Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) goldnarmz válasza mikoljan (#7499) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Fél éve hoztam el innen egy Focust. Nagyon korrekt brigád (ritkán mondok ilyet). Az is tiszta dzsuva volt a képeken, de mire hozzám került rendesen gatyába rázták. (Van egy takarítóbrigád, aki egész nap a kocsikat suvickolja). Amikor előszor mentem megnézni, kb. a telephely legutolsó sarkában volt ledobva, merő mocsok volt az egész autó. Valami flottás céggel lehetnek kapcsolatban szerintem. Kérésre elküldték a Focus "kórlapját' is, minden úgy volt, ahogy a hirdetésben leírták. Nem nagyon érdekelte őket, milyen képek kerültek fel az internetre. Van ilyen is. ;)

(#7502) mikoljan válasza goldnarmz (#7501) üzenetére


mikoljan
tag

Ezt jó olvasni, köszi, hogy megosztottad! :R

Nem akarom a magam igazát kőbe vésni, de akkor sem értem, hogy miért nem lehet kicsit gatyába rázni az eladásra kerülő autókat. Be se akarsz ülni, olyan redvás, és főleg annak tükrében - ahogy írod - van ott egy brigád, aki ezzel foglalkozik. Lehet, hogy ez az üzletpolitikájuk. :)

- - - We Enter Into The Future - - -

(#7503) radi8tor válasza mikoljan (#7502) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért, mert nincs rá kapacitásuk. Inkább meghirdetik 5 nappal előbb, aztán már lehet vevő is lesz rá, mire oda jutnak, hogy kitakarítják.

⭐ Stella

(#7504) Dj Sügi válasza radi8tor (#7503) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Vagy elveszik egy csomó ember kedvét, hogy odamenjen és megnézze élőben. Ha már a képek alapján is ilyen igénytelennek tűnik az autó, akkor a többi része sem lehet sokkal jobb állapotban, hiába hozzák x nap múlva "csilli-villire". Nem jó stratégia sztem...

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7505) mikoljan válasza radi8tor (#7503) üzenetére


mikoljan
tag

Ehh, ne mááár! :) Elfogadom.

#7504 - Dj Sügi: +1

- - - We Enter Into The Future - - -

(#7506) albiosz válasza albiosz (#7396) üzenetére


albiosz
őstag

Természetesen ahogy írtátok, akksi volt a ludas. Az ajánlott Exide Premiummal pöccre indult.

Köszönöm mindenkinek a távszakértést! :R

[ Szerkesztve ]

(#7507) Dj Sügi válasza albiosz (#7506) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Jó választás volt az Exide. :K

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7508) B-L-A-C-K válasza Dj Sügi (#7507) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én is olyat vettem bele, egyedül az 1 év gari zavart...

(#7509) cappa72


cappa72
nagyúr

Én most cseréltem le a régi Galaxy-t (2001) egy S-max-ra (2010).
Volt már olyan érzésetek, hogy nem akartok kiszállni az autóból? :D
Kicsit fázok a modernebb autóktól, elsődlegesen a bonyolultságuk, szerelhetőségük, fenntartásuk kapcsán.
De majd az idő eldönti, hogy jó választás volt-e a csere.
3 gyereknél nem sok opció van autóválasztásnál: Galaxy, S-max, Sharan, Alhambra (mivel nálam a francia és olasz vonal kilőve), esetleg Grand Voyager.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7510) DeFranco válasza cappa72 (#7509) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ha lenne garázsom és ha nem ebben a darálóban (pest) kellene kavarognom én is szívesen bevállalnék egy újabbat-szebbet idővel.

így marad ez az árkategória, egy és kétmillió között (inkább másfélig) ott meg nem nagyon van most mit venni. egy 2007-es mk2 fókával nem vagyok bentebb.

[ Szerkesztve ]

(#7511) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,

MK3 benzines Mondeoban szeretnem kitakaritani a hutorendszert, illetve ujra cserelni a fagyallo kevereket. Mar olvasgattam a temaban, hogy kell magat a folyamatot megcsinalni, az egyetlen kerdes az maradt, hogy meg tudom e en ezt oldani a Mondeon akna nelkul? Illetve, van e valami adalek, vagy tisztito anyag amivel erdemes a tisztitast vegezni? Koszi!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#7512) cappa72 válasza DeFranco (#7510) üzenetére


cappa72
nagyúr

Amúgy mit jelentenek ezek az mk2, mk3 és fóka kifejezések?
(közben lehet, hogy rájöttem: a fóka a focus? )

egy és kétmillió között (inkább másfélig) ott meg nem nagyon van most mit venni.
Hát eleget kerestem mostanság, és igazad van.

