Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) radi8tor válasza albiosz (#7400) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs még teljesen kipurcanva, de már nincs benne annyi kapacitás hogy elbírja a sok Amperes terhelést.
Nekem ugyanezt csinálta régi akkuval miután nem használtam a kocsit 1 hónapig.

⭐ Stella

(#7402) Sethdobaloah válasza albiosz (#7400) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Diesel motornál a döglődő akksival még forgatja az önindító a motort, de már nem indul be.

Ettől teljesen független téma, ha valami nullára meríti az akkumulátort, akkor tényleg semmi se fog működni. De ez egy új akksit is megöl, ehhez nem kell öregnek lennie :)

...csak én vagyok helikopter?

(#7403) radi8tor válasza Sethdobaloah (#7402) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Benzines kocsija van. ;)

⭐ Stella

(#7404) Sethdobaloah válasza radi8tor (#7403) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Végeredményben mindegy. A benzines kocsi ugyanúgy nem indul el egy gyenge akksival, ha csak hervadtan forgat az önindító.

...csak én vagyok helikopter?

(#7405) ReFleXx válasza albiosz (#7398) üzenetére


ReFleXx
addikt

akksi lesz tippre
hany voltot ir az akksira a müszeregyseg ?

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#7406) LuckyL válasza albiosz (#7400) üzenetére


LuckyL
őstag

igaz, nem ford, de nekem hasonló volt az audival (a3, 1.6 benzin)
90%-ban pöccre indult, néha pedig egyáltalán nem csak kattogott a relé, villogtak a visszajelzők
néha leállt a lámpánál aztán pöccre újraindult

bemérettem az akksit és nem volt teljesen egyértelmű a dolog, pontosan már nem emlékszem mit mondtak, de zárlatos cellákról beszéltek ha jól rémlik
többször is rámértek és hol megvolt az indítóáram hol nem
kicseréltettem, mivel ez volt a legolcsóbb megoldás és bíztam benne hogy ez a baj, azhtiszem 20 körül volt egy jó minőségű új
teljesen megszűnt a hiba, immár fél éve, tehát igen, az akksi volt a ludas

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#7407) albiosz válasza radi8tor (#7401) üzenetére


albiosz
őstag

Na igen, mostanában csak főleg rövid távok voltak, viszont pont 1 hete még pöccre indult.
Holnap meglátjuk mit produkál.

(#7402) Sethdobaloah: na itt aztán nem forgatott semmit.

(#7405) ReFleXx: nincs műszerem sajnos.

(#7406) LuckyL: nálam csak ma produkálta ezt. Még télen a kemény fagyokban is pöccre indult, pedig egyszer betegség miatt majd 2 hetet állt, akkor is tette a dolgát. Én is csere párti vagyok hasonló esetekben.

Köszönöm a véleményeket, tanácsokat mindenkinek! :R

(#7408) LuckyL válasza albiosz (#7407) üzenetére


LuckyL
őstag

akksi boltban be tudják neked mérni elméletileg, látogass meg egyet

cryptot minden termékemért elfogadom

(#7409) ReFleXx válasza albiosz (#7407) üzenetére


ReFleXx
addikt

nem kell műszer, a műszeregység kiirja ha a rejtett menüben odalapozol.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#7410) albiosz válasza ReFleXx (#7409) üzenetére


albiosz
őstag

Hm. Hol keressem ezt? mk1 Focusban biztos van ilyen?

(#7411) Sethdobaloah válasza albiosz (#7410) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

katt Remélem tudsz angolul :)

...csak én vagyok helikopter?

(#7412) kcsa válasza albiosz (#7398) üzenetére


kcsa
veterán

Nekem vadonatúj, a gyári akku kapacitásának és indítóáramának másfélszeresét tudó akksi van az autóban, mégis kikapcsol a rádió indítózás közben, szóval azért ezt tesztnek nem nevezném :)

BTW a terheletlen állapotbeli feszültség nem sokat árul el az akku állapotáról, könnyen előfordulhat hogy látszólag így jó a fesz, terhelés alatt mégis bezuhan a feszültség. Tehát a műszerteszten olvasható értéket ennek megfelelően kezeld.

(#7413) radi8tor válasza kcsa (#7412) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Még hányféleképpen fogjuk megírni neki, hogy cseréljen akksit? :)

⭐ Stella

(#7414) kcsa válasza radi8tor (#7413) üzenetére


kcsa
veterán

Ja, akkor:

CSERÉLLYÉ AKKUMLÁTORT!!!!44!

