Ja no
aktív tag

de mivel a drótok kézzel lennének ültetve, azse biztos, hogy kijön két rétegen úgy, hogy azonosak legyenek a vezetőhosszak.
(BTW egy kétrétegű lőtstoppos panel mintagyártása is vhol 8kHUF környékéről indul. Ebben még nincs tervezés/szaladgálás, netán ismétlés, ha valami nem menne. És a fenti ár is igazából sufnituning. A hitelap pl 20k környékén fog neki egyáltalán bárminek is...)

[ Szerkesztve ]

(#5103) Rive válasza bim (#5101) üzenetére


Rive
veterán

Csak, tudod, ez egyik se 'kézimunka' :K Se a flexinyákos, se a sűrűdrótos.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5104) #96302336 válasza bim (#5101) üzenetére


#96302336
törölt tag

Kapható magyarországon, szvsz még megfizethető áron itt

(#5105) bim válasza #96302336 (#5104) üzenetére


bim
veterán

erre ráleltem én is de nekem feltétlenül a leghosszabb 38 centis kellene.
ez meg nem tudom milyen hosszu lenne. :U

(#5106) Ja no válasza bim (#5105) üzenetére


Ja no
aktív tag

nemtom hogy tényleg a normál szalagkábel van-e rajta sima csatival, de ha igen ( a kép alapján úgy tűnik), akkor azt te is ki tudod cserélni hosszabbra

(#5107) lesaux


lesaux
veterán

Lehet, hogy nem ez a megfelelő topic, de azért megpróbálom. A kábeltévé drótja meg van osztva egy pár száz forintos splitterrel, hogy a tunerkártyába is elérjen. Gyönyörű a kép a tévén és a gépemen is. De egy baj van. Ha a tévé előtti DVD-felvevőre kapcsolunk, akkor búg a tévé. Ha felhangosítjuk, akkor még jobban búg. És értelemszerűen a felvett adások is búgnak lejátszáskor.
Ez mitől lehet?
(A fenti sok berendezés előtt van egy konnektorba dugható elosztó, ha ez számít valamit.)

(#5108) And válasza lesaux (#5107) üzenetére


And
veterán

Esetleg földhurok. Ha az, egy ilyen leválasztóval védekezhetsz ellene az antennakábelnél.

(#5109) lesaux válasza And (#5108) üzenetére


lesaux
veterán

Köszi. Kár hogy nincs hozzá fotó. Ugye ennek mindkét vége koax, és simán bedugom a tévé elé?

(#5110) kali válasza lesaux (#5109) üzenetére


kali
legenda

(#5111) lesaux válasza kali (#5110) üzenetére


lesaux
veterán

Köszi! :)

(#5112) sksporky


sksporky
tag

Köszi minden helpet skacok,hihetetlen ez az aktivitás :R

(#5113) mezis válasza lesaux (#5107) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbáltad már a DVD-s szerkezetet fordítva bedugni a 230 V-ba ? (Az én DVD lejátszóm -Yamada- az egyik irányban enyhén csipked, fázisceruza világít.
? Miért nem tesznek védőföldeléses csatlakozót rá, ha már úgyis bádogból készítették a dobozát ?

Megnéztem a tápegységét: kapcsolóüzeműnek tűnik, mint a PC-ké. Az asztali PC-knél kötelező a védőföld, különben a házon megjelenhet a fél hálózati feszültség (állítólag kondenzátorok "gondoskodnak" erről). Tapasztaltam, azt is, hogy ez koax. ethernetnél problémát okozhat, de nem feltétlenül a vétkes PC-nél.

? DVD lejászónál ilyen esetben nem kellene védőföldelés (vagy kötelelező tartozékként egy fázisceruza :R ) ?

