Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) Rive válasza fero02 (#5800) üzenetére


Rive
veterán

Szép, szép, csak ez alapján én még mindig nem merném kijelenteni, hogy kötheti vagy eszébe se jusson :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5802) valory


valory
tag

köszönom a válaszotokat, a cikket el fogom olvasni. De valaki megmondaná konkrétan, hogy ha "leföldelem" a gépem, úgy ahogy leírtam, az jó lesz valamire?

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#5803) mezis válasza valory (#5797) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem vagyok szakember, de szerintem ennél már az is jobb, ha a villanyórától vezetsz egy védőföldet (0 vezetőtől).

Egyébként véleményem szerint egy magánháznál (családi ház) rá kellene szánni azt a 15-20 ezer forintot arra, hogy földbeveretsz egy hosszú. vastag betonacélt, amit összekötsz a 0-val.
Ez a pont egyben arra is jó, hogy védőföldet innen vezesd. Ez a valódi földelés bizonyos fokú védelmet jelent azon ritka esetekben, amikor valahol megszakad a szolgáltató 0 vezetője.
Ebbe a költségbe belefér talán egy érintésvédelmi fi relé is....

(Nálam már kétszer volt alkalma bizonyítani, egyszer egy hűtőszekrény kapott vizet a 230 környékére, másik alkalommal egy konyhai fali vízmelegítő fűtőbetétjének réz csöve lyukadt ki.)

A radiátorod szerinted földelve van ?

Jobban megfogdosva ráz az máskor is... A földelést megoldhatom úgy, hogy a házom levő egy csvar alá teszek egy kivezetést és rákötöm a fűtőtestre? (magánház, saját központi, szal a szomszédokat nem fogja megrázni :) ) Más megoldás nem jutott az eszembe, "gyárilag" nincs földelés a 220as aljzatokba.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#5804) valory válasza mezis (#5803) üzenetére


valory
tag

földbeveretés sajna nagyjából kihúzva, 2 éve volt lecsmpézve az egész lakás, a földelés ténylegesen a mi hibánkból maradt ki, faterel egyszerűen elfelejtettük h nincsen, lett volna itthol az a 2-3 méter hosszú betonacél, ami nagyjából elég 1-2 szobának. A radiátorra csak azért gondoltam, mert behálózza az egész lakást, mondjuk a föld alá nem megy (kivéve a szomszédos szobába, ahol kb. 5m hosszúságba, kb. 20cm mélyen végigfut a szoba alatt a 2 rézcső, ami ráadásul szigetelve van, korózió védelem szempontjából).
Másszóval ha most kellene leverni, kellene 1 lyukat fúrni az egyik csempébe, amit így utúlag nehéz eltüntetni...

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#5805) Rive válasza mezis (#5803) üzenetére


Rive
veterán

Nem vagyok szakember, de szerintem ennél már az is jobb, ha a villanyórától vezetsz egy védőföldet (0 vezetőtől).
Én sem vagyok szakember, de pont a földelés - meg amúgy az egész életvédelem - dolgában én egy kicsit vigyáznék. Nemrég volt nálunk egy kis zűr föld dolgában: a mester új földszondát rakott, és kellett a dologhoz két nagyon demonstratív csomópont is, sok meg vastag kábelekkel - és nem úgy nézett ki a dolog, hogy egyáltalán hajlandó lenne ezek nélkül megcsinálni.

Szerintem ha egyáltalán a kérdése felmerül, hogy miképpen kell ezt, akkor ne maga csinálja az ember.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5806) Rive válasza valory (#5804) üzenetére


Rive
veterán

Nálunk a lépcső mellé verte le a szondát a mester, kívülről. Onnan vezette el a vastagját egy nagyobb dobozig, onnan meg már rézkábelen a megszakítószekrénybeli csomópontig.

