Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6202) Sub-ZeRo válasza ReFleXx (#6198) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen, meglett a probléma. Ahogy mondtad, az alapjárati levegő szelep, vagy mi. Ki kellett takarítani és indul hidegen is. Igaz teker vagy 2-3-at, de az még mínusz 8 fokban is okés.
Köszönöm a tippet! :R

(#6201) Bodrik: Miért nem nézel 2003-as modellt is? Nekem is az van, 1.6 benzin, nagyon jó. Oké, nem luxus, meg full, de teszi a dolgát. Nincs telerakva eletronikával stb.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6203) Norbika88 válasza Sub-ZeRo (#6202) üzenetére


Norbika88
senior tag

Nálam havi szinten kell féktisztító+wd40 kombó...
De úgy vett észre a hosszabb indítózás inkább valami üzem anyag ellátással van kapcsolatban, nem vagyok szerelő nem is értek hozzá.

Hogy is működik ezeknél? Tehát mikor indítok akkor előtte beindul a benzin szivattyú, de mi van ha hosszabb ideig áll a masina, fizikailag valami visszacsapó szelep fog egy kis naftát? Mert ha van olyan benne és az esetleg nem zár akkor elképzelhető benzin hiányában hirtelen(1-2pár indításig) nincs ott semmi?
Tényleg nem értek hozzá, remélem érthető mire gondolok :D

(Csak 2t robogóból indulva ha kiszárad úszóház sok állásban nem indul elsőre, utánna meg jól megszívhatja magát azért nem :D)

[ Szerkesztve ]

(#6204) Sub-ZeRo válasza Norbika88 (#6203) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Passzolom. Értem, hogy mire gondolsz. De mikor ezt nem csináltam meg, csak akkor kapta el, ha nyomtam a gázt, de nem tartotta a fordulatot. Most meg jó. Elsőre elkapja. Lehet hogy még azzal is lesz baj, de egyelőre nem mondanám annak. Ha csinálja, akkor még a légtömegmérőt kell megnézni, ezt a szelepet, meg az üzemanyagot. De már az is valami, hogy ennyit tudok, hogy miért csinálta ezt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6205) kcsa válasza Norbika88 (#6203) üzenetére


kcsa
veterán

MK3 Mondeoból tudok kiindulni, nem hiszem hogy sok a különbség - a probléma létezik egyébként.

Van visszacsapószelep, illetve valami tömítés szokott elszállni az üzemanyagpumpán belül, lehet javítgatni, de az igazi megoldást mindig a csere szokta jelenteni.

(#6206) zack válasza #45553408 (#6201) üzenetére


zack
nagyúr

2.5 V6, vagy mk4 2.5T. :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6207) bull84ghia válasza kcsa (#6200) üzenetére


bull84ghia
őstag

Mondjuk én a 101 lovas 1,6-ra gondoltam. Olyannal mentem.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#6208) kcsa válasza bull84ghia (#6207) üzenetére


kcsa
veterán

Létezik 1.4 80lovas cmax is, egyről biztosan tudok az országban. Az már nem lehet túl virginc :)

(#6209) patomi válasza bull84ghia (#6207) üzenetére


patomi
őstag

Nekem olyan van, de semmi gondom vele. Minden ember más és más.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#6210) aginor válasza ReFleXx (#6198) üzenetére


aginor
addikt

A rohadó, elhanyagolt magyar jobb?
A külföldiekkel az a baj, hogy tekertek és nem ismered az előéletét. A magyarokkal pedig szimplán csak annyi, hogy szarnak rájuk és elharapózott pitinek indult hibáktól szenvednek, amit az eladók megpróbálnak elbagatelizálni, és röhögnek rajtad, hogy te komolyan veszed.. Hát, nincsenek jó tapasztalataim.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#6211) ReFleXx válasza aginor (#6210) üzenetére


ReFleXx
addikt

a rohado elhanyagolt kulfoldi a legobb, amelyiknel a felig kitoltott kulfoldi adasvetelit adjak

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6212) bull84ghia válasza kcsa (#6208) üzenetére


bull84ghia
őstag

Mindig tanul az ember, azt hittem 1.6 volt az alap motor benne!?
Patomi: ez igaz. Nem azt mondom hogy nem lehet közlekedni vele mert lehet, csak én nem éreztem azt az erőtartalékot amit az 1.6-os foka esetén. Ezért vásárlás előtt érdemes kipróbálni mindkét motorral és úgy dönteni. Ha létezne én egy C-max Dm2-est vennék 2,5t benzines motorral 😉

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#6213) westcoastog válasza bull84ghia (#6212) üzenetére


westcoastog
veterán

Smax van 2.5T-vel.

