Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) DZs válasza aginor (#6800) üzenetére


DZs
senior tag

Alapjárat szabályzó motort kellene ellenőrizni.

(#6802) Pardise válasza ReFleXx (#6799) üzenetére


Pardise
senior tag

Aha, hát akkor lehet az lesz, hogy rokonomtól megveszem az olajat, aki nem csak olcsóbban adja, de tuti eredeti és akkor beviszem, hogy na ezt tegyétek bele. Baj nem lehet szerintem.

Your car, your life ;)

(#6803) lama_lamm válasza Pardise (#6802) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

És honnan tudod, hogy a szervizben utána azt öntik bele?
Szerintem a legegyszerűbb, hogy megbízol bennük és nem egyből azon spekulálsz, hogy ki, meg mikor akar átbaszni. Vannak még rendes emberek a világon. Tőlük vetted a kocsit, nem fognak sütőolajat beletölteni.

[ Szerkesztve ]

(#6804) Pardise válasza lama_lamm (#6803) üzenetére


Pardise
senior tag

Hát rendben, legyen igazad :R 1500 km-nél már volt olajcsere, semmi gond nem volt!

Your car, your life ;)

(#6805) SzlobiG válasza Pardise (#6795) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem azzal basznak át, hogy hamisat önt bele, hanem hogy le se cseréli, csak a papíron szerepel. :)

(#6806) DeFranco válasza SzlobiG (#6805) üzenetére


DeFranco
nagyúr

azért az meglátszik... én legalább is meg tudom különböztetni a fekete olajat az aranysárgától.

(#6807) alex devil válasza Pardise (#6804) üzenetére


alex devil
senior tag

Nem vágom miért kell így parázni a szerviztől.

S23

(#6808) DeFranco válasza alex devil (#6807) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mert tényleg ez van. ismerősnek (szintén fórumtag, szavahihető arc) a jól működő friss xenont cserélték ki lilára...

(#6809) Pardise válasza alex devil (#6807) üzenetére


Pardise
senior tag

Megmondom neked őszintén, itt nem sok jót olvastam a hivatalos márkaszervizekről, sőt nagyon sok negatív véleményt olvastam a neten, a különböző márkájú autók szalonjairól. Olvastam elég durvákat is, de azt már nem vágom melyik oldalon láttam. Mellesleg nem igazán bízom az emberekben, túl sokszor vertek már át és mivel ez az első autóm, nem szeretném, ha itt is pórul járnék. Bennetek, fórumos kollégákban viszont jobban bízok, mert a topikot régóta olvasva elég tapasztalt emberkék vannak itt, melynek örülök!

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#6810) SzlobiG válasza DeFranco (#6806) üzenetére


SzlobiG
félisten

Benzinesnél igen, de dízelnél nem mondod meg. De ugye a sokan laikusként meg sem nézik csak örül, hogy kész és mehet is.

(#6811) Pardise válasza SzlobiG (#6810) üzenetére


Pardise
senior tag

Nekem benzines van. Oaljcsere után hogyan érdemes megnézni az olajat, színét? Nivópálca? Ilyen téren én is laikus vagyok sajnos.

Your car, your life ;)

(#6812) alex devil válasza DeFranco (#6808) üzenetére


alex devil
senior tag

Nekem még nem volt rossz tapasztalatom, pedig sok autót (cégest, de mostanában csak sajátot) vittem már szervizbe. (Autó-Fort Váci út és Könyves K.)

[ Szerkesztve ]

S23

(#6813) Dorien válasza Pardise (#6811) üzenetére


Dorien
veterán

Nívópálcán. Olajcsere után benzinesnél még párezer km-ig aranysárga az olaj, dízelnél viszont gyorsan elfeketedik.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#6814) Norbika88 válasza aginor (#6800) üzenetére


Norbika88
senior tag

Nekem ilyen volt mikor meghalt az aksim. Gázadással is hamar megette a generátort is a zárlatos aksi.
Meg ahogyan leírták alapjárati szabályzót havi szinten fék tisztító után wd 40.

[ Szerkesztve ]

(#6815) aginor válasza DZs (#6801) üzenetére


aginor
addikt

Kartercső repedése nem okozhatta? Este melóból hazafelé pöccre indult, ahogy szokott. :F

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#6816) marsu


marsu
addikt

Sziasztok!

A Mondeo MK4 autómnál az utóbbi időben feltűnt, hogy valami kopogást hallok a hátsó futómű felől. Először azt gondoltam hogy a csomagtartóban van valami ami mozgolódik menet közben, de miután kipakoltam mindent, úgy sem múlt el.

Van hátul valami stabilizátor pálca vagy rúd vagy valami ami okozhat ilyet?

:U

Press any key to continue ...