Az eredeti kérdést lehet, hogy érdemes lenne feltenni az Index szaktopikjában, oda jár néhány HC villamos arc.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5807) mefistofeles

Láma kérdés.. :B
A képen látható kapcsolót, hogyan kell bekötni? kapcsoló
Egy állólámpa kapcsolója lenne.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#5808) kételkedem válasza mefistofeles (#5807) üzenetére


kételkedem
addikt

Válasz

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#5809) mefistofeles válasza kételkedem (#5808) üzenetére

Köszönöm a válaszod :R (a másik topicban is) bár megjegyezném, hogy a képen is látszik, hogy a kapcsolóban 4 (négy) db csavaros leszorítóhely van.kapcsoló

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#5810) mefistofeles válasza kételkedem (#5808) üzenetére

Mégegyszer köszi! Sikerült!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#5811) mezis válasza valory (#5804) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak nem lakáson belül gondoltad a betonacélt leverni ?!?

Házon kívűl, a villanyóra doboz környékén szokás, ahonnan rövid úton összeköthető a 0-val.
(Szokás még földkábel esetén a kábel mellett vezetni a "földelő" vasat.)

(A legszerencsésebb, ha még az építés kezdetén az alapbetonba kerül a földelő vas.)

földbeveretés sajna nagyjából kihúzva, 2 éve volt lecsmpézve az egész lakás, a földelés ténylegesen a mi hibánkból maradt ki,

mezis

(#5812) valory válasza mezis (#5811) üzenetére


valory
tag

de, miért? :) mi van a szobába van az a 2m-es vas leverve?
amúgy nem mi építettük a házak, fingom nincs h van-e ilyesmi (a villanybojlernek van egyedül földelése elméletileg)

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#5813) Rive válasza valory (#5812) üzenetére


Rive
veterán

Továbbra sem értek hozzá, úgyhogy ez csak filózgatás, OK??!
A földet és a nullát a villanyóra mellett egy bontható csomópontban össze szokás kötni, és onnan vinni tovább a lakásba. Ha egy belső földszondát csinálsz, és azt próbálod védőföldként használni, akkor annak komoly ellenállása lesz a nulla felé, azaz baj esetén marad valamekkora feszültség a gép dobozán. Ami nem egészséges.

De igazából továbbra is szakember bevonását tartanám üdvösnek.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5814) valory válasza Rive (#5813) üzenetére


valory
tag

jó nah, nem veszekedni akarok, tényleg csak filózgatás, én se értek hozzá azért kérdezősködöm :)

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#5815) ngabor2


ngabor2
nagyúr

mi éri meg jobban energiakihasználás szempontjából a 12V-> 9.5V átalakítást (max. 2.5A):
- feszültségkorlátozás elektronikával
- inverter, majd az eszköz saját töltője.

kocsiban akarnám használni és tölteni az eeepc-t, ahoz kell.

az inverter mellett szólhat, hogy ahoz más töltőt (pl. egy 20V-osat is) lehet csatlakoztatni.

(#5816) #96302336 válasza ngabor2 (#5815) üzenetére


#96302336
törölt tag

Fesz. korlátozás. Már vannak egész jó hatásfokkal dolgozó cuccok, alig pár alkatrész kell csak hozzá.

(#5817) ngabor2 válasza #96302336 (#5816) üzenetére


ngabor2
nagyúr

9.5V-ra is lehet begyűjteni, vagy az elég spéci dolognak tűnik, és trükközni kell?

(#5818) Peter789 válasza ngabor2 (#5815) üzenetére


Peter789
senior tag

ennyire alacsony tápfeszt kér az EEE? az átlag notik 17-22V között szoktak lenni... de lehet találsz olyan inverteres notitápot ami közvetlenül is elő tudja állítani a 9.5-et...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#5819) haralambusz


haralambusz
tag

Sziasztok!

Szerintetek USB elosztót tudok én fabrikálni USB-kábelből és hátlapi USB portból?

Van egy notipadom és abba kéne belemoddolnom valahogy... kérdés hogy lehet-e ilyet?

Arra gondoltam hogy 1 USB-kábelhez hozzáforrasztanék 4 hátlapi USB portot...
Ez így megoldható? :F

(#5820) bandiras2 válasza haralambusz (#5819) üzenetére


bandiras2
senior tag

Nem.
[Megveszed az egyiket,] az működik.
Minden egyes USB port külön külön van "bedrótozva" az alaplapba, az iylen mókolás jobb esetben semmilyen eredményt nem hoz, rosszabb esetben elkötés miatt USB port-pendrive halált okozhat.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#5821) haralambusz válasza bandiras2 (#5820) üzenetére


haralambusz
tag

Rendben, köszönöm! :R

Akkor tényleg nem játszadozom vele! :DDD

(#5822) bambano


bambano
titán

Valaki tudna adni nad c720bee rádióerősítő service manualt pdf-ben?
Előre is köszi.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5823) Winner_hun


Winner_hun
félisten

?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5824) Hujikolp


Hujikolp
őstag

BC 182 B típusú tranzisztor helyett melyiket tudjátok még javasolni innen? 555-höz lenne.

