Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) kcsa válasza Dorien (#7250) üzenetére


kcsa
veterán

Ugyanezt gondolom én is.

Máskor (pl. motoros topikok ilyenek) megy a cicaharc, hogy heroinárú Motult vagy aranyárú egyebet töltsenek bele, ezen meg spórolni kellene? Ne már...

Két évente fékfolyadék, 10 évente hűtőfolyadék és váltóolaj bele kell hogy férjen. De pl. japán autók egy nagy részében elő van írva váltóolaj csere is (Suzuki kétévente)

(#7252) DeFranco válasza kcsa (#7251) üzenetére


DeFranco
nagyúr

engem mondom, a macera zavar, az, hogy tudtommal vagy le kell szívni az olajat vagy meg kell fúrni a váltót mert leeresztő nincs, meg hogy sokan tényleg óvva intenek a fekavarodó vas-üledék miatt.

tipikusan mindenki mást mond és saját felelősségre okoskodhatsz. a szerelőm sem ajánlja egyébként. de én meg úgy érzem, hogy csak kéne.

147k van benne

[ Szerkesztve ]

(#7253) kcsa válasza DeFranco (#7252) üzenetére


kcsa
veterán

Hm. Alaposabban utánaolvasva tényleg nincs leeresztő IB5 váltón. Szomorú. Ez esetben ahogy tetszik. Sajnos Esetleg ha döglik a kuplungod, szóba jöhet a váltó levétele...

(#7254) ReFleXx válasza kcsa (#7253) üzenetére


ReFleXx
addikt

a kuplung is sokat kibir, nekem is ezert nem lett valtoolaj cserelve, nem akart szetmenni :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#7255) kcsa válasza ReFleXx (#7254) üzenetére


kcsa
veterán

Nekem nyelestengely csapágy döglődik, de emiatt annyira fájna levetetni a váltót... Mert ezután gondolom két hónap múlva bedöglene a DMF vagy valami más :D

(#7256) Dj Sügi válasza balazs1022 (#7246) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Gondolom az első szélvédőfűtésre gondolt, amiből tényleg kevesebb van, de ettől jóval olcsóbb ilyen típusú Fiestákba is láttam már.
Ebbe a kocsiba semmi ritka extra nincs a fűthető ülésen kívül, ahhoz képest meg van ára bőven.

A múltkorinál a nyúlvány meg azért rohadhatott, mert pont az ablakmosó tartály betöltőcsöve alatt van és ha azt tölcsér nélkül szétlocsolják mindenfelé egy idő után megteszi a hatását.

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7257) DeFranco válasza kcsa (#7253) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hát már akkor is a kékestetőn fogott amikor megvettem, de még bírja, nem csúszik. nyelestengely csapágy muzsikál, de az mindegyiknél.

kettesem van hidegben is, csak amikor azok a nagy hidegek voltak, akkor a 2-est olyan peugeot-san vette, mint amikor egy szál ropival próbálsz felkeverni egy pohár görög joghurtot...

(#7258) radi8tor válasza kcsa (#7253) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kuplung csere esetén is cserélik a váltóban az olajat vagy az nincs ezzel összefüggésben? 160k körül volt kuplung csere, most 260k van benne és kopik megint a kuplung. :)

⭐ Stella

(#7259) kcsa válasza radi8tor (#7258) üzenetére


kcsa
veterán

Nincs összefüggés: alapesetben csak lehúzzák a váltót a motorról, kuplung csere, és jónapot. Külön kérésre megy az olajcsere.

(#7260) ReFleXx válasza radi8tor (#7258) üzenetére


ReFleXx
addikt

100k utan ujra? user error :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#7261) radi8tor válasza ReFleXx (#7260) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Városban használom főleg. Szeretek sportosan vezetni. :)
De bevallom én is meglepődtem, hogy már most érezhetően kopott. Még nem csúszik, de szerintem nem bírja már sokáig.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7262) cuebler


cuebler
senior tag

na, nekem ilyen ford jutott :O
[link]
a rendszám eltüntetésével nem volt kedvem bajlódni :DDD

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#7263) Erdei88 válasza cuebler (#7262) üzenetére


Erdei88
veterán

A klikk előtt majdnem megsajnáltalak :D

(#7264) cuebler válasza Erdei88 (#7263) üzenetére


cuebler
senior tag

már csak arra kellene rájönnöm, hogy a több fotót hogy osszam meg :F
[link]
[link]
[link]
[link]
valahogy ilyen bénán :DDD

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#7265) Real_Necro válasza cuebler (#7264) üzenetére


Real_Necro
veterán

De szép dög. :D
Azért ha arra a vonóhorogra még valami felkerül, már kisbusz kategória lesz. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#7266) ReFleXx válasza radi8tor (#7261) üzenetére


ReFleXx
addikt

meg az is lehet, hogy nem a gyari minoseg ami belekerult.

cuebler teccik ez az uj ranger

Real_Necro es az a vicc, hogy ez a ranger az usaban egy mini pickupnak felel meg :D

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#7267) Goose-T válasza ReFleXx (#7266) üzenetére


Goose-T
veterán

Ja, ott ekkora egy rendes pickup. :DDD

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7268) radi8tor válasza ReFleXx (#7266) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De gyárit kértem. Jó drága is volt. :)

⭐ Stella

(#7269) cuebler


cuebler
senior tag

elég agresszív küllemű, belsősávos gép ettől az amerikaias hűtőrácstól. igazából wildtrak-et szeretten volna, de annak a belső tere elég bazári a sok narancsszínnel. amúgy normál minőségű országúton teljesen személygépkocsis a kényelem, földesúton azért már adja az igazi modorát :DDD

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#7270) Pikkolo^^ válasza kcsa (#7251) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Powershift 60.000 km.

