Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67301) dgyuri0123 válasza DonThomasino (#67296) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem CA851 erősítőd van?

"csak a zene van"

(#67302) DonThomasino válasza dgyuri0123 (#67301) üzenetére


DonThomasino
veterán

Egyenlőre csak a MINX em van.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#67303) dgyuri0123 válasza DonThomasino (#67302) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Értem.. Akkor nem szóltam. Csak mert ahhoz valami ütősebb kellett volna dac-ból. :)

"csak a zene van"

(#67304) DonThomasino válasza dgyuri0123 (#67303) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ne fogd vissza magad :DDD .
Mutass egyet.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#67305) gianni85 válasza M3nyus (#67291) üzenetére


gianni85
veterán

150ezerből már veszel egy elég bika asztali dac/amp-ot, ami finoman szólva is túlzás egy fülhallgatóhoz (bár miért ne?), vagy veszel egy nagyon patent pc-vel is használható hordozható dap-ot, ami viszont még önmagában is használható akár Spoty/Tidal-ra is...bár ezt meg nem szeretnéd.
Így szerintem olcsóbban is megúszhatnád. Amit én javasolnék...mostanában eléggé radaron van több embernél a Topping DX3Pro (~220€) kicsi, minőségi konstrukció, jó dac, van benne tartalék, távirányító is, és pre-amp.
Ha mindenképp kell 2,5mm csati akkor talán FiiO Q1mkII vagy FiiO K3?? Ezeket talán még ki is tudod valahol Pesten próbálni.

(#67306) bkercso válasza gianni85 (#67305) üzenetére


bkercso
nagyúr

Semmi nem túlzás egy fejeshez! :B

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#67307) Bodz válasza gianni85 (#67305) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Én is asztali cuccokról hallgatom főleg a füleseket, eszembe nem jutna egy dap, ha amúgy sem hurcolásznám őket. Csak azért legyen gyengébb hangom, mert fülhallgatóról van szó? Kösz, nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#67308) Bodz válasza DonThomasino (#67298) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hát olyat akarsz, amiből gyakorlatilag alig létezik pár darab, ráadásul nem 100 vagy kínai. :)

(#67309) #56474624 válasza DonThomasino (#67299) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ha a "fejhallgatóhoz használt" DAC-nak ugyanúgy van vonalszintű kimenete, akkor semmi. Igazából most Musiland 04 MX jutott eszembe fejhallgatós DAC-erősítő kombóra, amin ha jól rémlik, olyan igazi vonalszintű kimenet nincs is, úgy értem, hogy az RCA kimenetén is szabályozza a hangerőt a hangerő-állító. :F
Csodálkoztam is, mikor kipróbáltam volna csak DAC-ként, hogy annak ugyan mi értelme lehet, hiszen az utána kötött erősítőn úgyis állítható a hangerő. :U

[ Szerkesztve ]

(#67310) gianni85 válasza Bodz (#67307) üzenetére


gianni85
veterán

Jó az ADI-2 más, annak van dedikált IEM kimenete :)
Egyébként most van nálam egy Burson Soloist SL pár fejhallgató társaságában, és én is arról hajtom a CA fülest, de azért kicsit gáznak érzem, hogy 7-től 10 óráig tudom szabályozni (illetve 8-tól 10-ig, mert az alján channel imbalance van)
(#67306) bkercso
az biztos...de kolléga fülhallgatóhoz keres...ott azért könnyebben előjöhet a probléma, mint fent is írtam, hogy egyszerűen túl erős már az asztali cucc :)

[ Szerkesztve ]

(#67311) I.T.E.M válasza Bodz (#67294) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Nagyon köszi az infót ez a rész úgy néz ki nálam kimaradt. Nem voltam elég alapos, na majd még akkor kutatok tovább, bár ettől függetlenül bejön ez a cucc.

Van esetleg olyan DAC, ami ajánlott és tudja ezt és mondjuk megáll 1500 euróig? :)
Nyitott vagyok minden megoldásra. Esetleg, másnak is akinek van még ötlete erre az is hozzászólhatna, ha tud.

Köszönöm! :R

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#67312) Sinesol válasza gianni85 (#67310) üzenetére


Sinesol
veterán

Az szep, azert a penzert channel imbalance. :N
Az a 7-10 ora kicsit soknak tűnik füleshez, ott azert mar fajdalmasan hangos lehet, gondolom nem igazan hasznalhato velük.

