Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) darvinya válasza gabor9991 (#27999) üzenetére


darvinya
titán

Amire válaszoltam hsz-ben lévő autóról, amiben ugyanúgy fel van tüntetve a digi klíma.
De arról írtam, hogy nem működik,

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#28002) Csabex válasza Drughi (#27977) üzenetére


Csabex
őstag

Sikerült lefotózni, csak megszórtak melóval rendesen és nem értem rá napközben...
Ilyen:

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#28003) ReFleXx válasza Csabex (#28002) üzenetére


ReFleXx
addikt

ezek a peremesek 4/5ajtosban ok, de kombiban nagyon hulyen szoktak kinezni ahol a csomagterpadlo egy szintben van a csomagterjato aljaval. :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#28004) Csabex válasza ReFleXx (#28003) üzenetére


Csabex
őstag

Áhhh ki nézi... A lényeg, hogy ha valami borul, vagy csúszik, fröccsen meg ilyenek, hogy megvédje... Addig látod csak amíg nyitva a csomagtér ajtó, utána már úgysem :)
Egyébként ha kiszedném a gyári kárpitot, akkor talán szintbe is kerülne, viszont ami azt illeti nem biztos, hogy annyira gáz, mert nem tűnt fel nagy eltérés, vagy kilógás sehol, de holnap megskubizom :DDD

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#28005) Csabex válasza Dißnäëß (#27989) üzenetére


Csabex
őstag

Egy csónakban evezünk :D Hasonló beruházás van tervben és épp most megy a társalgás a témában ebben a topikban. Oda kell figyelni, mert ezekben mindenféle szedett - vetett ROM-ok vannak, és ami azt illeti nem is olyan kis pénzért árulják őket. Valami ilyesmit néztem ki egyébként.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#28006) #27070592 válasza SECTORnooB (#28000) üzenetére


#27070592
törölt tag

A KKDA motorkód az ami olajszűrő szempontjából lényeges, illetve egyetlen kardinális kritérium van a szűrővel szemben, hogy a belső menete passzoljon a helyre ahová feltekered/tekeri a szerelőd, ami (ha jól kerestem rá akkor) M20x1.5.
Az már mellékesebb dolog hogy az adott gyártmányú szűrő 87 vagy 94mm magas, ha nem a legolcsóbbak közül választasz hanem a középmezőnyből, nem fogsz mellényúlni. Elférni biztosan el fog, magasságra is, átmérőre is, nem hasraütéssel terveznek egy ilyen szűrőt.

(#28007) Sys85


Sys85
veterán

Lassan ideér az idei 2. olajcserém az olajkályhában.
Eddig a gyári Ford olajat használtam (Formula F 5W30) és azon gondolkodok,hogy lehet e jobb olajat is találni hasonló áron,vagy kicsit drágábban.Tapasztalat/ötlet/tanács?
Vagy hagyjam a fenébe és jó az ami eddig is volt?Egyébként 10ezrenként cserélem.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#28008) troll81 válasza Sys85 (#28007) üzenetére


troll81
addikt

Milyen motor? :F

(#28009) Sys85 válasza troll81 (#28008) üzenetére


Sys85
veterán

1.6 TDCi 116lovas.
2012-es fóka.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#28010) troll81 válasza Sys85 (#28009) üzenetére


troll81
addikt

5w30 liqui moly bőven okes 10000 km re én azzal toltam az 1.8 mk1 et és a 2.5 t smax ot de az most 0w40 a megy.

(#28011) SECTORnooB válasza #27070592 (#28006) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Köszönöm, és a levegő szűrőnél van 1db hengeres amit jónak ír és a többi téglalap alakú.
Számomra ez is félrevezető.

(#28012) #27070592 válasza SECTORnooB (#28011) üzenetére


#27070592
törölt tag

Ha a légszűrőházad téglalap alakú, akkor nyilván nem fogsz hengeres szűrőt venni bele..
Webáruházakban sem árt ha az ember körülnéz és átgondolja mit is rendel.

(#28013) Dißnäëß válasza Csabex (#28005) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Aha :) Én azóta annyival előrébb lettem, hogy próbálok olyan modellt nézni, amin minimális figyelem is van az xda developers-en például. Vannak kedvenc gyártók és darabok, amire a csájna gyári rom-ot széthekkelik és egy letisztultat raknak össze hozzá, természetesen az autós funkciókat átemelve. Még csak ismerkedtem velük egy éve kb, de lehet olyanra fogok lőni, ha találok egy autómhoz valót, amit xda-n is megnéztek kicsit közelebbről.

