Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106301) bkercso válasza Valkűr (#106299) üzenetére


bkercso
nagyúr

A legtöbb erősítő bemenetén közvetlenü csücsül a hangerőszabályzó, így nem baj a nagyobb feszültség. Ha mégis baj, legfeljebb klippel és akkor elzárod (recseg).

Elvileg ennek az átalakítónak jónak kéne lennie, mert XLR-kimenethez való, így ésszerű megpróbálni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#106302) stellaz válasza adler741 (#106294) üzenetére


stellaz
addikt

ZenDac V1 van apróban 40-ért, és még alkuképes

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#106303) Valkűr válasza stellaz (#106300) üzenetére


Valkűr
őstag

Én ezt vettem a Fejhallgatomhoz balancedben, teljesen jo kis kábel...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#106304) bbuffy válasza stellaz (#106300) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ez sem jön meg sokkal hamarabb.
Én granviát rendeltem most, gyári oldalról 42 dollár postával.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#106305) stellaz válasza stellaz (#106300) üzenetére


stellaz
addikt

Akkor inkább úgy teszem fel a kérdést, hogy van-e bármi, ami ez ellen a fiio kábel ellen szól :)

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#106306) Polllen válasza stellaz (#106305) üzenetére


Polllen
nagyúr

A fiio.hu-ra cuccot visszaküldeni pofon egyszerű, szerintem nincs kockázat abban, h kipróbáld.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#106307) stellaz válasza Polllen (#106306) üzenetére


stellaz
addikt

igaz... :)

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#106308) duo válasza Dorien (#106277) üzenetére


duo
őstag

Nekem most lett Volt 176-om. Ugyanaz mint a.sima Volt 1, csak vam benne az a kompresszor elektronika, meg kicsit erösebb, valamelyest nagyobb igy a dinamika.A review-k szerint) Kevesebb mint ket hete hallgatom, de eddig jó. AT 550Z illetve HE4XX -et szólaltat meg. Magam is ugy érzem elbírna egyel jobb fejest is, meglehet hogy egyszer cserelem oket...

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#106309) stellaz


stellaz
addikt

bejött a kormány posta támogató törvénye :DDD

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#106310) s4tch válasza btraven (#106293) üzenetére


s4tch
veterán

CEC BD 2200. Pótapámnak születésnapra, olcsó rendszerbe, leginkább a móka kedvéért.

(#106311) fehér_ember válasza stellaz (#106309) üzenetére


fehér_ember
addikt

Akinek nem tetszik gondolom így oldotta meg (amíg lehet); vagy csak totál kamu.
Nekem meg az nem tetszik amikor csak egy olyan futárszolgálatot lehet választani aminél nincs is csomagpont. Ja tudom, mindenki otthon távmunkázik vagy egy boltban dolgozik vagy csak arra vár pl. éjszakás műszakok között hogy végre felcsengesse a futár. Persze az is megér egy misét amikor valamiért nem dolgozol és kapsz egy 8-16-igot ... stb.

[ Szerkesztve ]

(#106312) Dorien válasza stellaz (#106309) üzenetére


Dorien
veterán

LOL :D Ez honnan van?

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#106313) stellaz válasza Dorien (#106312) üzenetére


stellaz
addikt

fiio.hu

A kábelt akartam rendelni, amit végül még nem rendelkeltem meg, mert lehet, hogy valami viszonteladón keresztül intézem majd, ha lesz raktáron. Most kifogytak belőle.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#106314) Bogyó bá' válasza Ear001 (#106290) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez szebb:

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#106315) Ba cy lus válasza Bogyó bá' (#106314) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ez? :Y

(#106316) stellaz válasza Bogyó bá' (#106314) üzenetére


stellaz
addikt

Ez mókásabb :)

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#106317) bkercso válasza Bogyó bá' (#106314) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez nem jó, mer' a kijelző tápja bezavar a hangnak! Minimum lett volna kikapcsolható kijelzőt tenni rá. Ennyit illik tudni a high end-ben... :P

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#106318) Ear001 válasza Bogyó bá' (#106314) üzenetére


Ear001
addikt

Nem szebb, és nem is szól jobban. ;] Amúgy vicces, de egy közös pontja van az én mostani lemezjátszómmal.

