Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) zack válasza Pardise (#6268) üzenetére


zack
nagyúr

Ez tévhit.
Mert ami kárt okozol ilyenkor, az lassan "öl", és nem veszed észre. :U Álló helyzetben alapjáraton, sosem melegszik át a motor ilyen időben, és mivel van súrlódás, és nem üzemmeleg állapotban, így jobban kopik a motor.
Beindít, járatatod 20-30 sec (amíg bekötöd magad, zenét indítasz stb), majd elindulsz, és 2000-es fordulat környékén tartod addig amíg nem üzemmeleg. Elméletileg pár perc alatt ez sikerülni is fog.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6302) zack válasza zack (#6301) üzenetére


zack
nagyúr

Látom, többen is leírták. :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6303) Real_Necro válasza TayRol (#6296) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ezek szerint vagy jokor mentel az M7esen, vagy kapsz hamarosan csekket?

2 napja valamint ma is talalkoztam trafival.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6304) TayRol válasza Real_Necro (#6303) üzenetére


TayRol
veterán

elvileg a rendőröknél mindig lassítottam. elég sokan voltak amúgy.

(#6305) Real_Necro válasza TayRol (#6304) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nalam tempomat 145re volt belove. Ugye a telim csak 205os, waze meg mutatott 136ot. Szoval remelem ezert nem jon csekk. Ellenben Davidunk megallas nelkul birta az utat, Siofoknal meg el is aludt. Aztan mazlim volt, hogy M5nel jott az info a mai kamionos balesetre, igy Gyal fele kerulve gyorsan hazaertunk.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6306) hurenzon


hurenzon
senior tag

mi a vélemény róla ?

(#6307) Richard! válasza hurenzon (#6306) üzenetére


Richard!
addikt

Szép, bár esztétikai hibák vannak rajta és sajna nem is Ghia, ahogy a hirdetésben szerepel...
Mellesleg gyanúsan olcsó :U

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#6308) radi8tor válasza Richard! (#6307) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tura.

⭐ Stella

(#6309) Richard! válasza hurenzon (#6306) üzenetére


Richard!
addikt

Közben már le is foglalózták.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#6310) ReFleXx válasza radi8tor (#6308) üzenetére


ReFleXx
addikt

Az miert baj?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6311) aginor válasza ReFleXx (#6310) üzenetére


aginor
addikt

Mert hírhedtek a tesó kupecek arrafelé.
Turai autót még a roma "kereskedők" sem vesznek meg..

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#6312) hurenzon válasza Richard! (#6309) üzenetére


hurenzon
senior tag

így már meg se nézzük. :D

(#6313) mtade válasza aginor (#6311) üzenetére


mtade
aktív tag

Én is onnan hoztam az mk3at. Át akartak Qrni, de jól megnéztem. Egész jó vételnek tűnik így lassan egy év után... ;)

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#6314) westcoastog válasza mtade (#6313) üzenetére


westcoastog
veterán

Hogyan akartak átkúrni? Eltitkolt hibák?

(#6315) mtade válasza westcoastog (#6314) üzenetére


mtade
aktív tag

Jaja. Villogott hidegen a malacfarok + vészüzem. Gázpedál hiba volt csak, de ezt nem tudták. Én igen. :)

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#6316) westcoastog válasza mtade (#6315) üzenetére


westcoastog
veterán

Akkor szerencsés fogás volt. :))

(#6317) mtade válasza westcoastog (#6316) üzenetére


mtade
aktív tag

Igen, mákom volt... :)

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#6318) Goose-T válasza mtade (#6313) üzenetére


Goose-T
veterán

Én meg az AAA-tól vettem, és egyelőre még minden oké, pedig már megjártuk Romániát is vele. :) Az más kérdés, hogy még mindig árulják a kocsinkat. :D

Szerk.: valaki igazán felhívhatná őket, hogy megvan-e még, aztán beszámolhatna róla, mit mondanak. ;]

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6319) DeFranco válasza Goose-T (#6318) üzenetére


DeFranco
nagyúr

megvan csak nem találják a kulcsot. ;]

(#6320) SzlobiG válasza hurenzon (#6306) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jól megy le az áruk, de ez nem Ghia, hanem egy alap trend. Tuti vannak vele buktatók ennyiért, mert ez a kínálat legalja onnét meg nem ajánlott venni.