Benézek a topikba köszi :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#28014) ath


ath
senior tag

sziasztok

pest déli felén van ajánlott szerviz? próbáltam keresgélni, cromax-ot láttam egyedül: ezen kívül van más? legközelebb az üllői úti petrányi van, róluk olvastam nem egy rossz véleményt, illetve öcsém is oda hordja az autóját, de a fogyó hűtőfolyadékot csak negyedik alkalommal tudták megszüntetni. pedig csak a tartály szivárgott :\

(#28015) Csabex válasza Dißnäëß (#28013) üzenetére


Csabex
őstag

És találtál valami olyan modellt ami Ford specifikus? Nem rossz ötlet ez az xda-s sem ami azt illeti... Ha majd beruházok valamire, akkor meg fogom osztani a tapasztalatokat vele itt a fórumban. Lehet, hogy nem lesz idén megvalósítva, mert vannak nagyobb prioritást élvező dolgok a kocsival kapcsolatban, de bármi megtörténhet még :) A lényeg, hogy aktívan tájékozódom és figyelem a lehetőségeket.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#28016) Drughi válasza Csabex (#28002) üzenetére


Drughi
addikt

Köszönöm, jól néz ki!

[ Szerkesztve ]

(#28017) Csabex válasza Drughi (#28016) üzenetére


Csabex
őstag

Szívesen, nm :) Tényleg csak ajánlani tudom... Tőlük fogok majd venni gumi szőnyeg szettet is, mert meg vagyok elégedve velük és nagy előny, hogy valóban nincs szaga a guminak.

[ Szerkesztve ]

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#28018) radi8tor válasza Csabex (#28017) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A gyári gumiszőnyegnek sincs szaga. ;]

⭐ Stella

(#28019) Csabex válasza radi8tor (#28018) üzenetére


Csabex
őstag

Ez is igaz, de ára az viszont van :DDD

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#28020) dellfanboy válasza ath (#28014) üzenetére


dellfanboy
senior tag

sajnos nagyon sok szerviz atallt a kettos uzemre es masodallasban peksegkent funkcionalnak. viszont a jo hir, hogy nem vasarolhatsz naluk peksutemenyt mert megtartjak maguknak ;] ocsem off autojan konkretan a benzincso dorzsolodott ki, ha felnyitod a motorhaztetot raadod a gyujtast es a benzinpumpa elorekuldi a benyat akkor latszik hogy spriccel az uzemanyag. a szervizben 1 hetet allt, ezt nem vettek eszre, viszont korbe feket csereltek volna ;] , jah es a szervizbe ugy vittek, hogy a hiba hogy vmi szivarog...

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#28021) molnarpeter válasza ath (#28014) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

V60service esetleg :F

(#28022) ath válasza dellfanboy (#28020) üzenetére


ath
senior tag

elképesztő mennyire érdektelenek tudnak lenni emberek a munkájukra :(

molnarpeter: túl messze és rossz helyen vannak, de köszi.

(#28023) patomi válasza ath (#28022) üzenetére


patomi
őstag

Csak mert a legtöbb szerelőnek ki..a..ott nagy arca van és mindent is jobban tud mindenkinél. Ezért flegmák. Különben is ‘mehetsz akárhová”, marad elég balek.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#28024) Csabex válasza ath (#28022) üzenetére


Csabex
őstag

Én Bp-ről Göd-re megyek ki az ESS-es srácokhoz és eddig meg vagyok elégedve... Totalcar cikkek között is látom őket említve néha, no meg állítólag Ford terén nagyon otthon vannak.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#28025) gabor9991 válasza Csabex (#28024) üzenetére


gabor9991
őstag

Azért annyira nincsenek otthon, nemrég egy tdci-t kellett volna megnézni, hogy mitől gyengélkedik, de sajnos fogalmuk sem volt, ki kell dobni a befecskendezőket, hátha az a baj :D
Ezt a tanácsot adták 30ezerért

(#28026) SECTORnooB válasza #27070592 (#28012) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Köszönöm.
Egyben egy utolsó kérdés, nem igazán találom,hogy az olaj csere alkalmával , mennyi Liter olajat fogad be.
11 ezer forint /4Litertol egészen 30 ezerig lazán elmegy.
Ha megéri a drágább nyilván afelè fogok hajlani.

