Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) Goose-T válasza Ace Ventura (#6248) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem hallgattál rám, kíváncsi vagyok, mennyire fog megemelkedni az eleje. :U

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6252) kcsa válasza Goose-T (#6251) üzenetére


kcsa
veterán

Nem ennyire egyértelmű a helyzet sajnos. Nekem rugótörés után normális, svéd gyártmányú rugó került bele, leírás szerint minden paraméterében egyezik a gyárival és más gyártók termékeivel is, viszont azóta is ül az eleje, a hátulja meg az égben van mint a büdösbogárnak. Úgyhogy majd most cserélek újra...

(#6253) Goose-T válasza kcsa (#6252) üzenetére


Goose-T
veterán

Mind a négyet cserélted?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6254) kcsa válasza Goose-T (#6253) üzenetére


kcsa
veterán

Nem, csak az első kettőt, amivel a logikád szerint az elejének kéne feljebb lennie, és pont nem.

(#6255) sandró60


sandró60
addikt

Üdv mindenkinek!
Szeretnék egy akku töltőt.
A neten az Aldi-ajánlatát találtam, ami holnaptól lesz.
Mit szóltok hozzá, elég megbízható?Márka nincs megjelőlve
Erről van szó [link]
Van valakinek ilyen-tapasztalat?
#kcsa
Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#6256) kcsa válasza sandró60 (#6255) üzenetére


kcsa
veterán

Nyugodtan megveheted, ctek koppintásokat árulnak, normális áron elfogadható minőségű cuccok.

(#6257) Ace Ventura válasza Goose-T (#6251) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Az autószerelő szerint nem fog, de meglátjuk, max rendelek hátra is, ha kell.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#6258) Mikulásbá válasza sandró60 (#6255) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ennyiért elég otthonra töltögetni,nekem is a Lidl-is verzió van.
Amit kell,azt tudja.

[ Szerkesztve ]

(#6259) Real_Necro válasza sandró60 (#6255) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ilyet vettem nem regen en is. Teljesen korrekt.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6260) zack válasza sandró60 (#6255) üzenetére


zack
nagyúr

Nekem is ilyen van. Ctek minőség. Profi kis kütyü. Nagyon megéri! :K
Pont most töltötte az Exide Premiumot. 2 órája vettem le. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6261) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Kár, hogy nálam nem megoldott az akku utcai töltése. Marad 4-5 évente akkucsere.

⭐ Stella

(#6262) zack válasza radi8tor (#6261) üzenetére


zack
nagyúr

Nálam se megoldott. Behoztam.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6263) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,

Ford KA+ és Fiesta között szerintetek mekkora a különbség élőben? A steril számok szerint néhány mm-el szűkebb a KA+ viszont magasabb is. Elvileg ugyanarra az alvázra épül.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#6264) sandró60 válasza zack (#6262) üzenetére


sandró60
addikt

Én is behoztam volna,ha nem a parkolóban lenne a "garázs" ;]
C-Max 1.6 Trend 2007 évjárú kocsim van.Az akksi most annyi idős,mint az autó 10-éves Motorcraft márka.
Nem olyan egyszerű az akku kivétele.Gyakorlatilag a "szélvédő"alá van beépítve.Ki kellene vennem a légszűrő tartót meg egy pár "útban"lévő dolgot. ;]
Ilyenkor szidom is Fordékat.Bezzeg a kis Polskiból könnyebb volt kiszerelni :D

[ Szerkesztve ]

(#6265) ReFleXx válasza sandró60 (#6264) üzenetére


ReFleXx
addikt

Bezzeg a kispolákba belefagytál télen :DDD

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6266) Pardise


Pardise
senior tag

Előbb beindítottam a kocsim, járattam kicsit, kevés cucc folyt ki a kipufogóból, nem gond remélem. Vagy két hete indítottam be utoljára. Kicsit járatom, ha beállt az alapjárat adok kis gázt is, meg gurulok előre-hátra vele kicsit.

Your car, your life ;)

(#6267) ReFleXx válasza Pardise (#6266) üzenetére


ReFleXx
addikt

1. hidegen alapjaraton jaratas sem a legjobb, az lenne a jo ha neha mennel vele 1 nagyobb kört, 2 hetente csak adodik ra alkalom 1x
2. tök fölös több topikba is beirni ugyanazt

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6268) Pardise válasza ReFleXx (#6267) üzenetére


Pardise
senior tag

Jelenleg nem tudok menni vele, mert a garázs előtt akadály van, de majd a jövő 7en megyek vele. Nagy baja csak nem lesz tán a járatástól, sok ismerősöm így csinálja. Olyan is volt, akinek 3 hónapig állt a kocsi, majd beindította, hagyta járni és ment vele, semmi baja nem volt.