(#6321) Goose-T válasza DeFranco (#6319) üzenetére


Goose-T
veterán

Amikor nekem ezt mondták, akkor egy másikat akartak rámmelegíteni, ami automata váltós volt, és akkor még látszottak rajta egy koccanás nyomai. Szóval simán lehet, hogy már csak vevőcsalogatónak hagyták fent, az AAA-nál nem ritka az ilyesmi, mintha már olvastam volna hasonló sztorit róluk.

Szerk.: találtam is egy friss példát.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6322) ReFleXx válasza Goose-T (#6318) üzenetére


ReFleXx
addikt

hmm AAA importal be kulfoldi kocsikat?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6323) Goose-T válasza ReFleXx (#6322) üzenetére


Goose-T
veterán

A KEKKH-s története alapján nem ők importálták, még tavaly (2016!) februárban hozták be az országba, mentek vele ~12 ezer kilométert, aztán októberben ideiglenesen kivonták a forgalomból, akkor kerülhetett az AAA-hoz.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6324) ReFleXx válasza Goose-T (#6323) üzenetére


ReFleXx
addikt

Csak fura, hogy nincs meg rajta a matrica a szelvedo sarkaban a kepek szerint, az mar nem kotelezo dolog?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6325) Goose-T válasza ReFleXx (#6324) üzenetére


Goose-T
veterán

Az tényleg nincs ott (most már ott van azért), lehet, hogy azért, mert ideiglenesen kivonták a forgalomtól. A rendszám NKC-vel kezdődik, és már rajta volt, amikor megnéztem a kereskedésben.

Egyébként most, hogy mondod, biztos importálnak is, mert amikor egyszer kint voltam náluk, pont láttam, hogy egy külföldi rendszámos Mondeot próbálgattak éppen felvásárlás céljából. Mondjuk ez még nem igazi import, csak mások által odavitt külföldi autó felvásárlása.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6326) #01682176


#01682176
törölt tag

Pécsi vagyok. Anno bementem hozzájuk, mert elakartam adni a kocsimat,. Kérdezi a csávó, hogy kértem-e időpontot átvizsgálásra. Mondom, nem, de akkor most szeretnék. Azt mondta, inkább telefonon kérjek... Vicc, amit csináltak (meg amit olvasni lehet róluk). Februárban nyitottak itt Pécsett, novemberben már nem volt a telepen egy autó sem... Közleményben azt írták, hogy a fóti telephelyre akarnak koncentrálni, ezért zártak be Szegeden és Pécsen...

(#6327) aginor válasza mtade (#6313) üzenetére


aginor
addikt

Mázlid volt, de azért és nem lennék olyan öntelt (ezt ne vedd magadra, ez rám vonatkozik), hogy azt gondoljam vagyok elég dörzsölt hozzá, hogy próbálkozzak náluk, arról már nem is beszélve, hogy a mentalitásukat sem bírom, nem lehet velük rendesen alkudni sem.. :F

gegszee: egyszer már bezártak az egész országban (vagyis bezárták őket), ha jól emlékszem.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#6328) Real_Necro


Real_Necro
veterán

BÚÉK!

A következő pár hétben meg kell lépnem egy olaj és szűrőcserét a Mondeon, valamint ha minden igaz az üzemanyagszűrő is cserész lesz.

Kérdések:

Milyen olajat és milyen márkát érdemes a 6 éves gépbe 240ekm-el a háta mögött bele tölteni?
Mennyi olajjal kell számolni?
Vannak preferált szűrők, amit érdemes választani?
Hol érdemes a cserét lefolytatni? Ajánlott maszek, vagy márkakereskedésnél valamilyen program keretén belül?

Mennyiből jövök ki kb üzemanyagszűrővel valamint nélküle?

Előre is köszönöm a segítséget! :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6329) Sub-ZeRo válasza Real_Necro (#6328) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Buék!

