Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sose figyeltm de a belter vilagitas jo...

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#6952) berek21 válasza bull84ghia (#6948) üzenetére


berek21
senior tag

Simán leveheted. Esetleg, ha voltak beállított dolgaid, úgymint biztonsági öv figyelmeztető csipogás ki, hazakisérő fény időbeállítás, programozott ülés, akkor azok visszaállnak alapra. Kb 12 perc után, ha nem kap áramot, akkor pedig hard reset.

LG Velvet eladó!

(#6953) bull84ghia válasza berek21 (#6952) üzenetére


bull84ghia
őstag

Szóval van 12 percem. Szerencse hogy jó szar helyen van az akku. Mi van ha adok neki 12v szivar gyújtora? Vagy ez nem jó ötlet?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#6954) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

van aki tud ajánlani szélvédő cserét végző céget Pesten? Összevissza repedt egy kőfelverődéstől :(
Van ajánlatom bruttó 65k körül, de nem tudom ez mennyire reális. (2009 focus, fűthető de semmi más extra nincs az üvegben)

...csak én vagyok helikopter?

(#6955) Mikulásbá válasza bull84ghia (#6953) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Fogsz két hosszú kábelt,amit hosszan megblankolsz,majd a régi és az új akku saruira rátekergeted.Ha már a helyén az új és rátetted a kocsi saruit,leveszed a kábeleket.

(#6956) kcsa válasza Sethdobaloah (#6954) üzenetére


kcsa
veterán

A fűthetősége miatt nem tűnik elvadult árnak. Sajnos.

(#6957) ReFleXx válasza Sethdobaloah (#6954) üzenetére


ReFleXx
addikt

en sokallom, itt nezd meg.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6958) kcsa válasza ReFleXx (#6957) üzenetére


kcsa
veterán

Itt is 40k az első amit megtaláltam. Plusz beszerelés :)

(#6959) Sethdobaloah válasza ReFleXx (#6957) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Ezért kérdeztem. Igazából megtaláltam én is ezt az oldalt, csak nem tudom milyen az az árú üveg, ami még gyári minőség közelében van. Nem szeretnék lencsét szélvédő helyett :)

...csak én vagyok helikopter?

(#6960) ReFleXx válasza kcsa (#6958) üzenetére


ReFleXx
addikt

34.3k a legolcsobb, Pilkington, talan a gyari is az, csak Ford logot nem fogsz talalni rajta valszeg, de teljesen jo.

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6961) DZs válasza Sethdobaloah (#6959) üzenetére


DZs
senior tag

A fűtőszálas szélvédő önmagában drága. Mielőtt választasz, azt tudni kell, hogy nagy a minőségi szórás az egyes gyártók között. Ami az üveget drágítja, az az edzés minősége - nem csak középen, hanem a széleken is. Egy gyártó attól tud olcsóbb lenni, hogy nem edzi rendesen az üveget. A nem edzett üveg pedig könnyebben reped a felverődő kavicsoktól.

(#6962) Goose-T


Goose-T
veterán

Mondeo MK4 kombin bonyolult művelet kicserélni a hátsó szilenteket és a stabpálcákat? Hátul még mindig kopog, idegesít. :D Maguk az alkatrészek nem drágák, de a Ford kombik hátsó futóművénél szoktak hajmeresztő dolgok lenni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6963) Salex1


Salex1
senior tag

Tudnátok segíteni? Valaki meg tudná mondani, hogy milyen széles a Mondeo mk4 utastere? (3 gyerekülés elfér benne normálisan?
Focusom van, és ebbe, ugyan még nem próbáltam, de nem hiszem, hogy bele lehetne szuszakolni.

(#6964) ReFleXx válasza DZs (#6961) üzenetére


ReFleXx
addikt

Itt többnyire Nordglass / Pilkington üvegeket arulnak, azok rendben vannak minosegileg.

