Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) SzlobiG válasza Pikkolo^^ (#8000) üzenetére


SzlobiG
félisten

Látom sikerült megragadni a hülyeséget, de mondok valamit olyan autóban még én sem ültem amelyikben ha lekapcsolod ne jött volna bűz. ;)

(#8002) Pardise válasza SzlobiG (#8001) üzenetére


Pardise
senior tag

Az enyémben nem jön bűz, sőt apám kocsijában a 13 éves fiat stiloban sem volt még soha bűz, ha kikapcsolom a klímát.

Your car, your life ;)

(#8003) SzlobiG válasza Pardise (#8002) üzenetére


SzlobiG
félisten

Attól függ mit nevezünk bűznek, ha meleg párás levegőt érzel lekapcsolás után az normális jelenség. Majd próbáld ki pl esős időbe járasd kicsit a klímát majd kapcsold le, de a levegő keringetest hagyd, majd érezni fogod a párás "szagot" na meg látni is a szélvédőn..

(#8004) Pardise válasza SzlobiG (#8003) üzenetére


Pardise
senior tag

Hát nem tudom. Rengeteg kocsiban ültem már és többet vezettem, régit, újat, mindenfélét, de én soha semmit nem tapasztaltam amikor lekapcsoltam a klímát. Vagy csak nem vettem észre.

Your car, your life ;)

(#8005) Pikkolo^^ válasza Pardise (#8004) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Csak nem vetted észre, majd figyeld, jön a nyár :)

(#8006) Pardise válasza Pikkolo^^ (#8005) üzenetére


Pardise
senior tag

Tavaly nyáron előg sokat légkondiztam az új meg a régi kocsiban is, komolyan semmit nem vettem észre, nam, de fene bánja. Lehet kihagyom most a klímatisztítást, megspórolok 12 ezret vagy mennyit. 7 ezer km-t mentem egy év alatt, az semmi.

[ Módosította: radi8tor ]

Your car, your life ;)

(#8007) ReFleXx válasza Pardise (#8006) üzenetére


ReFleXx
addikt

7km az tenyleg semmi :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#8008) Pardise válasza ReFleXx (#8007) üzenetére


Pardise
senior tag

7 ezer :D Elirtam.

Your car, your life ;)

(#8009) atila4


atila4
senior tag

Sziasztok! Van egy 98as focusom. 175ezer km van benne. 4ezer km-re cseréltünk olajat és ma néztem nem volt benne olaj. Rá töltőttem és 2.5 liter belement. Ez normális?

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#8010) Real_Necro válasza atila4 (#8009) üzenetére


Real_Necro
veterán

A 99es G Astram 10ezer utan fel decit el szokott fogyasztani , szerintem az meg normalis, az altalad irt inkabb brutalis.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8011) X Factor válasza atila4 (#8009) üzenetére


X Factor
addikt

10k alatt nálam is 0.5 liter a fogyás.

2.5l azért is rengeteg, mert nálam a 0.5 liter után szokott a minimum fölött lenni a nívópálca.

Este rakj a kocsi alá papirokat, azon látni fogod, ha esetleg csöpög valahol, de mielőbbi szervÍz látogatást ajánlok

Make things work

(#8012) DeFranco válasza atila4 (#8009) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az rengeteg, valószínűleg valami valahogy eldurrant, nézz körül a motortérben meg a kocsi alatt.

olajlámpa nem villant fel a műszerfalon? az olaj kb. fele hiányzott.

(#8013) Dj Sügi válasza X Factor (#8011) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Az már durva csöpögés lehet. :DDD :Y

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#8014) Gyuri27 válasza Dj Sügi (#8013) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem biztos. Mehet ugye kifele és befele.
Átéghetett a tömités is akkor szépen befele ömlik.
Oszt ragad meg magának a motor szépen.

Amd - Radeon - Ryzen

(#8015) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok!

A véleményeteket kérném. 3 éve már törött első lökhárítóval vettem az autót (2005 Ford Fiesta 1.4 TDCi), már akkor is kicsit csálén állt, de az első útján sikerült is alaposan összetörni (kutya volt, de megúszta). Akkor hegesztették, teli fényt kapott, ~60e volt minden járulékos költséggel. A lógással nem nagyon tudtak mit kezdeni. Azóta megint kapott az élettől, elrepedt, törött itt-ott (igazából nem nehéz törni, a legvacakabb PC-ból készül).

