Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) DNReNTi válasza Real_Necro (#7747) üzenetére


DNReNTi
őstag

Kiraly! :C

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#7752) Real_Necro válasza DeFranco (#7748) üzenetére


Real_Necro
veterán

Félreértelmezték... ugyanis bemész az ügyfélszolgálatra, ahol bejelentkezel, majd jön a szerelő és megmondja melyik szerelő helyre állj be. Elvégzik a cserét stb, majd kiállsz és bemész vissza az üf-re rendezni az anyagiakat. Mivel folyamatos sor van kerékcserés időszakban, így gyakorlatilag te diktálod be mit végeztek el a műhelyben és az alapján számláznak. Úgy tűnik nem mindegy milyen szavakat használsz, különbség van le és felrakás valamint le és felszerelés között... Nekem a lényeg, hogy pozitívan álltak hozzá.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#7753) Sub-ZeRo válasza Real_Necro (#7740) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

60 km-re lakom pesttől. Ez egy maszek végül is.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7754) Real_Necro válasza Sub-ZeRo (#7753) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én Maglódon, és a cég sem kicsi: ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#7755) DZs válasza szuszinho (#7749) üzenetére


DZs
senior tag

Akkor a foglalat a ludas, a fék érintkezője az izzó helyzetjelző tüskéjéhez érhet.

(#7756) szuszinho válasza DZs (#7755) üzenetére


szuszinho
őstag

Tudom. Ma csere. Viszont, hogy tud elromlani egy ilyet kis műanyag... Megpróbálom szétvágni :DDD

(#7757) Sub-ZeRo válasza Real_Necro (#7754) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Itt szoktam elmenni előtte...😁

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7758) ReFleXx válasza szuszinho (#7745) üzenetére


ReFleXx
addikt

testelési hiba lesz.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#7759) Real_Necro válasza Sub-ZeRo (#7757) üzenetére


Real_Necro
veterán

Gondolom ott már lassítasz, mert figyel a kamera... :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#7760) Norbika88


Norbika88
senior tag

2003 1.4 benzin fokára a váltó méret 195/55 R15. Ez az 55 úgy látom elég drága, méret.
Mehet rá 195/60-as is igaz? Ezt néztem rá. vagy ezt.
Mivel főleg csak melóba járáshoz használom, heti max 150km megyek vele. Jó időben meg inkább robogó, már azon is gondolkoztam mi van ha 4évente veszek egy minősígi télit?

(#7761) szuszinho válasza ReFleXx (#7758) üzenetére


szuszinho
őstag

Kicseréltem a foglalatot, jól is működik. Csak még mindig nem fér a fejembe, hogy tudd egy ilyen elromlani

(#7762) radi8tor válasza Norbika88 (#7760) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Téli szerintem nagyon rossz nyáron. Akkor már inkább 4 évszakost vegyél. Bár az meg 1.5 annyiba kerül, mint egy téli.

⭐ Stella

(#7763) Goose-T válasza Norbika88 (#7760) üzenetére


Goose-T
veterán

Ki mondta neked, hogy 195/55 R15 kell rá? Simán 195/60 R15 a gyári kerékméret.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7764) Dorien válasza Norbika88 (#7760) üzenetére


Dorien
veterán

Mehet rá, persze. 185/70 R14 és 195/60 R15 a gyári váltóméret a Mk1 Focusra, de valamiért az 1.4 benzines tanksapkájára a 185/65 R14 és 195/55 R15 méretet rakták. Nekem 185/70 R14 téli van fönn egész évben. (Barum Polaris 3) - Viszont így ne nagyon menj más kocsik seggébe, mert nagy melegben vészfékezéskor kenődni tud a téli gumi. Állítólag jobban is kopik, ezt mondjuk én nem vettem észre. 55e km-t mentem eddig a Barummal főleg városban és még van rajta bőven profil.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#7765) #01682176 válasza Dorien (#7764) üzenetére


#01682176
törölt tag

Legyen fent téli-, vagy nyárigumi, akkor se menj másnak a seggébe. :))

[ Szerkesztve ]

(#7766) DZs válasza szuszinho (#7761) üzenetére


DZs
senior tag

Anyagfáradás, nem méretpontos belső és egy kis elmozdulással már az egyik érintkező testelt. 100.000 db-ból kifogtad azt az egyet.
Az újat mennyiért vetted?

(#7767) kcsa válasza Dorien (#7764) üzenetére


kcsa
veterán

A jobban kopik dolgot én is hallottam, meg logikus is lenne, de én inkább azt tapasztaltam hogy mérsékelt használat mellett inkább felkeményedik, semmint elkopik.

(#7768) radi8tor válasza kcsa (#7767) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet keverik a kopást a kenődéssel (csúszással).

