Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) Real_Necro válasza aginor (#7300) üzenetére


Real_Necro
veterán

En is szeretek dinamikusan haladni. Ezt meg tudtam tenni anno a benzines 90LE-vel is meg most a dizel 163-al is. Elobbit persze jobban kellett porgetni, utobbival meg mar indultam meg ugy, hogy kemenyebbre kellett fogni a gyeplot, nehogy elszaladjanak a lovak. :)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#7302) Mike81


Mike81
senior tag

Sziasztok!
Tervbe van véve az autó csere 18.Q1-ben. Tudom messze van még, de azért időben el kell kezdeni a nézelődést. Amik szóba kerültek azok az MK4 Mondeo kombik. Szeretnénk egy picit fiatalabbra beruházni, ezért a kb 4 éveseket nézegetjük. Ezeknél a típusoknál ilyen idősen mennyire hihető a 160 000 futás? Jó tudom nem km hanem állapotot veszünk, de azért érdekelne hogy egy 4 éves kocsinál mekkora esély lehet arra hogy letérdel valami húzosabb alkatrész?

(#7303) cuebler válasza Pikkolo^^ (#7297) üzenetére


cuebler
senior tag

A telefon beállítások/bluetooth menüjében a sync-et (vagy ami a te autód bt azonosítója) választva be tudod állítani a névjegyek megosztását.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#7304) Real_Necro válasza Mike81 (#7302) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tavaly oktoberben vettem a 2011est 237ekm-el. Szoval nem ritka a sokat futott, az allapotat meg fel kell meretni szakszervizben.
Az esely meg mindenre meg van, korabban irtak, hogy ennel a kategorianal legyen tartalekod arra az esetre ha dragabb javitasra van szukseg.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#7305) Mi5u válasza Mike81 (#7302) üzenetére


Mi5u
tag

196000km-el vettem 2011-es 1.6 TDCI C-Max-ot harmadáron 2015-ben. Flottás autó volt, de egy ember használta az eladásig. Állapotra újszerű volt, a mechanikus javításokra meg eleve képeztem tartalékot. Jelenleg 247000km van benne, szinte csak országúton és autópályán használom.Eddig a kötelezőkön és kopókon kívül nem kellett cserélni semmit. Természetesen vétel előtt voltam vele állapotfelmérésen, ezt kihagyni nem szabad.Újra vennék így autót? A válasz igen.

[ Szerkesztve ]

(#7306) B-L-A-C-K válasza aginor (#7300) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szép kis kocsi, láttam vannak f@sza bőrüléssel is, fogyasztás hogy alakul városba ha normálisan mész vele?

(#7307) Mike81


Mike81
senior tag

Köszönöm mindenkinek a választ. Persze tartalékot én is hagyok az esetleges javitásokra,és az állapot felmérést sem fogom kihagyni. Egy olyan kérdésem lenne még hogy van olyan motorkod amit kerülni kell?Melyik motor ajánlott melyik nem? Ha mondjuk rövidebb etapok is vannak használatközben akkor a dpf-nek elég lehet 1.5-2 hetente ha meg van zavarva egy kicsit 50-60 km távon? Tud akkor regenerálni megfeleloen? Vagy akkor mindenképpen kukázni fogom a szűrőt?

(#7308) Mi5u válasza Mike81 (#7307) üzenetére


Mi5u
tag

A Ford már egy ideje a PSA dízeleit rakja az autóiba, ebből adódóan nincs kiemelkedő hiba. Ha tankolásonként legalább 1x mész hosszabb útra , akkor nagyon aggódnod sem kell. Kb. 2010-től már cDPF-el vannak szerelve, ami nem olyan kényes.

(#7309) Mike81 válasza Mi5u (#7308) üzenetére


Mike81
senior tag

Azt tudtam hogy PSA szállítja a mocikat. A dpf-el kapcsolatban meg ez nagyon jó hír, mert azért voltak kétségeim hogy gyorsan megrogyaszton a technikát a rövi távokkal. Köszönöm szépen a segítséget👍

[ Szerkesztve ]

(#7310) Pikkolo^^ válasza cuebler (#7303) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Be van állítva ennek ellenére mégsem adja át a névjegyeket, sőt, az autón a BT beállításnál a inaktív a telefonköny.

(#7311) cuebler válasza Pikkolo^^ (#7310) üzenetére


cuebler
senior tag

akkó' passz. nekem a 6p-vel az volt az első a kocsinak, hogy kérte a névjegyekhez a hozzáférést...

