Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) DeFranco válasza radi8tor (#6850) üzenetére


DeFranco
nagyúr

pedigrés márkaszervizek buktak meg hamis olajjal. de topiktárs is járt már úgy szintén pedigrés márkaszervizben hogy a kézifék bowdenjét használt-rongyosra cserélték újat kiszámlázva.

ez van, 20 Ft-ot ér a becsület sokaknál, sajnos ez valós probléma.

(#6852) radi8tor válasza DeFranco (#6851) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor nincs mese, össze kell haverkodni az ottaniakkal. :K

⭐ Stella

(#6853) adalbert1 válasza radi8tor (#6852) üzenetére


adalbert1
veterán

Az már rég rossz, ha egy márkaszervizben haverkodni kellene azért, hogy ne basszanak át. :(

(#6854) aginor válasza DZs (#6829) üzenetére


aginor
addikt

Az baj, annak nem fogok nekiállni. :B

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#6855) aginor válasza radi8tor (#6846) üzenetére


aginor
addikt

Nálunk a céges autókra felejtették el végrehajtani a vezérlécserét a márkaszervizben (a cégben nem vagyok biztos, de ha érdekel valakit, akkor megkérdezem), ami természetesen elszakadt és lett némi kár a motorban, kiesett munkaóra az üzletkötőnél és egy csinos kis szerződésbontás is velük..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#6856) radi8tor válasza adalbert1 (#6853) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem erről szól itt a téma hogy mindenkit átvernek? Csak tudnám akkor miért mennek oda vissza az emberek.

⭐ Stella

(#6857) adalbert1 válasza radi8tor (#6856) üzenetére


adalbert1
veterán

Ezért lenne érdekes, ha lenne egy kereskedés/szerviz feketelista - valaki találkozott már ilyennel?
A következő pár hónapban szeretnék használt autót venni, de már előre félek a különböző kereskedőktől is, és mint kiderült, a megbízható szerviz is elég ritka.

(#6858) zack válasza radi8tor (#6850) üzenetére


zack
nagyúr

Az olaj csak egy példa volt. Nem az a kérdés, hogy hamis e, persze ez is lényeges. Sok alkatrész van, ami károsítja a motort hosszútávon, de érzékelhető gondot nem okoz. Légszűrő, olajszűrő, olaj minősége...stb.
Pappas-nál is ráírnak olyan dolgokat a munkalapra, amiket cserélnek pl. egy S500-nál, amihez hozzá nem nyúltak. Nem fog vékonyan a Mercinél a cerka, és bár lé van, azért ne számoljanak fel költséget, amihez hozzá sem nyúltak. 5ft-ot se.
A Pappas-t azért hoztam fel példának, mert ott is volt aki pórul járt.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6859) DeFranco válasza zack (#6858) üzenetére


DeFranco
nagyúr

általában egyébként a céges gépeken fordul elő ilyesmi, mert azoknak nincs gazdája, nem derül ki. magánautóknál ritkábban, de előfordul, meg hát sanyi az overallban nem biztos hogy tudja,hogy most céges vagy maszek protokoll van éppen.

ehhez jön még az említett balf*szkodások, hozzá nem értés (!), olaj túltöltés, stb. plusz mivel a cégeseken van extraprofit van ahol a magán ügyfeleket főleg idősebb autókkal szépen ki is golyózzák előbb utóbb, mert "sok velük a gond" a bóni a cégesben meg a garanciásban van.

'szt mehetsz maszekhoz kedvesuramozni, ahol meg megy az okosság, ott meg azért szívsz, meg nincs alkatrész készleten, ugorjál vissza, meg annyira nem sikerül összerakni meg jóazbele. extra önérzettel persze mert szemétdombon kiskirály.

aki szakember ésvagy tud és szeret dolgozni már nincs itthon. ez van.

radi nagyon elégedett a szervizével, meg is értem, ha neki bejött, az tényleg tuti, de az általános tapasztalat vegyes. tuti nincs sajnos.

(#6860) SzlobiG válasza DeFranco (#6859) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez így van többnyire a cégeket húzzák le mert tudják, hogy nem számít a pénz pl nálunk is letolja a cég mennyibe kerül a javítás. Szoktam nézni a munkalapot milye összegeket kérnek csak pislogok. :U A legutóbbi fényezés olyan kontár munka volt, hogy még ilyet nem láttam kicsit ködöltek, políroztak 140k-ért,de olyan minőségben, hogy foltos "narancsos" lett az ajtó. Ja és dunaauto pug szerviz, de a skoda szervizek is ilyenek voltak.

Fordokat nem ismerem. ;]

(#6861) DeFranco válasza SzlobiG (#6860) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a farmotorossportautómagyarország nagy bajnok ezekben állítólag. ott annyi misztikum történik a csápos emelő meg a számlázó szoftver között, hogy oda jár az ezo.tv stábja csapatépítőre.