Tudom, csak gyors választ szerettem volna.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#6269) Pardise válasza Pardise (#6268) üzenetére


Pardise
senior tag

Minusz fokban nem nagyon akarok menni vele, meg a Ford szalon is azt ajánlotta, hogy ha hetente-kéthetente beindítom, megjáratom, semmi baja nem lehet.

Your car, your life ;)

(#6270) ReFleXx válasza Pardise (#6268) üzenetére


ReFleXx
addikt

el kell hányni a tüzifát az útból és akkor mehetsz :DDD
kicsit túlparázod a dolgokat sok esetben. ;)

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6271) Pardise válasza ReFleXx (#6270) üzenetére


Pardise
senior tag

Az lehet. Csak biztosra akarok menni, hogy ne legyen baja az állástól. -3 fok van meg só, így nem szeretnék kimenni. Az okos apámék meg a garázs elé hasogatták a sok fát :DD Ezzel megint nem akarok foglalkozni, holnap szilveszter, utána munka, nem nagyon lesz időm, hogy kimenjek a kocsival. Ezért is kérdeztem rá a dologra, ezt a járatást sokan mondták, így reméltem nem lesz gond belőle. Járattam vagy 15 percet, utána előre meg hátra gurultam 2szer, meg az első kerekeket megmozgattam, kormányoztam őket. Jelneleg ennyit tudtam tenni.

Your car, your life ;)

(#6272) DeFranco válasza Pardise (#6271) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ezt inkább ne csináld, többet ártasz vele. amíg hidegen jár a motor, addig nem épül fel a megfelelő olajnyomás, és nem melegszik át az olaj sem, így minimumon van a viszkozitása. a motor kopásának legnagyobb részéért ez a kezdeti pár kilométeres hideg üzem a felelős.

ha alapjáraton "melegíted" a motort, akkor ez a hideg üzem még jól el is nyúlik ahhoz képest, minta ténylegesen mennél vele, és 2-3k körüli fordulatszámon menne a motor (így lenne rendes olajnyomásod és hamarabb túllendülnél a kritikus perióduson).

magyarul ezzel az alapjáratos "melegítéses" bohóckodással csak ölöd a motort. menj vele havonta egy-kétszer egy 20km-es kört, és közben ismételgesd, hogy "többet nem leszek akkora balek, hogy nem veszek téligumit"

volt erről valami cikk a TC-n ott jól leírták, már nem emlékszem melyik, de talán az "a nyomaték öl nem a fordulat". hasznos olvasmány.

szerk: meg ez: [link]

Az álló helyzetben melegítés azért nem jó, mert a motor lassabban melegszik, több savas víz gyűlik össze az olajban és úgy szennyezünk, hogy közben még csak nem is haladunk egy métert sem.

[ Szerkesztve ]

(#6273) Pardise válasza DeFranco (#6272) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszönöm a részletes infót. Kimegyek vele akkor mindjárt, elhányom a fát a **csába. A féligumis dolgot meg, hogy miért nem vettem, korábban már kiveséztük. Nem szeretnék rá visszatérni. 2-szer vagy talán 3-szor csináltam ilyen egyhelyben való járatást. Nagy kárt csak nem okoztam tán. 5300km van a kocsiban.

Köszönöm mindenkinek a segítséget és Boldog Új Évet!!!

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#6274) Pardise válasza Pardise (#6273) üzenetére


Pardise
senior tag

Viszont olyan többször volt, hogy kiálltam a garázsból és nem mentem vele, hanem leállítottam a kocsit és később mentem vele, akkor ez is úgy árt a motornak, mint az egyhelyben járatás? Elnézést az újabb kommentért, nem tudtam már szerkeszteni.

Your car, your life ;)

(#6275) kcsa válasza Pardise (#6271) üzenetére


kcsa
veterán

Ennél komolyan jobb, ha be sem indítod.

(#6276) ReFleXx válasza Pardise (#6271) üzenetére


ReFleXx
addikt

sejtettem, hogy errol van szo, nincs mas megoldás, el kell költözni otthonról :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6277) DeFranco válasza Pardise (#6274) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ha szükség van rá, mert arrébb kell állni, akkor szükség van rá, a kocsi van érted. de én próbálom ezeket minimalizálni.