(bocs, mordori nyelven íródott :D)

(#7415) DeFranco válasza radi8tor (#7413) üzenetére


DeFranco
nagyúr

cseréjjétápot

(egyébként nekem volt most olyan a tél végén, hogy váratlanul egy alkalommal nem indult az autó... kettőt-hármat tekert az önindító, majd minden leó, és ezt eljátszotta párszor. ez volt délben, Feleségem ment volna az autóval, este én rápróbáltam és pöcc röff. azóta is megy)

[ Szerkesztve ]

(#7416) Dj Sügi válasza DeFranco (#7415) üzenetére


Dj Sügi
őstag

cseréjjéfeleséget :DDD :))

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7417) whiteman0524


whiteman0524
aktív tag

Nagyon alap kérdésem van, de abszolút kezdő vagyok szóval nézzétek el :) A vásárlás menete érdekelne, azaz hogy hogy szokott, vagy hogy kéne zajlania. Én a következőre gondoltam:

1. Elmegyek megnézek pár autót, és amennyire lehet megvizsgálom őket magam (esetleg még viszek valakit magammal aki jobban ért hozzájuk).

2. Ha meg van a kiszemelt a példány, akkor megbeszélem az eladóval hogy szeretnék egy márkaszervízes átnézést + eredetvizsgálatot. Ha ebben nincs benne, akkor hagyom a francba a dolgot és megyek máshova. Az állapotfelmérés meg az eredetvizsgálat költségét ki szokta ilyenkor állni? teljes egésézben az eladó, vagy megbeszéljük hogy legyen fele-fele? Netán a egészet nekem kéne?

3. Ha az eladó benne van az átnézetésbe, akkor egyeztetünk egy időpontot a szervízzel és együtt elvisszük a kocsit. Vagy majd ő elviszi én meg megnézhetem a papírokat az eredményről. Itt melyik opciónak kéne lennie?

4. Ha minden rendben, a kocsit át lett nézetve nincs kirívó hiba akkor mehet az adásvétel, megfelelő szerződéssel meg ilyesmi.

A kérdésem az hogy ezt így jól gondoltam, vagy más lenne az egész menete?

[ Szerkesztve ]

(#7418) Sethdobaloah válasza whiteman0524 (#7417) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

2: te fizeted mindkettőt. Max tudsz alkudni a vételárból ebben az értékben.
De azért gondolj bele, Te vagy aznap a 3. érdeklődő, és az eladó meg mindnek kifizeti az állapotfelmérést? Hátha egyszer lesz majd üzlet is belőle?

3: együtt elmentek az általad választott helyre.

...csak én vagyok helikopter?

(#7419) LuckyL válasza whiteman0524 (#7417) üzenetére


LuckyL
őstag

állapotfelmérést, eredetvizsgát a vevő fizeti
lehet hogy le tudod alkudni a vételárból, ez csak rajtad és az eladón múlik
együtt vigyétek a te általad válaszott szervizbe

cryptot minden termékemért elfogadom

(#7420) whiteman0524


whiteman0524
aktív tag

(#7418) Sethdobaloah, (#7419) LuckyL: Értem, köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#7421) albiosz


albiosz
őstag

Köszi ismét mindenkinek!

Akkor ajánljatok megbízható akkus webshopot, ahol nagy a választék! :)

(#7422) ReFleXx válasza albiosz (#7421) üzenetére


ReFleXx
addikt

minek ide webshop? akksi altalaban azonnal kell, elgurulsz a legközelebbibe azt veszel egy jobb+os 175 magas kalciumos akksit 55ah korul aztjovan.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#7423) DeFranco válasza ReFleXx (#7422) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem legutóbb ilyen címen egy "top akku" akkut akartak rám sózni 30k-ért.

akku-elem.hu

én itt néztem ki egy 47AH-s exide premiumot anno

(#7424) radi8tor válasza ReFleXx (#7422) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért, mert weben rendelve olcsóbb és nem ritka hogy ingyen a szállítás.

⭐ Stella

(#7425) Goose-T válasza ReFleXx (#7422) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem még vannak emberek, akik egy, vagy akár két (!) napot is kibírnak autó nélkül. Na azok megkapják jóval olcsóbban a bármit a kocsijukhoz.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7426) albiosz válasza Goose-T (#7425) üzenetére


albiosz
őstag

Így van. Igazából én hétvégi autós vagyok, szóval pár nap simán belefér. :B

(#7422) ReFleXx: nincs nagyon a közelben szaküzlet, csak tesco, ott meg nem szívesen vennék. Csekély a választék és gondolom drágább. Az ,,elgurulsz" pedig érthető okokból nem játszik. :D Kiszállítás a legegyszerűbb minden szempontból.

(#7423) DeFranco : köszi, ránézek.

