Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Immy válasza Dorien (#4992) üzenetére


Immy
őstag

Félreértések elkerülése végett nem száguldozni akarok, csupán két hetente oda-vissza megtenni a Budapest-Győr (130-al) és Győr-Szombathely (110-el) szakaszt kényelmes fogyasztással.

@TayRol: hmm most tűnt fel nekem, hogy a szövegbe 56600-at írtak, míg az URL listában már 56000 van. Lehet, hogy régóta hirdetik és az egyiket tudták már módosítani? Vagy ha nagyon rosszra akarok gondolni, hogy nem tudják, hogy pontosan mennyire tekerték vissza :D

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#5002) TayRol válasza Immy (#5001) üzenetére


TayRol
veterán

A címsorba meg 53ezret.

(#5003) Real_Necro válasza TayRol (#5002) üzenetére


Real_Necro
veterán

Gondolom amennyivel szeretnéd, alku tárgya... :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5004) TayRol válasza Real_Necro (#5003) üzenetére


TayRol
veterán

Nagyon őszinte akart lenni a hirdetés.

(#5005) Norbika88


Norbika88
senior tag

Üdv!
1.4-es benzines fókához elég ez az aksi?
Nem rég vettem a kocsit, 8 éves aksi volt benne. Terheléses műszerrel 7V alá ment és egy ilyen exide-ra cseréltem ki.
Nos még mindig néha van,hogy 3 indítózásra indul el, ha több mint 8 órát állt, tekerni teker. Vagy egy kicsit indítózzak hosszabban vagy egy kis gázzal?
Nagy szerviz november elején lesz. Vezérmű, gyertyák, olaj, szűrők. Meg a szelepeknél mondták hogy tisztítani kell valamit, alapjárat ingadozás miatt.

(#5006) radi8tor válasza Norbika88 (#5005) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, hogy elég az az akku. :K
Alapjáraton mértél kapocsfeszültséget rajta? Nincs baj a generátorral?

⭐ Stella

(#5007) Norbika88 válasza radi8tor (#5006) üzenetére


Norbika88
senior tag

Megmérem majd, gondolom olyan 14.4V körül kellene mérnem alapjáraton ha tölt a generátor?
Az az igazság, hogy hiába csak 40K km van benne de 13 éves mivel egy mamáé volt nem hiszem, hogy kiégette rendesen a gépsárkányt. Meg szerintem a gyertyák is egyidősek lehetnek a kocsival.

[ Szerkesztve ]

(#5008) radi8tor válasza Norbika88 (#5007) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, mindenképpen 12-13V felett.
Mondjuk ettől függetlenül lehet más is az oka annak, hogy sokat kell önindítózni.

⭐ Stella

(#5009) Goose-T válasza Norbika88 (#5005) üzenetére


Goose-T
veterán

Hallhatóan tekeri a motort is, vagy csak az önindító forog? Fordoknál gyakran előfordul, hogy nem húz be a bendix, filléres alkatrész, ki kell cserélni. Ha csak az indítómotor pörög kellemetlen, súroló hanggal, amikor nem indul be, akkor ez lesz a probléma.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5010) Norbika88 válasza Goose-T (#5009) üzenetére


Norbika88
senior tag

Kellemetlen súrlodó hang inkább. Rossz aksival is ilyen volt, adtam egy gázt neki akkor elindult, de az alapjáratot nem tudta megtartani, amint levettem a gázról a lábam lebökött és hangja alapján mintha nem ment volna mind a 4 dugó.

Novemberi nagy szervizbe akkor ezt is megnézhetik.

[ Szerkesztve ]

(#5011) Goose-T válasza Norbika88 (#5010) üzenetére


Goose-T
veterán

Az alapjáratot szabályzó pillangószelepet is érdemes kitakaríttatni és WD40-nel befújkálni, mert akadni szokott az is, ha nagyon kiszárad.

Szerk.: ha behúz a bendix, de nem indul a motor, akkor olyan vu-vu-vu hangja van, hullámzik, ahogy próbálja forgatni a motort. Ha nem húz be a bendix, akkor egyenletesebbb krrrzzííí hangja van, mert csak az indítómotor pörög, a motort nem forgatja.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5012) Norbika88 válasza Goose-T (#5011) üzenetére


Norbika88
senior tag

Motor jobb elején van láttam, két csavar fogja. Szimplán leveszem, tömítés van gondolom alatta ami leeshet más nincs ami kipotyogna belőle? Befújok és mehet vissza, vagy szét is kell húzni a tengelyt?

(#5013) Goose-T válasza Norbika88 (#5012) üzenetére


Goose-T
veterán

Én csak elméleti szerelő vagyok, a bátyám és a szerelőm elmondásaiból tudom ezeket. :D Elvileg nem nagy művelet a pillangószelep tisztítása, viszont pont a tengelye szokott akadni, azt kell leginkább befújni WD40-nel.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5014) Norbika88 válasza Goose-T (#5013) üzenetére


Norbika88
senior tag

Én meg gépi forgácsoló vagyok, nem autó szerelő :D De köszönöm a gyors válaszokat :R
Amit tudok itthon megnézek, többit meg majd szervizben.

