Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) Sub-ZeRo válasza SzlobiG (#7650) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hogy vannak ilyen löttyök, amit csere előtt beleöntenek és akkor a kormot kiszedi?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7652) radi8tor válasza Sub-ZeRo (#7651) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én még sosem hallottam ilyenről.

⭐ Stella

(#7653) Mikulásbá válasza Sub-ZeRo (#7651) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Van,de fölösleges.Ha rendesen,időben voltak az olajcserék-rátöltés-akkor nem kell.

(#7654) DeFranco válasza Sub-ZeRo (#7651) üzenetére


DeFranco
nagyúr

dízeleknél hallottam ilyenről, hogy a leeresztés után valami olcsóbb olajjal töltik fel azzal futtatják egy kicsit, majd megint le, és a rendes olajjal tölti fel újra. nem tudom mennyiben van jelentősége.

(#7655) Sub-ZeRo válasza DeFranco (#7654) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem benzines van. De ha dízelnél szokták, akkor hagyom.
Köszönöm mindenkinek! 😉

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7656) radi8tor válasza Sub-ZeRo (#7655) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Benzines nem nagyon kormol. ;)

⭐ Stella

(#7657) DeFranco válasza radi8tor (#7656) üzenetére


DeFranco
nagyúr

erről jut eszembe, az mennyire para, hogy a kipufogó fölött a lökhárítón van némi fekete "sár"nyom legyező alakban? nem sok, de van.

(#7658) radi8tor válasza DeFranco (#7657) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha nincs pénz motorgenerálra, akkor ne foglalkozz vele. Csak ellenőrizd az olajszintet rendszeresen.

⭐ Stella

(#7659) DeFranco válasza radi8tor (#7658) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ha nincs pénz motorgenerálra

???

nem eszi az olajat, nem füstöl. kéken főleg nem. minimálisat kellett rátölteni olajcsere óta.

[ Szerkesztve ]

(#7660) radi8tor válasza DeFranco (#7659) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

15 éves autónál természetes, hogy látsz olyan foltot a kipuffogó felett.
Ha zavar akkor vidd el motorgenerálra, ha erre nincs pénz akkor csak tölts olajat bele. Gondolom kicsit eszi az olajat.

Szerk: akkor passz. :R

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7661) Sub-ZeRo válasza DeFranco (#7657) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem akkor volt, mikor v-powert töltöttem bele vagy 4 tank erejéig. Akkor kijött aminek ki kellett jönnie. Azóta sem volt ilyen nekem.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7662) DeFranco válasza Sub-ZeRo (#7661) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igen, nekem is akkor jött elő, amikor egy jászsági kútnál tankoltam, valami sárgazöld és elefántos a logoja, nem emlékszem melyik brand. utána tankolás után letöröltem, arra számítva, hogy az kokszolt, de utána is "visszajött" egy kicsit. igaz nőni nem nő. lehet az az üzemanyag volt a bűnös én is ebben bízok.

egy kicsit rá kellett tölteni az olajra olajcsere óta (8k-t mentem vele ebben a periódusban) de minimálisat.

(#7663) Norbika88 válasza Sub-ZeRo (#7661) üzenetére


Norbika88
senior tag

Agusztusba vettem mamertól, 13 évesen, patyolat volt a kipufogoja meg környéke, mondták is hogy nem igen pörgették, amióta én hajtom korom fekete a kipufogó, csak v-powert használok, meg néha kap egy adag kék Spurit. (1.4 benzin) Igaz én ritkán találom meg az 5. fokozatot... :D

[ Szerkesztve ]

(#7664) Sub-ZeRo válasza DeFranco (#7662) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mobil petrol. Ott még nem tankoltam.

Nem mondanám hogy az üzemanyag volt a bűnös. Mivel a v-power kicsit jobban meg van adalékolva, hogy jobban pörögjön a motor, így kiégette belőle, amit ki kell. Én azóta shellt rakok bele, fuel save-t, és nem volt ilyen "problémám" vele. Igaz, megyek így is vele 160-170-et. ;]

(#7663) Norbika88

Hát, akkot neked a fogyasztásod nem jön ki 6-8 literből, mert a ford szeret enni, ha pörgetik. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7665) Norbika88 válasza Sub-ZeRo (#7664) üzenetére


Norbika88
senior tag

10litykó kb, de ki kellet kormolni a mammer vezetési stílusa után, szrencsétlen benzines..
Hó végén már robogóval járok dolgozni :D Igaz azon is csak két fokozatú a gázkar :D (szerencse asszony nem olvassa a fórumot)

[ Szerkesztve ]

(#7666) Sub-ZeRo válasza Norbika88 (#7665) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Gondoltam hogy annyi, csak nem mertem leírni :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7667) X Factor


X Factor
addikt

Sziasztok, valakinek Ford I Ink Blue javÍtóstiftje nincs esetleg? kb 3-4centiméternyi kellene.