(#7427) LuckyL válasza albiosz (#7426) üzenetére


LuckyL
őstag

itt Debrecenben van pár akksi bolt
én azért szeretem jobban mert bemérik a régit és csak akkor adják el az újat ha szükséges
plusz be is szerelik és az árból is lejön 2-3 ezer, ha otthagyod a régit

cryptot minden termékemért elfogadom

(#7428) tomiii. válasza kcsa (#7412) üzenetére


tomiii.
aktív tag

30 sok éve jóformán mindenben lekapcsol indítózáskor szinte minden biztos, ami biztos alapon.

(#7429) szilchi


szilchi
őstag

Szép estét.Nálam is sztem érik az akku csere.A kocsi megvétele óta eddig mindig elsőre indult.De az utóbbi napokban reggelente volt hogy 3-4-5 indítózás után volt hajlandó elindulni.Most egy 7 éves Orion ( made in Ukrán :) ) típusú akksi van benne ami 45Ah és 390A az indítóáram.Cserébe egy ilyent néztem

Ford akksi

vagy

Motorcraft akksi

Ha már mentem vele,akkor gond nélkül indul.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#7430) ReFleXx válasza albiosz (#7426) üzenetére


ReFleXx
addikt

tescobol en sem vennek ilyet :)

radi8tor, Goose-T nah en nem birnek ki 1-2 napot az fix :D egyszer bebikaztattam magam, es ugy gurultam el a legkozelebbi akksi üzletig, ahol ki is cserélték, ez még a Focussal volt, hát szívott is vele az üzlet eladója, mert a nyamvadt csavar tönkre ment (csak forgott forgott de nem jött ki) amelyik az akksi leszorító hevedert rögzítette. nagy nehezen kiszedtük az akksit, de az új akksit már nem lehetett rögzíteni...

az "uj" kocsinal meg 1 het utan döglött meg az akksi, szerencsere meg megvolt a regi kocsi is, igy eltudtam menni meloba, majd hazafelejövet beugrottam akksiert.

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#7431) ReFleXx válasza LuckyL (#7427) üzenetére


ReFleXx
addikt

neten is hirdetnek emberek akik hazhozjönnek es penzert elviszik a szar akksidat.
kivancsi lennek mit csinalnak velük... fent az utobbi akksimat igy passzoltam el, telefonaltam, jött "rikárdó" fizetett és vitte.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#7432) LuckyL válasza ReFleXx (#7431) üzenetére


LuckyL
őstag

vannak benne olyan anyagok, amik értékesek
gondolom (remélem), hogy nem rikárdó áll neki szétbontani a fészerben, hanem biztos vannak erre cégek, akik nagyban küldik tovább valami üzembe, ahol újrahasznosítják
Rikárdó remélhetőleg nekik adja tovább haszonnal

anno mikor használt gépekkel folgalkoztam jó régen, akkor nekem is komoly pénzeket fizettek a régi gépekért ilyen recycling cégek
főleg még a p1-p2 alaplapok, processzorok, memóriák tartalmaztak drága fémeket

cryptot minden termékemért elfogadom

(#7433) radi8tor válasza szilchi (#7429) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyik sem éri meg. Ez pl sokkal erősebb az általad linkeltnél és olcsóbb is.

LuckyL: akkuban leginkább az ólom ér valamit.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7434) ReFleXx válasza radi8tor (#7433) üzenetére


ReFleXx
addikt

csak ez nem kálciumos.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#7435) LamaCube válasza ReFleXx (#7431) üzenetére


LamaCube
addikt

Mivel ólom van benne, így egy az egyben leadják a "MÉH" telepen. Nekem is 1000 Ft-ért vette be az akksikeres. Jól tudom 130-160 Ft/kg, így fog rajta 500-600 Ft-ot, persze függ az akku súlyától.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#7436) radi8tor válasza ReFleXx (#7434) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az csak marketing szvsz.

"Ford kérdés

A kommentekben említettétek a Ford gyártmányok különleges igényeit. Egyeztettem néhány szakemberrel, nos semmilyen különleges bánásmódról nem tudtak beszámolni"

[link]

Mindenesetre a leírás alapján 2-3 évig bírja egy nem Ag-Ca akku. Meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7437) DeFranco válasza radi8tor (#7436) üzenetére


DeFranco
nagyúr

éezt hogy marketing egy internetes ember blogbejegyzésére alapozod a ford publikusan ismert technológiai okokkal alátámasztott logikus érvelésével szemben?