(#106319) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sziasztok,

optikai kábelből melyiket vennétek?

QED REFERENCE 0,6m 33.500 Ft
Audioquest Carbon 0,75m 28.800 Ft
Audioquest Cinnamon 1,5m 25.500 Ft
QED Performance 1,5m 14.200 Ft

(Illetve Cinnamonból van egy használtan, postával 20e/0.75m) .
Az elvárás,. hogy tudjon 24/192 jelátvitelt (XMOS 208 spdif átalakító --> Momentum MKII DAC)
Hosszra elég a rövidebb is, amiből van).

Hivatalosan ez csak a QED Reference oldalán van leírva, meg a Kácsa KCS-OP leírásában certifikálva. Egy angol nyelvű fórumon az AQ Cinnamonról írták tapasztalatból, hogy megy, illetve a Denon márkaboltban a QED Performanceról tapasztalatból, hogy ők is használják és biztosan tudja.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#106320) nLali válasza Wolfskin (#106319) üzenetére


nLali
senior tag

Én vennék egy Ugreen-t. [link]

(#106321) btraven válasza Ear001 (#106318) üzenetére


btraven
őstag

Függőleges lejátszás mennyire jó ötlet? [link] Miniot Wheel 2 milliós lemezjátszó.

[ Szerkesztve ]

(#106322) Wolfskin válasza Wolfskin (#106319) üzenetére


Wolfskin
őstag

Amit még találtam:

A QED Refernce
• valódi "üveg" , Glass Opticval Fibre (GOF), az anyaga boro-silicate,
• 210 x 50 micron optikai szálból áll
• a csillapítása 0.03dB/m,
• Ultra Low Jitter (30ps, jelentsen az bármit is,

A QED Performanc
• "Plastic Optical Fibre (POF) core of acrylic glass",
• a csillapítása 015dB/m
• Very Low Jitter (50ps)

A Kácsa KCS-OP01
• 7000 optikai szálból áll,
• de az is ugyanaz az akril (plasztik) POF

ennyi az összes fellelhető adat

Hogy ez mennyire hallható,. vagy hallatlan... :F

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#106323) Wolfskin válasza btraven (#106321) üzenetére


Wolfskin
őstag

Jónak tűnik. Lehet, a gravitációnál van pontosabb tűnyomás szabályozás. Az ugyanis, amikor "lefele" megy könnyebbé válik, felfelé pedig elnehezül a tehetetlenségénél fogva. Egyszer olyat láttam Frankfurtban, a High End Shown, hogy lézerrel tapogatta le a bakelit lemezt. Mivel Focal Utopiákkal demózot, gondolom volt pénze fejlesztésre. De azóta sem találkoztam az ötlettel, ez a 90-es években volt még.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#106324) Wolfskin válasza nLali (#106320) üzenetére


Wolfskin
őstag

Ez elég "kábeltagadóan" hangzik... ;]

De köszi!

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#106325) bkercso válasza Wolfskin (#106322) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ezer fajta jitterdefiníció van, de az 50ps rossz érték, akárhogy is nézzük.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#106326) Ba cy lus válasza Wolfskin (#106323) üzenetére


Ba cy lus
őstag

A tű nem csak "lefelé" meg "felfelé" megy (azzal nem is lehetne két csatornát rögzíteni), hanem oldalirányba is. A két csatorna egymással 90 fokos szöget zár be a függőlegesre szimmetrikusan. Nem véletlen, hogy már-már külön tudomány a lemezjátszókat helyesen beállítani, amibe a vízszintezés is masszívan beletartozik. Ha függőlegesen van a lemez(játszó), azzal csak újabb problémákat generálnak.