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#7312) Dj Sügi válasza B-L-A-C-K (#7306) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Erre én is kíváncsi lennék.
Egy ST-vel viszont nem lehet normálisan menni, mert azt nem arra találták ki. :DDD

Más: Ma lelopták az egyik parkolóban az autómról a 2db bal oldali gyári dísztárcsát! :O Akinek az van próbálja meg rögzíteni pluszban a felnire vagy 100 helyen ocsmány módon gyorskötözővel. Mert ez itt c*gányisztán és bármi megtörténhet, remélem megdöglik az ilyen mocskos korcs minél előbb... :W

[ Szerkesztve ]

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7313) B-L-A-C-K válasza Dj Sügi (#7312) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én télen is a felnire rakatom a téli gumit, így nincs mit lelopni... :P Viszont rendeltem ilyen kocsim márkájú szelepsapkát, kíváncsi vagyok mennyi ideig lesz meg...

[ Szerkesztve ]

(#7314) Dj Sügi válasza B-L-A-C-K (#7313) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Dehogynem, a felniket viszik el majd gumistól mint a huzat. :P Majd ne lepődj meg, ha gyorsan feltéglázzák egy jobb környéken a tesók. ;)

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7315) B-L-A-C-K válasza Dj Sügi (#7314) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Pont jó mert egy olyan helyen állok ahol szembe vesz mindent a kamera, így nem merik meglépni.

(#7316) Sethdobaloah válasza B-L-A-C-K (#7315) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Egyszer ismerős leejtette térfigyelővel vigyázott környéken a pénztárcáját a kocsiból kiszállva. Reggel még ott volt...

...csak én vagyok helikopter?

(#7317) B-L-A-C-K válasza Sethdobaloah (#7316) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az szép, mondjuk szerencséje is volt akkor, de tényleg nagy előny hogy van ilyen itt. 2 éve nem volt ugyan itt még felszerelve a kamera, a parkoló céges kocsinkba szépen belementek, és távoztak angolosan. :)

(#7318) Pikkolo^^ válasza cuebler (#7311) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Frissítettem és már mutatja a telefon töltöttségét is. Korábban nem vettem észre, de most pár perc alatt letöltötte a telefonkönyvet és a neveket megjeleníti, hívni már tudok és ha hívnak akkor azt is kiírja. Persze az előzmények esetén nem jelzi csak a számot. A Lumiával teljesen bizonytalan a kapcsolat, így csak a Nexussal próbálkoztam.

(#7319) cuebler válasza Pikkolo^^ (#7318) üzenetére


cuebler
senior tag

Az előzményeknél nálam is eseti a név kijelzése... Majd a szervizben erre is rákérdezek.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#7320) radi8tor válasza Dj Sügi (#7312) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem is lelopták már a komplett garnitúrát pár héttel az után hogy vettem rá újakat.
Nem szándékozom másikat venni a tolvajoknak. Inkább szépen le szintereztem a felnit (na nem ezüstre).

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7321) cuebler válasza radi8tor (#7320) üzenetére


cuebler
senior tag

kerékőr nem játszik?

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#7322) Dj Sügi válasza cuebler (#7321) üzenetére


Dj Sügi
őstag

B-L-A-C-K: Itt is volt kamera, azt nem tudom meddig és mit látott be, de se a rendőröket se a tolvajokat nem érdekelte.

Ő sztem a komplettet a 4db dísztárcsára értette.?
Ha alufelnije van biztos van kerékőre, de az is csak max lassítja a tolvajokat vagy keresnek könnyebben leszedhetőt.
Mindenre van nekik megoldásuk, gyorsabban téglázzák fel, mint ahogy az F1-ben kereket cserélnek. :DDD

[ Szerkesztve ]

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7323) cuebler válasza Dj Sügi (#7322) üzenetére


cuebler
senior tag

kéne beszéljek velük, a maszek gumisunk alkalmazottat keres, jól megfizetné az ügyes és gyors munkaerőt :))

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#7324) aginor válasza B-L-A-C-K (#7306) üzenetére


aginor
addikt

Köszi. A bőr ülést nem komálom annyira, így nem bánom hogy nem az, még ha jobban is nézne ki.
A fogyasztás érdekes dolog. Egyrészt nincs nálam olyan régen az autó, aztán belefutottunk a télbe is, és lehet, hogy a lambdaszonda gyengélkedik, de tippre olyan 9 liter volt most télen, rövidebb távokon úgy hogy nem finomkodom vele.