(#6817) cuebler válasza alex devil (#6807) üzenetére


cuebler
senior tag

jóbarátom x5-ös bmw-t rábízta a barátnőjére, hogy vigye be szakszervizbe. kérés nélkül feltöltötték adblue adalékkal, literjét kb 1300-1400 ft-ban számolva. a mol-lub 95-96 ft-ért szállítja ki telephelyre az adblue-t ;]
a jóbarátomék családja ugyanebben a kereskedésben eddig vett kb 120-130 mft értékben kocsit, mégis megpróbálták őket lehúzni...

megjegyezném, a vaddisznó előtt egy hondám volt, minden olajcserénél ők maguk ajánlották fel, hogy menjek be nyugodtan, nézzem meg, milyen olajat engednek le, milyen olajat töltenek be, a hologramos olajszűrőt a szemem előtt bontották a dobozából, a komputeren elmutogatták-elmagyarázták a különféle tesztek, szenzorok visszajelzéseit. szóval ezt megint csak szervize válogatja...

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#6818) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok,
tavasszal tervezem egy compact autó vásárlását, és jelenleg a Focus második generációja is versenyben van (a facelift változat, a gyártás vége felől, olyan 2008-2010-es modell), az 1.6 benzines változaton gondolkozom, ferdehátú vagy kombi kivitelben.
Az lenne a kérdésem, hogy ti milyen hibákkal találkoztatok a használat során? Kopó alkatrészeken kívül futottatok bele valami nagyobb cserélni valóba?
Ahogy az utóbbi pár hozzászólást olvastam, a szervizek terén eléggé megoszlanak a vélemények, van megbízható Ford, vagy Fordhoz értő szerviz Budapesten, aki ki is cseréli azt, ami a papíron szerepel (esetleg lehet nézni is, ahogy dolgoznak az autón)?

(#6819) tixem


tixem
addikt

Üdv!

Ilyen mk2 facelift utáni Fókáknak milyen ismert nyűgjei, típushibái vannak? :R

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#6820) radi8tor válasza atti1848 (#6779) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Petrányi jó szerviz. Vidd oda nyugodtan! :K

⭐ Stella

(#6821) xEon1337 válasza tixem (#6819) üzenetére


xEon1337
őstag

Itt van róla egy cikk: [link]

Illetve pár hozzászólással korábban egy kolléga is linkelt ehhez kapcsolódó külső cikkeket.

"Less but better" - Dieter Rams

(#6822) DZs válasza aginor (#6815) üzenetére


DZs
senior tag

Nem annyi baja van, hogy egy laza csavart meghúzol. Repedt karter cső vagy kelepel, vagy néma, de egyik esetben sem befolyásolja az alapjáratot.

xoen.Szabi: Nagyjából igaz, amit ír, de a fojtószelep hiba és a gyújtótrafó beázás 10000 autóból egynél fordul elő.

[ Szerkesztve ]

(#6823) Goose-T válasza marsu (#6816) üzenetére


Goose-T
veterán

Van hátul is stabpálca, nekem is kopog valami hátul, de nem tudom, mi lehet, én még nem pakoltam ki semmit. Elöl már kicseréltettem a stabpálcákat és a belső kormányösszekötőket, onnan már nem jöhet.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6824) kcsa válasza marsu (#6816) üzenetére


kcsa
veterán

tele van szilentekkel is, nekem ugyan mk3, de két szilent kiverődött, csere után néma lett a hátulja.

(#6825) marsu válasza kcsa (#6824) üzenetére


marsu
addikt

Gondolom akkor pálcákat, szilenteket kompletten cserélni szükséges ...

... mekkora összegre számítsak?

:U

Press any key to continue ...

(#6826) kcsa válasza marsu (#6825) üzenetére


kcsa
veterán

Erre nincs jó válasz, csak átnézés után derül ki, hogy mi cserés.

(#6827) aginor válasza DZs (#6822) üzenetére


aginor
addikt

Oksa, akkor kartercső kizárva. :R
Marad a szabályozó. Amúgy macerás otthon nekiállni a tisztításnak?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#6828) atti1848 válasza radi8tor (#6820) üzenetére


atti1848
senior tag

Már kértem is időpontot hozzájuk( Kerepesi út), aztán remélem előbb-utóbb fel is hívnak. :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#6829) DZs válasza aginor (#6827) üzenetére


DZs
senior tag

Nem tisztítani kell, hanem beállítani.

(#6830) ReFleXx válasza DZs (#6829) üzenetére


ReFleXx
addikt

alapjaratszabalyzot beallitani? :F

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6831) zack


zack
nagyúr

Kerülje mindenki ezt a szervizt...