(#28027) #27070592 válasza SECTORnooB (#28026) üzenetére


#27070592
törölt tag

Igazán nincs mit. :)
1.8 tdci KKDA szervízinfo. Ha lehet hinni ezeknek az adatoknak akkor a 4 liter kevés lesz hozzá, 5.6 liter kell bele (új olajszűrővel, de nyilván azt is cseréled)
Hogy melyik olaj a legjobb hozzá, arról nem tudok nyilatkozni, talán a dízeles olvtársak mondanak valamit.

(#28028) SECTORnooB válasza #27070592 (#28027) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Köszi, ha 5,6L megy bele miért nem árulják 6literes kannàba? Nem értem...

(#28029) #27070592 válasza SECTORnooB (#28028) üzenetére


#27070592
törölt tag

Szerintem az autók többségéhez elég az 5 liter, nincs piaci igény 6 literes kiszerelésre. Viszont vehetsz 5 litert plusz egy 1 literes kis dobozzal, máris megvagy, egyébként sem árt ha van egy kis tartalék és az pontosan olyan mint ami a motorban van.
Az én Focusomba 4.25 liter megy (papíron), de 5 litert veszek és így marad tartalékom ha rá kellene két csere között tölteni.

(#28030) radi8tor válasza #27070592 (#28029) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pontosan. :K Pár motor miatt nem fognak 6 literes kannát gyártani hogy ott porosodjon a polcokon. A szervizben meg úgyis hordóból mérik ki az olajat cserénél.

⭐ Stella

(#28031) Dißnäëß válasza gabor9991 (#28025) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nekem sem váltak be annyira, még a Mondeoval anno. Lövésük sem volt, mitôl szophatta le magát az autó néha töknullára. Harmadik helyen derült ki, éjszaka gépre téve + nézelôdve tovább: generátor szabadon futó csere, 2 izzítógyertya csere. Bár már eladtam, minden baja elmúlt, 350-ezer felett jár már és egy Doxa.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#28032) gabor9991 válasza Dißnäëß (#28031) üzenetére


gabor9991
őstag

Itt is az volt, hogy 4 új injektor, hátha az a baja...hátha... :)

(#28033) Drughi


Drughi
addikt

Sziasztok!

Talán megvan az "új vas":

Ez egy 2009-es 1.6 benzines " silver magic" fantázianévvel ellátott típus. Ahogy keresgéltem valahol a Trend felszereltség körül lehet:
- manuál klíma
- 2 elektromos ablak

Viszont van félbőr ülés, meg gyári sötétített ablakok.

A kérdés, hogy miket keressek még benne? Tempomat, parkradar elméletileg nincs.

Nagyon fapad lenne? Egy 2007-es Ignisből ülök át, nincs sok elvárásom ;]

(#28034) oliwire válasza Drughi (#28033) üzenetére


oliwire
őstag

Még esetleg:

a fedélzeti computer
kormány mögötti vezérlőkar a rádióhoz
elektromosan állítható tükrök.

Nekem is Trend volt a 2006-os fóka, és abban benne voltak ezek. Szerintem nagyon is élhető autó, én nagyon elégedett voltam vele. ;)

[ Szerkesztve ]

(#28035) dellfanboy válasza Drughi (#28033) üzenetére


dellfanboy
senior tag

nemrossz, de szvsz ilyen esetekben az ar eleg fontos tenyezo, ha megfelel, hajra

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#28036) Drughi válasza dellfanboy (#28035) üzenetére


Drughi
addikt

1,7M a kikiáltási ár, szervízlappal igazoltan vezérléscsere után, 160e km, szintén egy halom papírral igazoltan, 8. havi friss műszakival, téli-nyári papucsokkal (max 2 szezont bírnak még), gyári alu + acél felni szettel.

oliwire: Kormány bal oldalán van valamilyen kapcsoló (bele is akadt a kezem többször irányjelzőzéskor)
A tükröket nem próbáltam, első szélvédő fűthető (van kapcsolója)

[ Szerkesztve ]

(#28037) oliwire válasza Drughi (#28036) üzenetére


oliwire
őstag

A rádiós kezelő lesz az, így néz ki: [kép]
Az elektromos tükör állítás meg így néz ki: [kép]
Valószínű ha van szélvédő fűtés, akár Trend Plus is lehet.

Elmondásaid alapján gazdája is volt, jó vétel lehet ebből.

