Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52388) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Végre kicserélték 3tb-os vinyóm hosszú idő után.De sajnos sas vinyót kaptam.
Találtam egy üzletet ahol le tudták tesztelni,de sajnos elvileg jelszavas,nem engedte formázni.
Jelszót megkaptam,de sajnos nem tudtak vele mit kezdeni,mikor szóltam eladónak ezeket írta:
"****** a jelszó amúgy crmos levéllel húzni a jumpert Pw van írva"
Miután a bolt szervizese se értette mi van,újra szóltam neki:
"Békéltető(ez vszeg elírás) rakni gépbe és hdd pasword kikapcsolasanal be kell írni hogy ****** enter enter és ennyi"
Valaki tud esetleg segíteni?Gond nélkül visszavinném,de se nincs a közelembe,se nem kapom vissza a pénzt,és nekem már elegem van,ezen legyek túl és kész.
ElektrikusDE:
Én nem vezérlőkártyákról beszélek.Semmi köze az egésznek hozzá.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#52389) ElektrikusDE válasza GAbre (#52388) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Ez még oké is lenne, de venni fogsz a HDD-hez SAS vezérlő kártyát?

Elég drágák...

Pl. [link]

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#52390) King Unique válasza GAbre (#52388) üzenetére


King Unique
titán

Korábban még egy 4 TB-os, SATA-s Seagate HDD-ről volt szó. Ez a 3 TB-os akkor ezek szerint már egy másik HDD?
Amúgy meg nem teljesen tiszta ez a story... Ha van egy SATA-s merevlemez, akkor annál a garanciális csere normál esetben azt jelenti, hogy ugyanolyan modellre, ugyanolyan csatolófelülettel stb. cserélik ki. Azaz ha Seagate volt akkor nem WD-re, ha SATA-s volt akkor nem SAS-ra, ha nem volt hardveres titkosítás akkor nem olyanra amelyiknél van. Szóval nem világos milyen bolt az, ahol ez így megy. Ha magánszemélytől lett megvásárolva, akkor az más, ott nem meglepő...
Amúgy miért ne lenne köze hozzá, van egyáltalán a gépeden SAS csatlakozási lehetőség, miért vitted akkor külön szervizbe tesztelni, miért nem otthon tesztelted magad?

[ Szerkesztve ]

(#52391) GAbre válasza King Unique (#52390) üzenetére


GAbre
veterán

Nem tudom az a korábban mikor volt.Már rég volt,hogy kérdezhettem vinyókról.
Magán,de cégesen csinálja,de papírt én nem kaptam,max ismerősnek számlázta le.Mivel ő vett tőle,én csak ott voltam,és anno vettem ezt a 3tb-ost.
De mivel sas vezérlőm nincs,kedvem nincs külön ezért elutazni,és sok-sok idő után megint valamit kapni,ami megint problémás lehet.
Ezt akarnám,valahogy megcsinálni,de a boltba van csak sas vezérlő a szervizesnek.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#52392) King Unique válasza GAbre (#52391) üzenetére


King Unique
titán

Direkt linkeltem a hozzászólást, mire értendő az a korábban.
Ha eleve nincs a gépedben SAS vezérlő, olyan csatlakozási lehetőség, akkor kérdés, hogy minek vettél ilyet, miért nem nézted meg jobban mit sóznak rád? :F Annak híján nyilván használni sem tudod a HDD-t, vagyis korántsem a jelszó itt a fő probléma. Illetve ha eredetileg SATA-s volt a HDD jelszó nélkül, akkor hogyan lehet az, hogy SAS és jelszavas modellt adtak helyette? Hát ez az, hogy normál esetben nyilván nem lehetne ilyen, simán lehetne ezért reklamálni, visszavinni és újabb cserét kérni, visszakérni a pénzt, stb. Legalábbis normál felállásnál, hivatalos boltból, webáruházból vásárolva, nem xy kóklerektől, az utóbbinál annyira nem meglepő...

(#52393) GAbre válasza King Unique (#52392) üzenetére


GAbre
veterán

Nem vettem észre bocsi.Az előtt vettem a 3tb-ost,aztán vettem azt a 4terrást,mivel az rossz lett.Én csak megint mentem ismerőssel,szóba jött,hogy lóg nekem is 3tb-al.
Ott feküdt polcon pár 1tb-os meg ez.Sasom még sose volt,hasonlít is satára,azt is mondta satások.Így mikor már hazaértem,és rá akartam kötni gépre akkor derült ki miről van szó.
Szóval ebből is látszik,hogy türelmes voltam,de az,hogy 1más után 2 problémás merevlemezt is kapok....
Ezt a SAS jelszavas dolgot akarom megoldani,és elfelejteni az egészet végre.

Avatar

(#52394) Beba Snake válasza GAbre (#52393) üzenetére


Beba Snake
junior tag

A "SAS" az szerverekbe való RAID tömbökbe, storage-okba, hot-swap azaz működés közben cserélhető vinyók. Komoly 0/24-es üzemre valók, nem otthoni gépbe.

Tanulság: keveset tudsz, és ezt beszoptad. Tanulópénz volt, írd le a véres genyába és ne foglalkozz vele többet... :K

--------
Üzemeltettem elég sok SAS vinyós szervert és storage-ot, úgyhogy tudom mit beszélek. A többiek is tudják. Ezt pedig feléjük küldöm: :R

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#52395) GAbre válasza Beba Snake (#52394) üzenetére


GAbre
veterán

Nem arra vagyok kiváncsi,hogy miért vetted,meg beszoptad meg stb.
Meg van a jelszó is.Hogy a faxomba lehet már használni sas vinyót,sasos gépben,vagy sas vezérlőben.Erről szólt a kérdésem.
De mindenki minden másról beszél... :W

Avatar

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.