(#6862) kcsa válasza DeFranco (#6861) üzenetére


kcsa
veterán

Azért a dunaauto se kispályás. De pohu tényleg legendás hely :D

(#6863) ReFleXx válasza DeFranco (#6851) üzenetére


ReFleXx
addikt

miaza pedigres markaszerviz? :F

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6864) xEon1337


xEon1337
őstag

Én most pénteken viszem állapotfelmérésre Győrben a KwikFit hálózat helyi kirendeltségéhez a kocsit, aztán megnézik, hogy melyik fékbetétek cserések meg szerintem valami stabpálca vagy szilent is az lesz elöl.
Neten elég korrekt árak vannak náluk, azt mondta a fickó, hogy végig ott lehetek a kocsi mellett a szervizelés ideje alatt is, viszont hozott anyaggal nem dolgoznak, mindent náluk kell megvenni, mivel csak így vállalnak rá garanciát.
Persze azt a márkát rakják bele, amit én szeretnék (Mann szűrők, ATE fékbetét, csövek, stb.), de ha nem hajlandóak a Ford specifikus Motult beletölteni, mert teszem azt, ők csak a hordós Castrollal dolgoznak, akkor hagyom őket a francba.

Kíváncsi leszek. :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#6865) eTrade válasza ReFleXx (#6830) üzenetére


eTrade
tag

Azt hiszem szoftveresen gondolta.

(#6866) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Fiesta-hoz szeretnék váltózárat. Valaki tud ajánlani Budapesten, aki szakszerűen vállal beszerelést?

[ Szerkesztve ]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#6867) DeFranco válasza Immy (#6866) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nézz utána, nem tudom milyen fiesta, meg nem is értek hozzá, de az mk1 fóka pl. nem rudas hanem bowdenes, szóval ott a váltózás kb. halottnak a csók, leveszi a szoknyát és átakasztja sebességbe.

(#6868) mtade válasza DeFranco (#6867) üzenetére


mtade
aktív tag

Nem olyan egyszerű ám az. Nekem mk3 mondiban van, akkor se akarnék nekiállni kiakasztani a bowdeneket, ha sok időm lenne rá.

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#6869) Immy válasza DeFranco (#6867) üzenetére


Immy
őstag

Mk7.5

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#6870) lajafix válasza mtade (#6868) üzenetére


lajafix
addikt

ráadásul aki mk3 mondit akar lopni, az megérdemli. :) Az enyémet sose akarták elvinni, az utolsó 5 évben már csak dísz volt a váltózár benne.

Rock'n Roll

(#6871) mtade válasza lajafix (#6870) üzenetére


mtade
aktív tag

Egy szóval sem állítottam, hogy használom, csak hogy van. Ha jól tudom, a Fordot nem is nagyon lopják...

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#6872) kcsa válasza mtade (#6871) üzenetére


kcsa
veterán

Nézz rá a statisztikára, med fogsz lepődni.

(#6873) SzlobiG válasza mtade (#6871) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pont a fordot lopják a legjobban nem rég volt erről statisztika. :(

(#6874) SpaceKombajn válasza ReFleXx (#6863) üzenetére


SpaceKombajn
tag

pedig résen kellett volna lenni ;] :DDD

spacetime

(#6875) mtade válasza SzlobiG (#6873) üzenetére


mtade
aktív tag

Az f@sza. Akkor rosszul emlékeztem. :DDD

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#6876) ReFleXx válasza SzlobiG (#6873) üzenetére


ReFleXx
addikt

eddig csak feltörték öket (főleg Focus Mk2) most már lopják is.
valaki meg tudja mondani, hogy a Focus Mk1 (évjárat 1998-2000eleje) 1.6 benyasnak milyen a környezetvédelmi besorolása a forgalmiban? V.9 -nél
Később változtattak a konstrukcion a faceliftes már mind szabályzott katalizátoros volt, de a régiek még nem (1 lambda szondás)

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6877) Poultier válasza ReFleXx (#6876) üzenetére


Poultier
tag

6-os, azaz EURO 3-as besorolása van. :R

(#6878) ReFleXx válasza Poultier (#6877) üzenetére


ReFleXx
addikt

danke

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6879) Dorien válasza ReFleXx (#6876) üzenetére


Dorien
veterán

Focus Mk1 facelift 1.4 benzin is 6-os

"6: EURO-III minősítésű, katalizátoros, szabályozott keverékképzésű, benzinüzemű gépjármű;"

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#6880) radi8tor válasza Dorien (#6879) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Régit kérdezte (facelift előtti).

⭐ Stella

(#6881) ReFleXx válasza radi8tor (#6880) üzenetére


ReFleXx
addikt

ja, bar en ugy gondoltam, a regi mk1 es az ujabb 2 lanmbda szondas az kulonbozo kategorias, de akkor ugy nez ki mind a ketto euro 3 es 6os.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6882) aginor válasza ReFleXx (#6881) üzenetére


aginor
addikt

Amúgy valaki tudja pontosan, hogy mi a menete és mennyibe fáj egy ilyen környezetvédelmi felülvizsgálat?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#6883) DeFranco válasza ReFleXx (#6863) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem tudom mi ezeknek a pontos neve, akik a gyártóval hivatalos kapcsolatban vannak, névhasználatra, garanciális javításra jogosultak, hozzáférnek a gyári okosságokhoz, etc.

