Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) szuszinho válasza DZs (#7797) üzenetére


szuszinho
őstag

2003-as. Az alulfókuszált lyuk nem tudom mi :DDD
A nagy rozsda foltot kérdeztem. Ez a bal hátsó kerék előtti rész.

DeFranco:
Igen, az filc hátul.

[ Szerkesztve ]

(#7802) DZs válasza szuszinho (#7801) üzenetére


DZs
senior tag

Az nemcsak felületi rozsda, belül már elrohadt. Felületkezelés már hatástalan, a cserével meg lehet várni, míg kilyukad.

(#7803) DeFranco válasza DZs (#7802) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez mennyire vészes egyébként?

[link]

azt látom hogy el van rohadva, de mennyire gázos? aki eddig értő szemmel ránézett, azt mondta, hogy jó szar szar de ha 13 év alatt ennyit rohadt akkor nem jövőre lesz ennek baja, jó pár évig húzza még gond nélkül.

(#7804) zakoss


zakoss
tag

[Fiesta 2003, 1.4 benzin] - témában.
Sziasztok,

[Pollenszűrő - csere]
Pollenszűrő cseréről szeretnék kérdezni tapasztaltabb kollégáktól. A pollesznűrőt takaró műanyag burkolatot (4 csavar tartja) ha le is veszem nagyon útban van a pedál. Gondolom le kell szedni a pedált is azaz a gázpedált tartó 2 csavart kiszedni hogy mozdítható legyen és úgy lehet csak kihúzni azt a fránya szűrőta helyéről?

[Biztosítékok - leírás]
Van valakinek egy olyan kézikönyve, vagy leírása a biztosítékokhoz az autóban ami használható, mit, hol, merre, melyik mire való? Nagyon megköszönném.

[Fejegység - akksi]
Rosszul bekötött fejegység okozhatja az akksi lemerülését? A minap úgy jártam hogy egy a vasárlással kapott akksi volt a kocsiban és fejegységet rákötve másnapra leszívta az akksimat. Nem volt felkapcsolva se világítás, de rádió sem mert gyújtás nélkül nem indul a fejegység. Reggelre megadta magát az akksi. Persze az akksi állapota miatt is előfordulhatott ez a szerencsétlenség.
Tehát a fejegységet, hogyan ésszerű és célszerű rákötni az akksira? Jelen pillanatban ha nincs gyújtás az autón nem lehet bekapcsolni. Rátudom kötni úgy is hogy gyújtás nélkül induljon a rádió?

Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#7805) kovacsroli válasza zakoss (#7804) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Szia.

Nekem is ilyen kocsim van csak 1.6-os.

1. Most csereltem. A gazpedalt 4 csavar fogja. Van felul is 2, eleg nehezen elerheto. Ezeket kicsavarod, szethuzod a stekkert es lejon a pedal. Ezutan johet a kis muanyag elem. Kicsavarod a 4 csavart ezutan konnyen kihuzhato a szuro es berakhato az uj. Majd mehet vissza minden.

2. A bizzositekok a kesztyutarto mogott vannak. Kinyitod a kesztyutartot majd a ket oldalat erosen osszenyomod. Igy ki tudod forditani az egeszet es mogotte megtalalod a biztositelokat.

A harmadikhoz nem tudok mondani semmi okosat.

Van magyarnyelvu kezikonyvem bescannelve, ha irsz egy pm-et holnap elkuldom mailben.

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#7806) zakoss


zakoss
tag

Sziasztok,

Folytószelep tisztításáról kell valami fontosabb infót tudni? Mivel álljak neki tisztítani, illetve milyen tisztító spray-t használjak?

(#7807) Mikulásbá válasza zakoss (#7806) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én WD40-el áztattam kicsit,majd féktisztítóval mostam szárazra.Aztán a forgáspontokra újra egy kis WD40.

(#7808) DZs válasza zakoss (#7806) üzenetére


DZs
senior tag

Megnézted és nagyon koszos? Egyébként nem kell piszkálni. Ki kell szerelni hozzá a szelepházat.

(#7809) zakoss válasza DZs (#7808) üzenetére


zakoss
tag

Ránéztünk és a szelepnél is látszik kosz, de a szelepet elfordítva mégjobban látszik hogy koszos. Persze ki kellene szerelni, és úgy kitisztítani, ami meg is lesz a későbbiekben, de egyenlőre ki akartam próbálni egy ilyen felületi tisztítást, kontakt spray-el. A jelenség ugyanis az hogy kizárólag akkor ha sokáig marad állva és kihül, főleg reggel, nem indul pöccre, hanem járatni kell 5 percet 1000-1500-as fordulaton, különben lefullad. (akksi és gyertyák cserélve voltak). Persze sok más tényező is közre játszhat, de elsősoron mivel láttuk hogy a szelep koszos erre gyanakszok.