(#5825) And válasza Hujikolp (#5824) üzenetére


And
veterán

BC547, vagy bármilyen más kisjelű NPN típus, hasonló tokozással.

(#5826) PHM válasza And (#5825) üzenetére


PHM
addikt

Vagy pl. BC 107 B.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#5827) didyman


didyman
őstag

Kollégák, orvosi esetnek számít az, ha:

-Egy Orion dvd-játékosnak a tápja elszállt villám miatt. A lelke egy aligalkatrészes, VIPer22 típusú mindentbele IC. A gond: Nem indul, indulásához nincs is tápfesz. Az IC-nek van egy belső nagyfesz áramgenerátora, ami indítja, majd ezt kikapcsolja, ahogy a trafó leágazása felől kapja az üzemi tápellátást sikeres indulás után. A jelekből ítélve ez az áramgenerátor nem működik benne. Mit csinál az élelmes villamosmérnök? Tesz bele külső tápellátást, ellenállás+zener. 5mA a maximális fogyasztása, 33k+15V-os zener és kész, működik :D .
Lehet véleményezni :D
Adatlapot érdemes megnézni, nem egyszerű megfejtés tápegység témakörében. Persze minek bonyolítani, ha lehet egyszerűen is :D
klatty

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#5828) didyman válasza Winner_hun (#5823) üzenetére


didyman
őstag

Mire, miben? 1500mAh több, mint az 1200mAh és a kisebb kapacitású időkben nem volt jellemző a marha nagy önkisülés sem.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#5829) didyman


didyman
őstag

Másik mai érdekesség egy tranzisztor. 2SC3807. Ez nem darlington és a Hfe értéke 800-3500 között mozog. Mindezt 2A-es kollektorárammal fejelve.. Szintén a villám gyűjtöte be, primer kapcsoló, amit vezérel, ép maradt.

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#5830) Winner_hun válasza didyman (#5828) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkus csavarbehajtó akkujait cserélném le. Egy akkuba 10 db kell.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5831) ABnormal


ABnormal
őstag

Uraim!

Ilyen kapcsolót látott-e már valaki boltban? Tönkrement a kocsim kulcsa és ahhoz kellene...Az is nagy segítség lenne,ha boltot mondanátok,hogy merre érdemes keresni...

ABno

(#5832) Winner_hun válasza ABnormal (#5831) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mikrokapcsoló

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5833) johniee


johniee
senior tag

Valaki nem tudja mivel lehet távirányítós PC bekapcsolást megvalósítani?
A Pimp My PC-ben csináltak egy ilyen Subaru-s gépházat

Előre is THX :R

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#5834) johniee


johniee
senior tag

Ja és valaki szedett már szét Sony Ericsson headsetet? Jack dugósra akarom átalakítani...

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#5835) gabor128


gabor128
aktív tag

Valaki tudja, hogy öntéshez műgyantát honnan lehetne szerezni, pl Bp-en?

Ugyanis hiába keresgélek a neten így külön nem árulnak, viszont akik ezzel dolgoznak (burkolók, modellezők) valahonnan biztos be tudják szerezni, de honnan?
:F

(#5836) Winner_hun válasza gabor128 (#5835) üzenetére


Winner_hun
félisten

Gipsz nem jó?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5837) gabor128 válasza Winner_hun (#5836) üzenetére


gabor128
aktív tag

Nem, mert lencséket akarok belőle csiszolni.
Ehhez átlátszó műgyanta kell.

[ Szerkesztve ]

(#5838) becuszabi válasza gabor128 (#5835) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Nem biztos, hogy jó lesz az neked. Ezek általában kétkomponensűek, az egyenletes kikeményedéshez alaposan össze kell keverni az alkotókat. Az ilyenkor belekerülő buborékokat nagyon nehéz eltávolítani (profi megoldásoknál vákuum alatt történik ez a művelet).
Én egyébként festékboltban vettem.