(#6278) attila199207


attila199207
tag

sziasztok,

Új autó vásárlása előtt állok. Először a galaxy vonal érdekelt, de belátom nehéz jó állapotú találni a benzinesből. Ezért most a 1998-2004 Focus/ Mondeo benzines kombik felé nézelődök.
Drágább fenntartani egy Mondeot mint egy Focust?
Jelenleg egy 96" Fiesta Ghia-m van, most is csak Ghiát nézek.
Focusbol van 1.6 1.8 2.0 melyik a megbízhatóbb?
Mondeobol jellemzően a 2.5 V6 van, arról van valami tapasztalatok?
Évi 7-8ezer km zömében vidéki kisvárosban. +1db horvátország ~1000km

(#6279) Sub-ZeRo válasza Pardise (#6273) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azért nem mész vele, mert nem vettél téli gumit?! Én is nyári gumival mentem, még ónos esőben is vele...

(#6278) attila199207

Nekem 2003-as focusom van, 1.6 benzines kombi. Nekem tökéletes, ha kell megyek 400 km-et is, mondjuk nyaralni. Dízelt nem akartam, én nem megyek megállás nélkül napi 150 km-et, meg vissza. Hosszú útra a dízel lenne a jó, de neked a benzines kell. Sok, rövid táv lesz benne.
Nekem az 1.6 pont elég, még 5 fővel is. Mondjuk én shell v-nitrót tankolok bele és 90-nél ha odalépek még húz. Ha megveszed az autót, gyertya, olajok, szűrők, vezérlés csere ajánlott. Azt is kalkuláld bele az árba a megvétel előtt.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6280) Dorien válasza Pardise (#6273) üzenetére


Dorien
veterán

Kb. 2000-es fordulaton melegítsd a motort, elvileg az az ideális. De szerintem akár le is szarhatod, mert ha új az autó, akkor 10 évig biztosan nem lesz a motorkopásból problémád, főleg nem ilyen minimális futásteljesítménnyel. :) Parázzon ezen az akinek már 10+ éves, 200e km felett futott autója van...

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#6281) attila199207 válasza Sub-ZeRo (#6279) üzenetére


attila199207
tag

Szia,

Igen azt belekalkuláltam,
Pont az orrom előtt vittek el egyet konkrétan félórán múlott :(
1.8 benzines kombi, 4 elektromos ablak, első hátsó szélvédő fűtés, klíma, elektromos, fűthető tükör, ülés fűtés 200e km ami reálisnak tűnt a képek alapján, rozsdamentesen téli lemez, nyári alufelni 8 jó gumival vonóhorog, friss műszakival 650 ezerért :/

A mostani 1.25 16v 75 le-vel ezzel is megjártunk egy horvát utat 5 fővel csomagokkal, persze a hegyre már csak 3.ban 60nal ment fel.

(#6282) aginor válasza attila199207 (#6278) üzenetére


aginor
addikt

Én annyira nem vagyok ebben szaki, de az MK3 Mondeo egy jó megjelenésű, tágas, jól extrázott típus, de sok problémával tudnak küzdeni, különösen a dízeles példányok.
Ha nem kell a Mondeo sok extrája és helykínálata, akkor én biztosan fókát néznék, de szólok, hogy jelenleg az az egyik legnépszerűbb import típus, így legalább olyan nehéz belőle jót találni, mint Galaxy-ból. Motorból az 1,6 a minimum, de ha nem sokat mész, azt is 50-es táblánál, akkor a nagyobb sem kell neked, de akár egy 1,4 is megfelelhet.
Ha nem kell olyan sok hely az autóban, akkor ajánlom még a Fiestákat is.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#6283) Pardise válasza Dorien (#6280) üzenetére


Pardise
senior tag

Erről annyira vegyesek a vélemények, hogy nagyon. Másik topikban azt írják, hogy ezzel nagyon koptatom a motort, meg ha így folytatom kifogom nyírni. Inkább kocsikáztam egyet, több, mint 30 km csavargás lett.

Your car, your life ;)

(#6284) Sub-ZeRo válasza aginor (#6282) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Fókában az 1.4 kombi már nagyon gyenge. Ha pályázni is szeretne, az 1.6 minimum kellene neki. Nekem elég, pedig én is megyek még plusz négy fővel. És igen, elég. Nekem. Persze, nem egy RS6 700 lóerővel gyorsításkor...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6285) attila199207 válasza aginor (#6282) üzenetére


attila199207
tag

Nagyobb hely kell. Mostani 3ajtos fiesta. Állandóan elkell hoznom a céges vivarot. Ha kell valami nagyobb bútor faanyag bármi. Ritkán kell az auto jellemzően hétvégén, de akkor pakolok bele.
Láttam, de 700-900 körüliek a képek alapján jóknak tüntek, persze élőben más.