[ Szerkesztve ]

(#67313) gianni85 válasza Sinesol (#67312) üzenetére


gianni85
veterán

Igazad van, 10 már kicsit sok, 9...9 és fél OK. Bár szerintem én nem hallgatom olyan hangosan a zenét. (sokszor hallgattam már össze cuccot másokkal, és rendre rácsodálkozok, hogyan tudják olyan hangosan nyomatni, a torzítás határán...)
Analóg szabályozás van benne, kék Alpok :) de tényleg csak nagyon alacsony hangerőn van imbalance. Azt nem tudom megítélni, hogy ez mennyire gáz, illetve mennyire elfogadott... lehet-e más nívós termékeknél is ilyennel találkozni. Eddig ilyen erős analóg hangerőszabályozós cucc nem volt a kezeim között.

(#67314) Bodz válasza #56474624 (#67309) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hogyne lenne már.
Most komolyan nem tudod, hogy a szabályozható vonal kimenet mire jó? :)

(#67310) gianni85: Nem csak az. :) Mindent használok fülessel is, ha nincs zavaró zaj.
Visszább veszed a forráson a hangerőt, aztán rögtön megoldódik a probléma.

(#67312) Sinesol: Rengeteg cuccnál előfordulhat, ez független az ártól. Analóg potik átka. Ha eléggé alacsony(ra állítható) az erősítés, akkor nem szokott gond lenni fülessel sem, mivel ugye a legalsó állásokat úgysem használod.

(#67311) I.T.E.M: R28? Még úgysem vett senki. :D

[ Szerkesztve ]

(#67315) gianni85 válasza Bodz (#67314) üzenetére


gianni85
veterán

mondasz valamit... kicsit sok a hiface 2V-ja jelen esetben...tidal app-ban meg le volt tiltva a hangerőszabályzás, meg feltolva maxra... erre nem is gondoltam :B

(#67317) #56474624 válasza Bodz (#67314) üzenetére


#56474624
törölt tag

Végerősítőbe el tudom képzelni, csak nem tudom az mennyire reális egy 04 MX-nél. Úgy értem, aki külön végerősítőt használ, az jóval komolyabb DAC-ot köt be elé.

(#67318) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Mi az a DAP ? :B

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#67319) Spíler válasza DonThomasino (#67318) üzenetére


Spíler
őstag

Diammónium-foszfát (DAP) :D

Digital Audio Player

Pl.: ITT van egy pár.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#67320) p76 válasza DonThomasino (#67318) üzenetére


p76
senior tag

Digital Audio Player komplett zenehallgató készülék, olyan mint az mp3 player. Csak ezek tudnak hi-res fájlokat is lejátszani. Minőségibb DAC meg egyebek vannak benne. Sonyból van 1 millió forintos is.
[link] Én ezt ajánlom ;]

A jobbaknak van line-out kimenete amire külön erősítő köthető.
A még jobbak pedig az USB vagy extra porton keresztül tudnak külső DAC-hoz csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

(#67321) Bukk900 válasza DonThomasino (#67318) üzenetére


Bukk900
őstag

Pl. Fiio X3, amit használhatsz hordozható usb DAC-nak is, csak pendrive helyett SD kártya megy bele.

(#67322) Bodz válasza #56474624 (#67317) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Van olcsó végerősítő is, amihez nem kell drága dac. :) Vagy aktív monitorokhoz pl jól jön még. Illetve most gianni85 eseténél sem árt.

DonThomasino: Ha nagyon ragaszkodsz az usb-ről lejátszáshoz, akkor valamelyik olcsó hálózati is jó lehet. Pl Onkyo NS-6130 110-ért vagy Yamaha NP-S303 100-ért. Ha nem tetszik, akkor visszaküldöd.

[ Szerkesztve ]

(#67323) I.T.E.M válasza Bodz (#67314) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Hm, ez elég pofás kis darab, ;] Tavasszal lehet bepróbálom. Mondjuk itt oldalt ajánlgatja a Holo Audio - Spring II DAC Level 1 (R2R - DSD1024) is 1919-ért. :DD Na majd meglátjuk hogy alakulnak a dolgaim. Ezeket az R2R DACokat nem nagyon ismerem, viszont érdemes akkor ennek is utána néznem.
Ez a Magna Hifi egy holland cég, ha jól láttam ugye ?

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#67324) karmaresz válasza I.T.E.M (#67323) üzenetére


karmaresz
senior tag

így van, korrekt kis csapat, eddig minden üzletem rendben volt velük,. Ha kérdésem van, Jos általában pár órán belül válaszol és nagyon alapos, segítőkész.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#67325) I.T.E.M válasza karmaresz (#67324) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Köszönöm szépen az infót, így nyugodtabban üzletel az ember,ha már van velük tapasztalat is. :))

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#67326) Bodz válasza I.T.E.M (#67323) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Level 1? Ne már! :D
Ahogy már írták is, roppant korrekt a Magna Hifi. Kérdésre hamar válaszolnak és képben is vannak az árult cuccokkal kapcsolatban.