⭐ Stella

(#7769) Dj Sügi válasza kcsa (#7767) üzenetére


Dj Sügi
őstag

+1. Ha jól gondolom 1 nyári szezon úgy megmelegíti, "megégeti", hogy utána jól megkeményedik, lesz rajta profil sokáig, de télen az a gumi már sz*rt sem ér, mert nem lágyul már vissza.

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7770) szuszinho válasza DZs (#7766) üzenetére


szuszinho
őstag

Akkor már a másodikat fogtam ki :DDD
4k körül volt (vettem még mást is)

(#7771) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

A Tesla már értékesebb, mint a világ legnagyobb múltú autógyára:

⭐ Stella

(#7772) Sub-ZeRo válasza Real_Necro (#7759) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Áá, már lent a völgyben, süly irányából... A sok sügér már 10 km-rel előtte lassítanak.. 😁

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7773) SzlobiG válasza radi8tor (#7771) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az szép pedig még talán a mai napig veszteségesek. :D

(#7774) radi8tor válasza SzlobiG (#7773) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valószínű azért, mert gyorsabban fejlődnek, mint kéne. De majd hamarosan beindul a buli.

⭐ Stella

(#7775) Goose-T


Goose-T
veterán

Vákuumproblémája volt már valakinek MK4 Mondeoval? Egyre jobban zavart mostanában, hogy alapjáraton szuszog az autó (kívülről hallható csak), meg leállításnál fingó hangot ad néha. Kicsit beleolvastam a mondeo.hu-s fórumba, és ott belefutottam tök véletlenül hasonlóba, írták, hogy az egyik Pierburg szelepet kell kicserélni (vagy mindkettőt). Közben találtam egy tudástár-bejegyzést is erről a fórumon. Szóval valaki találkozott már ilyen problémával?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7776) SzlobiG válasza Goose-T (#7775) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én már cseréltem, de nekem azt kellett ami a turbo nyomást vezérli, nem a leállítást. 10-15k egy ilyen szelep otthon cserélhető.

(#7777) Pardise


Pardise
senior tag

Hali!

Ez a váltógomb jó lenne az új Ford Focushoz? Világítós, egyszerű bekötni, egy másik oldalon olvastam.

Your car, your life ;)

(#7778) Goose-T válasza SzlobiG (#7776) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem az enyémben mindkettőt cserélni kell, mert fingik is, meg úgy érzem, mintha lassan épülne fel a turbónyomás, de aztán hirtelen tol. Bár nincs viszonyítási alapom, mert a kocsi már megvétel óta ilyem, ugyanilyen Mondeot pedig még nem vezettem, csak régebbieket.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7779) Pardise válasza Pardise (#7777) üzenetére


Pardise
senior tag

Motorvédő burkolat sincs, azt meg ilyet néztem ki, máshol nem nagyon találtam. Vélemények?

Your car, your life ;)

(#7780) Norbika88 válasza Dorien (#7764) üzenetére


Norbika88
senior tag

Oké köszönöm a válaszokat!
Megálmodom még, lehet a mostanit Kormoran snowpro t télig elhasználom mert igen gyatrának érzem..
Télre meg veszek valami minőségit..

(#7781) SzlobiG válasza Goose-T (#7778) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha neked faceliftes van, akkor abba tudtommal csak egy ilyen van már, külön a turbohoz nincs. Valamilyen szinten normális ameddig nem jön meg a töltés nekem se nagyon történik semmi 1500-1800 között jön meg a turbo nyomás onnantól kezd el tolni. Nekem úgy jelentkezett, hogy 6.-ba oda léptem neki és rángatva kezdett el gyorsulni.

(#7782) Pikkolo^^ válasza radi8tor (#7771) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Az a bizonyos lufi.... Olyan cég veri a Fordot amelyik masszívan veszteséges a kezdetek óta....

(#7783) zakoss


zakoss
tag

Sziasztok, [Fiesta 2003 - Gumik]
Fiestámra tervezek venni nyári papucsokat. Beállítottam a paramétereket a keresőben hogy mennézzem mik mehetnek rá, de nem tudom hogy ha nekem jelenleg R14-es gumik vannak rajta, attól függetlenül feltehetek R15öt is?
Amiket a gumi méreteknél felkínált a kereső azokat gond nélkül feltehetek?
Ebben kérnék segítséget.
Kép

[ Szerkesztve ]

(#7784) DeFranco válasza zakoss (#7783) üzenetére


DeFranco
nagyúr

r15 a felniátmérő, feltehetsz r14 gumi helyére r15-öst de akkor értelemszerűen új felni is kell, meg egymás váltóméretének kell lenni (tehát az egész szerkezet átmérője takkra meg kell egyezzen minimális tűréssel)

