Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) -v- válasza kcsa (#24997) üzenetére


-v-
addikt

Mi lesz bakker ha széles körben elterjednek majd az elektromos autók, és ezt elveszik az emberektől :D

(#24995) troll81: a témát úgy tudod jobban körbejárni, ha elviszed a használt olajat a mol laborjába ahol adnak róla egy fullos jelentést, az alapján már lehet levonni következtetéseket a motor állapotára meg olaj elhasználódottságára vonatkozóan, minden másra ott ez a topik [link] itt lakik az összes "szakértő" ha csodát akarsz látni ;] :C

[ Szerkesztve ]

(#25002) DeFranco válasza -v- (#25001) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köztudott lesz hogy az eon-os osztrák árammal messzebb tudsz menni mint az elmű-ssel

ismerős ott dolgozik, látta hogy vizezik az áramot

[ Szerkesztve ]

(#25003) -v- válasza DeFranco (#25002) üzenetére


-v-
addikt

Azt nem tudja melyik adalék a legjobb hozzá?

(#25004) kcsa válasza DeFranco (#25002) üzenetére


kcsa
veterán

Sarki kúton csak 49Hz frekvencián adják az áramot, ezzel kevesebbet tudsz menni. Egyébként spurit kell tölteni bele, az kihozza a különbséget az ukrán import és a hazai áram között is.

(#25005) DeFranco válasza -v- (#25003) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szinuszos szünetmentesen keresztül kell tölteni akkor a legjobb. kiszűri a féltöltésű elektronokat amitől hamarabb degradálódik az akkupakk.

zene is szebben szól úgy menet közben, akinek gyakorlott füle van kihallja.

[ Szerkesztve ]

(#25006) troll81 válasza DeFranco (#25002) üzenetére


troll81
addikt

Az osztrák német benzin tényleg jobb és kevesebbet fogyaszt belőle az autom... Villany bazar amíg lehet nem jon a tanyába még véletlen sem. :R

(#25007) kcsa válasza troll81 (#24999) üzenetére


kcsa
veterán

Nézd, nincs harag. Csak ha az olajos topikban majd megírják (látom, meg is írták), hogy az 5W40 jobb, itt pedig azt javasolják, hogy bevizsgálás alapján eldöntheted, addig gyári az ajánlott, akkor mi alapján hiszel az egyiknek, és a másiknak nem? Kognitív disszonancia :)

(#25008) DeFranco válasza troll81 (#25006) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nézd ez egy annyira sok tényezős egyenlet hogy erről biztosat fix hogy nem tudsz mondani labor szintű mérések nélkül.

eleve más a közlekedési kultúra, persze hogy 10 fölött fogyaszt az autó városban ha lekerget az útról a konténeres ifa a zöldre váltásnál meg kb. térugrással tudsz becsatlakozni egy alárendelt útról.

hogy csak egy példát említsek.

(#25009) kcsa


kcsa
veterán

Utolsó a témában: Volvo szerint is 5w30 - 0w30 (és nem *w40) a belevaló. Ők már csak tudják...

(#25010) troll81 válasza DeFranco (#25008) üzenetére


troll81
addikt

10 liter igen otthon 11.1 11.2 volt hosszú pálya pl 9 9.2liter.

Ez sok a az s max nak? (2521cm3 turbo) szerintem nem.

(#25011) troll81 válasza kcsa (#25009) üzenetére


troll81
addikt

Köszönöm a táblázatot :R at nezem mindnkepp

(#25012) kcsa válasza troll81 (#25006) üzenetére


kcsa
veterán

Én meg a legolcsóbb Auchan benzinnel (szinte mindig azt tankolom) vagyok perpill a második legkevesebbet fogyasztó a spritmonitor azonos autós felhasználói közül. Pedig aztán a szakértői vélemények szerint ettől az autó gyengébb is lesz (nem), és többet is fogyaszt (nem).