(#67327) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Review and Measurements of Audio-gd R2R11 DAC & Amp

Ez elég tragikusan néz ki. Mondjuk a Z40-nek jobban tetszik a hangja ehhez képest a magasoknál, de azért hallásra közel sem ennyire rossz a helyzet, ahogy ez a mérés lefesti. Na de majd lecserélem egy THX AAA 789-re valamikor, aztán megpróbálom elmesélni, hogy mennyivel is hallatszik jobbnak a jelenleg agyon hypeolt, legjobb mérésekkel rendelkező AMP ehhez képest :)

Előtte még, a karácsonyi szünet alatt tervezem össze vetni az R2R-11-et öcsém Sanskrith 10th+Presenter 3 párosával.

(#67328) Bodz válasza -FreaK- (#67327) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Pedig azt vártam, hogy Sinesol linkeli először. :)

(#67329) Ixion77 válasza -FreaK- (#67327) üzenetére


Ixion77
őstag

Az Audio-GD R2R 11-ről eddig is nagyon megoszlóak voltak a vélemények. Olvasd el pl. ezt.
Én úgy tippelem, hogy komoly gyártási szórása lehet, az okozza az óriási véleménykülönbségeket.
R2R DAC-ot működési elvéből adódóan eleve sokkal drágább jól megcsinálni mint egy delta-szigmát. Sokkal több és precízebb alkatrész kell hozzá, sok múlik a vezérlésen, zajon, stb. Szerencse kérdése, hogy ilyen alacsony áron az adott példány éppen jól sikerül-e vagy nem. Nincs lehetőség olyan szintű minőségi kontrolra, mint mondjuk egy Metrum pavane esetében.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#67330) karmaresz válasza -FreaK- (#67327) üzenetére


karmaresz
senior tag

Biztos sokan hallgatnak műszerekkel zenét, de az én fülemnek ennél jobbat, ezen az áron nem találtam.
Kingwa gyakorlatilag minden létező filtert elhagyott ebből a modellből. Bár nem vagyok a szakma szakértője, de feltételezem, ez is az oka a mérési eredményeknek.

A meghallgatás során azért nem igazán talál vele kapcsolatos problémát:
I started listening with my Sennheiser HD-650 headphones. My music tracks for headphone testing are designed to test the power limits of the headphone amplifiers and here, the Audio-gd R2R11 did fine. It produced thunderous bass, easily able to push the Sennheiser to produce them well. This explains why many people like this product. If you are coming from an anemic headphone amp or no amp at all, you will be most impressed with this unit.

Similar outcome was waiting for me with Hifiman He-400i. So in casual, isolated listening not much pops out despite the excessive distortions and errors in the output of the Audio-gd R2R11.

Nekem ez arra hajaz, mint amikor valaki a digitális erősítőket veti össze a csöves erősítőkkel. Papíron, illetve műszerrel ellenőrizve úgy érezzük, a legjobb csövesek is a béka feneke alatt vannak. Valamiért azonban mégis sokan esküsznek a csövesre. Talán nem is ok nélkül.

Február óta megy egy R2R-11 nálam, napi átlag 4-8 órát. Rég dobtam volna, ha zavaró lenne. Egyedül a "native DSD background noise" problémába tudok belekötni. Most tervezem ugyan a cserét, de nagy valószínűséggel R1 lesz az utód, azaz maradok házon belül.

Azért bedobom a linket a head-fi megfelelő topikjába is. Készítem a patti-kukoricát az ottani reakciókra. :)

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#67331) abridabri


abridabri
veterán

Vegul Omni helyett Sound Blaster X-Fi HD -t rendeltem (25k) a Sennheiser Game One fejeshez . Specs/ reviewek alapjan jobb hangot produkal az Omnitol . Majd beszamolok ,hogy milyen ez a parositas :F

[ Szerkesztve ]

(#67332) thornadoj


thornadoj
aktív tag

Sziasztok!
Tannoy reveal 802-höz keresek egy optikai bemenettel rendelkező, önmagában működni képes DAC-ot. :R

(#67333) Melorin válasza Melorin (#67295) üzenetére


Melorin
addikt

Tipp? :B

(#67334) Polllen válasza -FreaK- (#67327) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mondanám azt, hogy zokogok, de az eddig huzamosabb ideig használt dac-jaim közül ez a legjobb.
(Kis-kínai, Emotiva xda-1, Denon DA-300, Audiolab M-dac, Allo Boss, Nad D1050)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#67335) karmaresz válasza Melorin (#67333) üzenetére


karmaresz
senior tag

Sajnos nem látom át, hogy pontosan hány bemenetre lenne szükséged, de első körben itt néznék szét:
[link]
Ha van valami szimpatikus, akkor olvasd el a beszámolókat, illetve kérdezz itt, hátha valaki már használta az adott modellt.

(#67332) thornadoj
Van valami kereted, vagy jöhetnek a high-endek is?