Dj Sügi: azért az ST-vel is lehet normálisan menni. Én ebben is azt szeretem, hogy ha nagypapizni akarok akkor abban is partner, de ha csapatnám kicsit, akkor attól sem ijed meg.

cuebler: tárcsára? ;] Amúgy azzal is lelopják, ha kicsit is rutinosak. Gumis is leszedi neked kulcs nélkül is. Tény, hogy több, mint a semmi (nekem is van a nyárihoz) és időnként otthagyják miatta a kocsit ha meglepi a tolvajt, de szerintem csodát várni tőle nem kell.

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#7325) cuebler válasza aginor (#7324) üzenetére


cuebler
senior tag

kb most esett le, hogy dísztárcsa... a hondámon sose volt dísztárcsa, tökéletesen jó volt a feketére fújt acélfelni :C

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#7326) radi8tor válasza cuebler (#7321) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Dísztárcsa, arra nem lehet ilyet rakni csak a gusztustalan kábelkötegelőt. Aminek meg nem sok értelmét látom, mert kb 2 mp-el hosszabbítja meg az eltulajdonítás folyamatát.

⭐ Stella

(#7327) Goose-T válasza radi8tor (#7326) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem is lopás ellen szokták használni a kábelkötegelőt, hanem csak azért, hogy egy kátyúba hajtva ne repüljön le a dísztárcsa.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7328) radi8tor válasza Goose-T (#7327) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Oh az legyen a legnagyobb gond egy akkora kátyúba hajtás után.

⭐ Stella

(#7329) Goose-T válasza radi8tor (#7328) üzenetére


Goose-T
veterán

Lerepül az kisebb döccenőkön is, nézz csak szét a Hungária körúton, mindig találsz néhány dísztárcsát a sínek között meg az út szélén.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7330) radi8tor válasza Goose-T (#7329) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Értem én, de nekem 15 év alatt egyetlen dísztárcsám nem repült le.
Vannak annak előjelei, ha nem ütögetik vissza egy idő után saját magát lerázza az asszimmetria miatt.

⭐ Stella

(#7331) DeFranco válasza Goose-T (#7329) üzenetére


DeFranco
nagyúr

sok függ attól, hogy milyen a felni és milyen a tárcsa. nekem a gyári-gyári felnin a gyári-gyári tárcsa úgy áll, mint katiban a gyerek, de most a szintén gyári (!) új felnin már nem kapaszkodik úgy, mert egy egész picit más a peremkiképzés, picit arrébb van a nút amibe bepattan a rögzítő.

nem gyári felninél ésvagy nem gyári tárcsánál még rosszabb a rögzítés hatásfoka.

én levettem és eltettem, amíg a régi felni nem kerül vissza addig megy a kocsi "mezítláb", és megvan a szett gyári tárcsám ami eladásnál nagy pozitívum.

[ Szerkesztve ]

(#7332) B-L-A-C-K válasza aginor (#7324) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Úgy a 9 liter abszolút nem vészes, hidegbe rövid távon amúgy is rá kell számolni 1-2 litert.

(#7333) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#7332) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Néztem ma egy Ferrari akármit a szalonban. 11.6 liter volt megadva fogyasztásnak. Ömm, OK mondtam magamban. :D

⭐ Stella

(#7334) aginor válasza B-L-A-C-K (#7332) üzenetére


aginor
addikt

Ha azt nézzük, hogy van a vezetésében élményfaktor is, akkor szerintem sem gáz, bár kevesebb mindig lehetne. ;]

cuebler: ugye-ugye? ;)

radi8tor: tartja is, amíg nem indítod be. :P

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#7335) B-L-A-C-K válasza radi8tor (#7333) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez egy 458 Italia, ennek a vegyese tényleg 12 lityi körül van, de ügye ezekkel úgyse lehet normálisan menni, városba meg felmegy ez 20 liter fölé is.