(#7810) Mikulásbá válasza zakoss (#7809) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Jobb ha kiveszed,4 csavar meg a levegőcső,csatlakozó amit le kell szedni.Csak így érdemes.

(#7811) Dorien


Dorien
veterán

285e km után megvolt a kuplung csere is a Fókán.
Borg&Beck szett (szerkezet, tárcsa, kinyomócsapágy) + hidraulika javítás munkával 85k

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#7812) Sethdobaloah válasza Dorien (#7811) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

nekem 200k volt, kettős tömegű cserével együtt... 370k-nál jár az óra, és most kellett először ehhez nyúlni.

...csak én vagyok helikopter?

(#7813) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

1.6 TI-VCT M5 motorban van okos kerék? Ez egy jó szívómotornak számít? Van ismert baja vagy bármi?

(#7814) DZs válasza zakoss (#7809) üzenetére


DZs
senior tag

Amit mondasz, az inkább alapjárati gond.

(#7815) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Sziasztok!

Mk VI Fiestánál tudnátok írni pár sort az 1.25, 1.3, 1.4 benzinesek összehasonlításáról?
Azt olvasgattam, hogy az 1.3-at nem ajánlják sem itt, sem a Mazdáknál, viszont arról nem nagyon találtam infót, hogy karakterisztikájában meg fogyasztásban mi az 1.25 és 1.4 között a különbség.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#7816) zakoss válasza DZs (#7814) üzenetére


zakoss
tag

Köszönöm a segítségeket.

[Műszerfali Self-Diagnostic mód]

Ezzel kapcsolatban hogy mit jelentenek a műszerfalon előhozható kis jelek, találtam egy fórumon segítséget mégpedig itt.
Lecsekkoltam a kocsimat (itt van egy kis video róla), és semmi eltérőt és érdekest nem tapasztaltam kivéve 2 dolgot.
1) a linken található 30. pont a "Crank Sense"-t mutatja Cr bevűtel. Ez konkrétan nem tudom hogy mi lehet, mire szolgál és mit mutathat meg. Itt nekem "Cr - 0"-át mutat mire a leírás azt mondja hogy "Input low", de hogy ez mit jelenthet azt sajnos nem tudom. A videómban ez a 2:18-2:20 mp-ig látható.

2) a lista csak 30. elemig mutatja a leírást és a videómban látszik, hogy a Cr után még bőven vannak értékek, de ezeket nem tudtam kiderítani szintén mire utalnak és az értékeik mit tükrözhetnek.

[ Szerkesztve ]

(#7817) radi8tor válasza zakoss (#7816) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Google translate alapján főtengely-érzékelő.

⭐ Stella

(#7818) Dorien válasza Sethdobaloah (#7812) üzenetére


Dorien
veterán

Itt már hangja volt a kinyomócsapágynak, ill. csúszott is a kuplung. A kegyelemdöfést az adta meg, hogy a kuplungpedál beesett, úgy kellett szerelőhöz vontatni. Most, hogy nem csúszik a kuplung jobban is gyorsul az autó ill. az elindulás is sokkal gördülékenyebb vele alacsony fordulatszámon.

zerge861: 1.6 Ti-VCT: Nincs benne kettős tömegű lendkerék, ha erre gondolsz. Sima szívó benzinmotor változó szelepvezérléssel. Valahol a sima 1.6 és 1.8 között van erőben és fogyasztásban is.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#7819) SG3rg0 válasza Dorien (#7818) üzenetére


SG3rg0
őstag

Szia Dorien, köszönöm a válaszodat!

Az autó 205/55 R16 felnivel jön nyári gumikkal ugye. Télére felnit akarok venni abroncsokkal, és ugye szenzorokkal. Kisebb felnit rávaló abroncsol vehetek? Tehát mi az a méret felnibe és abrocs méretbe amit felrakhatok az autóra, mint téli csomag?

(#7820) Dorien válasza SG3rg0 (#7819) üzenetére


Dorien
veterán

[link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#7821) ReFleXx válasza Pardise (#7779) üzenetére


ReFleXx
addikt

Manapsag mar nem adnak az új autokhoz ilyen motorburkolatot??

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#7822) Pardise válasza ReFleXx (#7821) üzenetére


Pardise
senior tag

Nem sajnos :/

Your car, your life ;)

(#7823) ReFleXx válasza Pardise (#7822) üzenetére


ReFleXx
addikt

Pofam leszakad, egy 200ft fröccsöntött müanyagon spórolni...

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#7824) ReFleXx válasza Goose-T (#7775) üzenetére


ReFleXx
addikt

Ezt a bejegyzést jómagam ollóztam össze :DD

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#7825) Pardise válasza ReFleXx (#7823) üzenetére


Pardise
senior tag

Na ja, elég szomorú. Viszont mindenképp akarok szerezni, de sajna a világon sehol nem találok. Szalont megkérdezem majd, de ott meg gondolom kokain árban lenne.

