Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:35:32

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) dellfanboy válasza tomszli11 (#29998) üzenetére


dellfanboy
senior tag

hibakodot olvastak ki? akar eloben? az hogy csereltek a lamdbakat nem biztos hogy jo. marmint hogy jol mukodnek. milyet raktak bele? vadi uj? legolcsobb?bontott?mas focusba ki volt probalva hogy mukodnek?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#30002) DeFranco válasza tomszli11 (#29998) üzenetére


DeFranco
nagyúr

gödön voltál már az ess-nél?

(#30003) gabor9991 válasza tomszli11 (#29998) üzenetére


gabor9991
őstag

A lambda szabályozza a keveréket úgyhogy lehet megvan a hiba :)

(#30004) Nagyfejű


Nagyfejű
aktív tag

Sziasztok fiesta vásárlásán gondolkobom 2006 évjáratuakból melyik motoros a legmegbizhatobb, legolcsobban fentartható? Benzin, diesel is érdekel, eddig 1.4tdci néztem..

(#30005) tomszli11 válasza DeFranco (#30002) üzenetére


tomszli11
tag

Még nem voltam, hallottam, hogy ők nagyon értenek a Fordhoz.
Hétfőn szerintem hívom is őket.

(#30006) A Zéé válasza tomszli11 (#29998) üzenetére


A Zéé
addikt

tehát akkor ha jól értem, eddig mindennel foglalkoztatok, csak a megállapított hibával nem. De ha jól rémlik, a múltkor is a lambdaszondát mondták itt is. Lehet, hogy érdemes lenne már tényleg azzal is foglalkozni.

Just a simple Lineman...

(#30007) ReFleXx válasza darvinya (#29995) üzenetére


ReFleXx
addikt

csereltettel mar szelvedot a kocsidon?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#30008) molnarpeter válasza Nagyfejű (#30004) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Polo/Fabia/Ibiza 1.9 SDI ezek közül a legolcsóbban üzemeltethető szerintem :D

Fiesta esetén ha mész elég km-t, akkor megéri a dízel, de mondjuk évi pár ezerre, rövid utakra benzin ajánlottabb belőle. Előbbi szívó dízelben viszont nincsenek egyáltalán azok a dolgok, amik egy tdci esetén drága hibát eredményeznek, illetve jobban tűri a városi használatot.

(#30009) tomszli11 válasza A Zéé (#30006) üzenetére


tomszli11
tag

Egyértelműen kéne, de sajnos egyik szervíz sem akart vele foglalkozni annak ellenére hogy ezt hozta ki hibának. Nem akarták se mérni se kivenni ránézni hogy mennyire kormos, csak a 100as benya csodáját ajánlották nekem.
És ebből elegem lett elkezdtem magam cserélni ami okozhatta ezt problémát, de sajnos nekem se eszközöm se nagy szakmaiságom, csak alapszintű ismeretem van és azzal idáig jutottam.

(#30010) darvinya válasza ReFleXx (#30007) üzenetére


darvinya
titán

Még nem, de már pár helyet felkerestem, mert fűtőttre akarom cserélni, ha már egyszer ki van építve hozzá az elektronika.
Ők oldószerrel cserélik, ezt mondták. [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30011) oliwire válasza Nagyfejű (#30004) üzenetére


oliwire
őstag

Mindenképp a benzinest javaslom, a családban most adtunk el egy 2004-es Fiestát, 1.3-mas szívóbenzin, 120k km-rel. Csak azért adtuk el, mert nem volt benne klíma, és szerettük volna, hogy legyen.
Új kora óta a családban volt, motoritikusan semmi baja nem volt. Kívül-belül kicsit ütött-kopott lett a 16 év alatt. De sosem hagyott senkit sem cserben. Az évi olajcsere megvolt mindig, 2x kellett benne akkut cserélni, a gyári kb 8-9 évig jó volt.
Ráadásul főleg rövid távon, városban ment bele ez a sok km, állta a sarat.