Make things work

(#7668) Dorien válasza Pardise (#7644) üzenetére


Dorien
veterán

Márkaszervizként nem tűnik soknak.

Nekem most volt olajcsere, olaj, szűrő, légszűrő, munkával volt összesen 8k. :) Ismerős srác csinálta. Remélem jól kitanulja a szakmát és akkor csak hozzá fogom vinni a fókát. Tőlem kb. 200 m-re lakik.

DeFranco: Te benzinszűrőt cseréltél már? Nézegetem a szerviz útmutatót, de nekem az jön le, hogy ebben elvileg nem kell cserélni. Focus Mk1 2003, 1.4 benzin

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#7669) DeFranco válasza Dorien (#7668) üzenetére


DeFranco
nagyúr

megvételkor (9 évesen, 108k-nál) igen. azóta nem. van aki szerint kellene, én nem tudom az igazságot mert nem értek hozzá, az ess szerint meg kb. nem kell soha, max ilyen távlatban ahogy én csináltam.

(#7670) DeFranco válasza kcsa (#7442) üzenetére


DeFranco
nagyúr

még erre válaszolni akartam, mert nem szeretném ha félreértés, szálka maradna...

1: semmi bajom a magyar akkukkal
2: agca-caca kérdésben leírtam többször, hogy nem vagyok tótumfaktum, egyet tudok, azt hogy mi az ajánlás, és én azt tervezem követni, mert egyéb ismeretnek híján vagyok amivel az ellenkezőjét megalapozottan tudnám alkalmazni vagy ajánlani bárkinek. ha van ellenérv, főleg ha alá is támasztható azt én örömmel veszem, mert jobb ha én is tanulok, remélem azért többnyire átmegy, hogy nyitott vagyok a tapasztaltabbak véleményére, sőt, nagyra tartom ha valakitől tanulhatok, kérdezhetek, vagy esetleg kijavít. van hogy elszalad velem a ló de igyekszem ezt minimalizálni.
3: a yuasának ezt elhiszem a yuasa akkuk vonatkozásában
4: ha viszont így van, hogy az agca-caca téma túlhaladott, akkor miért van az, hogy többen arról számoltak be, hogy a "sima" akkuk pár év alatt behaltak a fordokban míg a gyári/agca/caca akkuk tovább bírták ugyanabban? ez megint egy egyenes értelmű, érdeklődő kérdés.

(#7671) DZs válasza X Factor (#7667) üzenetére


DZs
senior tag

Nekem capri kék van. Az is jó?

(#7672) kcsa válasza DeFranco (#7670) üzenetére


kcsa
veterán

Véletlenül sincs tüske, én is a személyes véleményem tolmácsoltam csak, az általad említett álláspont pedig a 101% biztonságú gyári dolog. :)

Fele áron van az óccsó' akku a Ford matricáshoz képest (aminek gyártója Johnson Controls = Varta, Bosch, Perion, és még kismillió márkanév - amit ezeken a neveken veszel szintén jó eséllyel ugyanaz a termék), tehát ha fele idő +1 napig működik, már nyertem vele.

Az akku élettartam pedig igen jó kérdés: első években (amíg a gyári OE tart) az elektromos rendszer maradéktalanul hibátlan, 5-6 évvel később pedig beindulhatnak olyan folyamatok (gyengül ez-az, új fogyasztók, oxidáció miatt megnövekedett belső ellenállások), amik miatt egy új akku adott esetben nem fog annyit bírni, mint az originál.

Arról a legendáról pedig nem is merek beszélni, hogy állítólag a gyártósorokon létezik több minőségi szint, pl.: 1. szint = beszállítói minőség 2= nyugati aftermarket minőség 3="jó lesz az a balkánra" minőség. Ha ez igaz, vagy akár csak részben igaz, az mindent megmagyaráz.