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#67336) Bodz válasza thornadoj (#67332) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Mennyit költenél?

(#67337) thornadoj válasza karmaresz (#67335) üzenetére


thornadoj
aktív tag

(#67336) Bodz: 30-50 között. :)

(#67338) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Végül is úgy döntöttem, ha már magamnak is vettem ajándékot, akkor annak nem feltétlenül kell megvárnia a karácsonyt. Így még nem hallottam a Yamaha HPH-MT220 szólni, pedig megvannak már egy ideje, nem összehasonlítható a V30-al high gain-ben - jelenleg ülök a gépnél és vigyorgok zenehallgatás közben, annyira más ez :DDD

( ráadásul bőven benn volt a keretben minden, és kitűnő állapotban )

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#67339) stemplar07 válasza OPiiPO (#67338) üzenetére


stemplar07
őstag

Gatula :D ezzel odaszegezted magadat a ,,fotőjhöz,,

ps. egy sporttáska + aksi + és már mobil is :C

(#67340) salapp válasza thornadoj (#67332) üzenetére


salapp
addikt

Egy ismerősöm éppen ma üzemelte be az 502-es párosát, azok is jól szólnak, ráadásul német hangszer kereskedéstől postával volt annyi a két darab, mint itt egy.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#67341) OPiiPO válasza stemplar07 (#67339) üzenetére


OPiiPO
addikt

repüléshez nekem pont elég a V30 + Sony WH-1000XM2, ott már madzaggal sem akarok foglalkozni ;)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#67342) OPiiPO válasza OPiiPO (#67338) üzenetére


OPiiPO
addikt

Eddig sem használtam EQ-t, most sem. Most már teljesen értem, miért nem kell, egyszerűen nagyon jó amit hallok, ezen a belépő szintű dac+amp kombón is. Alchemy: Dire Straits Live megy, flac-al etetett USB audio player-en, számomra eddig elképzelhetetlen térrel, tiszta basszusokkal és énekhanggal, nem erőltetett de mégis erőteljes magassal - nagyon pazar az élmény :K

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#67343) Sinesol válasza karmaresz (#67330) üzenetére


Sinesol
veterán

"valamiert megis sokan esküsznek a csövesre"

Érdekes párhuzamnak tűnhet, hogy valamiért sokan esküsznek a Beats világára is, na persze nem feltétlen gond ez, ha tetszik. ;)

Bodz: Láttam a még ennél is rosszabb méréseket a cuccaikról, de valahogy nem éreztem szükségét linkelni, amúgy sem titok hogy színeznek. Na meg több szempontból nézve sem jönne ki túl jól, ha folyamat csak én osztogatnám ezeket a dolgokat, ha érted mire gondolok. ;)

[ Szerkesztve ]

(#67344) #56474624 válasza Sinesol (#67343) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ez egy nagyon-nagyon rossz párhuzam. Sok embernek egyszer elültetik a fejében, hogy a cső vagy az LP az arról szól, hogy kellemessé mossák a zenét a zord valóság helyett (ami csak a tranzisztor és a digitális lehet magától értetődően), aztán egész életében ezt vallja, rosszabb esetben még hirdeti is, különösebb tapasztalat nélkül, de eleve nincs olyan például, hogy "LP-hang", annyira különböznek a hangszedők egymástól. Ugyanígy a csöves erősítők sem mind lágy hangzásúak.

[ Szerkesztve ]

(#67345) Bodz válasza thornadoj (#67337) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Lindy? Szimmetrikus, távos, alkudható.

(#67338) OPiiPO: Grat!

(#67340) salapp: Hú, az már ijesztő. :D 33900?

(#67343) Sinesol: Értem, persze. :) Míg nem ejt teljesen rabul a számok világa addig rendben vagy. :DDD
Én most a Loxjie D20 mérést várom.

[ Szerkesztve ]

(#67346) salapp válasza Bodz (#67345) üzenetére


salapp
addikt

Bezony.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#67347) Bodz válasza salapp (#67346) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha nem titok, hol lehet 1 pár 502-t harmincvalahányezerér kapni?

[ Szerkesztve ]

(#67348) OPiiPO válasza Bodz (#67345) üzenetére


OPiiPO
addikt

köszi! :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#67349) Melorin válasza Bodz (#67345) üzenetére


Melorin
addikt

Ennek a Lindy-nek milyen hangja van egy nagykínai, Topping D30/50-hez képest. Előrelépés lenne? Tetszik mert sok bemenete van.
Nem fejhallgatóerősítőnek használnám, végfokra menne.

[ Szerkesztve ]

(#67350) thornadoj válasza Bodz (#67345) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Köszi! Nagyon szuper lenne, de valamiért nem kapok visszaigazoló mailt a regisztrációhoz az oldalra, és el is kezdtek érdeklődni iránta...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.