[ Szerkesztve ]

(#30012) ReFleXx válasza darvinya (#30010) üzenetére


ReFleXx
addikt

aha, en naluk csereltem, semmi oldoszerezes nem volt :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#30013) molnarpeter válasza oliwire (#30011) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem egy ördöglakat az 1.4 dízel sem alapvetően, lásd aláírásomban a közel 300-at futott példány, 1-2 filléres jeladó csere volt a motor össz nyűgje gyakorlatilag, de nyilván use-case függvénye is :R

(#30014) Dißnäëß válasza tomszli11 (#30009) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ha nem boldogulsz velük sem (kétlem), szólj. De szinte 100% hogy fognak tudni segíteni.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#30015) Joker88


Joker88
őstag

Gyerekek, bármi is kell a kocsihoz, DPD-vel ne is szállítassatok :D Épp egy hete rendeltem Németo-ból, a már itt fentebb taglalt autoalkatreszek24-től..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#30016) darvinya válasza ReFleXx (#30012) üzenetére


darvinya
titán

Budafoki úton?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30017) oliwire válasza molnarpeter (#30013) üzenetére


oliwire
őstag

Igen, ha megvan az a bizonyos km, amit írtál, akkor az sem lehet rossz választás :K

(#30018) troll81 válasza Joker88 (#30015) üzenetére


troll81
addikt

Dhl hétfőn feladom pénteken otthon van a csomag.....
Itt csak a dhl az igazi. :D

(#30019) tomszli11 válasza Dißnäëß (#30014) üzenetére


tomszli11
tag

Nagyon sok ajánlás jött róluk, csak elvileg nem olcsók, bár egy hivatalos márkaszervizhez képest gondolom olcsóbbak.

(#30020) molnarpeter válasza Joker88 (#30015) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ezért szoktam a kauffert ajánlani, olcsóbb és gyorsabb a belföldi szállítás jellemzően :R

(#30021) Zoli-bácsi válasza tomszli11 (#30009) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

De miért nem csak a lambdát cserélted...?

(#30022) tomszli11 válasza Zoli-bácsi (#30021) üzenetére


tomszli11
tag

Mert a gyertya régi sz*r volt benne, a gyújtó kábelt megrágták a nyestek és nem volt jó állapotban, illetve megpróbáltam minden olcsóbb könnyen megoldható javítást ami amúgy is szükséges, hátha javul tőle.

(#30023) ReFleXx válasza darvinya (#30016) üzenetére


ReFleXx
addikt

[link] Tessék, saját honlapjukon levo kepeken meg a videon is lathatod, hogy nem oldoszereznek.
Total felesleges is, tokeletesen ragad a frissen vagott ragasztohoz az uj ragaszto.
De ha nagyon le akarnam szedni a regi ragasztot hamarabb esnek neki radirkoronggal mint oldoszerekkel.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#30024) darvinya válasza tomszli11 (#30022) üzenetére


darvinya
titán

Lambda szonda sem annyira nehéz cserélni (max., ha nehezen elérhető helyen van), csak villáskulcs kell hozzá.
Készletben van tömítő krém, berakáskor csak akkor szabad levenni védőkupakot, mikor tényleg berakásra kerül.
Érdemes új/tiszta gumi kesztyűbe csinálni.
Csatlakozás meg biztonsági pöcökből kell kiemelni és lehúzható, gyári újat meg csak rá kell dugni.
Univerzális lambda szondát nem szabad használni, aminek külön kell a csatlakozót rárakni.

ReFleXx

Ok.
Lesz miért ingyen csere legyen, mert erősködtek, hogy letisztítják oldószerrel.
Papír lesz ebből, s utána beolvasom nekik, hogy hogy is van ez. :D

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30025) kcsa válasza ReFleXx (#30023) üzenetére


kcsa
veterán

Ezt csak úgy itt hagyom

(#30026) ReFleXx válasza kcsa (#30025) üzenetére


ReFleXx
addikt

en sem hallottam meg oldoszerezesrol meg arrol sem hogy nullara kellene leradirozni a regi ragasztot. :DDD
darvinya linkeld mar be a 10e forintos oldoszert ami 5 kocsira eleg.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#30027) darvinya válasza ReFleXx (#30026) üzenetére


darvinya
titán

Szilikon lemosóként keres rá.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30028) kcsa válasza darvinya (#30027) üzenetére


kcsa
veterán

A szélvédőragasztó nem szilikon, hanem poliuretán bázisú.