Mindenből csak gyári olajat kell használni bele. Szűrőket, meg olyat ami jó hozzá. Nekem a van vagy 3 féle pollenszűrő típus, vagy formájú inkább, de abból csak 1 jó nekem. Például.
Amúgy ha nincs kézikönyved, hogy olajból mennyi kell, keress neten. Én is azt csináltam, szerencsére találtam is hozzá vagy 3 félét. Magyar is van benne. :)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6330) Real_Necro válasza Sub-ZeRo (#6329) üzenetére


Real_Necro
veterán

Hozzám hivatalos szervizként a Petrányi van közel. Néztem a honlapjukat, ott 5,7 liter Formula F 5W-30-at írtak, abból kell 5,7 liter. Ez a levegő meg olajszűrővel 19.672Ft
Pollenszűrő nincs benne, meg ugye üzemanyagszűrő is kelleni fog. Erre jön még a munkadíj.

Rákerestem erre a Formula F-re, van ahol azt írják, hogy részecskeszűrős autókba nem ajánlott...

Szűrőt azért kérdeztem, mert Astrámba pl vannak preferált márkák, amit szoktam vásárolni hozzá.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6331) kcsa válasza Real_Necro (#6330) üzenetére


kcsa
veterán

Ford WSS M2C913 D szabványnak megfelelő olaj való bele, a Ford olajok Castrol eredetűek. A pech hogy mind a kettőt hamisítják rendesen.

(#6332) Real_Necro válasza kcsa (#6331) üzenetére


Real_Necro
veterán

Találtam most ez alapján megfelelő Castrolt is, az is 5W-30, árban ha össze rakom kb ugyan ott tartanék mint amit a Petrányi ajánlott.

Szerintem pötyögök a szervizesnek egy mailt, kérek egy árajánlatot.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6333) radi8tor válasza Real_Necro (#6332) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jól teszed, szerintem nem ezen kell spórolni pár ezret (amit úgyis csak 20k km-enként kell megvenni). :N

⭐ Stella

(#6334) Real_Necro válasza radi8tor (#6333) üzenetére


Real_Necro
veterán

Küldtem a szervizesnek egy mailt, kíváncsi leszek mit válaszol. Ugyanakkor lehet hazafele beugrom a helyi autószerelő szervizbe, ahol az Astrámat javították, meg végeztettem a kerékcserét a Mondeon. Kérek tőlük is árajánlatot. Ők nem márkaszerviz, de elég korrekt cég.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6335) Norbika88 válasza Real_Necro (#6332) üzenetére


Norbika88
senior tag

Fókámba a helyi szervizes 5W-40-et rakott nagy szerviznél..
Legközelebb már inkább én cserélem..

(#6336) ReFleXx válasza Norbika88 (#6335) üzenetére


ReFleXx
addikt

Kicsit többet fog kajalni vele :U

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6337) Goose-T válasza Real_Necro (#6334) üzenetére


Goose-T
veterán

Az üzemanyagszűrő cseréje trükkös, nem tudom, hogy egy gumiszervizes ki tudja-e cserélni. A szerelőm azt is mondta, hogy csak Bosch, Mann vagy gyári Ford menjen bele, a többi nem elég jó. A TDCi motornak az üzemanyagrendszere a legérzékenyebb, és a magyar gázolajok jobbára szarok, úgyhogy különös figyelmet kell fordítani a szűrésére. A szakim szerint csak OMV-t érdemes tankolni, én abból is csak prémiumot tankolok, biztosra megyek.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6338) Real_Necro válasza Goose-T (#6337) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem csak gumis, Astrába lengéscsillapítót szereltek. Ott végeztettem az eredetvizsgálatot is. Van rendes szervizük.
Lehet ma hazafele beugrom és rákérdezek a részletekre. Negyedig van a tankom, lehet jó lenne még tankolás előtt elvégeztetni.