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#5839) JóGéza válasza gabor128 (#5835) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Érdeklődj a Novia Kft-nél, vagy az Alvin-Plast Kft-nél.

[ Szerkesztve ]

(#5840) PHM válasza gabor128 (#5837) üzenetére


PHM
addikt

Fúrja az oldalamat a kíváncsiság.
Mit készítesz?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#5841) gabor128


gabor128
aktív tag

Köszi a segítséget srácok!

Egyébként egy házi készítésű projektor lencséje lenne. Most szedem öszze az anyagokat, meg érdeklődök, hogy mi mennyi merre és hogyan...

(#5842) spotless


spotless
csendes tag

sziasztok! (ezt a kérdést már feltettem másik topikban is, de itt is bepróbálkoznék)

nem tudtok valakit, aki vállalna egy olyan eszközt, ami az alábbi tulajdonásgokkal rendelkezik:

6 RCA (vagy RCL, nem tudom) bemenete van)
1 RCA (RCL) kiemenet

ez egy olyan eszköz lenne, amivel 6 DB hifi cucc kimenetét tudom ráküldeni egy 1 db erôsítô bementére

elôlapon jó lenne minden bemenethez egy VU-meter.

ÉS MÉG:

elromlott egy orion nagyon régi erôsítôm.
nem tudok BP-en szervízt??? I-II-III-XII kerület elônyben!

.

(#5843) gabor128 válasza spotless (#5842) üzenetére


gabor128
aktív tag

Hi!

Szterintem te keverőpultra gondolsz!

[link]
De ha barkácsolni akarsz, akkor www.hobbielektronika.hu

[ Szerkesztve ]

(#5844) spotless válasza gabor128 (#5843) üzenetére


spotless
csendes tag

nem keverô pult ...

nekem csak az kell, hogy váltoagtni tudjak 6 bemenet közt, hogy most melyiket irányítsa át a kimenetre.

semmi potméter.

.

(#5845) M@nH.


M@nH.
aktív tag

Helosztok.

Nekem olyan problémám lenne h van egy 5.1-es hangfal szett amivel az a baj h mindegyik hangszórója szól rendesen kivéve a Subwoofer, az csak búg. Ezért szétkaptam és van egy kondi ami szerintem a hiba okozója lehet. kép
A képen valamennyire látható h a kondi púpos és van a tetején egy kicsi dzsuva is.
Bár az sem kizárt h más is elszállt a panelon. Azt hogy a kondi miért szállt el azt nem tudom. Szóval szerintetek lehet hogy csak egy kondi csere és jó is, vagy kuka az egész?

Köszi előre is :R

(#5846) Jarod1 válasza M@nH. (#5845) üzenetére


Jarod1
addikt

xerintem próbáld kicserélni a kondit, max 50 Ft az ára, nekem hasonló problémám volt igaz csak asztali hangfallal.

(#5847) M@nH. válasza Jarod1 (#5846) üzenetére


M@nH.
aktív tag

ok megpróbálok beszerezni egyet. :)

(#5848) Dani_kp


Dani_kp
őstag

hali mindenkinek.

Azt hiszem ez a megfelelő topic arra amit kérdezni szeretnék :U

Nos moddingolom a gépem és a kapcsolókat is szeretném lecserélni..., de nem akár milyenre, ilyen kapcsolóra szeretném lecserélni a reset és a power gombot is! Lényegébe ilyen kapcsolóra lenne szükségem, de azzal a különbséggel, hogy 2 állású kell (on-off) és olyan amit miután felkapcsoltunk magától "visszaugrik" a helyére. Nos az lenne a kérdésem, hogy lehet e és ha igen akkor hol lehet ilyen kapcsolót beszerezni?

Remélem tudok segíteni :) .

Dani

https://ingatlan.com/33821564

(#5849) And válasza Dani_kp (#5848) üzenetére


And
veterán

Pl. Lomex, cikkszám: 45-03-69.

(#5850) Dani_kp válasza And (#5849) üzenetére


Dani_kp
őstag

Köszi :R
és lehet külön is kapni olyan biztonsági sapkát? :U

https://ingatlan.com/33821564

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.