Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#10861) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Ha az op. rendszerem (Win7 64 bites) SSD meghajtón van, láthatja-e RAID0 tömbömet ?
Vagy kizárt?
Mert nem látja.
Alaplapot AHCI üzemmódba helyeztem, mert máskülönben nem látta az SSD meghajtót.
Ha RAID üzemmódba teszem, akkor a RAID0-át látja, viszont az SSD meghajtót nem.
Ezen felül lenne még az IDE mód.

Alaplap neve: ASRock 960GM-GS3 FX
Videokártya: Sapphire Radeon HD 5670

Régebbi, RAID0-án lévő Win7-emre amikor telepítettem a videokártya drivert (13-4_win7_win8_64_dd_ccc_whql.exe), ezeket írta ki, benne feltüntetve a Raid vezérlőt (RAIDXpert):

Ezzel szemben most ezt nem ajánlotta fel az új driver (whql-win8.1-win7-catalyst-15.7.1-oct30.exe)

Az előbbi driverrel is próbálkoztam, de ezúttal az sem tüntette fel a RAID vezérlőt.

Vajon azért nem ajánlotta fel, mert a SSD meghajtós üzemnél kizárt a RAID0 használata?

Köszönettel várom a választ. :R

[ Szerkesztve ]

(#10862) HUfantom válasza peter889 (#10861) üzenetére


HUfantom
őstag

Kicsit zatyvaság ami írsz....
De lássuk
A VGA-nak semmi köze semmihez hagyjuk is.
A deszkán egy AMD SB710 Chip felel a RAID vezérléséért ahhoz pedig külön driver kell.
[link] Itt vannak hozzá a driverek.

Ha mákod van akkor a install után a windows látni fogja RAID tömböt.
Ha nem......

Akkor sajnos mindent RAID üzemmódba kéne állítani majd pedig a SSD-ből kéne egy egylemezes RAID0-t létrehozni. Ezzel a trükkel szokták kikerülni, hogy legyen Rendszer lemez is meg RAID is.
Viszont ebben az esetben lehet elvész az SSD tartalma, nagyon régi a deszka nincs tapasztalatom vele.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10863) peter889 válasza HUfantom (#10862) üzenetére


peter889
őstag

Köszi a válaszod, igyekeztem minél pontosabban fogalmazni, azt hittem a videokártya driverrel együtt települt fel a Raid vezérlő.

Kipróbáltam az általad javasolt "8.961-120405a-137848C-EDG_Direct.zip"-et, feltelepítettem, sajnos nem orvosolta a problémát. :U , ezeket telepítettem:

Nem akarnék bűvészkedni az egylemezes Raid-del, mivel a Raid-et már csak rövid ideig használnám.

Lehet legjobb volna új alaplapot venni?

(#10864) HUfantom válasza peter889 (#10863) üzenetére


HUfantom
őstag

vagy had a pi**ába az egészet és csináld meg windows ban a raid-et.

[link]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10865) peter889 válasza HUfantom (#10864) üzenetére


peter889
őstag

Sajnos nem tudom előhozni a Win7-emben a linkelt videóban mutatott Disk Management progit. Szerintem nekem nincs olyan.

Opr. neve : Microsoft Windows 7 Ultimate
Opr. javítócsomag: Service Pack 1

(#10866) Top cat válasza peter889 (#10865) üzenetére


Top cat
őstag

Biztos, hogy van. A windows része.

Futtatásba írd be ezt: diskmgmt.msc

(#10867) peter889 válasza Top cat (#10866) üzenetére


peter889
őstag

Köszi szépen az infót.
Tudtam én régebben, csak már elfelejtettem, mert régen nem volt rá szükség.
----------------------------------

És akkor pontosítanám a problémát:
Van egy régi, 2013-as telepítésű Win7-em. 2. db. 500 GB-os HDD-n, melyek Raid0-ban vannak.
Annak idején drága volt az SSD, azért döntöttem a Raid0 mellett.
És nemcsak a Win7 van rajta, hanem filmek, zenék és sok minden más.

Nemrég vettem egy SSD meghajtót, egyrészt mert gyorsabb rendszert szeretnék, másrészt mert a Raid0, mint olyan, sérülékeny.
És vettem egy 3 TB-os Toshiba HDD-t is, főleg a filmeknek.

Egyelőre meg akarom tartani a Raid0-án lévő Win7-et, míg az SSD meghajtón lévő rendszerem kifogástalanul nem működik a feltelepített programokkal.

