Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) ReFleXx válasza tomiii. (#6650) üzenetére


ReFleXx
addikt

Vinnélek magammal kövi auto vásárlásnál ha nem gond :D alkudozhatnal helyettem

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6652) tomiii. válasza ReFleXx (#6651) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Nem ismerem az autókat és az értéküket, csak a Sierránál/Scorpionál. Egy egy hónapos eset:

Hív haver, hogy 2.3-as béka Scorpio, hengerfej gyanús, 180 ezer. mondom ok, 100-ba hozzuk el, haver hívja, hogy ad érte 100-at. Koma fel volt háborodva, hogy mit képzel. Ekkor felhívtam én, hogy érdekelne , 120-at adok érte, ennél többet nem ér. áááá hülye vagyok, nem adja ennyiért. Két hét után 130-ért votl fent, haver felhívta, hogy 90-et ad érte. Ki volt akadva ismét.

Most 100-ért hirdeti, felhívtam. Azt mondta az ár alkuképes, de most már nem kell. Full extrás kellene már csak. Rohadjon rá. :DDD

Más: Egyik sierrás havernak ma lett meg az álom autója, nem tudom mennyiben állt meg, szerintem fél éve ment már a sok papírozási gond vele, olyan 2 millió ft alatt tuti nem állt meg a megszerzése és tavasztól kezdődik a rendbeszedése, mert eléggé kivan:

[ Szerkesztve ]

(#6653) McSzaby válasza tomiii. (#6652) üzenetére


McSzaby
őstag

Nem tudom hol laksz, de elmegyek érted, ha megyek egy Sierraért :DDD Egyébként igen, nyár végén, addig nyaralok meg van másik autóm is, amit rendbe rakok. Télen csapatni, asszonynak fodrászhoz járni jó lesz. :DDD

De nem menekülsz, keresni foglak, ha más nem, itt pro-n. :DDD

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#6654) tomiii. válasza McSzaby (#6653) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Keress nyugodtan, ha Sierráról van szó. :DDD

(#6655) e-newsee válasza e-newsee (#6612) üzenetére


e-newsee
addikt

Kiderítettem. A rádió kábeléből kilóg egy "Remote Controller" feliratú kanóc. Nincs rajta dugó, csak vágott vége van. Na azt kell összekötni vele. Azon kapja a rádió a kormányvezérlő adapterből a jelet. Csak örültem volna, ha mondjuk feliratozzák, ha már leírás nincs hozzá. És adhattak volna hozzá egy szerelhető dugót is, ha már a pinnás végét rányomták a vezetékre. Így most le kellett vágnom, és egy teljesen új csatlakozó párost rászerelni. De a lényeg, hogy beszereltem, és működik pöpecül.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#6656) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

⭐ Stella

(#6657) Real_Necro válasza radi8tor (#6656) üzenetére


Real_Necro
veterán

Beépített vakuval meg autómosóval? Zsír... :D ;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6658) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Nem vagyok amcsi auto fan, de a multkor ment elottem egy ilyen, sokkal jobban nez ki mint igy kepen, el birnam fogadni.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6659) e-newsee válasza Real_Necro (#6657) üzenetére


e-newsee
addikt

Szerintem az azért van rajta, hogy ha a szemből jövő nem kapcsolja le a refit, akkor bele tudsz vakuzni a szemébe. ;]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#6660) lajafix válasza lajafix (#1777) üzenetére


lajafix
addikt

Tavaly belevertem még 200 rugót, a múlt héten eladtam,11 és fél évig használtuk.

Azzal a tudással gazdagodtam, hogy az 1.8 benya motor elkezdi egy idő után enni az olajat valszeg a lehúzógyűrűk kopása miatt. Nem csak futásteljesítmény függő, az idő is elvégzi a dolgát. :) a 2.0 ebből a szempontból is jobb.

(#6658) ReFleXx: naná a mostani Mustang jól kinéző darab. nekem is kéne.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#6661) radi8tor válasza e-newsee (#6659) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bizony, az arra való. :K
Vagy ha jelzed az előzési szándékot a szemből érkező kamionnak. (russia)

⭐ Stella

(#6662) cuebler válasza Real_Necro (#6657) üzenetére


cuebler
senior tag

és én még azt hittem, hogy "flash"-módba kapcsol a gép ;] és itt gondolok a piros-sárga ruhás fiatalemberre, valamint sheldon cooper-re is kicsit

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#6663) Real_Necro válasza cuebler (#6662) üzenetére


Real_Necro
veterán

A rádióból meg felzendül a... :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6664) cuebler válasza Real_Necro (#6663) üzenetére


cuebler
senior tag

hoppá, és tényleg...! a nagydarab szőke kardozós fickót el is felejtettem... csak hát ő azért nehezebben állítható párhuzamba egy villámgyors autóval :C

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#6665) Real_Necro válasza cuebler (#6664) üzenetére


Real_Necro
veterán

Na jó, van sport fokozat is. :D

Egyébként milyen környezetvédelmi besorolással rendelkezik egy ilyen? :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6666) TayRol válasza Real_Necro (#6665) üzenetére


TayRol
veterán

Euro 6 mindkét V8-as motorja.