Ma nagyot csalódtam egy szervizben. :( Egy olyan szervizben, amit a mondeo fb csoportban favorizálnak, és mindenkinek ajánlgatják.
8-ra mentem, 9:30-kor érkezett meg az olajszűrő, pollenszűrő. Aki az autómmal foglalkozott, konkrétan kiszedte a K&N szűrőt, és kereste hol van az új szűrő a rendelések között, közben össze vissza fogdosta az enyémet...Kérdezem, mit csinálsz? Azt mondja cseréli. Mondom mit? Egy mosható és drága sportlégszűrőt? Nem is kértem légszűrőt, és említettem előre, hogy sportszűrő van az autóban, nem kell cserélni.
Ha nem vagyok ott, papírszűrővel kapom vissza? :W
Itt már új hely lévén, még az a kevés bizalmam is szertefoszlott. Kérdezem a szerelőt, mennyi olaj kell bele? Válasz kérdezve: "6-7L körül?" :( Amikor mondtam, hogy 5.5L környéke, akkor próbálta szépíteni, hogy akkor elkezdi tölteni, és majd nívó alapján beállítja. 5L környékén indítja a motort, felkapja az olajat, 20mp jár, leállítja. Olajszintet néz, majd konstatálja, a minimumon van kell még rá bőven. Itt már morcos voltam, és szerintem érezte is a drámát. Mondom: Ember, felkapta a motor az olajat ezért van minimumon, mire visszafolyik hidegen, az nem lesz kevés idő. Ezen a ponton kezdtem el összeadni, hogy 4L Mobil Super 3000 5W-30 + 354ml Prolong + a bontott 4L flakon, tehát 4-5dl kell még bele. Légtömegmérőt széthúzta, de elfelejtette visszadugni. Mindezt azért mert a légszűrőház tetejét nem tudta levenni. :Y
Aztán jött, hogy a xenon magasságállító nem kap áramot, és elképzelhető, hogy biztosíték (nincs is biztosítéka! :((( ). Diagnál derült ki az is, hogy a légtömegmérőt elfelejtette visszadugni...Nos ezen a ponton már menekülni akartam.

Áldom az eszem, hogy csak olajcserére vittem. Ha az autót ott hagyom egy komolyabb műveletre, mi lett vóóna ebbű? :U
Amikor a légszűrőt próbálta kivenni, na az volt a másik forró szitu. A légszűrőház levételéhez levette az aksi takarót. Mivel ez az elején volt még, nem akartam szólni, de így utólag oda kellett volna bökni, hogy nem vagyok autószerelő, de eddig 1x sem vettem le légszűrőtisztításhoz az aksifedelet. falbav
Másik...Koszos pollenszűrőt kiveszi. Aki látta már mi gyűlik ott össze alatta, és körülötte...falevél, pici faágak, mérhetetlen sok kosz. Miután kivette a rothadt levelekre elkezdi begyömöszölni az új szűrőt. Na itt már szót emeltem.
"Esetleg hoznál valamit amivel kifújod a koszt?"
Majd elballagott a kompresszorért, és nagy kegyesen megtísztította a pollenszűrő környékét.

Mi lett volna itt egy kuplung cserénél?

És ezért kértek 6000ft-ot 1 órára munkadíj gyanánt.

XI.ker. Albert utca. Dugig mk3-mk4-el. :(( A facebook neve Miller Attila, Mondeo Hungary adminisztrátora, és az Albert utcai műhely vezetője. [link]

Kerüljétek!

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6832) kcsa válasza zack (#6831) üzenetére


kcsa
veterán

Mi a szerviz neve? A cím alapján nem ismerős, nem emlékszem hogy olvastam volna róla. (nick? :D)

(#6833) zack válasza kcsa (#6832) üzenetére


zack
nagyúr

Ford Mondeo Magyar Team
Mekk Elek ezermester

Sokan viszik hozzá a csoportból, de szólni sem tudok, azonnal kivágna és törölné, és azért mások írnak okos dolgokat, nem akarok távozni onnan.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6834) kcsa válasza zack (#6833) üzenetére


kcsa
veterán

Jaaa fb csoport, a mondeo.hu fórumra gondoltam, ott másik szervizt szeretnek :)

De amilyen arcok vannak ebben a csoportban... Vakok közt a félszemű a király.

[ Szerkesztve ]

(#6835) zack válasza kcsa (#6834) üzenetére


zack
nagyúr

Mondeo.hu-n azért magas a mérce. :) Azzal szerintem nem lehet baj. Könyves Kálmánon levő Fordba melózik az egyik tag (Vik). Csak elég bonyolult megoldani. "Otthagyós", és 1-2 hetes előjegyzés.
De ha nagy dolog lesz, oda fogom vinni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6836) SzlobiG válasza zack (#6835) üzenetére


SzlobiG
félisten

Vik-et nagyon sokan ajánlják, de ez végett gondolom tele is van, nehezen jut el az ember hozzá.