@(#7513) mikoljan
:R

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7513) mikoljan válasza cappa72 (#7512) üzenetére


mikoljan
tag

Mk = Mark
A modell verziókat jelölik így meg. Pl: [link]

(közben lehet, hogy rájöttenm: a fóka a focus? )
Pontosan :)

[ Szerkesztve ]

- - - We Enter Into The Future - - -

(#7514) DeFranco válasza cappa72 (#7512) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hát... lehet igazam van, de új autóm nincs :D

nem mintha le akarnám cserélni az mk1 fl fókát ;] de 13 éves, nyilván nézegetem a lehetőségeket.

rendszeresen le vagyok hülyézve miatta, és minden bizonnyal hülyeség is de már elcsorog a nyálam az új swiftre is, ~3 millió forint és napszemüveg meg csaó és le van a gond 5 évre. ahhoz képest ami a használt piacon van kifejezetten csábító.

(#7515) radi8tor válasza DeFranco (#7514) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

3 milliót nem adnék Swiftre. Akkor már inkább valami Toyota.
Mesélte Qru, hogy ezen dilemmázol, nekem is lassan lépnem kéne (15 éves a kislány).
Kedden klíma kompresszor javításra viszem, szerdán vezérműszíj csere+hátsó lengők.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7516) DeFranco válasza radi8tor (#7515) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mi van a hátsó lengőkarokkal?

vezérműszíjból neked már a második fut ki?

(#7517) radi8tor válasza DeFranco (#7516) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bocs, pongyolán fogalmaztam. Lengéscsillapítók lesznek cserélve. Nem vagyok megelégedve a teljesítménnyel (egyenletlen úton megy ki a feneke a kanyarban).

Igen, már a második csere lesz. 130-anként cseréltetem.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7518) DeFranco válasza radi8tor (#7517) üzenetére


DeFranco
nagyúr

azt hittem az a bizonyos lengőkarflexelős móka, amivel riogatnak ha valamit bontani kell a hátsó futóművön...

(#7519) radi8tor válasza DeFranco (#7518) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerdán kiderül. :D
Bár az szerintem akkor van, ha nagyon kopog már. Ki tudja...

⭐ Stella

(#7520) albiosz


albiosz
őstag

Megint bajban vagyok. Ugy tűnik elromlott a bal hátsó el. ablakemelő. Magától lecsúszik. Tudtok ajánlani Bp. vagy Pest megyében bárkit, akihez vihetem? Nincs garázs. Így nagy a baj. SOS jelige. :(

(#7521) DeFranco válasza albiosz (#7520) üzenetére


DeFranco
nagyúr

addig veszmegoldaskent szedd ki a biztositekat ejszakara

(#7522) radi8tor válasza DeFranco (#7521) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"Magától lecsúszik" szerintem ez mechanikus gond nem elektromos.

⭐ Stella

(#7523) DeFranco válasza radi8tor (#7522) üzenetére


DeFranco
nagyúr

en mashogy ertettem de akkor kiekelessel meg duct tape-el lehet gyorsjavitani...

mivel jobb megoldas most nem jut eszembe ezzel probalok segiteni

(#7524) Sethdobaloah válasza albiosz (#7520) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

a duna plaza mellett van egy hely ahol már jártam ilyen hibával. (reno udvar) Mondjuk évekkel ezelőtt egy XM-el... de akkor jófejek voltak, és értették a dolguk.

...csak én vagyok helikopter?

(#7525) albiosz


albiosz
őstag

Köszi Urak!

Ragasztószalaggal rögzítettem egyelőre. Holnap viszem ide. Jobbat most nem találtam.

szerk.: ha már ott vagyok, ez megfelelő olajcseréhez? 10W40 volt benne eddig, ha jól emlékszem. Akkor lehet annál kéne maradni?

[ Szerkesztve ]

(#7526) Goose-T válasza albiosz (#7520) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem akarlak rémisztgetni, de nekem egyszer hullott szét az MK1-es Focusomban a bal hátsó elektromos ablak, és 25 rugóért javították meg, mert a teljes szerkezetet cserélni kellett.