Goose-T refundoltad a kulcshazat es feldobtad a jofogasra? :C

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6965) Goose-T válasza Salex1 (#6963) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem nem fér bele három gyerekülés. Mi két gyereküléssel használjuk, és kevés a hely a kettő között. Olyan kocsit szoktak ajánlani három gyerekülésehez, aminek három különálló ülőlapja van hátul, például S-Max vagy Galaxy.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6966) Goose-T válasza ReFleXx (#6964) üzenetére


Goose-T
veterán

Return itemet nyomtam, és küldtek egy jót helyette. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6967) ReFleXx válasza Salex1 (#6963) üzenetére


ReFleXx
addikt

valahol azt olvastam hogy befer 3 gyerekules szukosen, de nem 3 nagyobb gyerekules.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6968) aginor válasza ReFleXx (#6957) üzenetére


aginor
addikt

Én is itt csináltattam, minden rendben volt. Fifi fűtött szélvédő 44k volt mindennel együtt, szerintem a fóka sem lehet sokkal több.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#6969) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,

[MK3 Mondeo, 2.0 benzin]

A multkor, kb 1 honapja, voltam itt egy "nem felmelegedo vizho" problemaval, tobben irtatok, hogy termosztat hiba, meg akkor elvittem szervizbe, igazatok is volt, termosztat trapa, csere. Azota az uzemi ho percek alatt beall, kivalo. Boldogsag.

Viszont. A csere ota, 10-15 perc menet utan, beindul a hutoventi. A vizhofok meg se moccan, szepen all kozepen, de eleg zavaro, hogy a ventillator beindul a 0 fokba. Nem tudom mi lesz igy a 30 fokban.. Mi vezerli a venti indulasat? A termosztat? Arra gondolok hogy az uj termosztat magasabb homersekleten nyit, emiatt beindul a venti, mert eleri a homerseklet az ingerkuszobot. Ez csak tipp, akkor se gondolnam termeszetesnek igy telen, legutobb akkor ment igy mikor nyaron, 40 fokba tapostunk vele 1000km-t autopalyan.

Mi lehet ennek az oka? Vigyem vissza a szervizbe? :U
Koszi!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#6970) ReFleXx válasza DNReNTi (#6969) üzenetére


ReFleXx
addikt

biztos van az mk3 mondeo rejtett menujeben digitális motorhőfok jelzés, indulas elott allitsd oda muszeregyseget, indulj el, es figyeld hogy hany celsiusnal kapcsol be a ventid.
a focusnal ugy volt asszem, hogy 102 C-nel kapcsolt be es 100 ala kellett mennie hogy kikapcsoljon.
ha eleri nalad a 102 C-t akkor sanszos hogy xar az uj termosztatod, ha azt latod, hogy pl 80fok korul kapcsol a venti akkor mashol van a bibi, de valszeg az uj termosztat a xar.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6971) kcsa válasza DNReNTi (#6969) üzenetére


kcsa
veterán

Mikori évjárat? 2004 környékéig fűtött termosztáttal adták, azután "hagyományossal". Jelentős árkülönbség van, a fűtött termosztátoshoz megy egy elektromos csatlakozó is.

Milyen termosztát került bele? Elektromos, sima? Márka?

Illetve, ostoba kérdés, de jellemző hiba: klíma nincs véletlenül bekapcsolva? Ha nincs, akkor kapcsold be, járasd kicsit, majd kapcsold ki, egy kis idő után a ventilátornak is le kell állnia, ha ez a nyűgje.

[ Szerkesztve ]

(#6972) kalmanchris válasza DNReNTi (#6969) üzenetére


kalmanchris
tag

Nem vagyok ford szaki, de a hűtőventiket egy külön hőgomba szokta vezérelni. Gyanús hogy az nem szuperál már jól.

(#6973) DNReNTi válasza kcsa (#6971) üzenetére


DNReNTi
őstag

2005-os az auto (vagy 2006), a klima pedig nincs bekapcsolva, ki fogom probalni, de gyanus hogy eppen a termosztat csere utan jelentkezik ez a hiba. Hogy milyen kerult bele otletem nincs, 28e volt az anyag koltseg tehat gondolom nem lehet valami urtechnologia, mert lattam 80e-ert is.

(#6970) ReFleXx
Ennek utananezek, hogy lehet elovarazsolni ezt a menut, ezzel egyertelmuve valna mi a gond.

(#6972) kalmanchris
Nem zarom ki, hogy igazad lehet, de furcsa egybeeses lenne.

Szerk:
Ha valakit erdekel a how to: Megtalaltam.