Szerencsére OMV kút van hozzánk legközelebb, mióta nálunk van a gép, csak ott tankolok, bár csak simát. Prémiumra nem fogok költeni, akkor hol jön össze a dízel adta kedvező fogyasztás miatti megtakarítás? :P

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6339) Sub-ZeRo válasza Real_Necro (#6338) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem mindegy, hogy "sima" dízelt raktsz a kocsiba vagy nem "sima" dízelt. A premiumban több adalék lehet, amitől jobb lehet az üzemanyagod. Lásd nekem a shell v-nitro amit írtam róla. Azóta a kocsira nem ismereke rá, mert megy, húz, még 5 személlyel is. Arról nem is beszélve, hogy a kormot csak úgy dobta ki a kipufogó a kasznira. A sima 95-ös benzinnel ilyenem nem volt...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6340) Real_Necro válasza Sub-ZeRo (#6339) üzenetére


Real_Necro
veterán

Kollégám meg etanolt tankol vegyesbe az F Astrába... ki mire esküszik. ;)

Én pl nem tankolok Auchan kúton, sőt, amíg 3. kerületben laktunk, többségében csak a helyi Mol kútra jártam G Astrával. Most mindketten alap OMV-t kapnak.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6341) kcsa válasza Real_Necro (#6340) üzenetére


kcsa
veterán

Az gondolom megvan, hogy Auchan kúton és OMV alapnál is százhalombattai MOL benzint/gázolajat tankolsz :)

(#6342) Real_Necro válasza kcsa (#6341) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ez mennyire biztos? Amikor leemeled a prémiumos "pisztolyt", látod mit töltesz bele?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6343) ReFleXx válasza kcsa (#6341) üzenetére


ReFleXx
addikt

ez nem feltétlenül van igy.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6344) kcsa válasza Real_Necro (#6342) üzenetére


kcsa
veterán

Ezt a kérdést inkább magadnak kell feltenned :) BTW MK3 sokkal érzékenyebb a gázolaj minőségére, ezt a fórumozó öreg rókák egy része tankolásonként egy-egy kupica fullszintetikus 2T olaj hozzáadásával javítják, van többszázezret futott autó is, így ez részemről elfogadható megoldásnak tűnik. De nyilván ez gányolás kategória, ez van.

@ReFleXx: ez így nem állítás. Valóban nem feltétlen van így. Utolsó, pár éves közvetlen információim szerint OMV kúton főleg nyugati országrészben és Bp-n a prémium üzemanyag származhat osztrákoktól, az alap üzemanyag legfeljebb a határ közelében. Persze hogy most mi van... :)

(#6345) ReFleXx válasza kcsa (#6344) üzenetére


ReFleXx
addikt

egyreszt, masreszt meg az adalekolas is elterhet ami nem mindegy

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6346) kcsa válasza ReFleXx (#6345) üzenetére


kcsa
veterán

Amennyire hozzá nem értőként tudom, a probléma a gázolajnál az, hogy nem elég magas a kenőképessége, így az erre építő alkatrészek (magasnyomású szivattyú, befecskendezők, stb.) emiatt kopnak, kophatnak hamarabb.

Ezen logika mentén olajoznak a már említett fórumozók, a kúti adalékok összetétele meg üzleti titok jellemzően, innentől kezdve ez a vallás kategóriát súrolja nálam.

Benzinesnél még ennyi eltérést sem tapasztalni tényszerűen.

Az erősen szubjektív "megymintazállat a nitrós benzintől" dolgokat most hagyjuk, csak a számokkal mérhető és alátámasztható dolgokról beszélek :)

(#6347) radi8tor válasza Real_Necro (#6342) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Prémium üzemanyag az más. Prémium benzin és diesel Schwechat-ból érkezik OMV-hez.
Az összes többit MOL-tól veszik ők is.

⭐ Stella

(#6348) Des1gnR válasza radi8tor (#6347) üzenetére


Des1gnR
őstag

Erről hol van valami infó? Nem amit linkeltél, hanem arról, hogy a nem premium a mol-tól jön?

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#6349) radi8tor válasza Des1gnR (#6348) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Üzemanyagkút szervizes cégnél dolgoztam, én onnan tudom.
Te mondjuk megkérdezheted az OMV kúton. Ez az infó szerintem publikus és jogod van tudni róla.

⭐ Stella

(#6350) aginor válasza kcsa (#6346) üzenetére


aginor
addikt

Számokkal nem tudom én sem alátámasztani, de amikor véletlenül nem a maxmotion vagy evo megy a tankba, azt megérzem. No nem drasztikus, de azért már érezhető a dolog, plusz ott van mellé a placebo is. :)

Sub-ZeRo: ezt a verseny benzint hol szerzed? Mi az ára?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.