(#6884) radi8tor válasza aginor (#6882) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kérdezd meg tőlük.

De ha csak arra vagy kíváncsi mennyi a káros anyag kibocsájtásod, azt bármelyik vizsgáztató szervizben tudnak neked mérni szerintem pár ezerért.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6885) aginor válasza radi8tor (#6884) üzenetére


aginor
addikt

Elvileg Euro4-es motorom van, de a besorolásom csak 6-os lett. Jó lenne ezt rendbe tenni, ha valóban elírták.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#6886) ReFleXx válasza aginor (#6885) üzenetére


ReFleXx
addikt

euro4 9-11ig van, mikor jar le a muszakid? akkor a legkonnyebb megejteni talan

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6887) aginor válasza ReFleXx (#6886) üzenetére


aginor
addikt

Április vagy május, nem emlékszem pontosan, de az nincs olyan messze. Akkor műszakin kérnem kell egy ilyen felülvizsgálatot is?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#6888) ReFleXx válasza aginor (#6887) üzenetére


ReFleXx
addikt

[link]
már mehetsz vele barmikor

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6889) Norbika88


Norbika88
senior tag

Mk1 2003 1.4 benzin.

Indításkor nyikorog valamelyik szíj. Ha kanyarodok és ha motor fékezek. Augusztusba cseréltek hajtást, meg hosszbordást. Egész éjjel kint áll, lehet hogy hideg és azért nyikorog, vagy utána kellene húzni?
Vagy lehet hogy szervó környékén kell körül néznem? (Még nem néztem be motortérbe, rottyon vagyok, influenza :D )

(#6890) radi8tor válasza Norbika88 (#6889) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha kormány tekerés közben nyikorog akkor szervó felől jön, de simán lehet azért mert nem elég feszes a szíj.

Ékszíj cserével mindig szokták a feszítőket is cserélni nekem. Ez megvolt nálad is?

⭐ Stella

(#6891) Norbika88 válasza radi8tor (#6890) üzenetére


Norbika88
senior tag

Megvolt. Majd jobban leszek belesek.
Milyen feszesnek kell lenni, 1-2cm?

(#6892) radi8tor válasza Norbika88 (#6891) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt a kérdést passzolom. Elég ha a szerviz tudja. :)

⭐ Stella

(#6893) Norbika88 válasza radi8tor (#6892) üzenetére


Norbika88
senior tag

Garanciát adtak a cserére és az alkatrészekre is, akkor ez is elvileg beletartozik?

(#6894) radi8tor válasza Norbika88 (#6893) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen. Ha jól tudom 6 hónap.

⭐ Stella

(#6895) #01682176


#01682176
törölt tag

Sziasztk! Focu MK II-nál olyan problémám van, hogy megyek 40-50-el és egyszer csak bezár a központi zár. Ha rányitok a vezetőoldalon, csak azt nyitja, anyós oldal nyitja mind a négyet. Zárni is csak az anyós zárja le mind a négyet. Találkozott már valaki ilyennel? Mi lehet a probléma, és mi a megoldás rá. Válaszokat köszönöm!

(#6896) Poultier válasza #01682176 (#6895) üzenetére


Poultier
tag

Sztem aktiválja az automata kp-i zárat. Keress vissza a totyikban, megvan a trükkje a deaktiválásnak. :R

(#6897) Goose-T


Goose-T
veterán

Rendeltem Ebayről egy ilyen kulcsházat (a kép az eredeti listázásból van):

Erre küldtek egy ilyet:

Nyomtam egy return itemet, de ha vissza kell postáznom Kínába, akkor nem biztos, hogy megéri ez az egész. Közben rendeltem egy másik helyről is, remélem, onnan már azt küldik, amire szükségem van. Egyébként a kettő együtt sem kerül annyiba, mintha itthon vettem volna meg az utángyártott kulcsházat, szóval nagyon rosszul így sem jártam. Ja, és megválaszolásra került a korábbi kínzó kérdésem: adnak hozzá Ford logós matricát. :)

[ Módosította: radi8tor ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6898) ReFleXx válasza Goose-T (#6897) üzenetére


ReFleXx
addikt

majd ha megjon a masik akkor linkeld majd be hogy milyen.
a keyless go-s kulcshazad meg feltolod a jofogasra, bar azok nem b@szodnak szet ugy mint a bicskas

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6899) berek21 válasza ReFleXx (#6898) üzenetére


berek21
senior tag

Azértaz is szépen kopik. Én vettem rá szilikon tokokat, több színben. Íme egy. :)

LG Velvet eladó!

(#6900) Real_Necro válasza berek21 (#6899) üzenetére


Real_Necro
veterán

De joo, linket kerhetek? :)

Szerk.:
Alaposabban meglesve, ugye ez sem bicskas? Enyem is kulcsos...

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.