(#6667) e-newsee válasza Real_Necro (#6665) üzenetére


e-newsee
addikt

A sport fokozat az ez! :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#6668) radi8tor válasza e-newsee (#6667) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért 20 év alatt már sokat fejlődött a sport fokozat kapcsolója, nem kell még mindig SPM gombot linkelni. ;)
Focus MK3 hack
Focus RS

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6669) e-newsee válasza radi8tor (#6668) üzenetére


e-newsee
addikt

De az SPM gomb olyan, mint a rock. Örök, és halhatatlan. ;]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#6670) cuebler válasza e-newsee (#6669) üzenetére


cuebler
senior tag

...vagy mint a queen flash gordonja... ma már tutira ezt fogom dudorászni :C

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#6672) Real_Necro válasza Spancer RE (#6671) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ebay nem játszik?

Szerk.:

Sőt, Vaterán is van.

Más:

Meglestem ma kolléga Sierráját, nyugdíjas a fazon, és van egy nagyon jól karbantartott 2.0i CLX-e. :)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6674) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

A fórum nem hirdetőfelület!

Adok veszek helye Hardveraprón van.

⭐ Stella

(#6675) tomiii. válasza radi8tor (#6674) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Semmilyen gazdasági célja nem volt a beszélgetésnek, más topikban is láttam, hogy ezt-azt felajánlanak a másiknak és szakciók viszont nem voltak. Pláne nem értem, hogy ha valaki iránymutatást kér, annak miért törlik a kommentjét? pl. :U

Túlkapásnak érzem.

(#6672) Real_Necro: Kép jöhet, ha van, hátha ismerem , ha netes életben jelen van, mint pár másik nyugdíjasSierrás :D, bár a CLX majdnem fapad sajnos, sok minden néznivaló ninc sbenne. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6676) radi8tor válasza tomiii. (#6675) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A fórum alapelvek nem ismerete nem ment fel azok betartása alól. (III/10/16 pont)
Nem vagyunk jelen minden topikban, ha máskor ilyet látsz nyugodtan jelezd nekünk itt.

⭐ Stella

(#6677) Spancer RE válasza Real_Necro (#6672) üzenetére


Spancer RE
aktív tag

Már néztem mindenhol, Ebay és Vatera is megvolt, 10€ + posta kicsit sok érte. A Vaterát pedig gyűlölöm.
Miskolci vagyok, pont Miskolcon van az az 1 db eladó óra és nem tudom felhívni az embert, vagy privátot írni neki, hogy most délután átugorjak érte? :(((
Vegyem meg liciten, aztán beszélhetünk... persze.

radi8tor
Azért írtam ide, mert hátha logikusabb egy Ford "klubban" érdeklődni ilyenről, mint írni az apróra egy hirdetést, amire talán soha nem kapok választ, de értem vannak szabályok.

[ Szerkesztve ]

(#6678) radi8tor válasza Spancer RE (#6677) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Üzenni lehet neki. Nem kell megvenni hozzá. Bár kétségtelenül találkát vásárlás előtt nem tudtok megbeszélni.

⭐ Stella

(#6679) Real_Necro válasza Spancer RE (#6677) üzenetére


Real_Necro
veterán

Még jó, hogy van internyet, meg gugli, így az eladó nevére rákeresve, kidob egy jófogásos adatlapot: [link]

Ott van bal oldalon fent egy szám, egy csörgést megér... ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6680) Spancer RE válasza Real_Necro (#6679) üzenetére


Spancer RE
aktív tag

1 órája ezt keresem gúgölön! Csak folyton teszveszt meg vaterát dobott.
Köszi! :DDD

(#6681) ReFleXx válasza Spancer RE (#6680) üzenetére


ReFleXx
addikt

tudni kell hasznalni a google-t [link]
ha csak gyuriford-ra keresek, akkor is masodik talalat googleval nemtom neked hogy nem adta be :D

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6682) AshaNoR


AshaNoR
tag

Üdv mi a reális ára egy teljes vezérlés cserének és egy kuplung + 2tömegű lendkerék cserének maszeknál?
Mondeo MK3 1.8 110LE

(#6683) kcsa válasza AshaNoR (#6682) üzenetére


kcsa
veterán

Csörög a láncod?

(#6684) AshaNoR válasza kcsa (#6683) üzenetére


AshaNoR
tag

Igen :(

(#6685) Dj Sügi


Dj Sügi
őstag

Valaki tudna nekem okosat írni, hogy gyári Ford alufelnihez (eredetileg ezzel adták ki a kocsit, nem másik típusról vagy teljesen eltérő évjáratról való) milyen kerékanyát kell venni? Méret, mozgókúpos nem mozgókúpos, mittomén mire kellene figyelni még. És kb. mi lehet a reális db ár értük. Ezek közül bármelyik? [link]
Köszi!

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#6686) radi8tor válasza Dj Sügi (#6685) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Cromax-on nézted már?

