Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74956) macilaci78 válasza pinnacle (#74953) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A gyártó oldala nem jön be adatvédelmi okokból, amúgy a Krono cégcsoport tagja, amúgy itt a technikai adatlap.
dimensional variations after changes in relative humidity: lengthwise ≤ 0,9 mm · crosswise ≤ 0,9 mm (EN 13329)
Ugyanezt a minősítést írták rá a gyártó összes egyéb termékére, köztük a sima nem vízálló és az ún. aquastop termékeire is. Adatlap

Gondolom, a vizet jobban bíró lamináltak szigorúbb feltételeknek is megfelelnek.
Gondolom, a Diegos eladó el akarta használni az összes matricát. ;] És szerintem itt van a kutya elásva, mert a honlapon azt írják, nem vízálló.

Azért a 0,9 mm 1 méteren már számít. A minősítő vizsgálat pedig arról szól, hogy a laminált adott ideig 100% relatív páratartalomnak kitéve összepattintható-e. A komolyabbak 24-72 órás minősítéssel rendelkeznek és nem direkt vízzel, hanem párával tesztelnek.

Persze van olyan akár a Krono-n belül is, ami jobban bírja és akár fürdőbe is be lehet tenni gyári garival, csak épp víz ne érje. Vagyis kádparaván, zuhanyfüggöny, kilépőszőnyeg legyen és ne legyen rajta pangó víz...
Mondjuk, a HARO Tritty 200 széria minősítése szerint 24 órán át ellenáll a pangó víznek is. Nem tudom, azt viszont igen, hogy egy éjszakára egy szálat beleállítottunk egy vödör vízbe és száradás után az se látszott rajta, hogy melyik vége volt a vödörben.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.