(#6214) xEon1337 válasza bull84ghia (#6212) üzenetére


xEon1337
őstag

Egy 101 lovas 1.6 benzinnel is jobb vagy már az emberek 50 százalékánál, már ami az erőt illeti. Nem szoktam padlózni, de sokszor már 40-nél szúrom a hármast, amikor mögöttem még az egyest keresik, miután zöldre váltott a lámpa és ez elég gyakori.

Az van az emberekben, hogy ha lassan gyorsít, akkor kevesebbet fogyaszt, pedig az a legjobb, ha minél előbb eléred az utazósebességet és a szabályokat betartva ez a 101 ló elég hozzá.

Pályán 140 feletti sebesség már kiesik a komfortzónájából a nagy fordulat miatt, de elvileg tud 190-et is.

"Less but better" - Dieter Rams

(#6215) aginor válasza xEon1337 (#6214) üzenetére


aginor
addikt

Akkor én mit szóljak a 101 lovas Fiestával? Imádom amikor emberkedni próbálnak velemi, miután megelőztem valakit, vagy láttak lámpánál elindulni.. :K

ReFleXx: hát az sem jó, de jellemző, hogy nyugaton legalább költenek az autóra és sokszor igazán nagy baj nincs velük, leszámítva, hogy kb. kétszer annyi kilométer van bennük, mint amit az óra mutat, és megtehetik, hogy még az igazán nagy szervizek előtt eladják, és ezek kerülnek ide hozzánk.
Magyarból volt olyan, akinek felhívtam a figyelmét a rozsdára erre kb. kiröhögött, hogy egy ilyen korú autónál ez már alap, illetve gyorsan előkapott csomagtartóból egy flakon ablaktisztítót, hogy megmutassa, hogy milyen szépen lejön és csak felületi, de az autót szervizbe nem lehetett elvinni vásárlás előtt..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#6217) ReFleXx válasza #45553408 (#6216) üzenetére


ReFleXx
addikt

en is inkabb egy leinformalható, akár sokat futott, de fiatalabb, magyar, karbantartott kocsit vennék , mint ugyanennyiért egy öregebb külföldi "keveset" futottat.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6218) radi8tor válasza #45553408 (#6216) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

258e km-es 2002-es 1.6-os benzines Focus nem érdekel? :D
170e-t én raktam bele és nem kíméltem. :P

⭐ Stella

(#6219) ReFleXx válasza radi8tor (#6218) üzenetére


ReFleXx
addikt

még nem rohadt el? :DDD

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6221) aginor válasza ReFleXx (#6217) üzenetére


aginor
addikt

Ez elég oximoron, nem sok ilyen van az országban szerintem. Lehet találni, de sokáig fogod keresni szerintem, bár kétségkívül megéri.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#6222) ReFleXx válasza aginor (#6221) üzenetére


ReFleXx
addikt

kitartás, nekem sikerult.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6223) aginor válasza ReFleXx (#6222) üzenetére


aginor
addikt

Nekem is, de több, mint három hónapomba telt. :U

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#6224) TommyX_


TommyX_
őstag

Furcsa egy párosítás lenne így a 2 ford. :D

[ Szerkesztve ]

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#6225) westcoastog válasza TommyX_ (#6224) üzenetére


westcoastog
veterán

Gyenge fotóbót. :DDD
Egyébként beteg lenne megvalósítani. :D

[ Szerkesztve ]

(#6226) TommyX_ válasza westcoastog (#6225) üzenetére


TommyX_
őstag

Tudom, csak gondoltam belinkelem. :DDD

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#6227) tomiii. válasza westcoastog (#6225) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Viszont nem lehetetlen. :D

Nekünk is épül egy Lada-Sierra. :D Bár neked ezt nem kell bemutatni. :DDD

Természetesen a nyomtáv ezen oldali része azért még kintebb fog esni egy jó 100-150mm-t. ;]

[ Szerkesztve ]

(#6228) Poultier válasza Goose-T (#6189) üzenetére


Poultier
tag

Szia!