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#6974) DNReNTi válasza DNReNTi (#6973) üzenetére


DNReNTi
őstag

No megneztem dashboard diagnosztikaval milyen ertekek jonnek homersekletre amig bejottem dolgozni. Kb 25 perc fele varos, fele fout. A leiras szerint 2 fele homersekletet kellene mernie az autonak, de en csak egyet taltam, gondolom talan az a motore lehet. Amikor elerte a 102 fokot beindult a ventillator, aztan gyakorlatilag vegig 103-107 fokon stagnalt, egy elozesnel ment le 98 fokra, de a venti akkor sem allt le, de azt hiszem ez viszont normalis. Mar hogy a venti nem all le azonnal 102 fok alatt. A klima beinditasa kikapcsolasa nem valtoztat semmin, az alapjarat stabil, miutan beall az uzemmeleg szepen leesik 750 korulre, meg sem moccan. A melegites soran 1300 korul forog. Mit kellene latnom a ~105 helyett? Eleg aggaszto, hogy telen ennyi. :)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#6975) ReFleXx válasza DNReNTi (#6974) üzenetére


ReFleXx
addikt

vidd vissza oda ahol csereltek, hogy gariba csinaljak meg, vagy levegős a rendszered (?) vagy a termosztát szhar. meg azt megtudod nezni, hogy üzemmeleg motornál, mennyire meleg a hűtőre menő vízcső, bár ha csak félig meddig nyit a termosztát nem biztos, hogy kifogod tudni tapintani.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6976) DNReNTi válasza ReFleXx (#6975) üzenetére


DNReNTi
őstag

Mindenkeppen visszaviszem, csak szeretnek kepbe lenni, nehogy ramhuzzanak valami felesleges koltseget, es kozben csak kicserelik a termosztatot. Neztem van 90 es 98 fokon nyito termosztat is, mi lehet a gyari ertek? Inkabb rafizetnek egy dragabbra, csak legyen jo.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#6977) DeFranco válasza DNReNTi (#6976) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ismeri a márkát a szerelőd?

a termosztátot te választottad vagy ők?

nekem a sztori alapján gyanús, hogy ezek pékek és nem a megfelelő eszközt tették bele, vagy te választottál helytelenül, ésvagy ár alapján.

(#6978) DNReNTi válasza DeFranco (#6977) üzenetére


DNReNTi
őstag

Eleg valoszinu hogy nem megfelelo a cucc, vagy csak siman gyarilag szar. Egyebkent ok valasztottak, lovesem nincs milyen tipus ment bele, szamlan is annyi van, hogy termosztat csere.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#6979) ReFleXx válasza DNReNTi (#6978) üzenetére


ReFleXx
addikt

vidd vissza a peksegbe, hogy fhos, eleg egyertelmu.
mi volt az eredeti problema, ami miatt cserelted?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6980) DNReNTi válasza ReFleXx (#6979) üzenetére


DNReNTi
őstag

Szetment a termosztat, folyamatosan nyitva volt, emiatt nem melegedett fel a motor uzemi hore, csak ha varosban cammogtam vele, foutakon, es palyan a menetszel miatt visszahult 70 fok korulre. SOS megoldas az volt, hogy szigszalaggal lemaszkoltam ez egesz hutoracsot, aztan meg csere ugye.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#6982) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Ma néztem szalonba a Focusokat. Van ajánlatom viszonylag jó.

1,6 Ti-VCT 125LE motort használ valaki? Benyomások illetve tapasztalatok? Meghibásodás?

(#6983) Pardise válasza SG3rg0 (#6982) üzenetére


Pardise
senior tag

Nekem ilyenem van. Szalonban vettem újonnan. 5 ezer km van most benne. Hát én nagyon szeretem, semmi gondom vele! Számomra tökéletes!

Your car, your life ;)

(#6984) bull84ghia válasza bull84ghia (#6948) üzenetére


bull84ghia
őstag

Akksi csere pipa. Sokkal jobban indul és rövidebb ideig megy az izzítás is.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#6985) ReFleXx válasza bull84ghia (#6984) üzenetére


ReFleXx
addikt

meg enyhebb is lett az idő :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6986) bull84ghia válasza ReFleXx (#6985) üzenetére


bull84ghia
őstag

Az mindegy garázsban mindig 10 fok van. Kint meg ritkán van sokáig 😎

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#6987) alex devil válasza Pardise (#6983) üzenetére


alex devil
senior tag

Mennyit eszik?