Ezek kapcsán gondolkodom, mit kezdjek vele, mert ezt újra hegesztetni és fényeztetni nem szeretném. Bontót ezen okokból szintén lutrinak érzem. Utángyártottak mennyire vállalhatóak, pl. Klokkerholm? Azért is gondoltam rá, mert azok talán már nem PC-ból készülnek...

Illetve még egy kérdés: van olyan dobbetét, amit 2 nyár alatt nem kezdenek ki a röpködő kavicsok?

(#8016) Dorien válasza atila4 (#8009) üzenetére


Dorien
veterán

Nem villant ki az alacsony olajnyomást jelző lámpa 2,5 l hiánynál? :F Vagy csak nem vetted észre, hogy menet közben is világít?

---------

Most cseréltem vezető oldali ablaktörlőt a Mk1 Focuson. A gyári 550mm-es helyett prímán felment a 650mm-es is, csak a régi kapoccsal kellett rögzíteni. Most faltól-falig töröl. :) (Valeo First ~2200Ft, Tesco) Az anyós oldalin viszont szerintem nem nagyon lehet a gyári 475mm-es fölé menni, talán még az 500-as, 510-es ráfér, de az 530-as már elég necces...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#8017) atila4


atila4
senior tag

Nem világított a lámpa. Szerintem nem is jó. Olajfolyas nincsen mert, látnám a patkolóba. Hát nincs mese meg kell nézetnem szerelővel.

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#8018) DZs válasza atila4 (#8017) üzenetére


DZs
senior tag

Amikor olajat cseréltél, biztosan 4,5l ment bele? A 2,5 litert mihez képest mérted? Valamelyik mérésed nem volt jó.

(#8019) Pardise


Pardise
senior tag

Sziasztok!

Ma reggel megvolt az első kötelező szervize a Fordomnak az egri Fordban. 8 órára kaptam időpontot, 8 óra előtt 10 perccel ott voltam, 8 óra után pár perccel már álltak is be a műhelybe. Előtte a szervízvezetővel mindent átbeszéltünk. 41.900 forintot beszéltünk meg úgy, hogy ebben már benne van a megkötött Ford assistance is. Olajcsere, olajszűrő csere lesz, mást nem kértem. Kérdezték, hogy minden rendben van-e a kocsival van-e bármi, mondom minden okés. Munkalapot megírtuk, 1-1-5 órát mondtak, hogy kész lesz a kocsi. Alig több, mint 1 óra után hozták is, hogy kész. Mindent átnéztek, minden rendben van. Kifizettem, kitöltötték a szervbízkönyvet, kaptam részletes számlát, melyen minden rajta van, munkaidő, stb. Megnéztem az olajat rendben van a szint is és ténylegesen kicserélték, nem csak a számlán volt. Ott helyben megvártam, közben be-be nézegettem és csinálták szépen. Közben elbeszélgettem az egyik kollégával, akitől az autót rendeltem. Oda adta a Mustang kulcsát, hogy nyugodtan nézegessem meg az autót, stb. Közben az érkező kollégák kérdezgették, hogy tudnak-e segíteni, mondom csak az autómat várom. Kedvesek voltak, közvetlenek.

Szerintem minden rendben van, nagyon korrekt csapat, csak ajánlani tudom!

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#8020) aginor válasza Bazsee71 (#8015) üzenetére


aginor
addikt

Szerintem bontott lökös + fényezés.
A lógással szerintem nem tudnak majd csinálni semmit, mivel műanyag a zárhíd (és a rögzítőelemek is) és az idővel elengedi magát kicsit.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#8021) Gergőke88 válasza Pardise (#8019) üzenetére


Gergőke88
addikt

Kicsit drágán mérik.
Új Astra olaj+szűrő+munkadíj 22e Ft volt markaszervizben....

(#8022) Pardise válasza Gergőke88 (#8021) üzenetére


Pardise
senior tag

Fene bánja, minden a megbeszéltek szerint történt, szóval átverés nem történt ez a lényeg. Amikor megvettem a kocsit akokr is ezt az árat mondták!