(#25013) -v- válasza troll81 (#25011) üzenetére


-v-
addikt

Titkos tipp: az autód kezelési útmutatójában is kutakodj, ott is szokott lenni ilyen rész a bele való olajról ;)

(#25014) troll81 válasza -v- (#25013) üzenetére


troll81
addikt

Rég túl vagyok azon át durtam a bele való liqui moly 5w30 ford megy bele, mindenképpen. Ha van jobb akkor az megy majd.... :R

Kcsa: ha leszek otthon kiprobalom.... Mindenképpen :R

[ Szerkesztve ]

(#25015) Dißnäëß válasza kcsa (#25007) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Melyik az az olajos totyik ? Ráolvasnék én is egyet, szintén kognitív dissz-ben szenvedek. Köszi :D :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#25016) kcsa válasza Dißnäëß (#25015) üzenetére


kcsa
veterán

Páran linkelték feljebb, de tessék ;)

(#25017) Dißnäëß válasza kcsa (#25016) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Köszönöm, Sir. :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#25018) kcsa válasza Dißnäëß (#25017) üzenetére


kcsa
veterán

A feltett kérdésedre a válasz: az Aral azért ajánlott, mert éppen ők fizettek többet :D

(#25019) -v- válasza Dißnäëß (#25015) üzenetére


-v-
addikt

Vigyázz mert kisül az agyad. Még a gumis topik kell mellé és helyben is vagy :D

(#25020) Dißnäëß válasza -v- (#25019) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ó már audio topic-okban kisült, gumi majd holnap ! :P :D
( :N )

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#25021) Dißnäëß válasza kcsa (#25018) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ez legalább annyira megnyugtató, hogy Liqui Moly azért, mert egy ideje ez a trendi :D Tehát valami köztes konszenzuson alapuló mondás lenne ideális, leszedve róla a kenő faktort (bár olaj a téma) :D és a "sok légy nem tévedhet" faktorokat is. De hiszek abban, hogy a városi legendák mögött vannak valamennyire aktuálnak mondható mérések is tavalyról vagy azelőttről viszonylag divatos mai olajakról, hogy melyik mit tud, szóval akkor bedobom a nap kérdését: melyik tudja a legtöbbet ide ? :D ;) Vagy legalább a gyártó által ráírtat. :U
(És melyiket hamisítják a lehető legritkábban az összes hamis közül). :DDD (Addig meg veszem butába a Fordot, az első körökre úgyis az lesz, szét van most lökve a moci). :(((

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#25022) kcsa válasza Dißnäëß (#25021) üzenetére


kcsa
veterán

Valamelyik olajdokis írásban volt az a mondása, amit teljesen hihetőnek tartok: ésszerű keretek között választott olajok esetén (értsd: legalább hasonlít a gyári előírásra) tök mindegy mit öntesz bele, ha a csereperiódus rendben van, mert a friss közepes olaj bármikor jobb, mint a kétéves top brand. De ha megnézed: a félretöltött olajok esetén is gyakran tanácsolja, hogy "ez már maradjon benne, majd legközelebb olyat öntsön bele, amilyen kell..."

szerk.: motoros topikban is meg kell nézni, csak a márka erejében hisznek, valamiért mifelénk a Motul a top brand, máshol meg legfeljebb az árával emelkedik ki :D Viszont ott van egy jó tekintélyű szerelő, aki mindig elmondja, hogy sosem márkát veszünk, hanem minősítést. Hát ezt szoktam én is javasolni pl. itt is :)

[ Szerkesztve ]

(#25023) molnarpeter válasza Dißnäëß (#25021) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A Ford nem vizsgál be, csak ajánlást ad ki. Ha az adott olaj tud VW és/vagy Mercedes minősítést is, akkor egy fokkal megnyugtatóbb a helyzet (ők x időnként minősítik az olajokat, neten van is fent hivatalos lista.

kacsa: gépészmérnök mondta nekem is többször, hogy az első és legfontosabb: legyen benne olaj. Akkor már nagy baj nem lehet :D aztán a minősítésekkel foglalkozni ráér az ember, csak szárazon be menjen (most is kihullott egy traktor első kerékagy, mert nem volt benne olaj, feltöltve meg folyik is szépen az egyik tömítés :DDD)

[ Szerkesztve ]

(#25024) Dißnäëß válasza molnarpeter (#25023) üzenetére


Dißnäëß
veterán

és kcsa :R

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#25025) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nektek mik a tapasztalataitok az emelt fényerejű izzókkal?

A régi Mazdámban a projektoros lámpában 1000 éve Osram Nightbreakert használok elégedetten, egyetlen hátránya, hogy nedves úton nagyon gyenge.

Most viszont lett a családban egy Ford Focus (mk3.5) halogén lámpával és ott is kicseréltem a tompított izzót Nightbreaker Laser-re (H7). A vetítési képe sem annyira tetszik (van 1-2 sötétebb volt) de volt "szerencsém" hétvégén éjszaka használni, nedves autópályán érzetre kb. 20-30m-re világított, 70-80-as tempóban éreztem biztonságban magamat...