[ Szerkesztve ]

(#106327) nLali válasza Wolfskin (#106324) üzenetére


nLali
senior tag

Nem vagyok "kábeltagadó". Igaz, az én véleményem kicsit kilóg. Azokban a rendszerekben, amiket volt szerencsém hallgatni, talán a kábeleknek volt a legkisebb jelentősége. Nem mondom, hogy nincs, de nekem nincs vele sok tapasztalatom.
Illetve hallottam már ún. seggreülős hangot, de ott meg pont valami házilag készült kábelek voltak.
Ezért ajánlottam azt, amit.

(#106328) Ear001 válasza btraven (#106321) üzenetére


Ear001
addikt

Semennyire.

(#106329) Ear001 válasza bkercso (#106325) üzenetére


Ear001
addikt

De abból valami 35-45 maga az optikai továbbítás rendszerszintű jittere, ha jól emlékszem.

(#106330) Wolfskin válasza bkercso (#106325) üzenetére


Wolfskin
őstag

Ajaj... a második legjobb kábel. A 30ps az sokkal jobb? Sokat számít 20ps. És utána jön még egy Momentum, ami maga is jitterlő... Hm?
A többi kábelről meg kb semmi infó nincs. Azt gondoltam, az a 20e Ft különbség esetleg máshol több javulást eredményezhetne... :F Mások meg azt mondják, hogy a kábel semmit nem jelent,. Hol az optimum a két szélsőség közt..?

E szerint pl. csak az ember lelke hallja a javulást: teszt, teszt, teszt , bár lehet, az is van olyan fontos testrész, mint a fül.
Amúgy azt mondták viccesen a denonosok, ha nincs 1,5 millás dac-om, akkor nem érdemes a drágábbat venni. Szerinted van...? :B (Mármint másfél millát érő DAC-om...? ;] ). Korrekt, hogy nem akartak rábeszélni (QED Performance vs Reference).
Nem szeretnék nagy kábelharcot generálni, csak ha esetleg van valakinek tapasztalata. Az egyik fórumon pl, valaki azt írta tapasztalatból, hogy neki a Cinnamon nem vitt át csak 96kHz-et, aztán megtisztította a végeit és egyből ment a 192 is. :F

@nLali: Olyan nagy "aha"-élményem nekem sincs kábellel, optikait meg nem is nagyon használtam, ezért is vagyok kíváncsi a tapasztalatokra. Maximalizálni nem tudom a rendszerem (pedig azt kéne :K ), de mivel több pontjára sokat költöttem már, nem akarok gyenge láncszemet se hagyni bennne.

@Ba cy lus ez is igaz. Viszont ahol "szélesedik a csatorna, ott a tű is lefelé mozdul, ahol szűkül, ott felfelé, -ráadásul a lemez sem teljesen sík-, ilyenkor hat rá a gravitáció (hullámvasút effektus). Csak ezért gondoltam, hogy így függőlegesen a tehetetlenség hatásait talán ki lehet küszöbölni, könnyebb állandó tűnyomást beállítani. De ez csak elméleti fejtegetés, amúgy nem értek hozzá közelebbről. :N

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#106331) stellaz válasza bkercso (#106317) üzenetére


stellaz
addikt

A high endben mióta szokás a hangot a design elé venni? :DDD

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#106332) btraven válasza Wolfskin (#106330) üzenetére


btraven
őstag

"csak az ember lelke hallja a javulást"
Az a legfontosabb :)

"megtisztította a végeit"
Nekem volt olyan digitális koax kábelem hogy rézdrót átlátszó burkolatban, és a réz belül már tiszta zöld volt.

(#106333) bkercso válasza Ear001 (#106329) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igen, de azt a vevő jittere dominálja. Kicsit fura, hogy kábelre egyáltalán definiálnak ilyesmit. (Gyenge sejtésem egyébként - nem biztos, hogy igazam van -, hogy az optikai vevők jittere az adatlapi vacak tápszűrő-ajánlás miatt ekkora...)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#106334) bkercso válasza Wolfskin (#106330) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mármint MomentDAC MKII-re gondolsz? Abban van egy ASRC, igen.