(#30029) darvinya válasza kcsa (#30028) üzenetére


darvinya
titán

Vegyi ellenállóság
A Sikaflex®-556 ellenálló vízzel, ten-gervízzel, vizes bázisú tisztítószerekkel szemben; rövid ideig ellenálló üzem-anyagokkal, ásványolajokkal, növényi és állati zsírokkal és olajokkal szem-ben; nem ellenálló szerves savakkal, alkohollal és maró oldatokkal, vala-mint oldószerekkel szemben.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30030) kcsa válasza darvinya (#30029) üzenetére


kcsa
veterán

Utolsó mondat kimaradt véletlenül. Ráadásul két bekezdéssel odébb ott az általam idézett rész, miszerint fizikai úton távolítható csak el.

(#30031) darvinya válasza kcsa (#30030) üzenetére


darvinya
titán

Akkor ellentmondásba került a leírás. Nem…

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30032) ReFleXx válasza darvinya (#30027) üzenetére


ReFleXx
addikt

szilikonlemosot szoktak hasznalni hogy a ragasztando reszeket attoroljek, de ez nem oldja le neked a regi ragasztot, valami felreneztel

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#30033) darvinya válasza ReFleXx (#30032) üzenetére


darvinya
titán

[link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30034) ReFleXx válasza darvinya (#30033) üzenetére


ReFleXx
addikt

[link]
amig nem kötött meg, addig letudod szedni remover-el, utana mar csak mechanikusan.
egyébként azota sem linkelted be az oldószert.
én itt feladom :W :O :DDD

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#30035) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sziasztok!
A következőben kérném a segítségeteket:
A kocsi egy 2003-as Ford Mondeo MK3 FL, most vettem hozzá (még úton van), egy óracsoportot, meg index kart, melyek már az infósak, ami benne van az nem.

Kérdéseim:
- Az immo az óra csoportban van-e ebben;
- Az össz km-et az óra tárolja-e
- az infós lehetőséget engedélyeztetni kell a forscannel vagy menni alapból.
- az indexkar cseréhez le kell-e venni a kormányt.

Köszönöm a segítséget előre is. :R

(#30036) darvinya válasza ReFleXx (#30034) üzenetére


darvinya
titán

Az meg megkötöttre vonatkozó írás a leírásban.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30037) #27070592 válasza mtade (#29993) üzenetére


#27070592
törölt tag

Mondanám hogy nézd meg az IAC szelepet (alapjárati "motornak" is hívják), de ilyesmi nincs a mk2 Focusokban, az ECU intézi ezt a témát is.
De jogos a kérdés, elvileg elvett gáznál vagyis zárt fojtószelepnél motorféküzemnek kellene életbe lépnie. Végig kellene csekkolni a levegő útját, elég jól zártak-e az illesztések a légszűrőtől a fojtószelepig és az oda vezető csöveket is megnézni, nincsenek-e esetleg elrepedve (kartergázcsőre is gondolok, PCV szelepre).
MAF szenzort is meg lehet vizsgálni, megtakarítani. (légtömegmérő néven is fut, több hülye hárombetűs rövídítés nem lesz mára :) )
Ha közben megoldódott, akkor szép estét.

(#30038) troll81


troll81
addikt

Sziasztok motor össze szereléshez keresek valami jó kenőanyagot. Valakinek valami ötlete konkrétan ajánlása van e.
Motorolaj nem opció mert nem lesz beinditva, a kész motor illetve a beépítesi idő is kérdéses lehet 1-2 hónapos állást kell bele kalkulálni sajnos.
Ha más nem marad feldurom a netet. :R

(#30039) oliwire


oliwire
őstag

Sikeres volt a Sync 2 navigációval való felokosítása. Ha van köztünk Sync 2-es fejegységgel illető, aki belekezdene, csak nem mert eddig, tudok segíteni, egyébként a neten számtalan videó, leírás van :D
Következő kihívás a Forscan-nel meg a FocCCus programmal, meg az OBD-vel, hogy a Start-Stop rendszert automatikusan OFF állapotba tegyem, ne nekem kelljen mindig kikapcsolni indulás előtt. Párhuzamosan meg az lesz egy másik célom, hogy az ajtót zárja be automatikusan bizonyos sebesség felett.