Szerk.: leesett, te vetted meg a kocsimat, most már beugrott. :D

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7527) albiosz válasza Goose-T (#7526) üzenetére


albiosz
őstag

de ez is a bal hátsó, akkor úgy néz ki sokáig élt. :(

(#7528) Goose-T válasza albiosz (#7525) üzenetére


Goose-T
veterán

Elvileg 5W30 kell bele, de én úgy emlékszem, hogy az enyémbe már mindig 10W40-es Castrol Magnatecet rakott a szerelő. Ford benzinmotorba a Ford olaj vagy a Castrol Magnatec az erősen ajánlott (azt hiszem, azok ugyanazok egyébként, csak más címkével). Valahol olvastam, hogy a motorfejlesztésnél is Magnatecet használnak, így az az optimális olaj Fordokhoz.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7529) albiosz válasza Goose-T (#7528) üzenetére


albiosz
őstag

és ha mindig 10w40 volt benne, akkor lehet utána 5w30-at rakni bele vagy enni fogja?

szerk.: ja, az új arcom miatt biztos. :D

[ Szerkesztve ]

(#7530) Goose-T válasza albiosz (#7527) üzenetére


Goose-T
veterán

Valószínűleg bontottat vagy olcsó utángyártottat raktak bele, mert a gyári szerkezet 116 ezerbe kerül. :Y Vigyázni kell rá, sajnos elég érzékeny szerkezet, nekem egy pillanat alatt széthullott, amikor beragadt az ablakra cuppantott árnyékoló miatt. Nincs benne érzékelő, ami leállítaná, ha akadályoztatva van, és ha megakad az ablak, de megy a motor, akkor ott valami elpusztul.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7531) albiosz válasza Goose-T (#7530) üzenetére


albiosz
őstag

:D

Jesszus, vannak árak. Azt nem értem soha, hogy kb. 20 éves modellról van szó, miért nem csökken az alkatrészek ára az autó értékének csökkenésével párhuzamosan. Tudom, hülye kérdés és nyilván ez minden márkánál így van. Utángyártott amúgy tökéletes lesz, ha mindenképp csere (gondolom mindenképp csere).

Kíváncsi leszek mit mondanak, meg egyáltalán fogadnak-e, netán van-e készleten cucc. Remélem nincsenek tele egész napra. Bepróbálkoztam a kontaktodnál is, de nem fogad hétvégén.

(#7532) Nordik


Nordik
őstag

Mi a velemenyetek erről? Ár, km allas, motor stb.

[link]

(#7533) ReFleXx válasza albiosz (#7529) üzenetére


ReFleXx
addikt

5w30-at tennek bele, 10w40-et a zsigulikba kellett onteni.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#7534) LuckyL válasza albiosz (#7531) üzenetére


LuckyL
őstag

egy új autónak se csökken azért az ára,mert már régóta piacon van..
legalább is nem számottevően

cryptot minden termékemért elfogadom

(#7535) Pikkolo^^ válasza albiosz (#7531) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Minél kisebb darabszámban kell gyártani annál drágább. Egy 20 éves autó esetében már nagyon nem gyártják az alkatrészeket. Egyszerű gazdasági kérdés. Örülj ha egyáltalán káosz hozzá valamit

(#7536) whiteman0524


whiteman0524
aktív tag

Ma voltam egy Ford márkakereskedésben használt mk2-es ferdehátú Focusokat nézni. Volt 6 db is, mindegyik 2011-es 90LE dízel volt (talán valami 1.6-os TDCI de ebben nem vagyok biztos). Flottás autó volt mind, mindössze 1-1 tulajjal és végig vezetett szervízkönyvvel, és rendbe is voltak szedve (szervízelve, lemosva, stb). Átlag olyan 180-190 ezer km volt bennük, de volt egy 150 ezres is. Az állapotuk meglepően jó volt, ahhoz képest hogy mennyit mentek már patent volt minden. Rozsda foltok nyomokban se voltak, olaj nem szivárgott sehol és a belsejük is mintha egy új kocsié lett volna. Szóval laikus szemmel nézve nagyon egyben voltak. Az ára midegyiknek 2 millió volt (+- 150 ezer) és mindegyikre adnak fél év garanciát.

Kérdésem az lenne, hogy a fentieket figyelembe véve szerinteketek mennyire lehet jó vétel egy ilyen autó? Én személy szerint eléggé tartok a dízel motoroktól szinte csak rosszat hallok róluk már ami a szervízelési költségeket illeti. Leginkább kirándulni használnám, illetve ezen kívül még kéthetente egy olyan 300-400 km-t valszeg mennék vele. Városban nem hiszem hogy sokat használnám, inkáb csak néha.

[ Szerkesztve ]

(#7537) radi8tor válasza whiteman0524 (#7536) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jó vétel szerintem. Ha ennyit mentek vele, akkor főleg pályán használták, ami legjobb a konstans motor fordulatszám miatt.
A km óra állás ne izgasson szerintem. Máshol vissza tekerik az ilyeneket 100e-re és ugyanennyiért vagy drágábban árulják...