(#7673) aginor válasza kcsa (#7672) üzenetére


aginor
addikt

állítólag a gyártósorokon létezik több minőségi szint - élelmiszerekből ez már lényegében igazolt tény, itt miért ne lehetne? :U

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#7674) X Factor válasza DZs (#7671) üzenetére


X Factor
addikt

Szia, gondolom azért specifikusan Ink Blue, mert a többi szÍn eltérő, hacsak nem vmi szemetgyönyörködtető fordÍtásról van szó, ahol az Ink, capri lett :)

Ma, majd felhÍvok egy Ford Petrányit, hátha van nekik raktáron és nem csak neten rendelős.

Make things work

(#7675) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,

Kezdek elcsabulni egy 18-as kerekszettre az MK3 Mondeo ala. Az egyetlen szepseghiba, hogy anyak nem jarnak hozza.
Errol a tipusu szegecselt felnirol van szo. Tudja valaki jok e hozza a gyari 16-os felni anyai, vagy venni kell hozza? Ha venni kell, milyet vegyek? Koszi!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#7676) Goose-T válasza DNReNTi (#7675) üzenetére


Goose-T
veterán

A megfelelő váltóméret arra a kerékre 225/40 ZR18. Nem lesz olcsó felgumizni. Egyébként ha lemezfelnid van, akkor annak a csavarjai biztos nem lesznek jók hozzá, mert könnyűfém felnihez kúpos csavar kell, annak az ára minimum 500 Ft/db, tehát 10 rugó lenne hozzá még a csavar pluszban.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7677) DNReNTi válasza Goose-T (#7676) üzenetére


DNReNTi
őstag

A gyari is alu, pontosan ez. Mivel mindketto gyari, gondolom jonak kellene lennie, de biztos ami tuti, inkabb kerdezek. A felgumizas meg... 100k korul szamoltam ra, az csak kiadja.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#7678) Goose-T válasza DNReNTi (#7677) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha a mostani is könnyűfém felni, akkor biztos jó lesz hozzá a csavarkészlet. Ha mégsem, akkor biztos tudnak hozzá adni a gumisnál. 100 rugóból már lehet rá venni valami alsóközepes gumikészletet (Barum, Matador), de a márkásabbak darabja 30 felett van inkább. Bár meglepően olcsók, az enyémre sem olcsóbbak a gumik, pedig arra 215/55 R16 kell.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7679) DNReNTi válasza Goose-T (#7678) üzenetére


DNReNTi
őstag

Jaja, pont erre szamolok en is, ha vennem kell nyari szettet (marpedig erik a dolog), akkor mar majdnem mindegy hogy a 16-osra vagy a 18-asra veszem... :) Fater 140 korul vett egy szett Continentalt a 16-os kerekekre. :DDD

Koszi az infokat!

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#7680) Real_Necro válasza DNReNTi (#7679) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szepek ezek a 18as felnik, kar, hogy nekem pesti kozlekedeshez nem idealis...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#7681) DNReNTi válasza Real_Necro (#7680) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ettol en is tartok: Debrecen...
Bar az utazasaim nagy resze palya, es/vagy fout, de minden nap bejatszik par km Debrecen.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#7682) kcsa válasza aginor (#7673) üzenetére


kcsa
veterán

Valódi igazolásra még várok. Politikai igazolás meg van, de ugye... :D

(#7683) SzlobiG válasza Real_Necro (#7680) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pláne ha 235 vagy szélesebb abroncs kerül rá, akkor lehet kapaszkodni a kormányba a nyomvájú viszi minden felé. Köv nyári guminak már sztem 215-t veszek a 35 helyett.

(#7684) DNReNTi válasza SzlobiG (#7683) üzenetére


DNReNTi
őstag

En 225/40-et neztem ra, azt hiszem azzal is adja az elado, csak az kitudja milyen...
Nyomvaju amugy van itt is boven. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#7685) rizso


rizso
addikt

Urak!

Gyujtom a megbizhato pesti szervizek/szerelok elerhetosegeit egy kisebb munkahoz. A Fusion jobb elso ajtojara azt jelzo a rendszer, hogy nyitva van, izombol be kell b@szni, hogy becsukottnak erzekelje. Egy videki szerelo ismeros azt mondta, hogy valoszinuleg a zar kikopott, kezdi megadni magat. Kb milyen osszeggel szamoljak?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#7686) SzlobiG válasza DNReNTi (#7684) üzenetére


SzlobiG
félisten

225 már talán nem viszi annyira, de a 215 a biztos nekem téli az, most hogy feltettem a nyári szettet azonnal kapaszkodni kell megy mindenfele. :D

(#7687) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Ma bekapcsoltam a klímát és nagyon gyengén hűt, alig tol hűvösebbet, mint kikapcsolt állapotban. Tavaly még nem volt vele gond. A töltés megoldhatja ezt? Tisztítani úgy is el akarom vinni.