Hát ez is inkább barkácsszakkörnek tűnik mint szerelésnek :D

[ Szerkesztve ]

(#5015) Goose-T válasza Norbika88 (#5014) üzenetére


Goose-T
veterán

Amúgy a nem beindulós és hengerkihagyós történetek visszavezethetők még gyújtásproblémára is. Gyertyákat érdemes cserélni, de amikor én vettem 2013-ban a 2003-as Focusomat, akkor a gyújtótrafót is ki kellett benne cserélni, mert eléggé el volt égve, az zsebbenyúlós dolog volt (60 ezer körül). Bár a trafóhalálnak az volt a tünete, hogy beszaggatott nagyobb gázadásoknál, indulni indult rendesen.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5016) Norbika88 válasza Goose-T (#5013) üzenetére


Norbika88
senior tag

Találtam másikat is. Itt a tisztítás után még motor olajat is injekciózott bele.

(#5017) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Találtam egy szépet :)
Ez a Csonti megbízható gyerek? [link]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#5018) SzlobiG válasza Ace Ventura (#5017) üzenetére


SzlobiG
félisten

Csonti felejtő.

(#5019) Ace Ventura válasza SzlobiG (#5018) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Áhhhh, azt hittem révbe értem :) A szervizkönyv fura nekem, de a képeken szép a kocsi.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#5020) Sub-ZeRo válasza Ace Ventura (#5017) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

;] link ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5021) marsu válasza SzlobiG (#5018) üzenetére


marsu
addikt

Az én Ford Mondeo-m is tőle van ...

:K

[ Szerkesztve ]

Press any key to continue ...

(#5022) marsu válasza Ace Ventura (#5017) üzenetére


marsu
addikt

Nem feltétlenül kell általánosítani, mert ő is csak egy kereskedő. Valóban jó áron adja az autókat, de persze ennek megfelelően lehet hogy utólag még rá kell költeni egy keveset. De ez akkor is esélyes ha drágán veszel autót. Én is sokat gondolkodtam, hogy merjek-e tőle venni, de ami jó autó az drága is, ami meg nagyon olcsó, az meg olyan is ...

Én nem bántam meg, mert az autó ára valóban kellemes volt, és összesen egy probléma volt az autóval, amivel foglalkozni kellett (DPF) azóta hibátlan az autó és nem okozott csalódást!

Press any key to continue ...

(#5023) marsu válasza Ace Ventura (#5017) üzenetére


marsu
addikt

A képek alapján és a leírás alapján érdemes megnézni. Annak idején mi is sok autót megnéztünk, és pont arra volt dolgunk a Szentendrei úton, így bementünk, körbenézni. Van jó sok leharcolt ócska autó, de néha előfordul náluk is egy-egy ritkaság, amire viszont hamar le is csapnak ...

... vagy te, vagy majd valaki más!

Press any key to continue ...

(#5024) Ace Ventura válasza marsu (#5023) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Megnézem mindenképpen, de sajnos csak csütörtökön tudom...
Szerinted a szervízkönyv okés?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#5025) marsu válasza Ace Ventura (#5024) üzenetére


marsu
addikt

Ha van hozzá, akkor jó esetben rendben is van. Én is azért mertem megvenni, mert szervizkönyve is volt.

Press any key to continue ...

(#5026) Ace Ventura válasza marsu (#5025) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Van hozzá, csak a képeken lévő infók furcsák nekem belőle...:)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#5027) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Mik vannak: [link]

Origo teszt.

(#5028) radi8tor válasza SzlobiG (#5027) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gyári felniket vajon miért cserélte le?

⭐ Stella

(#5029) SzlobiG válasza radi8tor (#5028) üzenetére


SzlobiG
félisten

Sok embernél megfordult úgy hallottam szóval nem tudni ki miért dobta le, viszont amik rajta vannak eléggé gányok szvsz.

(#5030) TayRol válasza SzlobiG (#5027) üzenetére


TayRol
veterán

Egy kombit elfogadnék ezzel a motorral.

(#5031) marsu válasza Ace Ventura (#5026) üzenetére


marsu
addikt

Most hogy jobban megnéztem, igazad lehet. Utolsó Ford szervize 2009-ben volt, azóta kilométer is sokkal több lett benne és az utolsó szerviz is csak egy általános szervizben volt. Meggondolandó...

[ Szerkesztve ]

Press any key to continue ...

(#5032) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Itt hagytam abba-de változás semmi,a gép első indítás után leáll,másodjára megy rendesen.
Na most mit csináljak,ha a márkaszervíz sem talált hibakódot??