A kábeltévé drótja meg van osztva egy pár száz forintos splitterrel, hogy a tunerkártyába is elérjen. Gyönyörű a kép a tévén és a gépemen is. De egy baj van. Ha a tévé előtti DVD-felvevőre kapcsolunk, akkor búg a tévé. Ha felhangosítjuk, akkor még jobban búg. És értelemszerűen a felvett adások is búgnak lejátszáskor.
Ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#5114) #96302336 válasza mezis (#5113) üzenetére


#96302336
törölt tag

A kérdésre:
Kell egy galvanikus leválasztó az antennára, mert valamelyik készüléken földhurok alakult ki, és azt hallod.

(#5115) sksporky


sksporky
tag

Ezt sasoljátok,ne lézeres mikrofon 5-600Ft-ért :))

[link]

(#5116) becuszabi válasza sksporky (#5115) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Akkor nosza...és természetesen várjuk a beszámolót a tapasztalatokról :)

"Aki szívből él, az élből szív"

(#5117) sksporky


sksporky
tag

pofon egyszerű,egy fejhallgatóról levágod a füleseit,raksz a helyére egy fotoelemet,ezt bedugod egy felvevőeszközbe(magnó,laptop,pc,mp3) a lézerrel rávilágítasz egy ablakra,amiről visszaverődik a fotoelemre(ha arra fókuszálod) a nyaláb,felvételt rögzitesz,feltekered a hangerőt és hallod ami az üveg mögött zajlik.()természetesen a mic-be kell dugni)

(#5118) mezis válasza #96302336 (#5114) üzenetére


mezis
nagyúr

Köszönöm, én meg vagyok antannaleválasztó nélküli, nálam nincs hálózati búgás.

Kell egy galvanikus leválasztó az antennára, mert valamelyik készüléken földhurok alakult ki, és azt hallod.

mezis

(#5119) mezis válasza sksporky (#5117) üzenetére


mezis
nagyúr

És aztán tudd elég gyorsan kapkodni a lábad, ha az ablak mögül előpattan egy gorilla... :R

Esetleg próbálkozz a látható tartományon kívüli LASER-el.

Valahol már volt ebből probléma: egy újsághír szerint egy ember azzal szórakozott, hogy a landolni készülő repülőgépek pilótáját vakította LASER-el.

a lézerrel rávilágítasz egy ablakra

mezis

(#5120) sksporky


sksporky
tag

Háát kicsit nehéz lenne beállítani a fotocellára a láthatatlan pontot :) de mindenképp az ajánlott ha már van egy jól beállított pozíció.

A láthatatlan lézer is rongálja a szemet?

(#5121) becuszabi válasza sksporky (#5120) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Naná hogy rongálja...belenézel a lézerbe, nem látod...aztán már mást se látsz.
A lézer veszélyességét nem a színe, hanem a rendkívűl nagy energiasűrűsége okozza.
A hullámhossz már csak rátehet egy lapáttal (infravörös: hőhatás, UV: már kémiai hatások is fellépnek).

"Aki szívből él, az élből szív"

(#5122) lesaux válasza mezis (#5113) üzenetére


lesaux
veterán

Jó, hogy írtál, ezt még kipróbálom, legalább ingyen van. :)
Pont akartam is írni egyébként. Ha lejátszunk egy felvett műsort, és a pause gombbal kimerevítjük a képet, akkor is búg, hangosításnál jobban búg. Ez vajon cáfolja vagy megerősíti a földhurok elméletünket?
De mindeképpen kipróbálom fordítva bedugni a DVD-t, köszi.

(#5123) djyuri


djyuri
őstag

Sziasztok!

Egy kis pontosítás ügyében szeretnék segítséget kérni :R

Lenne nekem egy ilyenem Bár ebből a 130-as verzió. Lábkiosztásra ugyanaz.

A kérdés pedig az volna,hogy a 130-as verzió +/-63V-os. De nekem 64,3V-os a tápegységem.
Persze háztartástől függően felmehet 66V-ra is.
A linken látható 110-es verziónak +/- 54V-ot adtak meg a boltban is,de a linken mégis mindjárt az elején található PDF-ben pedig egy No signal-os állapotban 61,5V szerepel.

tehát ha a kisebbik ekkora külömbséget elvisel,akkor a 130-as verzó képes lenne elviselni a 66V-ot?