(#7271) berek21 válasza cuebler (#7264) üzenetére


berek21
senior tag

Nagyon szép. A melóhelyem szomszédságában van egy cég ahol a tulaj ilyet vett. Minden földi jóval meg van tömve, 3.2-es, és még a műszerfal is bőrrel borított. :Y

LG Velvet eladó!

(#7272) kcsa válasza Pikkolo^^ (#7270) üzenetére


kcsa
veterán

Automata külön történet, ott valóban előírják - amennyire tudom - szinte minden váltónál. :)

(#7273) radi8tor válasza kcsa (#7272) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Meg azon biztos van leeresztő csavar is.

⭐ Stella

(#7274) kcsa válasza radi8tor (#7273) üzenetére


kcsa
veterán

hát ha egyszer kötelező cserélni :DDD

(#7275) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Sziasztok!

Méretpontos szövet szőnyeget tudtok ajánlani kettes kombi Focusba?
Ebay, magyar bolt, bármi jöhet csak passzoljon és jó minőségű legyen.

Köszi.

(#7276) Goose-T válasza Gombinyó (#7275) üzenetére


Goose-T
veterán

Én a Cromaxban vettem a Mondeóhoz gyári szőnyegszettet. A sofőr alatti rögzíthető. 20 ezer körül volt a teljes készlet ára. A kettes Focushoz valamivel olcsóbb, úgy látom (bár az lehet, hogy csak az első ülésekhez van).

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7277) kcsa válasza Goose-T (#7276) üzenetére


kcsa
veterán

ha igaz a leírás, akkor csak első üléshez, és abból is a világos színű.

(#7278) Goose-T válasza kcsa (#7277) üzenetére


Goose-T
veterán

Van fekete is, meg van 4 darabos is, bár ott mintha azt írnák, hogy csak a facelifteshez jó.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7279) ReFleXx válasza Goose-T (#7278) üzenetére


ReFleXx
addikt

erdemes szetnezni jofogason is, kilehet fogni tök olcson, gyari újszerűeket

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#7280) Gombinyó válasza Goose-T (#7278) üzenetére


Gombinyó
őstag

Köszi, rákérdeztem a Cromaxnál melyik lenne nekem jó.

(#7281) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,

Debrecenben tudnatok nekem ajanlani bevalt, tapasztalt, es kompetens autoszerelot? A jelenlegi kezdi kiverni a biztositekot, es teljesen hulyenek nez. :) A targy egy MK3 2.0 benzines Mondeo. Koszi!

Szerk:
Ha ez reklamnak szamitana, akkor johet privatban is.

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#7282) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Jövő év elején tervezek kocsi cserét, tudom még nem most lesz, de szeretném körbe járni addig mi lenne a legjobb választás. Valami kicsi mászkálósat tervezek a városba. Ezek a a 2006 körüli Ford Fiesta 2.0ST-k is tetszenek. Érdemes ilyet venni? Valakinek van itt ezekről tapasztalata?

(#7283) DZs válasza B-L-A-C-K (#7282) üzenetére


DZs
senior tag

A kínálat zöme a kint lerugottakból az alja. Az itthoniaknál pedig sokadik tulaj, akinek nem maradt pénze alkatrészre, szerelőre.
Csak egy-két lehet jó, nagyon körbe kell nézni mindet.

(#7284) B-L-A-C-K válasza DZs (#7283) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az oké hogy ki kell fogni a jót majd, de ez kb mindenre igaz ha veszel valamit. Igazából az lenne a kérdésem hogy maga ez a típus ha normálisan karban volt tartva milyen, fenntartási költsége sok e stb stb.

(#7285) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#7284) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sportkocsikra ez hatványozottan értendő szerintem.
Olcsóbb sportkocsikra.

⭐ Stella

(#7286) DZs válasza B-L-A-C-K (#7284) üzenetére


DZs
senior tag

Két literes szívó benzines motor, "okos" szelepvezérlés, szívócső hossz váltogatás és kettős tömeg nélkül. Mazdától származik, megbízható. Egy mezei fiestához képest a futómű alkatrészek (féktárcsa, fékbetét, gátló, rugó) drágábbak.

(#7287) B-L-A-C-K válasza DZs (#7286) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:R

(#7288) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!