Mondom ez így nem frankó. Hiába lenne amúgy jó fénye, ha vizes úton ennyire nem lehet vele látni ott valamit tenni kellene. Azt tudom, hogy az emelt szín-hőmérsékletű izzók vizes úton nem az igaziak de azt nem gondoltam, hogy ennyire. Van ötletetek? Kinek mi vált be? Mit ajánlotok kipróbálásra?

Van emelt fényű, normál szín-hőmérsékletű izzó is [link] vagy van Philips-ben is normál szín-hőmérsékletű ill. emelt szín-hőmérsékletűben is [link] de azzal lehet esőben ugyanott lennék.

(#25026) 7Sony7 válasza BaLee (#25025) üzenetére


7Sony7
addikt

Off autón Osram All Season- t használtam hasonló okokból. Csodát nem kell tőle várni, de volt különbség. A simával teljesen eltűnki az úttest, ezzel meg azért sejthető. Kb ennyi. Sárgás fénye van amúgy.
Állítólag amit lineltél másodiknak Philips, az talán a legjobb, de nem próbáltam.

-

(#25027) Dißnäëß válasza BaLee (#25025) üzenetére


Dißnäëß
veterán

A Ford előtt egy Calibra szerelem autóm is volt, annak híresen gyertya a projektoros két csík lámpája, ma már mindnek. Egy ideig-óráig megy ez az izzózás, de emelt fényerő = gyorsabb elhasználódás + melegedés. A végén elvittem egy szakihoz mindkét fényszórót komplett, úgy ahogy volt, újrafoncsoroztatni.

Mikor visszakaptam és először felkapcsoltam két tök standard izzóval, az ilyen "wow" élmény volt.
A búra a gyári üveg volt (hálistennek), így azzal nem volt teendő, örök életű.

Szóval .. az én véleményem az, hogy emelt fényerejűnél időt nyersz, tartós megoldást semmiképp és kockáztatod a lámpád épségét is (bár nem ismerem a felépítését-szellőzését, de volt leolvadt projektorral dolgom Opel ágon, a műanyag házasok kukák, a fémek bírják).

Ezt csak így "hátha használ valamit" alapon írtam le, félni mindig jobb, mint ..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#25028) Sys85 válasza BaLee (#25025) üzenetére


Sys85
veterán

Nekem Osram Xenon Look izzóim vannak az mk3-ban.
Kontrasztosabb amit látok vele,nem visz sokkal messzebb,nem is szebb a vetített képe,de jobb mint a gyári alap Osram.
Előbb,vagy utóbb komplett xenon+led Osram fényszóróm lesz,de egyelőre nincs meg rá a keret.
Vastag árcédula van rajta: [link]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#25029) haris válasza Sys85 (#25028) üzenetére


haris
őstag

Nálunk majdnem ugyanez a helyzet.
Az Mk1 Galaxy-ban Osram night breaker van,
A Streetka-ban Osram xenon look
A streetka-t jobban szeretem Galaxy fényénél, pedig állítólag a night breaker jobb. (És dupla árban volt, csak galaxyt ugye folyton használjuk, abba akartam a jobb izzót)

(#25030) molnarpeter válasza Sys85 (#25028) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Akad ez a fényszóró 310-ért is :R

(#25031) Sys85 válasza molnarpeter (#25030) üzenetére


Sys85
veterán

Amazonon láttam 270 körül is,de még az is szép összeg. :D

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#25032) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Létezik hogy drágultak az alkatrészek? Kicsit sokallom a 17k 5 liter 5W30 Ford olajért...
Gyertya is majdnem 2k volt darabja (Motorcraft).
Vagy csak UNIX szállt el az árakkal. :F

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#25033) Sys85 válasza radi8tor (#25032) üzenetére


Sys85
veterán

Olajshop-on 8970ft a Ford Formula F 5W30 5L.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#25034) darvinya válasza radi8tor (#25032) üzenetére


darvinya
titán

Kicsit áru hiány lépet fel, emiatt is drágultak, de inkább Unix emelt sokat az árain.
Amúgy Bosch gyertyák jobbak, Mannol/Esso/Valvoline, stb jobb minőségű, mint Ford cikkés.
Ezt nemrég jártam körül, s kiderült, hogy Ford cimkés csak ACEA minősítésű.
Én innét veszem már pl: 5W30 [link] (Ford 9250Ft/5L [link] )

Gixxer88

Nálam több, vagy 4L-es?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25035) radi8tor válasza Sys85 (#25033) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Átvágtak. Sebaj erre nem készültem hogy csak náluk ilyen horror.
El kell felejtenem őket...