Rákerestem viszont erre az évjáratra - benzines 1.6 típusokra, és ezt találtam most Nyíregyen: [link]
Azt látom, hogy az 1.7M az ársáv legfelső részében van. [link] Ebben már különösebb hiba nem nagyon kellene majd, hogy legyen, ha találsz, azt mind bele kell alkudni.

[ Szerkesztve ]

(#28038) Dißnäëß válasza gabor9991 (#28032) üzenetére


Dißnäëß
veterán

3 kalciumos ilyenolyan űber akksim bánta, nem volt kevés pénz anno még. Banner, Exide, meg mittomén már mi volt a harmadik (nem Jász Plasztik 1st gen), 2-3 hónapon belül. Az a kálvária, atyaég.. mindig havert hívni, hogy bikázzuk be, meg imádkozni, hogy induljon, ne csak berregjen végig a műszerfal... Mindenesetre nem messze onnan, szintén Dunakeszin a Kállay Ford szerviz rázta gatyába végül, a ceruza jól fogott, de a munka oké lett. Facebook-on még negyed évvel később is volt 1-2 mondatváltásunk az új tulajjal, normális csóka, tőle tudom, hogy csak dízelt kap meg olajat vétel óta. (Túl jól rendbe rakattam, még egy kormánymű felújításom is volt, búgás miatt) :D

Egyébként egy 100-ezres autónál még nagyon morci lennék ilyen esetekben, de egy 200+ -ezres autónál ha GYANAKODNAK mondjuk 4 injektorra és megtörténik a csere, aztán mégsem az, már szolídabban állok hozzá. Hiszen ez kilométer, így még ha szívom is a fogam a költség és további nyomoznivaló miatt, azért 4 új injektor nem ugyanaz, mint 4 öreg. Függetlenül attól, hogy milyen eredménnyel lehet ezeket ilyen olyan varázsmódszerekkel felújíttatni és megmókolni (jó magyar módra) :D , hogy x-ezer km-en át még elfogadható legyen ismét a befecskendezés/porlasztás minősége. Ez sokat futott autónál már enyhítő körülmény a "bűntettel" szemben :D De cimbi is ESS fanboy, szóval van amit valszeg tudnak azért, még mindig jobban, mint a legtöbb szerviz.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#28039) Dißnäëß válasza Drughi (#28036) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Szervízlap olyan, amilyen. Számla legyen az elvégzett tevékenységekről, hacsak nem maga a szerviz vette meg cégként az autót, amire aztán ráküldte a gyakornok srácokat, akik végeztek egy olyan melót, amilyet. Ha.

Kőkemény sztorik vannak és történt egy a családban nálunk, leírni sem merem. Ha nincs számla, vagy csak a legkisebb terelés is van, kérd el a munkalapot, látványosan töröld ki vele, tedd a pultra vagy add fel postán nekik és emelt fővel állj odébb, mert vetítés áldozata lehetsz könnyen különben. Az érzelmeket pedig mocskosul nyomd el. Aukcióra gyakran kerül úgy autó, hogy már a haverokat, ismerősöket, családot stb. megjárt a gép, hogy "kinek kell" , aztán senki, jó, akkor nyomjuk publikba. De jó állapotú levedlett céges gépeket is még házon belül levadásznak a használóik, vagy ők veszik meg maguknak, vagy ha nincs keret, pénz, egyéb, a kolléga, mert tudja, hogy Béla vagy Timike nem nyomta ki a szemét mondjuk.

Szóval nem akarok farkast kiáltani, csak nagyon légy résen, instant palira vesznek ma autóban bárkit, itthon is, meg a török kint is.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#28040) Salex1


Salex1
senior tag

Mk4.5 mondeo SONY fejegysége valamiért nem tudott kacsolódni a telefonomhoz. Kitöröltem a rádión és a telefonból is, hogy újra hozzáadom, de utána a telefonon már meg sem jelenik a ford audio.
Próbáltam újraindítani a fejegységet, a telefont, de nem segített.
Van valami ötletetek?

u.i.: Közben próbálgattam és valamiért a hangvezérlés sem működik már a kocsiban. A rádió megy rendesen.

(#28041) Salex1 válasza Salex1 (#28040) üzenetére


Salex1
senior tag

Törölve! Egy óra pihenés után helyrejött.