Köszönöm a reakciókat :R

üdv.:Gábor

[ Szerkesztve ]

(#5124) biker válasza sksporky (#5117) üzenetére


biker
nagyúr

ja, csak nem működik a vakuumos hőszigetelt üvegnél.
ti. a vakuum miatt a második üvegnek semmi nem adja át az első rezgését.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5125) Ja no válasza biker (#5124) üzenetére


Ja no
aktív tag

milyen vákuumos üveg?
Ha abban vákuum lenne, akkor minimum összeérne a két üvegfelület, de valszeg előbb törne ripityára...

(#5126) biker válasza Ja no (#5125) üzenetére


biker
nagyúr

igen, biztos a tv képcsöve meg az izzólámpa is instabil, és felrobban...

mielőtt a spéci gázzal töltött üvegek elterjedtek, volt fele olyan széles keretű kivitelben un. vakuumos öveg, ugyan nem teljes vákum, de erősen légritka tér volt a két üveg közt.
volt is benne indikátor granulátum, ha levegőt kap, akkor szészóródik, és látod, hogy már nem szigetel, mehetett cserére.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5127) lesaux válasza lesaux (#5107) üzenetére


lesaux
veterán

Nah. Pár napja bementem egy elektronyos cuccokkal foglalkozó boltba, koaxkábeleket meg csatlakozókat is árulnak. Elmeséltem a problémámat, meg hogy egy földhurok-leválasztót kérek. Úgy néztek rám, mintha kísértetet látnának. (Meg is beszéltük a feleségemmel, hogy másnap ő fog bemenni földhurok-leválasztót keresvén, harmadnap meg édesanyám. :D)
Rákérdeztem egy tévészervizbe, ott már hallottak ilyenről, de nincs nekik kábel, és szerintük nem is ez okozza a problémát.
(Megpróbáltam fordítva bedugni a DVD-t, de nem segített.)
Aztán két napja megrendeltem erről a pc.tavir.hu-s linkről az eszközt, de egyelőre nem töri össze magát a srác, hogy megírja, mikor és hol vehetem át. Az a jó, hogy mindketten a 18. kerületben lakunk, tehát kb. 15 perces meló lenne, de két napja várok a megoldásra.

(#5128) biker válasza lesaux (#5127) üzenetére


biker
nagyúr

ha pesti vagy, elvileg még megvan a klinikák mögött az antenna nagyker, ott vettem 500ft-ért pár éve.
üllőiről bekanyarodsz a klinikáknál, egyenesen előremész míg lehet, ott balra, és már le is parkolsz, és a bal oldalon van az antenna bolt.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5129) lesaux válasza biker (#5128) üzenetére


lesaux
veterán

Köszi. Ha vasárnapig nem ír a srác, akkor ez lesz. Illetve én is tudok egy boltot a 20. kerületben. A kettő közül valamelyik.

(#5130) Tibor2


Tibor2
csendes tag

Tisztelt Úraim! Nem szakmabeli kisnyugdíjjal rendelkező vagyok.
Szeretnék barkácsolni az önök által gyártott inverter leírássaiból talán megtudnám csinálni.
12V-220V ról szeretném üzemeltetni.Már kaptam trafót: neon 2x500V szekunder,
a tekercselését kérném .Írja meg egyátalán az inverterhez jó-e? Van Hűtőbordám is
15" monitorból, de igértek nagyobbat is,minden alkotórésze jó.Sorkimenő monitor nagyfeszéből 12V ról 230V ot tudok -e csinálni és hogyan?
Az elektronikai rész kb. mennyibe kerül panellel együtt.
MIelőbbi szíves válaszát és segítségét előre is köszönöm:
Tisztelettel: Berki Tibor
email:berkitibor2@freemail.hu