(#6286) Pardise


Pardise
senior tag

Üzemanyagból milyet javasoltok? Shellnél szoktam tankolni. Sima 95-öt szoktam, utólag vpower nitrot spricceltem a kocsiba. Megéri a nitro? Sokkal jobb, mint a sima? Shelles barátom mondta, hogy a nitroban van motorvédő adalék, meg a frász tudja még mik. Vagy ez csak parasztvakítás és jó a sima 95 is?

Your car, your life ;)

(#6287) Gergőke88 válasza Pardise (#6286) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szerintem nálad teljesen mindegy.

(#6288) mtade válasza attila199207 (#6285) üzenetére


mtade
aktív tag

Az mk2 mondiban anno a 2,5m-es munkalapra rácsuktam a csomagtartót. Hoztam vele 10 mázsa cementet. Kell még info a helykínálatról? :D

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#6289) westcoastog válasza mtade (#6288) üzenetére


westcoastog
veterán

Ha már helykínálat, mai produkcióm. :DD

[ Szerkesztve ]

(#6290) mtade válasza westcoastog (#6289) üzenetére


mtade
aktív tag

Kell egy like gomb... :DDD

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#6291) westcoastog válasza mtade (#6290) üzenetére


westcoastog
veterán

... :D

(#6292) Sub-ZeRo válasza Pardise (#6286) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ahogy írták, szerintem is mindegy hogy te mit tankolsz bele...
Amúgy meg mostanában csak V-nitro van az enyémben, de biztos hogy többet tud, mint a sima, mert sokkal fürgébb az autó tőle, ami retket a kipufugó végénél kiköpött a lökhárítóra azt nem is említeném.
OMW-nél nekem nagyon jól fogyaszott az autó, nem úgy mint a nitrónál, mert ott ahogy írtam, fürgébb tőle a kocsi, de ennek ára is van, mert jóbban kéri a naftáf.
AVIA-nál meg olyan semleges az üzemanyag. MOL-nál, meg mintha egy kicsit hangosabb lenne tőle a motor. Ott sima 95-öt löktem bele. Lehet a prémium 95-nél más a helyzet.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6293) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok!

2 hónap után most tettünk egy hosszabb (2x271km+2x45km) utat Mondeoval.

Mit mondjak, pályán még kényelmesebb ez az autó, mint naponta munkába járni. Élveztem, hogy plafonig pakolva sem sorvad az ereje, tökéletes benne a tempomat és tankolnom sem kellett sem induláskor, sem érkezéskor. :D

Legjobb fogyasztásom eddig 5,5 volt, most 5,8-nál tartok.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6294) Pardise válasza Sub-ZeRo (#6292) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszönöm a segítséget.

Your car, your life ;)

(#6295) radi8tor válasza Sub-ZeRo (#6279) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Remélem nem a környéken autózol vele. :Y Azt tudod, hogy általában azok húzzák a rövidebbet ilyenkor, akik szabályosan közlekednek. :(
Ma ment előttem egy Civic Type R nyári gumival. Csillogott villogott a fényezés rajta, de téli gumira nem költ. Tudom, hogy most száraz idő van, de akkor is. Van 4 évszakos gumi is a világon. :K

⭐ Stella

(#6296) TayRol válasza Real_Necro (#6293) üzenetére


TayRol
veterán

Nekem most 7 liter feletti lett a fogyim, Bp-Zeg-Kkunhalas-Bp. Igaz 150 alatt nem mentem. :D

(#6297) SzlobiG válasza Pardise (#6286) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jobb, de nem éri meg a felárat néha egy két tank prémiumot szoktam tankolni, de többnyire simát szoktam.

(#6298) Sub-ZeRo válasza radi8tor (#6295) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Megyek mindenfele vele.
Tudom, persze, kamion sofőr vagyok...
Ezt a telet kell kibírnom, mert jövőre veszek hozzá négy új acélfelnit + 4 db téli gumit. Csak most nem adta ki a költségvetésem sajna. :(

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6299) radi8tor válasza Sub-ZeRo (#6298) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt megértem, de akkor sem kéne jégen nyári gumival szánkázni. Felelőtlenség. :(

⭐ Stella

(#6300) aginor válasza attila199207 (#6285) üzenetére


aginor
addikt

Az más, akkor Fóka, vagy C-max (vagy B-max vagy tudom is én mi a neve :B ).

Sub-ZeRo: amit leírt, arra az 1 is jó lehet, attól is függ, hogy mi a vezetési mentalitása. vidéken városon belül nem szokás száguldozni.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.