Pl?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6687) Dj Sügi válasza radi8tor (#6686) üzenetére


Dj Sügi
őstag

1000Km tőlem, ők meg nem foglalkoznak "ócsó" postával. Bárdiba meg Unixba néztem, de valami 1xxxFt darabja.

Találtam még egy csomót: [link]

Semmiképp nem kell csilli-villi. Inkább normálisan tartsa a felnit meg ne szakadjon szét a menet rajta.

[ Szerkesztve ]

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#6688) kcsa válasza Dj Sügi (#6685) üzenetére


kcsa
veterán

Inkább vegyél bontóból kopottasabbat, semmint csillogó gagyi csavart jófogásról. Azt tudom hogy mozgókúpos (mk3 mondeo biztosan az), de méretezéshez kuka vagyok. :(

(#6689) ReFleXx válasza Dj Sügi (#6687) üzenetére


ReFleXx
addikt

1000km ? külföldön vagy? akkor a helyi autosboltba bemesz azt kered a kocsihoz.
meretek

amit linkeltel az egy gyengebb minoseg, egy kupak van preselve a sima csavarra, dolgat ellatja, de egy idő utan leeshet a kupak, a jobbak tömör anyagbol vannak

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6690) Dj Sügi válasza ReFleXx (#6689) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Nem, csak vicc volt! :DD A távolság érzékeltetésére eltúlozva.
De nyilván nem éri meg felmenni csak ezért pestre vidékről a cromaxba.
Ahha, pont ezekre vagyok kíváncsi. Jó kis összefoglalónak tűnik. Még sosem kellett csavart vennem alufelnihez, így nem értek hozzá

[ Szerkesztve ]

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#6691) radi8tor válasza kcsa (#6688) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, ez nem olyan dolog amin spórolni illik. De persze mindenki maga dönti el mennyit ér a biztonsága.

⭐ Stella

(#6692) e-newsee válasza ReFleXx (#6689) üzenetére


e-newsee
addikt

Teljesen ez sem korrekt. Nekem pölö MK2-es a focusom, és a linkelt oldal szerint az mk1 és 2-é 4x108-as, pedig a 2-es a valóságban 5x108-as.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#6693) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,

Teljesen új 1.25-ös motor bejáratásáránál mire és meddig kell figyelni?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#6694) westcoastog válasza Immy (#6693) üzenetére


westcoastog
veterán

Benne van a kézikönyvben elvileg.
Azt hiszem 1500 kilométer, finom gáz, nem szétpadlózva stb.

(#6695) DeFranco


DeFranco
nagyúr

folytatódik a motortérzár saga

valószínűleg nem fogom tudni megoldani önerőből sehogy sem, próbálkoztam meleg garázzsal egy éjszakára (már amennyire meleg egy garázs, de lakóházzal van egybeépítve, így ennél klimatizáltabb helyre nem tudtam volna vinni) nem segített, bő wd40 szintén nem, alá is mentem, finom tapogatásra sem találtam olyan pontot ahol bele tudtam volna nyúlni a nyitásba. a hűtőt meg ezért nem szedtem le, a kulcsot sem akartam szétkaparni ezért a zárban, hogy tovább erőltessem.

azt észrevettem, hogy a kulcs a zárban érdekesen "kotyog" mintha valami szétugrott volna belül, és elszabadult volna a betét vagy a betéten belül valami.

csináltam róla egy videót, aki mk1 fóka közelébe kerül a közeljövőben, rápróbálna, hogy ez normális-e, vagy normál esetben a kulcs feszesen áll mint katiban a gyerek? (értelemszerűen amíg jó volt, nem "kotyogtattam" :D)

ha viszont ott valami szétesett, azt én már ki nem nyitom. a gond az, hogy akkor innentől az van, hogy kitolom gödre és jön a fúró, meg az új betét, 30k.

[ Szerkesztve ]

(#6696) radi8tor válasza DeFranco (#6695) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez szét van hullva. :( Oldalirányba meg sem szabad moccannia a kulcsnak.

⭐ Stella

(#6697) bull84ghia válasza DeFranco (#6695) üzenetére


bull84ghia
őstag

Valamennyi kotyogás van a kulcsnál kb mint a tanknál. Ez tuti sok Nem irigyellek. Egy karosszéria lakatost érdemes lenne meglátogatni vele.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#6698) DeFranco válasza bull84ghia (#6697) üzenetére


DeFranco
nagyúr

normális lakatosom nincs, kóklerhez meg nem viszem.

a mondeos topicban linkelt tagnak írtam, nem válaszolt, marad a gödi csapat. ők megoldják, de úgy, hogy lefúrják és csere, tehát nem lesz olcsó.

más megoldásról még senki nem mesélt (itt is kérdeztem) így egyelőre ez az egyetlen általam ismert létező megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#6699) DeFranco válasza DeFranco (#6698) üzenetére


DeFranco
nagyúr

...de ha valakinek van ötlete, hogy hova és miként, azt szívesen várom :)

(#6700) kcsa válasza DeFranco (#6699) üzenetére


kcsa
veterán

Focus klub? :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.