(#5131) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Kéne nekem valami akkulemerítő szerkezet, összebarkácsolnám ha tudnám, hogy milyen ellenállás is kell hozzá. Ceruzaakkukról lenne szó.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5132) mezis válasza biker (#5126) üzenetére


mezis
nagyúr

A granulátum (humoristák szerint zizi :DD ) szilikagél, páralekötési funkciót látott el.
A vákuum kifejezést szerintem arra használták, hogy ott aztán gáz se ki, se be. De belül is a külső légköri nyomás volt, legfeljebb a levegőnél ritkább gázzal töltve !

mielőtt a spéci gázzal töltött üvegek elterjedtek, volt fele olyan széles keretű kivitelben un. vakuumos öveg, ugyan nem teljes vákum, de erősen légritka tér volt a két üveg közt.
volt is benne indikátor granulátum, ha levegőt kap, akkor szészóródik, és látod, hogy már nem szigetel, mehetett cserére.

A képcsőben valóban légrika térnek kell lennie (kezd is homályosodni a kép, amikor gázosodik) és az évtizedekkel ezelőtti TV képcsövek előtt plexi védelem volt ! És megfelelő körülmények között robbanni is tudtak. Képcsőcsere kötelező védőfelszerelése a plexi álarc (nem csak védőszemüveg), bőr védőköpeny és védőkesztyű.

Az izzólámpákat kiváló magyar kutatóink munkásságának eredményeképpen nemesgázzal (kripton) töltik.

Az izzólámpa, (hajdanán a képcső) és a tojás az alakjával is sokat tesz a törés (robbanás) ellen. :K

igen, biztos a tv képcsöve meg az izzólámpa is instabil, és felrobban...

[ Szerkesztve ]

mezis

(#5133) mezis válasza Winner_hun (#5131) üzenetére


mezis
nagyúr

Conrádéknak van egy remek computeres töltőjük AA és AAA-hoz. (Én egyszer magam próbáltam formázni új ceruza akkukat telefonizzóval, miliampermérővel, ... stb., sikerült is úgy felejteni őket, lementek nullára, alig sikerült valamelyes lelket lehelni beléjük. :( Azóta mikroprocesszoros töltőra bízom. :K )

Kéne nekem valami akkulemerítő szerkezet, összebarkácsolnám ha tudnám, hogy milyen ellenállás is kell hozzá. Ceruzaakkukról lenne szó

mezis

(#5134) djyuri válasza djyuri (#5123) üzenetére


djyuri
őstag

köszönöm,megkaptam a választ :R
STK408II lesz belőle :R

(#5135) biker válasza mezis (#5132) üzenetére


biker
nagyúr

nem a szilikagélről beszéltem.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5136) Winner_hun válasza mezis (#5133) üzenetére


Winner_hun
félisten

Conrad-nál minden olcsóbb, amúgy egy ilyen merítős készülék mennyibe kerül?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5137) mezis válasza Winner_hun (#5136) üzenetére


mezis
nagyúr

Általában minden drágább, de van ami csak náluk kapható. Ár 10-15 eFt körüli.
[link]

mezis

(#5138) nyunyu


nyunyu
félisten

Legfeljebb 4mm vastag, legalabb 5 eres fekete szinu kabelt hol lehet kapni?
Ugyanigy erdekelne szerelheto USB A dugo.
(Eltort a draga billzem madzagja, vastagabb nem fer bele. :( )

Lomexben sajnos egyik sem volt, ma neztem.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5139) WD40 válasza nyunyu (#5138) üzenetére


WD40
aktív tag

Heló! USB aljzatok/dugók (A és B is) garantáltan vannak a HQ-ban. Ha a billzet billentyűzet akar lenni :DDD , és USB-s (gondolom azért kell a dugó), akkor 5 eres (árnyékolt) kábelt végy, pl. amit riasztókhoz szokás használni.