Your car, your life ;)

(#7826) Pardise


Pardise
senior tag

Új Ford Focusba szeretném a beltérvilágítást, csomagtérvilágítást ledesre cserélni a W6W izzót, valami jó kék színűre. Vélemények? Jöhetnek linkek is ilyen izzóról, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#7827) Sub-ZeRo válasza Pardise (#7826) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7828) Pikkolo^^ válasza Pardise (#7826) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

(#7829) SG3rg0 válasza Pardise (#7825) üzenetére


SG3rg0
őstag

Miért akarsz motorborítást?

(#7830) radi8tor válasza ReFleXx (#7823) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kicsit drágább az mint 200 Ft, de ja.
Én a motorház szigetelést sajnálom. Egyszer bedurvulok biztos veszek egyet. Télen jó szolgálatot tesz.

⭐ Stella

(#7831) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Vezérlés csere megvolt. :))

(#7832) Dj Sügi válasza aginor (#7643) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Sikerült megoldani?

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7833) kcsa válasza radi8tor (#7830) üzenetére


kcsa
veterán

Neked drágább mint 200. De ha több anyag van benne mint egy euró, akkor elkezdem nassolni a zoknimat :D

(#7834) radi8tor válasza SzlobiG (#7831) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs is jobb, mint Húsvétkor autót szerelni mi?
Én beszereltem az új kürtöt tegnap.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7835) Pardise válasza SG3rg0 (#7829) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszönöm srácok! :R

Azért akarok motorborítást, mert egy részt szebben mutat, másrészt védje a motort!

Your car, your life ;)

(#7836) Pardise válasza Sub-ZeRo (#7827) üzenetére


Pardise
senior tag

Hát ez milyen lehet ugyan? Jól néz ki.

Your car, your life ;)

(#7837) Sub-ZeRo válasza Pardise (#7836) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem tudom. Nekem már egy picit túl sok. Nekem is ledes belül + a rendszám hátul, de az fehér.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7838) SzlobiG válasza radi8tor (#7834) üzenetére


SzlobiG
félisten

Most jutott rá idő, már egy hónapja az asztalon pihentek az alkatrészek. :D

(#7839) Pardise válasza Sub-ZeRo (#7837) üzenetére


Pardise
senior tag

Hátsó fényszórókban megéri esetleg ledes izzókra cserélni, vagy felesleges?

Your car, your life ;)

(#7840) marsu


marsu
addikt

a májusi mondeo.hu-s találkozóra jön a PH!-ról valaki?

:U

Press any key to continue ...

(#7841) Sub-ZeRo válasza Pardise (#7839) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Fogalmam sincs. Én az elsőket cseréltem nightbraker laserre, de már 2-őt cseréltem mert gyorsan kiégtek... Én ezzel vagyok bajban...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7842) Pardise válasza Sub-ZeRo (#7841) üzenetére


Pardise
senior tag

Kb. mennyi időt bírtak?

Your car, your life ;)

(#7843) Real_Necro válasza SzlobiG (#7831) üzenetére


Real_Necro
veterán

Jajj de szeep az a felni... ez 18as ugye?

Marsu:

Hol lesz?

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#7844) SzlobiG válasza Real_Necro (#7843) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szép? Olyan koszos az autóval együtt közelebbről, hogy már lassan feketék lesznek, de ilyen eső gyanús időbe nem mosom meg. :D

17-es amúgy gyárilag így vettük.

(#7845) Real_Necro válasza SzlobiG (#7844) üzenetére


Real_Necro
veterán

Akkor jol emlekeztem, hogy 17esben is van ilyen. Ilyenre szeretnek valtani ha a mostani hankook gummak elkoptak, a jelenlegi alu meg menne telire.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#7846) Sub-ZeRo válasza Pardise (#7842) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az egyik majd 3 hónapot, másik egy hónapot sem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7847) Pardise válasza Sub-ZeRo (#7846) üzenetére


Pardise
senior tag

:Y az nagyon durván kevés.

Your car, your life ;)

(#7848) Mikulásbá válasza Pardise (#7847) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én ősszel cseréltem Osram Night Breaker Laser 130%-os izzókra,azóta is jók.

[ Szerkesztve ]

(#7849) aginor válasza Dj Sügi (#7832) üzenetére


aginor
addikt

Nem, de majd amikor viszem szerelőhöz, akkor rákérdezek, hátha lekapja őket nekem. :B

marsu: Mondeo híján én nem hiszem. ;]

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#7850) Sub-ZeRo válasza Mikulásbá (#7848) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mennyit mész vele?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.