Nem a kérdésedre szeretnék válaszolni, pusztán érdeklődni szeretnék, hogy milyenek a benyomásaid a mondiról, mióta megvan? Miben jobb, mint a MK1,5 fóka(beltér, vezethetőség, etc.)? :R

(#6229) Théodore


Théodore
csendes újonc

Sziasztok!

Egy használt kombi Mk3 Focus új tulajdonosa vagyok, és parkolásnál eléggé nehéz megítélni, hogy mennyi hely van elől/hátul. Parkoló radart lehet/érdemes utólag beépíteni? Vagy egy idő múlva már magamtól is meg kell, hogy tudjam ítélni a távolságokat?

Parkoló radar és egyéb utólagos extrák beépítése esetén a gyári vagy a nem gyári az ajánlott?

(#6230) Sub-ZeRo válasza Théodore (#6229) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

"..parkolásnál eléggé nehéz megítélni..."

Szálj ki és nézd meg. Akkor nem tévedsz, ha nem érzed az autódat.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6231) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!

Tegnap este semmi baja nem volt az autómnak, ma reggelre, jobb első kerék felől surlódó hang, picit mintha lógna is a jobb eleje, és iszonyatos égett gumiszag érezhető utastérbe, és kívűl is. Gumi nem sérült, valami más lesz.
Sajnos szaki senki nem ér rá, vagy szabin vannak. Az autó járóképes, de nem közlekedek vele.
2007 Fusion 1.4 benzin.
Esetleg ötlet?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#6232) westcoastog válasza tomiii. (#6227) üzenetére


westcoastog
veterán

Ha egyszer kész a lada, szeretném vezetni azt is, ha már benne lakozik majd a volt sierrám. :O :DDD

(#6233) Goose-T válasza Ace Ventura (#6231) üzenetére


Goose-T
veterán

Valószínűleg eltört a rugó, nekem is volt ilyen a Focus-szal, csak nekem menet közben tört el. Beleér a kasztni vagy a törött rugó a gumiba, azért van égett gumiszag. Ne menj vele többet, ha meg akarod menteni a gumit. Cseréld ki helyben, vagy vitesd el traileren szerelőhöz, még mindig olcsóbb a trailer, mint egy új gumi. Szerintem a rugócseréhez nem kell szaki, tetszőleges futóműszerviz vagy esetleg gumis ki tudja cserélni. Alkatrészt meg kapsz pl. a Bárdiban non-stop.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6234) Dj Sügi válasza Goose-T (#6233) üzenetére


Dj Sügi
őstag

+1. Én is erre tippelek, sok akkori Ford-ban előjön ez a gond.

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#6235) Goose-T válasza Poultier (#6228) üzenetére


Goose-T
veterán

Teljesen más dimenzió a két kocsi, a Focushoz képest ez egy luxusautó. A vezethetősége nagyon jó, egyáltalán nem érezni nagynak. A beltér nagyon szép, bár a plüsskárpitot hiányolom egy kicsit. A csomagtartója viszont nem nagyobb a Focusénál (kombi mindkettő), cserébe az utastér sokkal tágasabb.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6236) Dorien válasza Théodore (#6229) üzenetére


Dorien
veterán

Szinte bármit lehet utólag beépíteni, csak cash kérdése. :) Amúgy meg lehet gyakorolni pl. hungarocell elemekkel, azoknak nem gond, ha nekimész.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#6237) kcsa válasza Ace Ventura (#6231) üzenetére


kcsa
veterán

Ahogy a többiek is mondják, az törött rugó lesz.

(#6238) radi8tor válasza Théodore (#6229) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gyakorlás kérdése. Amikor úgy érzed már elfogyott a hely mögötted, akkor szállj ki és nézd meg mennyi az annyi.
Egy idő után már érezni fogod a kocsi méreteit.