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#5140) ReJim válasza nyunyu (#5138) üzenetére


ReJim
őstag

5eres? az usb csak 4ér + árnyékolás.
a szerelhető usb meg szerintem ritka és aranyárban mérik... tévedtem:

hqvideo usb dugasz

</end.?>

(#5141) nyunyu válasza WD40 (#5139) üzenetére


nyunyu
félisten

Az akart lenni. :)

Melohelyen riasztoszerelesbol maradt 3/4 guriga 4+2 eres kabel, ami vastagsagban pont jo lenne, csak sajnos feher. :O
Kollega persze egybol azzal viccelodott, hogy fessem feketere, vagy tekerjem korbe fekete szigszalaggal.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5142) lesaux válasza lesaux (#5129) üzenetére


lesaux
veterán

Ma megvettem egy nem túl távoli boltban a földhurok-leválasztót. Nem kábel alakja van, hanem henger, mint az HBO-dekódernek. És 2400 forint volt. De legalább működik, nem búg. Köszönöm mindenkinek az ötletet.
A pc.tavir.hu-s banda meg elmehet a ferde faszb@ így a hetedik napon.

(#5143) nyunyu válasza ReJim (#5140) üzenetére


nyunyu
félisten

Tenyleg 4+arnyekolas, csak a kabel billzet feloli vegen 5 tus csati volt, amibol 4 tuske a 4 er volt, az otodikre az arnyekolas volt kotve, de gyarilag rahuztak valami vastagabb gumit a csupasz drotokra, igy ugy tunt, mintha 4 vekony+1 vastag drot lenne a kabelben.

Amugy ma lejartam a talpamat fel Pesten, de termeszetesen nem sikerult ilyen vekony kabelt vennem, plane nem feketeben, ugyhogy vegul a billzet gyari kabelet vagtam szet a toresgatlo +/- 5 centinel, aztan erenkent ujra osszeforraszt.

Most mukodik, csak valahogy sikerult elhagynom a szamologep nyomogombhoz tartozo gumiharangot, igy az most nem muxik. :O

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5144) Winner_hun válasza mezis (#5137) üzenetére


Winner_hun
félisten

Melyiket érdemesebb megvenni?

AKKUTÖLTŐ CERUZA AKKUKKAL UFC-5 LCD-S

MIKROPROCESSZOROS GYORSTÖLTŐ UFC-8

Nincs szükségem a 8-as töltésre, viszont az kíméletesebben tölti az akkukat.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5145) biker válasza lesaux (#5142) üzenetére


biker
nagyúr

kicsit túlárazták, de ha működik, éljen :)
legalább F csatlakozós volt ennyiért?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5146) PHM válasza Winner_hun (#5144) üzenetére


PHM
addikt

Szvsz az AAA akkuknak a 700 mA sem igazán kíméletes.
Egyébként nemrég rendeltem külföldről 3 db hasonló 4-es töltőt postaköltséggel
együtt kb 10000 Ft-ért.
Érdemes esetleg szétnézni a neten, mert a Conrad szerintem is túláraz.
Nem is kicsit...
Ja, talán a vaterán is mintha láttam volna hasonlót.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#5147) PHM


PHM
addikt

Egy kérdés:
Nem tudjátok, hol lehet nálunk beszerezni szerelhető miniUSB dugót?
Aljzatot találtam, de a dugóval valahogy nem volt szerencsém.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#5148) Winner_hun válasza PHM (#5146) üzenetére


Winner_hun
félisten

Vaterán és itt a ph-n is kerestem, nem találtam ilyen töltőt. Szétnézek még, remélem lesz olcsóbban is...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5149) szacsee válasza Winner_hun (#5148) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nekem ilyen van és meg vagyok vele elégedve.

(#5150) PHM válasza Winner_hun (#5148) üzenetére


PHM
addikt

Azt hiszem, ez neked való:
http://www.d-audio.hu/category_71/product_1195/product_info.html
Szerintem az ára postaköltséggel együtt is elfogadható.
A töltőárama is kíméletesnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.