⭐ Stella

(#7538) cuebler válasza radi8tor (#7537) üzenetére


cuebler
senior tag

pontosan, ugyanaz a helyzet, mint a németországból behozott 150-200k-s autókkal, állapotot veszel.
azért ne sajnáld a pénzt egy állapotfelmérésre egy független szervizben, sok pénzt és mérgelődést megspórolhatsz...

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#7539) ReFleXx válasza whiteman0524 (#7536) üzenetére


ReFleXx
addikt

flottastol nem felnek, egyedül a 1.6TDCi aggaszt kicsit, ugy remlik azokkal voltak gondok, ez a 2011 mk2-be mar nagyon a vege fele lehet, mert ekkor mar jottek az mk3ak is.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#7540) Gergőke88 válasza whiteman0524 (#7536) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nekem is ezzel a motorral van a Focus.
A 90le változatban nincs Dpf, illetve PSA motor így van róla bőven tapasztalat, alkatrész utánpótlás.
Fogyasztása meg bravúros. Nekem vegyes használatban 850 km-t szinte mindig elmegy.
Átnezesre pedig az ess Ford szervizt mondanám. Ok csak focussal foglalkoztak egy ideig, elég népszerűek Ford körökben.

[ Szerkesztve ]

(#7541) whiteman0524


whiteman0524
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

Gergőke88 És mi az amit a te esetedben 850 km-enként figyelni/cserélni/utántölteni kell? Nekem valami ilyesmi jött le abból amit írtál. Sajnos abszolút nem értek a dízelekhez, nem tudom hogy hogyan kell őket karban tartani, szóval szívom magamba a tudást.

[ Szerkesztve ]

(#7542) Gergőke88 válasza whiteman0524 (#7541) üzenetére


Gergőke88
addikt

Sima dízelt töltök bele.
Azt akartam célozni hogy egy tankolással 44-45l általában 850/900 km-t elmegyek.

(#7543) whiteman0524 válasza Gergőke88 (#7542) üzenetére


whiteman0524
aktív tag

Áh, értem. Köszi!

(#7544) Dj Sügi válasza albiosz (#7529) üzenetére


Dj Sügi
őstag

5W30-at bele ha pedig csipegeti utánatölteni. Még mindig jobb, mint 10W40-el kenetni! ;)

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7545) SzlobiG válasza Nordik (#7532) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát kicsit soknak hat az a km, de legalább nincs visszatekerve, ha állapotra jó, akkor nem rossz vétel az, viszont azzal számolni kell, hogyha később megválnál tőle a magas km miatt nagyon nyomott áron lehet eladni. Pozitív, hogy nincs benne DPF ami költségesebb mutatvány lehet az a kuplung és az üzemanyag rendszer, ha egyszer baja lesz.

[ Szerkesztve ]

(#7546) Sethdobaloah válasza SzlobiG (#7545) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Turbo is van rajta.
Kuplung cserere kb mennyi a realis, ha nincs kettostomegu?

...csak én vagyok helikopter?

(#7547) kcsa


kcsa
veterán

Tudomásom szerint az 1.6 tdci egészen jól sikerült darab, főleg a korábbiakhoz képest.

(#7548) SzlobiG válasza Sethdobaloah (#7546) üzenetére


SzlobiG
félisten

Valóban arról meg is feledkeztem. :) Meglehet nézni cromaxnál, de sztem 100k körül kijön.

kcsa: Amúgy igen az egy jól sikerült darab a PSA-tól.

(#7549) Nordik válasza SzlobiG (#7545) üzenetére


Nordik
őstag

Köszönöm!

Egyébként ti így mennyit adnátok érte? :U

(#7550) whiteman0524


whiteman0524
aktív tag

Használt autó adásvéttellel kapcsolatban van pár kérdésem, mégpedig azzal a résszel amikor már meg volt a szervíz, a tüzetes átnézés stb. Szóval jön a papírozás, meg a csere:

- Az adásvételi meg üzembentartói tartalmában meg szoktak egyezni, vagy az van amit a vevő/eladó akar? Ha meg szokás egyezni, akkor mi a véleményetek az itt fellelhető mintákról, esetleg tudtok-e jobbat vagy elterjedtebbet?

- A fizetés az készpénzben jobb vagy utalással? Mondjuk nagyobb összegnél a készpénz macerás, az utalás teljesítésére viszont várni kell, akár lehet hogy napokat is.

Szerk: Közben rájöttem hogy ezek a kérdések valszeg nem ebbe a topicba tartoznak. bocs.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.