(#7438) radi8tor válasza DeFranco (#7437) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkumulátort autó típus megadásával vásároltam. Egy szóval nem mondták, hogy Focusba másik fajta kellene.
Az már két forrás. :)

Egyébként általában normál és AGM típust különböztetnek csak meg.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7439) DeFranco válasza radi8tor (#7438) üzenetére


DeFranco
nagyúr

4-ből 2,5-ször üveges szemekkel néznek rám amikor közlöm hogy ca-ca vagy ag-ca akkut keresek a fordba, vagy trükkös vagyok és rákérdezek, hogy az a mezítlábas traktorakku amit rám akarnak sózni 30 ezerért az vajon bírja-e a ford emelt töltőfeszültségét.

itt is mint máshol rengeteg a pék meg az aki még akkor gyógyult be a pult mögé amikor még a merkur utalta ki a zsigulikat és azóta sem képezte tovább magát.

én nem mondom, hogy mindenható a caca-agca páros, mert nincs meg hozzá a tudásom de ebben inkább adok a felkent szakértők véleményére mint blog-bernát és bótos-béla üveges szemeire.

(#7440) ReFleXx válasza radi8tor (#7438) üzenetére


ReFleXx
addikt

akinek bmw-je van meg is erdemli azt az agm akksit :D ami ugyanugy megdoglik 3 ev alatt. ;]

de egyebkent manapsag 3 ev utan minden nap ajendek egy akksinal, nem tudom anno a kocsival kigurult gyari akksik , hogy mentek el 10+ evet, de a muterebe meg az enyembe is birt ennyit az eredeti akksi.

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#7441) szilchi


szilchi
őstag

Lehet én is inkább kalciumos akksit nézek.Bár a jelenlegi Orion akksi ha tippelnem kellene nem kalciumos :) .Ami az enyémben van azt 2011-ig forgalmazták elvileg,11-12 ezer forintos áron.Vagyis ha minden igaz az enyémben egy 7 éves nem kalciumos akksi dolgozik :U Elvileg,nem találtam erről az akksiról több infót. ....apropó,a kézikönyvben nem találtam semmit a gyári akksi értékéről 2004-es Focusban. Valaki tudja mennyi?

Kicsit más.Rendeltem 4 új nyári gumit,195/65 R15 méretben.De a kézikönyvben nem találtam ehhez a kerékmérethez levegőnyomás értéket.Azért remélem fel tudom tenni ezeket a gumikat.Azt mondták nekem ez a méret jó a Focusra.Remélem nem adtam ki hiába majd 60 ezret :O

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#7442) kcsa válasza DeFranco (#7439) üzenetére


kcsa
veterán

Amíg a legócskábbnak tartott magyar JászPlasztik akkuk is CA ötvözéssel készülnek (ugye a CA/CA és a PB/CA akkuk között a gondozásmentesség a különbség), addig kicsit túllihegettnek érzem a problémát :)

De itt egy gyártói leírás is, kellemesen nagynevű gyártótól.

Úgy tartják, hogy amikor Ford bevezette ezt a piacra még elég új volt a technológia, ezért kellett rá odafigyelni anno, most már ez annyira nem igaz.

BTW jelentkezni fogok ha behalt a magyar akkum, novemberben cseréltem, összességében én is kíváncsi vagyok :)

(#7443) kcsa válasza szilchi (#7441) üzenetére


kcsa
veterán

MK1 esetén 195/60R15 a méret, ennek nem váltómérete a 195/65R15.

(#7444) szilchi válasza kcsa (#7443) üzenetére


szilchi
őstag

Akkor rendelnem kell másikat ?

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#7445) _ak_


_ak_
addikt

Ugyan még nem néztem meg a kiszemelt Focust, de közben felkerült a terítékre a Fusion is.
Minőségileg hogyan viszonyul az MK1-es Focushoz?

Ugyan úgy megbízható gépnek számítanak, csak a rozsdára kell jól figyelni?

Let's begin, de gozaimasu!

(#7446) kcsa válasza szilchi (#7444) üzenetére


kcsa
veterán

Ha semmit nem csináltál még a gumival, fel se rakattad, akkor első körben a kereskedőnél kezdeném, hogy cseréljen méretet. Ezért nehogy már újat kelljen venni :)

(#7447) szilchi válasza kcsa (#7446) üzenetére


szilchi
őstag

Neten rendeltem . De azért rákérdezek náluk . Még benne van a fóliában amibe beletekerték amikor kiszállították.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#7448) kcsa válasza szilchi (#7447) üzenetére


kcsa
veterán

De ezzel együtt nézd meg az autó manualjában a méretet, ne nekem, egy netes ismeretlennek higyj, nem lenne kellemes ha az én tévedésem miatt rendelnél újra valamit :)

(#7449) szilchi válasza kcsa (#7448) üzenetére


szilchi
őstag

Ezen nem találtam a guminyomás adatokat a /65-ös abroncsmérethez.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#7450) kcsa válasza szilchi (#7449) üzenetére


kcsa
veterán

Pontosan milyen autód van? :) Ha privátban küldesz egy alvázsszámot, megnézem MicroCat-ben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.