Szerencsére nekem nem kell hogy fájjon a fejem ezek miatt. :B

[ Szerkesztve ]

(#6837) TayRol válasza zack (#6835) üzenetére


TayRol
veterán

Van jó szerelő a Vácin is a Fordnál.

(#6838) ReFleXx válasza zack (#6831) üzenetére


ReFleXx
addikt

az erős :DDD

egyszer vittem 5L olajat olajcserere, megyek a kocsiert, monom ok , hol a maradek olaj, mert a feltoltesi mennyiseg 4.25L, valasz, hat ok beleontottek mindet :Y
bazzz, ha egy hordoval hozok azt is mind beleontik, annyira fogalmatlan "szakemberek" vannak hogy hihetetlen.
kifogas meg az volt hogy ez a baj a hozott olajjal, any@d.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6839) zack válasza SzlobiG (#6836) üzenetére


zack
nagyúr

Vik szerintem tökéletes lenne, de egy 2 órás műveletre nem hagynám ott a kocsit. Inkább várok 3-4-5-8 órát is ha kell, de otthagyni csak szélsőséges esetben szeretném.

(#6837) TayRol

Személyes tapasztalat? Van név tel számod? Vagy hivatkozni kell valakire?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6840) zack válasza ReFleXx (#6838) üzenetére


zack
nagyúr

Ha nem vagyok ott, túltölti az enyémet is, legalább 1 L-rel. :(

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6841) radi8tor válasza ReFleXx (#6838) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Normális helyen megkérdezik (és ráírják a munkalapra) hogy mit szeretnél tenni a kiszerelt alkatrésszel. Gondolom hozott olaj esetén rá kellett volna írniuk, hogy a maradékot tegyék a csomagtartóba.

⭐ Stella

(#6842) TayRol válasza zack (#6839) üzenetére


TayRol
veterán

Tapasztalat több mondeo.hu fórumos embertől: Paulo Zoli

(#6843) zack válasza TayRol (#6842) üzenetére


zack
nagyúr

Van hozzá elérhetőséged?

Mennyire gáz, hogy így kell keresni jó szakembert. :F
Persze nekik sír a szájuk, hogy nincs meló, mindenki sufniban szervizeli, szervizelteti...Meg a hozott anyagos blabla.

Ilyen felhozatal mellett minden jobb megoldásnak tűnik. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6844) TayRol válasza zack (#6843) üzenetére


TayRol
veterán

nincs sajnos. de megpróbálhatok szerezni.

(#6845) zack válasza TayRol (#6844) üzenetére


zack
nagyúr

Megköszönöm. :R

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6846) radi8tor válasza zack (#6843) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"Mennyire gáz, hogy így kell keresni jó szakembert."

Ezt ugye sufni szervizre érted? Márkaszervizben azért 6 hó garanciát vállalnak a munkájukra. És ott ritkán futni bele ilyenbe, cserébe nem dolgoznak hozott alkatrésszel.

⭐ Stella

(#6847) zack válasza radi8tor (#6846) üzenetére


zack
nagyúr

Nem. Szakszervizeket is ide sorolom. Tisztelet a kivételnek.
Honnan tudod mit raknak bele, és mit írnak a munkalapra? Ez nem a jóhiszeműség kora. :U
Ha viszek Motul olajat, honnan fogom tudni, hogy az került e bele, vagy ellopták, és a hordóból feltöltötték. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6848) radi8tor válasza zack (#6847) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mondjuk ha ráíratod a munkalapra hogy kéred a kiszerelt alkatrészeket, akkor következő alkalommal tudod ellenőrizni.
Én bízom azért bennük, nem vagyok ennyire bizalmatlan - igaz nem is új autóm van.
Lehet aki régi autót visz hozzájuk nem akarják elveszíteni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6849) zack válasza radi8tor (#6848) üzenetére


zack
nagyúr

Elviszed a használt olajat dunsztos üvegbe? :DDD Mit állapítasz meg belőle azon túl, hogy fekete? Vagy 10000km után visszamész reklamálni, hogy nem gyári/ megbeszélt olajszűrőt tették fel x hónapja?
Apróságok ezek, de ha ott vagy és látod, ezeket ki is kerülted.
Engem sosem vernek át (aki ismer), de aki nem ismer, az belefuthat, és akkor csak pislog, de ott már túl sok mozgástér nem marad a kimagyarázásra. Inkább én figyelek oda, és sanszot sem hagyok nekik, amt ők nem is sejtenek, hogy a sajt érdekükben történik.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6850) radi8tor válasza zack (#6849) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az olajon vagytok ennyire fennakadva?
Benzint is úgy tankolsz hogy veszed a boltban? Nem hinném, hogy ennyire tartani kéne a hamisítványtól egy forgalmas szervizben.
Akinek rosszul megy az üzlet annál jobban el tudom képzelni, hogy többet akar szakítani egy-egy munkán.

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.