A jitterrel nem érdemes foglalkozni, mert se azt nem tudjuk, hogy ez most RMS, peak-to-peak vagy mégis mi, se a frekvenciatartományt, amire integrálták. Ezek nélkül még a nagyságrend is semmitmondó.

stellaz: Igaz, ott a pont! :DDD

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#106335) pulutodurumo válasza bkercso (#106333) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Kábelben akkor lehetne fáziseltolódás, ha gyenge minőségű a vivőközeg. De mivel monokromatikus fény megy benne, ami ugye egy fázisú - definíció alapján - nem eshet szét a jel, legfeljebb gyengül. Ennek viszont ilyen kis távolságon nem szabad megtörténnie. Jól gondolom?

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#106336) bbuffy


bbuffy
senior tag

Azt hittem az új generációs digitális gondolkodás elviszi végre a kábelek fetisizálását. (Szerencsére a wireless térnyerése ezt visszafogja az új generációknál). Bár analóg fronton is korlátozott, de az ezüst AN/Kondo hívők miatt nem bolygatnám. De digitális fronton, hát...
Főleg ha ennyire belemegyünk, az optikait tartják hifis berkekben a legrosszabbak a kétszeres konverzió miatt. Sima fekete ami mindkét végén piros ha van jel pont jó :)
Bízom benne gyermekeink v unokáink már csak jó ízűeket kacarásznak majd ezeken a bohóságokon, mint hajnalnban bányászott Colorádói ezüstből készült kábel melyet kék japán írásjelekkel láttal el a harmónia jegyében.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#106337) Goblin12


Goblin12
őstag

Hello,

tud valaki female pentaconn to 4 pin XLR adaptert, köszi. :R

(#106338) nLali válasza bbuffy (#106336) üzenetére


nLali
senior tag

Az új generációs gondolkodás, hogy a többség gondolkodás mellőzésével inkább készre szerelt véleményt fogyaszt és vall magáénak? Lásd influenszerek terjedése.
Lehet, hogy majd unokáink jóízűt kacagnak majd és jó is lenne, ha teljes bizonyossággal a kábelt, mint hangot befolyásoló tényezőt el lehetne felejteni. Nincs üzleti érdekem, tudományos kutatást se végzek, de a józan eszem azt súgja, hogy ha ennyien foggal-körömmel ragaszkodnak hozzá, hogy a kábel márpedig számít, akkor nem elhanyagolható tényező. És nem csak a gazdagok hóbórtja. Szerényebb keretből gazdálkodók is erősítik a kábelhívők táborát.
Én nem köteleződöm el egyik oldalra sem...

(#106339) CyberFriend válasza Goblin12 (#106337) üzenetére


CyberFriend
tag

(#106340) bkercso válasza pulutodurumo (#106335) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az a diszperzió, amire gondolsz és monokróm fénynél valóban nem jön szóba. A jitter az fáziszaj, vagyis az átmenetek időbeli egyenközűségének sérülése.

bbuffy: Hát van minden féle dolog. De a fétisizálódás és a tapasztalat az 2 külön jelenség.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#106341) Ear001 válasza pulutodurumo (#106335) üzenetére


Ear001
addikt

A csatlakozó meglepően kritikus elem. A kábel csatlakozó illesztésnél mindenféle nem kívánt interferenciák, visszaverődések lepnek fel, ezért szokták például köszörülni a kábel véget kritikusabb használatnál. Ugyan ez van a csatakozónál apa-anya kapcsolatnál.

(#106342) decoati válasza bkercso (#106333) üzenetére


decoati
aktív tag

ezért nem vágom, egy nyomorék, filléres OS2 kábel tud valami 10Gbps-t 40km-ig, ahhoz képest az spdif kb. kiscsoprtos dömpertoló verseny

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#106343) Ear001 válasza bbuffy (#106336) üzenetére


Ear001
addikt

Így is van. :R Minden butaság, ami kicsit is bonyolultabb, mint ami a gimis tankönyvben van, vagy amit a szektavezérünk műszerével ki lehet mérni! Éljen és virágozzék a tökéletes mikrofon! A szent EQ meg mindent is megold!