⭐ Stella

(#25036) troll81 válasza radi8tor (#25032) üzenetére


troll81
addikt

Szia lehet benne valami [link] :Y

(#25037) Sys85 válasza darvinya (#25034) üzenetére


Sys85
veterán

5literes.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#25038) darvinya válasza Sys85 (#25037) üzenetére


darvinya
titán

Oh … ez másik webshop.

Közelben ennek van boltja, emiatt őket választottam.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25039) Sys85 válasza darvinya (#25038) üzenetére


Sys85
veterán

Az a 300ft különbség elhanyagolható.Még a 10k-ra is azt mondom,hogy elfogadható,de az Unix árazása pofátlan.
Lehet próbálnák az embereket a saját A.Z portékájuk felé terelni?Akinek az nem tetszik az meg perkáljon tisztességgel?
Én az Unixnál nem veszek semmit sem egy ideje.
Bárdiban is csak akkor,ha S.O.S hirtelen kell valami és nem érek rá 1-2 napot várni.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#25040) darvinya válasza Sys85 (#25039) üzenetére


darvinya
titán

Valószínűséggel ez van mögötte, vagy csak mostani helyzet adta ezt.
De tényleg pofátlan az árazásuk.
Konkrétan 30eFt-os LUK kuplung szettet 110eFt-ért ad. :Y

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25041) gabor9991 válasza radi8tor (#25032) üzenetére


gabor9991
őstag

Ha kell valami alkatrész és nem szükséges azonnal akkor kauffer, Kovácsautó, Cromax, petrányi webshopból válogathatsz az unix/Bárdi árakhoz képest féláron.
Unix/Bárdi árai kb. akkor jók, ha van 50+% kedvezmény náluk és szerelőknek általában van, plusz még házhoz is viszik a rendelést.Magánszemélyként szerintem elképesztő drága mindkettő

Az 5 literes olaj nincs 8000 [kép]
A gyertyák darabja meg [ezerötszáz] márkaszervizes áron :)

(#25042) sparta2


sparta2
tag

Sziasztok!
Egy hónapon belul esedékes a 2 éves kötelező szervizem. Budapest és környékén van ajánlott márkaszerviz, ahova nyugodan el lehet vinni a gépet, vagy teljesen mindegy?

(#25043) kcsa válasza radi8tor (#25032) üzenetére


kcsa
veterán

Listaárakon nem szabad ott vásárolni. Furcsa az üzleti modell...

(#25044) Sub-ZeRo válasza radi8tor (#25032) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A Castrol nincs annyi, Ilyen Ford specifikációval... Szóval biztos gyorsan szeretnék a az elmúlt hónapok kiesését vissza szedni...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25045) radi8tor válasza kcsa (#25043) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mind1 csak olajat vettem, szűrőt meg 4 gyertyát. Elkönyveltem tanulópénznek.

Cromaxnál veszem a többit.

⭐ Stella

(#25046) gergobaby válasza radi8tor (#25032) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Nekem is feltűnt, mikor az állítólag "dolgozói kedveményes" ár is sokkal magasabn volt mint az árukeresős találatok :U

(#25047) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Cromaxnál sem minden fenékig tejfel. A clubtag ár 1 Ft-al magasabb mint a webshop ár. :D

⭐ Stella

(#25048) 7Sony7 válasza radi8tor (#25047) üzenetére


7Sony7
addikt

Sok minden felment. Múltkor találtam náluk alsó motorburkolat csavarkészletet 1xxx ft-ért, most mire úgy döntöttem, hogy negrendelelm, 3xxx ft lett.Ez mitől? Nem hinném, hogy akkora a kereslet...

-

(#25049) radi8tor válasza 7Sony7 (#25048) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hát nem. Az olaj ára is kb meg lett szorozva kettővel. Még jó hogy nem ott vettem légszűrőt. Asszem' majdnem 8k volt a gyári.

⭐ Stella

(#25050) 7Sony7 válasza radi8tor (#25049) üzenetére


7Sony7
addikt

Mostanában a Kovács Autó- tól veszem ami kell, csak sajnos nem minden van náluk.

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.