[ Szerkesztve ]

(#7336) ReFleXx válasza Goose-T (#7329) üzenetére


ReFleXx
addikt

gyári disztárcsát még soha nem sikerült elhagynom

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#7337) ReFleXx válasza B-L-A-C-K (#7335) üzenetére


ReFleXx
addikt

meg gondolom papisan nem megy csak 4 henger es hasonlo trükkök :)
de amugy radiator mit kerestel ferrari szalonban? autocsere lesz ? :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#7338) B-L-A-C-K válasza ReFleXx (#7337) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én csak annyit tudok múlthéten volt ötös... :P

(#7339) radi8tor válasza ReFleXx (#7337) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jól mondja B-L-A-C-K. Elkísértem a nyertest. :D

Komolyra fordítva: van mellette egy jó kávézó.

⭐ Stella

(#7340) cuebler válasza B-L-A-C-K (#7335) üzenetére


cuebler
senior tag

nem vitaképpen, de szerintem pedig 488 spider:

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#7341) B-L-A-C-K válasza cuebler (#7340) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jogos.

(#7342) Dj Sügi válasza Goose-T (#7327) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Nem tudom kinek válaszoljak, több embernek is szól.

Rendőr is rögtön ezzel kezdte, hogy biztos ellopták nem én hagytam el? (Gondoltam magamba: de, egy oldalról egyszerre, gyanús lett volna.) Meg is mutattam neki, hogy ezen is úgy álltak a gyári dísztárcsák, hogy csak nagyon erős húzásra/rángatásra jönnek le.
Meg ő is kábelkötegelőzi az autójára, hogy ne hagyja el: "mert tudjuk milyen jók a magyar utak" valami ilyesmi mondat is elhagyta a száját. (Traffipax, útdíjak, benzinadó, súlyadó, stb pénzekből tákolhatnátok rajta kicsit talán. Jah meg télen kilökhetnétek egy hókotrót, hogy leganézza a kátyúkat :DDD)
Arról nem is beszélve, hogy ha kábelkötegelőzve lett volna a kocsira akkor valami más kategóriába esett volna a téma, "dolog ellen elkövetett erőszakos lopás" vagy ilyesmi. Mondom oké, akkor legközelebb körbeláncolok/ragasztok/hegesztek minden mozdíthatót a kocsin... :W ([link])
Hogy néz ki már kábelkötegelőzve egy gyári dísztárcsa? A tacskós "mindenrejó" bohóc dísztárcsákat szokták ilyen módszerrel rögzíteni, de azt sem lopás ellen, hanem mert az tényleg leesik minden kanyarba szinte.

Na mind1, remélem boldog lesz vele az a gané ember... :C

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7343) kcsa válasza Dj Sügi (#7342) üzenetére


kcsa
veterán

Nekem is esett már le gyári. Előfordul. Persze nem kettő egyszerre, egy oldalon :) (emiatt oda is van kötegelőzve, bármennyire is nem menő itt ahogy nézem :D )

[ Szerkesztve ]

(#7344) DNReNTi


DNReNTi
őstag

[troll] Megoldas: Alufelni. Az nem esik le. ;] [/troll]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#7345) Gombinyó válasza DNReNTi (#7344) üzenetére


Gombinyó
őstag

Nekem majdnem leesett, olyan jól sikerült rögzítenie a gumisnak.

(#7346) aginor válasza DNReNTi (#7344) üzenetére


aginor
addikt

troll on/ nem valóban nem, azt lelopják /troll off ;]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#7347) Pikkolo^^ válasza cuebler (#7319) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A Lumiát frissítettem W10M-re és most már letölti a telefonkönyvet, igaz kell neki pár perc (1900 kapcsolat). Miután letöltötte szépen megjelenik a hívó fél kiírása is és nem csak a számot jeleníti meg. Az előzmények továbbra is lutri, de ez a legkevesebb.

(#7348) Lajkó


Lajkó
őstag

Üdv!

A 2001/12-havi MK1-es Focus-omnak átrepedt a hengerfejtömítése, így tömítéscsere + hengerfejsíkolás + olaj(5W30 ford)-olajszűrő + szelepszárszimeringek cseréje amit gondoltam!
220.000km van benne jelenleg.

Ezeken kívül szerintetek érdemes még mást is csereberélni ilyenkor?

Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#7349) kcsa válasza Lajkó (#7348) üzenetére


kcsa
veterán

Benzines? Akkor tőcsavarok, vezérlés, vízpumpa. Fájni fog :)

(#7350) DeFranco válasza kcsa (#7349) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mitől reped át a hengerfejtömítés, hogy lehet megakadályozni és hogy lehet a legkorábban diagnosztizálni a nagyobb kár elkerülése érdekében?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.