S23

(#6988) Pardise válasza alex devil (#6987) üzenetére


Pardise
senior tag

6,5l

Your car, your life ;)

(#6989) DeFranco


DeFranco
nagyúr

szeretnek kulcsot masoltatni a focushoz, mert mar elegge elkopott a regi nem akarom hogy beleragadjon a gyujtaskapcsoloba.

csak a tollat kell masolni, elektronika, immo marad.

masoltattatok mar valahol ilyen kulcsot? hova erdemes vinni? azt lattam hogy a mister minitnel is masolnak de nem tudom mennyire precizek. ha volna ennel jobban felkeszult masolo, oda vinnem.

(#6990) bull84ghia válasza DeFranco (#6989) üzenetére


bull84ghia
őstag

Nekem pár éve a tojás kulcsot 7e-ért másolta az ember. Nem kulcs után hanem megvolt a gyári kulcs mérete egy műanyag lemezen.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#6991) DeFranco válasza bull84ghia (#6990) üzenetére


DeFranco
nagyúr

anyaggal? a nyers kulcs meglesz csak masolni kell az eredetirol.

(#6992) Dorien válasza Pardise (#6988) üzenetére


Dorien
veterán

Országúton, meleg motorral... :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#6993) Pardise válasza Dorien (#6992) üzenetére


Pardise
senior tag

90%ban a városban használom :) mondjuk most télen nem használtam a kocsit.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#6994) bull84ghia válasza DeFranco (#6991) üzenetére


bull84ghia
őstag

Anyag nélkül. A többi autó kulcsot 3e-ért másolja. 😎
Csak ez a Fordos ilyen drága.

[ Szerkesztve ]

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#6995) DeFranco válasza bull84ghia (#6994) üzenetére


DeFranco
nagyúr

melyik kulcsmásoló volt ez? most beszéltem egy elvileg ajánlott taggal, ő 3,5k-ért másolja + anyag

(#6996) DeFranco válasza DeFranco (#6995) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ezt a nyers kulcsot másolta 7k-ért, plusz maga a kulcs ára?

[ Szerkesztve ]

(#6997) radi8tor válasza DeFranco (#6989) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hogyhogy csak a tollat kell másolni? Nem egyben van az immo a fém kulccsal?

⭐ Stella

(#6998) DeFranco válasza radi8tor (#6997) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem azt mondták a szerelőnél (lehet tévednek, nem tudom) hogy a távirányítós kulcsban a távirányítóban van az immo, a pótkulcsban meg értelemszerűen a kulcsban. a pótkulcsból is át lehet tenni, csak ügyeskedni kell.

nagyon remélem,hogy nem a tollban van mert az para lenne.

(#6999) berek21


berek21
senior tag

Mai nap reggelén szólt a párom, hogy erősen ráz a kormány fékezés közben. Ő hajtja majdnem mindíg a smaxot, ezért én is kipróbáltam. Majdnem letépte a kezem :Y Utána mondta, hogy egy ideje már jelen van, és fokozatosan erősödött. Délutánra sikerült begyűjtenem a szerszámokat(a féknyereg leszedéshez 18-as dugókulcs kell). Lekaptam a nyerget, egyben ki is pucoltam, és akkor láttam, hogy a tárcsa nincs rögzítve a kicsi imbusz csavarral. Gondoltam, valamelyik link szervizes nem rakta vissza. De nem! Ezen az autón ilyen nincs, csak az öt keréktőcsavar, tartja fenn, ha rajta van a kerék! Levettem a tárcsát is, drótkefe, smirgli miegymás. Újra összeraktam, de táncolt lötyögött a helyén, ígyhát a párom beült felpumpálta a féket miközben én központosítottam a tárcsát, és felraktam a kereket. Jobb-bal megcsinál, és megszünt a rázás teljesen. Ha esetleg valakinek hasonló gondja van, érdemes evvel is számolnia. A tárcsa, és a betét is Motorcraft, a nyereg Ate FoMoCo.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet eladó!

(#7000) tomiii. válasza berek21 (#6999) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Millió autón nincs rögzítve a tárcsa, nekem is össze-vissza lehet rángatni, szintén Ford, csak majd 30 éves. Sose volt gond vele. Ez teljesen átlagos megoldás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.