(#7785) Dorien válasza zakoss (#7783) üzenetére


Dorien
veterán

Ha gazdaságos megoldás kell, akkor maradj a R14-esnél - ezzel kevesebbet is fogyaszt az autó, jobban elnyeli az úthibákat, kevésbé terheli a futóművet és mehet a jelenlegi felnire. Ha R15-ös kell, akkor viszont felnit is kell venned. Szinte csak hátránya van a nagy felninek leszámítva azt, hogy jobban néz ki és valamivel stabilabb nagy tempónál.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#7786) kovacsroli válasza zakoss (#7783) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Nekem 195/50/R15 van rajta.

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#7787) Dj Sügi válasza DeFranco (#7784) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Vagy kifújja purhabbal a 15-ösfelnit. :DD

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7788) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Lassan megjön a Fcousom és szeretnék bele valamilyen passzív biztonsági cuccot, de úgy hogy az autó ne veszítse el a garanciáját.
Kormányzárra gondoltam.
Van esetleg már ötlet?

(#7789) kcsa válasza SG3rg0 (#7788) üzenetére


kcsa
veterán

Váltózár es/vagy trükkapcsoló ami ér is valamit. Ezektől sem veszti el a garanciát :)

(#7790) Dj Sügi válasza SG3rg0 (#7788) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Sztem ezektől simán elviszik, nem kihívás. Kiegészítésnek jók lehetnek!
Nem vagyok otthon a témában, de a GPS-es helymeghatározható kütyü elrejtve valahol?

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7791) Dorien válasza SG3rg0 (#7788) üzenetére


Dorien
veterán

A kormányzár, váltózár max. lelassítja / eltántorítja a tolvajt. Elvileg a rejtett kapcsolóval deaktiválható gyújtásmegszakító a legbiztosabb megoldás, de ha kifigyelik, hogy ezt hol nyomod meg, akkor ez sem. Ha budapesti vagy, akkor szerintem rakj bele mindent, mert a hazai autólopások kb. 2/3-át ott követik el.

[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#7792) radi8tor válasza SG3rg0 (#7788) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tesóm Golfjában a benzinszivattyút szakítottuk meg egy kapcsolóval a csomagtartóban. Mondjuk ez kifigyelhető, de ha mindig kiveszel vagy beraksz vele egy időben valamit a csomagtartóba, akkor talán nem látják meg.

⭐ Stella

(#7793) Pikkolo^^ válasza SG3rg0 (#7788) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Mondjuk egy bluetooth-os vagy közelítőkártyás indításgátlót rakass bele, ezek mindegyike kényelmes ill. elrettentésnek mehet változár is. Ha meglátják inkább mennek a következő Focushoz, nem éri meg annyit babrálni vele.

(#7794) SG3rg0 válasza Pikkolo^^ (#7793) üzenetére


SG3rg0
őstag

Új kocsinál nincs garancia vesztés?
Néztem videokat eléggé szétkapják.

(#7795) Pikkolo^^ válasza SG3rg0 (#7794) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ha egy Pajzs nem jelent garanciavesztést akkor ezeknek sem szabadna. Az indítókábelbe iktatják bele a gátlót, ha az nem jelez át akkor mintha nem is lenne gyújtás, annyira azért nem szedték szét. A garancia tekintetében biztosat csak a Ford tud mondani.

(#7796) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Most sikerült benéznem a kocsi alá, és nem nagyon örültem a látványnak:

[kép]

Mit tudok okozni a rozsdával szemben?

[ Szerkesztve ]

(#7797) DZs válasza szuszinho (#7796) üzenetére


DZs
senior tag

Milyen idős? Melyik része a kocsinak? Azzal már semmit nem tudsz kezdeni, ha kilyukad cserélheted a lemezt.

(#7798) DeFranco válasza DZs (#7797) üzenetére


DeFranco
nagyúr

melyiket kell nézni? ahol a fókusz van (éééérted fóóókusz :D), a küszöbrészt, vagy a kép tetején azt az alulfókuszált fura lyukat?

[ Szerkesztve ]

(#7799) DZs válasza DeFranco (#7798) üzenetére


DZs
senior tag

Ezt nem tudom, de jobb küszöbbelsőnek vélem.

(#7800) DeFranco válasza DZs (#7799) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a kerékívben azt a dobbetétet én filcnek nézem a képről az pedig a fókában hátul filc, elöl kopogós műanyag. persze lehet totál benéztem, nem értek hozzá.

amire meg én rákérdeztem, az a kép tetején középen az a fekete lyuk, mintha cigivel lenne kiégetve...

a küszöb... hát igen... shittyford.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.