(#5033) sutykuru válasza Mikulásbá (#5032) üzenetére


sutykuru
tag

Hívd fel őket: ESS Motor Göd

[ Szerkesztve ]

(#5034) Mikulásbá válasza sutykuru (#5033) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Telefonon tudnak valami okosat mondani erre a jelenségre,vagy azt mondják,menjek el.Ott majd rádugják a gépre és ott sem lesz hibakód.
Az a baj,hogy hibakód nélkül hol induljak el egyáltalán?Nem elektromos hiba lenne?Akkor mi,ami nem ad hibakódot sem?Itt már a gázpedál is elektromos,ezért vagyok értetlen.

(#5035) sutykuru válasza Mikulásbá (#5034) üzenetére


sutykuru
tag

Egy próbát megér a telefon, ha találkoztak már ilyen hibával akkor megmondják telefonon is, hogy mi lehet az oka.

(#5036) Mikulásbá válasza sutykuru (#5035) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Rendben,azt mindenképp megteszem.
Én a fojtószelepre gyanakszom,amiben van mechanikus rész is.Mivel nincs külön légtömegmérő,szerintem ennek az elején a kis fekete dobozka lesz az,azaz egybe van építve.
A másik gond,hogy ez olyan 140-150 ezres,amire nincs fölösleges pénzem-így lutriba.

(#5037) lajafix válasza Mikulásbá (#5036) üzenetére


lajafix
addikt

amikor nekem nem indult az ugyanezen motorral szerelt mondeom, akkor az üzemanyagszivattyú riasztóhoz menő relé volt a bűnös. Rövidzárat neki, mert persze csak akkor csinálja ha kedve van hozzá. Vagy elengedi az üzemanyagszivattyú a nyomást, de második köszörülésre újra felépíti.

egy szívóbenzines fordon mindent ki kell tudni mérni egy -szakosodott- szervízben.

Rock'n Roll

(#5038) Mikulásbá válasza lajafix (#5037) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Köszi,ez nagyon hihető,amit írtál-ugyanis nem mindig csinálja ezt.Volt,hogy télen -14 fokban indult elsőre,akkor még a páromé volt az autó,de kikísértem a kocsihoz,hogy lássam,kell-e segíteni.Meg is lepődtünk.
Akkor odamegyek vissza,aki a riasztót tette a kocsiba,autóvillamos szaki.

(#5039) SzlobiG válasza TayRol (#5030) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én is, csak amikor tankolni kell az már nem tetszene pedig egy kis chippel szépet léphet az a motor. :K

(#5040) radi8tor válasza SzlobiG (#5039) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Élettartamára a motornak nincs negatív hatással a chiptuning?

⭐ Stella

(#5041) SzlobiG válasza radi8tor (#5040) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha ésszel van csinálva, akkor nincs, gyárilag vissza vannak fojtva a mai motorok nem is kicsit a káros anyag kibocsájtás végett.

(#5042) lajafix válasza SzlobiG (#5041) üzenetére


lajafix
addikt

és ésszel használva...

Rock'n Roll

(#5043) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!

Pesten (lehetőleg Újpest környékén) kellene egy olyan cég/szaki aki belső terek takarításával foglalkozik, jó munkát végez és nem túl drága. Van ilyenre ötletetek? :R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#5044) Gergőke88 válasza aginor (#5043) üzenetére


Gergőke88
addikt

[link]
Náluk sosem csalódtam.

(#5045) Batman2


Batman2
őstag

Ford Fiestaval más is járt már így, hogy nulla álláson is világít a fényszóró, csak kicsit gyengébben, mint bekapcsolt állásban? :U

Papír szerint a nulla állás az nulla, nincs világítás.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#5046) mtade válasza Batman2 (#5045) üzenetére


mtade
aktív tag

Nem lehet, hogy összeégett a tompított reléje?

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#5047) Batman2 válasza mtade (#5046) üzenetére


Batman2
őstag

Nem tudom, majd megkeresem a relét, szemügyre veszem, ha hozzáférhető.
Köszi.

Egy darabig úgy gondoltam, hogy ez esetleg valami nappali fény funkció és ezért is világít kicsit gyengébben (lenne benne ráció), de azért mindig is gyanakodtam, fura, hogy nincs kikapcsolt állás, az akkunak nem túl egészséges, hogy fényszóróval együtt tekerje meg az indítómotort !

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#5048) Pardise


Pardise
senior tag

Sziasztok!

Ilyet használ valaki? Van ennek értelme? Ha jól látom ez olyan cucc, amit csatlakoztatható a kocsihoz majd a telefonnal összekapcsoljuk minden adatot meg egyebeket ki mutat a kocsiról. Autós topikba is írtam, de nem reagálnak...

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#5049) radi8tor válasza Pardise (#5048) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jó dolog, párszor már használtam haver ODB-jét.
Amire nagyon jó a hibakódokat ingyen ki tudod vele olvasni, kikapcsolni. :K

Neki ilyen van, akkor még 20k volt raktárról.

⭐ Stella

(#5050) Goose-T válasza Pardise (#5048) üzenetére


Goose-T
veterán

Ez egy diagnosztikai eszköz, javításhoz használják leginkább. Neked új kocsid van, megcsinálják a márkaszervizben, egyelőre semmi szükséged rá.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.