Feltelepítettem az SSD meghajtóra a Win7-et nemrég, egyelőre programok nélkül.
Azonban nem tudom elérni a Raid0-ámat (ld. előbbi hsz-eim).
De a 3 TB-os előbb írt HDD-m sem tudom rendesen működésre bírni, mely problémát [itt] és az azt követő hsz-ekben részleteztem.
Innen ide küldtek, és szerintem is ide való a kérdésem.
Nagyon jó volna, ha tudnátok segíteni. :R

---------------------------------------------
#10864 HUfantom, Megnéztem az általad linkelt videót, köszönöm, de az ugye arról szól, hogy Windows alatt hogyan lehet Raid1-et létrehozni. Jó, hogy tudom, hogy úgy is lehet.
Viszont én a Raid0-ámat a RomUtilityben (Ctrl+F-fel érhető el) hoztam létre, még 2013-ban (segítséggel).

Vannak kis HDD-im is, azokon vannak a biztonsági másolatai a legfontosabb adatoknak.

[ Szerkesztve ]

(#10868) peter889 válasza peter889 (#10867) üzenetére


peter889
őstag

A Biosom "Raid" üzemmódban [így] látja a problémás Raid0-át és a 3 TB-os HDD-t.

(#10869) peter889 válasza HUfantom (#10862) üzenetére


peter889
őstag

Írtad, hogy SSD-ből lehetne egy egylemezes RAID0-át létrehozni.
Érdekelne, hogyan lehet ezt a műveletet elvégezni?
Arra gondoltam, ha a 3 TB-os HDD-mből megpróbálhatnék egy olyat készíteni próba szerencse alapon.
Nem tudom, az orvosolhatná-e a problémám.

(#10870) sopruk


sopruk
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Win7-es gép amelyiken RAID-be vannak kötve a HDD-k. Kb 10 évvel ezelőtt rakták össze nekünk, azóta szinte minden nap működik reggeltől estig.
Egy ideje a gép bekapcsolásakor ez a felugró ablak jelenik meg:

Belenéztem, a gépben 4 db 500 GB-os HDD van, a következő megnevezéseket találtam rajtuk: Sys, Data1, Data2, Data3
A rendszerben két meghajtó látszik:
C: 415 GB kapacitás
T: 931 GB kapacitás

Ha böngészőben megnyitom a RaidXpert kezelő felületet az alábbiakat mutatja.
Logical Drive Info
Rebuild

Azt szeretném kérdezni, hogy ha a Start Now-ra kattintok akkor simán helyreállítja a problémát? Vagy az egyik HDD-t ki kell cserélni?

Olvasgattam a kezelőfelület súgóját. Jól tippelem, hogy ez egy Raid3 és a Win7 külön fut a Sys nevezetű HDD-n? Ez esetben nincs tartalék meghajtó, így nem lehetne beállítani automatizálást sem, így csak a HDD cserével lehet megoldani a helyreállítást?
Vagy rosszul logikázom?

Előre is nagyon köszönöm, ha tudtok segíteni!

(#10871) Vektor77 válasza sopruk (#10870) üzenetére


Vektor77
tag

Inkább fordulj szakemberhez mert nagyon el lehet rontani. Szerintem mentsd le az adatokat és cseréld le az egész gépet, sok az a 10 év.

(#10872) HUfantom válasza sopruk (#10870) üzenetére


HUfantom
őstag

Szia!

Én azt látom, hogy van egy rendszer lemez és RAID 5ben volt 3 lemez.
Mivel ebből az első képen csak kettő látszik ezért mondja kritikusnak az állapotot.
A logokban ki lehet bogarászni mikor esett szét a tömb.

Még épp működik, de több hibát már nem bír el.
A rebuildnél felajánlja, hogy a 2es és 4es csatolón lévő diszk mellé becsatolná a 3as csatolón található diszket. De kérdés ha nem volt diszkcsere akkor miért esett szét a tömb...

Logolvasás :)

Vektor77-rral értek egyet, ha fontos céges cuccok van a gépen akkor mentés gépcsere, mert ez bármikor elborulhat.

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10873) HUfantom válasza peter889 (#10869) üzenetére


HUfantom
őstag

Van egy Hotkey Bootnál írja, vagy újabb deszkákon a BIOSból is át lehet lépni a kártya BIOS-ába vagy RAID managerjébe. Ott kéne tudni létrehozni a tömböt.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10874) sopruk válasza HUfantom (#10872) üzenetére


sopruk
aktív tag

és #10871Vektor77

Köszönöm szépen a válaszokat, megfogadtam a tanácsot, átmentettem az adatokat egy másik gépre.
Sajnos a fő program költözésével még gondok vannak, ez a C: meghajtón található. Ha borul a RAID, akkor a Win7 még futni fog, vagy onnantól el se lehet majd indítani?

Köszi előre is!

(#10875) HUfantom válasza sopruk (#10874) üzenetére


HUfantom
őstag

oprendszer még elindul.
Persze ha nem az alól borul ki az 1 lemez

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10876) sopruk válasza HUfantom (#10875) üzenetére


sopruk
aktív tag

Ez jó hír, köszi szépen!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.