(#30040) tobias88888


tobias88888
őstag

2011es Ford Fiestánál gondoltam leellenőrzöm a fékfolyadékot is 3 hónappal az első nagy szerviz után. Ahogy látom csak max jelölés van, min nincs. Úgy látom 2 tartály is van valamiért és jelenleg a max csik alatt van úgy 1.5 centivel a szint. Érdemes után tölteni? Hol lehet a min szint? :U

(#30041) subaruwrc válasza tobias88888 (#30040) üzenetére


subaruwrc
félisten

nincs nullán a fékbetét ?

(#30042) tobias88888 válasza subaruwrc (#30041) üzenetére


tobias88888
őstag

Cromaxban 2 hónapja még azt mondták, hogy majdnem új a fékbetét. A folyadékszint nem csökkent azóta sem, mikor megvettem akkor sem volt maxon. A lényeg igazából az hogy mi a minimum szint (nincs jelezve), érdemes -e maxig tölteni?

Kb ezt az egy videót találtam róla, de itt is a max alatt van a szint de nem töltik fel: [link] (nekem is kb itt van a szint)

[ Szerkesztve ]

(#30043) molnarpeter válasza tobias88888 (#30042) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ott kéne legyen, max kicsit lejjebb... Meg amúgy is jeleznie kéne, ha túl kevés :F

(#30044) tobias88888 válasza molnarpeter (#30043) üzenetére


tobias88888
őstag

Ez 2014es Fiesta, egyel későbbi széria. Videón látni hogy 2011ben még nem igy nézett ki ;)

(#30045) molnarpeter válasza tobias88888 (#30044) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Azt gondoltam volna, hogy 2008-2017 között ugyanaz a tartály, elvégre csak facelift, de ha nem, hát nem :F Pár járműnek meglepően alacsony szinten volt a minimum jelzés, tuti nincs sehol felirat? Összességében maradnék a szint nyomon követése mellett (pl aktuális szintre szigszalag, vagy fotózni), és csak akkor töltenék rá, ha kéri az autó. Szerviz sem mindig tölti csurig, fék kopás is beleszólhat, a végén meg úgyis le lesz cserélve :D

(#30046) DeFranco válasza tobias88888 (#30040) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem tudom itt hogy van, de ha jól emlékszem még az mk1 fókánál a fék a kuplunggal volt egy körön, és ha a kuplungnál eresztett a munkahenger az okozhatott fékfolyadék fogyást...

egyáltalán nem biztos hogy ez a jó irány, csak ötletként vetem fel.

(#30047) tobias88888 válasza DeFranco (#30046) üzenetére


tobias88888
őstag

Nem fogyott a szint, csak mivel nincs látható minimum jelölve ezért próbáltam megtudni hol lehet az a szint. Nagyjából 1.5 óra netes keresés után inkább feladom :(((

(#30048) subaruwrc válasza tobias88888 (#30047) üzenetére


subaruwrc
félisten

mert maximumon kéne tartani
azért nincs minimum jelölve

(#30049) oliwire válasza oliwire (#30039) üzenetére


oliwire
őstag

Az ajtó automatikus bezárása Forscan-nel simán meglett, külön opció van benne erre. A Stop/Start kikapcsolása Hill Start hibát dobott, azt még meg kell újra néznem.
Az ajtó automatikus bezárásáról azt olvastam egy külföldi fórumban, hogy ez már jópár éve elérhető a Fordoknál, csak Európai modellekben valamiért nincs aktiválva.

[ Szerkesztve ]

(#30050) David891


David891
csendes tag

Na ma végre sikerült eljutnom a gumishoz felrakni az új szettet kissé megkésve😁😁
Új tpms szenzort is kapott meglepetés ért vele felismerte magától

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.