(#7688) SzlobiG válasza Gombinyó (#7687) üzenetére


SzlobiG
félisten

Csak akkor van értelme tölteni, ha nem ereszti el, de ezt a klímásnak ellenőriznie kell majd úgy is.

(#7689) Pikkolo^^ válasza SzlobiG (#7683) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ezt már én is tapasztaltam.

(#7690) cuebler válasza kcsa (#7682) üzenetére


cuebler
senior tag

nem tudom, hogy elfogadható-e igazolásként, de nesze, "szörnyedj" :DDD [link]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#7691) Goose-T válasza Gombinyó (#7687) üzenetére


Goose-T
veterán

Megoldhatja. Valahol azt olvastam, hogy érdemes két évente újratölteni a rendszert, mert "elfárad" a hűtőközeg.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7692) radi8tor válasza Gombinyó (#7687) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Simán. Én múlt héten jártam klímásnál. Minimum nyomás volt a rendszerben. Feltöltés után sokkal hamarabb elérte az üzemi "hőfokot".
12k körül van egy töltés.

⭐ Stella

(#7693) Dorien válasza DeFranco (#7669) üzenetére


Dorien
veterán

Köszi, majd akkor megejtem én is valamikor. Beletekertem már 55e km-t, de benzinszűrőt eddig nem cseréltem.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#7694) Pikkolo^^ válasza Goose-T (#7691) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ha rá kell tölteni akkor valahol ereszt és elmegy a hűtőközeg, a hűtőkör zárt rendszer.

(#7695) Gombinyó válasza radi8tor (#7692) üzenetére


Gombinyó
őstag

Köszi, remélem nincs más baj és megoldja egy töltés.

(#7696) kcsa válasza cuebler (#7690) üzenetére


kcsa
veterán

Utolsó offom a témában: Nemtom, ez valahogy nem győzött meg első körben sem. Aszongya "kevésbé telt ízű", igazi bullshit szöveg a legtöbb. Persze néhol van különbség, a sör pedig egyértelműen gyengébb itthon, de ezt mindenki tudja :D

Összességében nem látom borzasztónak a helyzetet, szemetet esznek máshol is :(((

(#7697) Goose-T válasza Pikkolo^^ (#7694) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem beszéltem rátöltésről és szivárgásról.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7698) cuebler válasza kcsa (#7696) üzenetére


cuebler
senior tag

zárszóként én is így gondolom. inkább a hipermarketekben fellelhető legolcsóbb tejet/kenyeret/felvágottat/lisztet/sört kellett volna vizsgálni, nem olyan "rétegtermékeket", mint a haribo vagy a kellogg's conrflakes. így nagyon kilóg a lóláb, hogy nem a rosszabb minőség szűrése volt a cél, hanem a figyelemelterelés meg az újabb ellenségek megkeresése ;]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#7699) sandró60 válasza Pikkolo^^ (#7694) üzenetére


sandró60
addikt

Igazad lehet.Abból indulok ki ,hogy a 9-éves C-Max-ban úgy működik,mint új korában.Tehát,ha valakinek után kell tölteni ott a rendszerben van valami"bi-bi". :K

[ Szerkesztve ]

(#7700) aginor válasza kcsa (#7696) üzenetére


aginor
addikt

Ez igaz, de az ízérzetnek nincs tudományos egzakt mérőszáma, ezt csak szubjektíven lehet vizsgálni, ezért is van több márka ugyanarra a variációra.
Nagyon alapos kémiai elemzéssel talán megállapítható a konkrét összetétel, de ez nem a csillagkapu, hogy mindenre van jó megoldás. Amúgy lehet benne valami, mert észak-magyarország és Lengyelország is tapasztalta (a Csehekben nem vagyok biztos).

A sörről meg csak annyit, hogy jellemzően azok másabbak, amiket már itthon gyártanak, pl. Staropramen, Pilsner, Heineken, stb. Szerencsére az első kettőből van Cseh import és a palackon fel is tüntetik, így nem nehéz az eredetit választani.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.