Your car, your life ;)

(#8023) cuebler válasza Gergőke88 (#8021) üzenetére


cuebler
senior tag

hondámé 60 körül, én nyertem :DDD :F de azért vegyük azt is figyelembe, hogy hol az a szerviz, mert egy vidékinek kevéssé kell tartania a konkurrenciától. nekem száz kilométeren belül volt pécs és szekszárd, ráadásul ugyanaz a cég. a fordommal még nincs tapasztalatom, de a hatvanat bármikor aláírnám látatlanban :DDD

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#8024) Pardise válasza cuebler (#8023) üzenetére


Pardise
senior tag

Ez a Ford Egerben van, tőlem 20 km-re. Nem akkora nagy város Eger.

Your car, your life ;)

(#8025) atila4 válasza DZs (#8018) üzenetére


atila4
senior tag

Igen. A nivópalcarol tudom. Nem is érte el és rá töltőttem 2.5 litert és így volt a megfelelő olaj mennyiség

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#8026) Bazsee71 válasza aginor (#8020) üzenetére


Bazsee71
őstag

Értsem úgy, hogy a bontott is ugyanolyan csálé lenne?

Mikor először tört a lökhárítóm, akkor úgy nyomta el oldalra az az ügyes kutya, hogy tört szinte az összes rögzítő elem is. Elvileg akkor az összes patentet is újra kellett nekik hegeszteni.

(#8027) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Srácok, kocsi jobb oldali tompított izzóját folyamatosan kivágja. Ma már 3 izzót cseréltem de ugyan úgy kivágja. Szerintetek mi lehet a gond. A csatlakozó nincs elégve, paszol rendesen a foglalat. Ötlet? Vagy menjek villamossági szerelőhöz?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8028) Pardise válasza Sub-ZeRo (#8027) üzenetére


Pardise
senior tag

Nálunk akkor volt ilyen, amikor az izzóbúrát megfogtuk és a kezünkről a zsír rajtamaradt. Utána erre figyeltünk és nem volt gond.

Your car, your life ;)

(#8029) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Napot!

Az mk3 Mondeoban lévő 131 lovas 2.0 tdci és pl. a Focusban vagy C-Maxban lévő 136 lovas motor ugyanaz, vagy az utóbbi már PSA?

[ Szerkesztve ]

(#8030) radi8tor válasza Sub-ZeRo (#8027) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Folyamatosan kivágja? Ezt nem értem. Bele rakod, bekapcsolod és mi történik?
Akkor tud kiégni az izzó ha megreped és levegő kerül a búra alá. Nem reped meg, ahogyan rászorítod a rugót vagy amikor rádugod a csatlakozót?

⭐ Stella

(#8031) Sub-ZeRo válasza radi8tor (#8030) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Elfeketedik az izzó vége előtt pár milliméterre. Vagy 3 hetet bír ki, vagy 70 km-et és már nem ég. Igaz, ezek csak 300 Forintos kék színezésű izzók voltak. Most vettem bele tungsramot. Meglátjuk. Rámértem de 12,4-et mutat a mérő, mindkét izzónál. Az nem probléma szerintem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8032) molnarpeter válasza Sub-ZeRo (#8031) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Figyelnék a beszerelésre, ahogy feljebb írták, pl. tedd be zsepivel megfogva. Osram ultra life-ot is kipróbálhatod. Ha egyik sem segít, esetleg egy izzóőr megérné.

(#8033) Sub-ZeRo válasza molnarpeter (#8032) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Most szemüvegtörlő ronggyal fogtam meg és úgy tettem a helyére. Köszi, de van még tartalékban 2 db nightbraker laser is. ☺

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8034) Sub-ZeRo válasza molnarpeter (#8032) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszi, az izzóőrt! Mentem is magamnak! ☺

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8035) SzlobiG válasza aero. (#8029) üzenetére


SzlobiG
félisten

Évjárat? Jó lenne motorkód is ha van.

(#8036) aero. válasza SzlobiG (#8035) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

2005+, de közben meglett. A Mondeo Pumás, a Focus/Cmax (+307, 407, 607, s40 stb.) HDI-t kapott 2005 után. :R Fura is, meg kár is a Mondeoért, ha abban is a HDI lenne akkor bestbuy.