Amúgy biztos jó a tolatóradar, de vakon azzal sem lehet parkolni, mert pl egy kiálló tárgyat nem biztos, hogy érzékel (ami pont a két érzékelő közé esik) aztán jól bele tolatsz.

⭐ Stella

(#6239) ReFleXx válasza Ace Ventura (#6231) üzenetére


ReFleXx
addikt

Muter Fiestajan (ami kb ugyanaz mint a Fusion) is eltört már a rugo egyszer, akkor utana neztem es eleg gyakori ez a hiba ezeknel a Fordoknal.
Belegondolni is rossz ha ez pl nagyobb sebesseg mellett tortenik meg es a letort rugo csonk belelog a gumiba, durrdefekt instant..... :W

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6240) Ace Ventura válasza Goose-T (#6233) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Az lesz, igen. Kitekertem a kormányt, és láttam a gumin a sérülést. Jó eséllyel azt is kukázhatom....
Milyen rugót érdemes venni bele? A bal oldalit is cseréltessem, vagy azt nem fontos?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#6241) Norbika88 válasza Théodore (#6229) üzenetére


Norbika88
senior tag

Érdekes, mert én meg pont a kombinál érzem hol a vége.
Most hogy a sedan fókát hajtom, kicsit nehezebb hogy még van az ablak mögött méter autó.

(#6242) dellfanboy válasza Ace Ventura (#6240) üzenetére


dellfanboy
senior tag

fontos a bal oldalit is. parban illik ahogy a gumit is

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#6243) Goose-T válasza Ace Ventura (#6240) üzenetére


Goose-T
veterán

Vagy tegyél bele egy darab bontottat, vagy cseréld le mind a négyet újra. Ha csak az elsőket cseréled le újra, akkor fel fog emelkedni a kocsi eleje, mert sokkal feszesebbek lesznek az új rugók, mint a hátul maradt régiek. Kb. 60 ezerből (Monroe rugók kb. 10 ezer/db + szerelés) ki tudod cseréltetni az összes rugót, és akkor biztos nem lesz mostanában újabb rugótörésed.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6244) Norbika88 válasza Goose-T (#6243) üzenetére


Norbika88
senior tag

Ezek a fáradásból eredő törések, idő vagy inkább használatból(km) adódhatnak?
Most gondolok itt az enyémre hiába van benne csak 40 ezer ha 13 éves..

(#6245) Goose-T válasza Norbika88 (#6244) üzenetére


Goose-T
veterán

A szerelőm azt mondta, hogy mindig a jobb első törik először, mert az kapja a legtöbb ütést (aknafedők, kátyúk, parkolás padkára stb.), na meg nagyobb súlyt kell tartania, mint a hátsóknak. Ez alapján én azt mondanám, hogy a városi kilométerek pusztítják a legjobban a rugókat. Bár szerintem 13 évesen már az anyagfáradás is bejátszhat ezek mellett.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6246) ReFleXx válasza Ace Ventura (#6240) üzenetére


ReFleXx
addikt

rugot nem fontos parban cserelni, eleg ha csak a torottet csereled
ha a gumi oldalfala serult akkor kukaznam, ha csak futofelulet ert bele minimalisan a dobba mikor lentebb esett a kaszni akkor talan mentheto
rugobol ujat vegyel, monroe , sachs ezek mind jok
[link]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6247) ReFleXx válasza ReFleXx (#6246) üzenetére


ReFleXx
addikt

kozben olvasgattam a Fusion forumot, inkabb megis parba csereld ha nyugodtan akarsz autkazni meg... nagyon sokan jartak mar igy a gayri rugoval...

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6248) Ace Ventura válasza ReFleXx (#6247) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Igen, rendeltem is 2 db Monroe-t, ma meg is jön. 12200 Ft az ára, már csak be kell szerelni :)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#6249) ReFleXx válasza Ace Ventura (#6248) üzenetére


ReFleXx
addikt

jól tetted, nem nagy kunszt berakni szal kb barmelyik sarki szerelo kicsereli

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6250) Ace Ventura válasza ReFleXx (#6249) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Jah, csak már 5-öt hívtam, és jan 8 előtt egyik se vállalja.... :(

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.