(#28042) molnarpeter válasza Salex1 (#28040) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Akku le-fel vagy rádió biztosíték kivenni x időre :F

(#28043) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Már van legális, utólag beépíthető LED-es izzó: [link]
(sajnos még nem nálunk)

[ Szerkesztve ]

(#28044) Csabex válasza gabor9991 (#28025) üzenetére


Csabex
őstag

Nem tudom, de az én sima 1.6 szívómat rájuk merem bízni, mert ezen nagyon nem is lenne amit elrontani :D Egyébként mi volt a 30.000? Csak az, hogy nézték, vagy lett is cserélve valami? Azért 30.000 az jó pár munkaóra...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#28045) Csabex válasza Drughi (#28033) üzenetére


Csabex
őstag

Hehe :) Őt mentem volna megnézni mielőtt szembejött az enyém amit megvettem. Hirdetik egy ideje, de akkor megjött a gazdája a személyedben :) Én Vectrából ültem át, de nem bántam meg egy percig sem! Kellemes csalódás volt az "ereje", mert sokkal gyengébbre számítottam, de nem az. Nem egy F1, de lehet vele közlekedni normálisan.
Enyémet megnéztem az etis-en és valami "Marketing Flex Prep Pack 60" a felszereltség.
Nálam is van szélvédő fűtés és gyári sötétítés, meg több dolog is ami nincs a Trendben, de van pl. Titaniumban... Sok sikert és hiba meg balesetmentes km-t neked, ha a gazdija leszel :)

oli: [link] ebben szerintem tutti, h nem 87.000 van... Elég az ülést meg a csomagteret megnézni... Szerintem ez inkább 187, de attól még nem lehet rossz.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#28046) gabor9991 válasza Csabex (#28044) üzenetére


gabor9991
őstag

Egy diagnosztika ami után azt mondák hogy minden érték fasza :)
Nem tudják miért gyenge a kocsi.
Ez után jött képbe az injekrorok cseréje, hogy az lehet/esetleg/talán/hátha segítene....
Szóval igazából ezért a pénzért semmilyen használható infóval nem szolgáltak.

(#28047) Csabex válasza gabor9991 (#28046) üzenetére


Csabex
őstag

Hááátt így igen... Jogos. Nem hypeolom azért, mert még sokszor nem jártam náluk, de olvastam róluk cikkekben is, meg valaki innen ajánlotta, illetve amikor ott voltam az is biztató volt, hogy rengeteg autó állt az udvaron és időpont is csak egy hét után volt. Igazából mindenhol megvan ez az oldala is a dolgoknak, hisz nem lehet minden szép és jó, de egy diagra meg találgatásra tényleg sok az a pénz...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#28048) DeFranco válasza gabor9991 (#28046) üzenetére


DeFranco
nagyúr

"Ez után jött képbe az injekrorok cseréje, hogy az lehet/esetleg/talán/hátha segítene...."

...csere helyett gondolkodunk...

@csabex2007: én nagyon hálás vagyok nekik, mert rengetegszer húztak ki valós bajból egyszerűen a hozzáértésükkel meg az (akkori) figyelmükkel, de ahogy Bagoly egyre messzebb került az aknától/csápostól meg ahogy egyre nagyobb a cég úgy éreztem én is egyre kellemetlenebbül magam (pedig általában Szabi szerelt nekem akivel nagyon jól összekoptunk) meg úgy jöttek sorban a sztorik másoktól is.

Én sem tudok jobbat náluk, amikor körülnéztem máshol az se volt jobb, de már nem ugyanazok mint régen.

[ Szerkesztve ]

(#28049) Real_Necro válasza molnarpeter (#28042) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem anno ez oldotta meg. ;)

DeFranco:

Én az utóbbi időben pártoltam át hozzájuk. Egyelőre nekem mindent meg tudtak oldani, elégedetten távoztam, valamint munkahelyemhez viszonylag közel van, de nem ez a fő szempont.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#28050) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok, van egy maku mk4 Mondeo / mk1 S-Max műszerfali egységem, dízelhez. A Maxban használtam, mert a sajátjának a középső sárga kijelzőjének egyik fele eltűnt, javíttatni kellett. Ennek gyönyörű, makulátlan a középső narancs LCD-je.

2.0 tdci Mondeo-ból származik, km. állás 210ezer-párszáz körüli.
8M2T-10849-GC
VP8M2T-10849-GC BGDPA
Visteon
06/Oct/2008
SW: 8M2T-14C026-BC
NVM: 8M2T-14C088-BC
UKQ821HMGGC

Gondoltam bedobom ide, mielőtt eBay-re tenném fel, ha kell vkinek, visítson.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.