(#106344) bkercso válasza decoati (#106342) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mert itt nem elég a bitperfektség, hiszen az audio adatfolyamnak időzítése is van, ami analóg módon zajosodik.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#106345) -NoVa- válasza bbuffy (#106336) üzenetére


-NoVa-
őstag

Senkinek nem célja/érdeke a drágább digitális kábel, de USB esetén sajnos hallok eltéréseket a szeparáltabb, tisztább, jobb szigetelésűek javára. Optikaival nem foglalkoztam, csak tippelni merem, hogy habár a bizonytalanul kiolvasott és újraküldött jelek hiánytalanul átmennek a szabvány által megkövetelt időn belül, de a nem fix frekvenciás újraküldések okozta ingadozó terhelés a vevő oldalán okoz némi nagyfrekvenciás káoszt ami az analóg végén hallható hatású lesz. A többi már egyéni, nem univerzális, ésszerű határok között maradva nekem teljesen belefér az, ha a 2k-s alap drót helyett valami számomra megtapasztalhatóan jobban működik a rendszeremben, másnak nagyon máshol a tűréshatár/igény.
Szóval szétválasztanám a hitet a tapasztalattól.

(#106346) decoati válasza bkercso (#106344) üzenetére


decoati
aktív tag

Az oké, de 10Gbps-nél eléggé szűkösek azok az időkorlátok, amin belül mindennek klappolni kell. Ezeket összemérve az spdif minimál követelményeivel azért lesz pár nagyságrend különbség, emiatt nem gondolnám hogy a kábel lesz a szűk keresztmetszet.
szerk.: valszeg ezért mondta a jankó, hogy ha nincs egy másfél millás dac-od, nem fogsz különbséget érezni.

[ Szerkesztve ]

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#106347) liszi70 válasza nLali (#106338) üzenetére


liszi70
nagyúr

"ha ennyien foggal-körömmel ragaszkodnak hozzá, hogy a kábel márpedig számít, akkor nem elhanyagolható tényező"

Nincs összefüggés a foggal-körömmel ragaszkodók száma és az elhanyagolhatóság mértéke között. :) És bizonyító ereje sincs. Lehetne sorolni, ami tömegeket mozgat meg, mégsem valid. És itt a hifiben még tömegekről sem beszélhetünk, sőt, egyre szűkülő apró közösségről van szó, ami még meg is osztott a kérdésben, a motivációi és érdekeltségei pedig szerteágazóak.
Egyébként szimpatikus és konstruktív az oldalsemleges hozzáállásod a dolgokhoz. :R

(#106348) bkercso válasza -NoVa- (#106345) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nincs hibajavítás USB audio stream esetén. Igaz, bithiba sem szokott lenni. (Az csomagvesztéssel jár és nagy pattanás az eredménye.)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#106349) Exodius


Exodius
őstag

Srácok!

A kábelekről annyit, hogy én ezt: LINK csak és kizárólag a kényelem, a látszólagos kidolgozottság és esztétika (sztem gyönyörű ez a kábel) miatt venném meg a jelenlegi láncomba.
Nemes egyszerűséggel azért, mert egyszerűen taszít, hogy a két készülékem közt 60-70 cm-es kábeleket kell használnom (QED Performance van), miközben a távolság az RCA csatik közt kb. 20 cm.
Indokolatlan ez a hossz. Nem is értem, miért ilyen kevés a 20-30 cm-es távolságú kábel a piacon.

A 36K-t azért sokallom. De sztem egy 20-ast simán kiadnék hasonlóért. :U

Nyugodtan lehet kövezni, a nem audiophile hozzáállásomért, mert nem a hang a fő szempont, persze csak örülök ha még jobb lesz tőle minden. :P

(#106350) Valkűr válasza Exodius (#106349) üzenetére


Valkűr
őstag

Azért az analog jelkábelek más téma, analóg kábeleknél mindig is volt hallgató difi! Nyilván ennek ára és mértéke vitatható, de ez mit sem változtat a tényen.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.