[ Szerkesztve ]

(#8037) radi8tor válasza Sub-ZeRo (#8034) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sok értelmét nem látom ennek. Max akkor ér valamit ha régi típusú autód van, ami gyújtás nélkül is rajta tudja hagyni a tompítottat. 13-14 V nem árt az izzóknak, ha ártana, akkor mindenkinek hetente égne ki.
Simán lehet, hogy a 300Ft-os izzó volt kínai bóvli.

⭐ Stella

(#8038) kcsa válasza radi8tor (#8037) üzenetére


kcsa
veterán

Én is a gagyi izzóra tippelnék.

(#8039) SzlobiG válasza aero. (#8036) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen sajna a hármas mondi dízelbe nagy szopóroller tud lenni. :(

(#8040) molnarpeter válasza kcsa (#8038) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mindenesetre hosszabb lesz az izzó élettartama, aztán, hogy a fesszab enged sokat magas fordulaton, vagy az izzó volt gagyi; illetve a típus jellegzetessége a magasabb fesz, vagy rendellenes, tovább kéne méregetni :) Ha a többi égőt nem fogyasztja, akkor esélyes, hogy minőségbeli gond volt csak. Az egyik TC-s cikk az emelt fényerejű izzókról is említette, hogy a névleges 12V-tól a valós fesz eltérése sokkal rövidebb élettartamot eredményez.

(#8041) Sub-ZeRo válasza molnarpeter (#8040) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Többit nem eszi, csak a jobb oldali lámpatestből a topmítottat. Igaz, nighbrakerből meg mindkettőből vágta már ki, de legalább tovább tartott.
Amúgy meg felkapcsolt állapotban 12,4 - 12,48-cat mutatott a mérő, az izzó csatlakozójánál. Szerintem az meg normális.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8042) kcsa válasza Sub-ZeRo (#8041) üzenetére


kcsa
veterán

Döglődő generátornál lehetnek olyan tüskék, amiket a multiméter a lassúsága miatt nem tud megmutatni, szkóppal nézhető. De akkor a többi izzó is fogyna szvsz. Ezért tippelek inkább a gagyi izzóra :)

@molnarpeter: az emelt fényerejű izzók mindenképpen hamarabb égnek ki, persze emelt fesszel hatványozottan.

[ Szerkesztve ]

(#8043) aginor válasza Bazsee71 (#8026) üzenetére


aginor
addikt

Eddig azt mondtad, hogy lóg, most meg azt, hogy csálé. Nem mindegy, mert a lógás típushiba, ha csálé, akkor lehet csak a műanyagos volt kókler. Képed nincs a problémáról?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#8044) SG3rg0 válasza Pardise (#8028) üzenetére


SG3rg0
őstag

Szia!

Sárfogókat nem rakattad fel?

(#8045) Pardise válasza SG3rg0 (#8044) üzenetére


Pardise
senior tag

Szia!

Nem, hagytam a francba. Lebeszéltem magam róla. Egy részt leszaggatná szerintem vagy a garázs küszöbe, vagy pedig a kapu küszöbe, szívni sem akarok vele, másrészt meg úgyis rendszeresem van mosva a kocsi meg jön rá a kerémia. Komolyabban retkes még nem volt az autóm.

Your car, your life ;)

(#8046) SG3rg0 válasza Pardise (#8045) üzenetére


SG3rg0
őstag

Szia!

Milyen kerámiára gondolsz?

(#8047) Pardise válasza SG3rg0 (#8046) üzenetére


Pardise
senior tag

16-án viszem a kocsit a Premium Car-hoz, kerámia bevonatra és egyebekre. Az oldalon vannak infók a kerámiáról.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#8048) radi8tor válasza Pardise (#8047) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez aztán a pénzkidobás. :Y :C

⭐ Stella

(#8049) Pardise válasza radi8tor (#8048) üzenetére


Pardise
senior tag

Miért is?

Your car, your life ;)

(#8050) radi8tor válasza Pardise (#8049) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mert egy átlag autóra nincs értelme ennyit költeni csak azért, hogy kicsit szebb legyen a fényezése. Ez is lekopik róla idővel, a kövek ellen nem véd, főleg nem a járdán közlekedő gyalogosoktól, akik végig karcolják a fém csatjaikkal a fényezést.
Nem lebeszélni akarlak, mert arra költöd a pénzed amire akarod, de szerintem nem ér annyit amennyiért adják.
Mennyiért is adják?

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.