Szerintetek a Focus MK2 manuális klíma kapcsolói csereszabatosak lehetnek az 2005-ös Fiestáéval?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#7289) aginor válasza B-L-A-C-K (#7282) üzenetére


aginor
addikt

A típus jó, amennyire tudom, de a viszonylag sok egyedi alkatrész eldrágítja a fenntartást. Ha nem kell ekkora motor, akkor tapasztalatból ajánlom az 1,6-os sport verziót, 90-101lóval. Legtöbb alkatrésze csereszabatos a normál változatéval, de azért már elég jól megy, és optikailag majdnem ikertestvére az ST-nek (ha kell tudok küldeni pár képet).
Mondjuk kínálat ebből se sok van, viszont 900k körül már korrekt darabokat lehet találni.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#7290) B-L-A-C-K válasza aginor (#7289) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nézegettem azokat is, csak gyári fogyasztás szerint alig eszik 1 literrel többet az ST, és csak jóval jobban megy, azért gondolkodtam ebben, persze nem halálosabb iramosat akarok játszani, de jó ha van benne erő. Persze előtte ki kellene próbálni, mert lehet tényleg elég lenne egy olyan is amit említesz.

[ Szerkesztve ]

(#7291) Dj Sügi válasza aginor (#7289) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Benzines vagy diesel van? Kipróbálnám egyszer összehasonlításba, hogy az 1.25, 1.4-ekhez képest mit megy. Sztem a 101-es 1.6-os az ami pont nem éri már meg, akkor már az ST 150. Ekkora súlyhoz jó kis motor lehet, meglehetne lépni vele pár nagyarcot.

7288-ra, hátha segítenek: [link][link][link]
Mi lenne a terv egyébként?

[ Szerkesztve ]

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7292) zakoss


zakoss
tag

Sziasztok,

Szeretném a véleményeteket kérni egy Ford Fiesta 1.4 Comfort Benzin, 2004/1 havi autóval kapcsolatban. Vásárláskor van valami különösebb terület, vagy panel amit ennél a típusnál meg kellene nézzek hogy klappol-e. Véleményt is fogadok ha van.
Köszi :R

(#7293) ReFleXx válasza zakoss (#7292) üzenetére


ReFleXx
addikt

nézz rá az ajtók aljára belülről, hogy rohad-e.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#7294) whiteman0524


whiteman0524
aktív tag

Sziasztok, egy 2-es Ford Focus-nál (hatchback) mi(k)re érdemes odafigyelni használtautó vásárlás esetén? Úgyértem, mik a gyakori hibák/gyengeségek ha vannak ilyesmik.

(#7295) aginor válasza B-L-A-C-K (#7290) üzenetére


aginor
addikt

Jobban mehet, az biztos, elvégre másfélszer erősebb nála, viszont olyan sokkal nem gyorsul jobban. Én is nézegettem az TS-ket, de nekem nem ért meg másfélszer annyit egy széthajtott német példány, mint egy kulturált "sima" sport, pláne hogy fenn is kell tartani. Ha az aránytalanul magas ár és a több speckó alkatrész nem zavar, akkor agy ST-ben nem fogsz csalódni, de ha csak dinamikusan akarsz autózni és a pénztárcádat is figyeled, akkor gondolkodj el egy sporton, hátha neked is elég lesz.

Dj Sügi: Én többnyire városban furikázok, sokszor kisebb távokat, így nekem a benzin volt a nyerő, arról nem is beszélve, hogy az "idős" dizelektől félek kicsit. Fogyasztásban nagyon nem bajnok, de cserébe megy mint a meszes még 101pacival is. Nem egy bmw-snek esett már le az álla, amikor nem tudták tartani az iramot indulásnál. A váltóból nagyon hiányzik egy hatodik fokozat nekem, de lehet nélküle élni. A kis motoros változatokkal kár összehasonlítani, mert nem fer velük szemben, mert ez majd másfélszer olyan erős, mint azok, ebből adódóan a menetdinamikájuk sem mérhető össze. Amúgy a kis motoros benzines Fiesták sem állnak valami takarékos híráben, ha jól emlékszem, akkor az 1,4-re is 8 liter fölötti fogyasztást szoktak mondani. Amúgy neked Fiestád van?

Köszi a videókat, de nem a csere módja a kérdéses, hanem, az, hogy rá megy-e, amúgy pont ilyet néztem én is. :B

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#7296) aginor válasza zakoss (#7292) üzenetére


aginor
addikt

Mint minden használt autónál. Nagy nyűgjük nincsen, de ha nem vagy magadban biztos, akkor vigyél szerelőt, nagy cumitól tud megkímélni némi apróért cserébe. :U

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#7297) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Az autót (S-Max 2010) BT-n párosítottam a telefonjaimmal és a Lumia 930 esetén a telefon megkérdezte, hogy engedélyezem-e a névjegyek kezelését/átadását amire én igen nyomtam. Ennek ellenére nem jelennek meg a névjegyek az autón. Ugyanezt eljátszottam a Nexus5X-el, ott a telefon fel sem ajánlotta ezt a lehetőséget. A másik szintén BT-s dolog. A Dezzer-en lejátszott számok címeit nem adja át az autónak. Nem tudja kezelni vagy nálam van a hiba?

(#7298) Dj Sügi válasza aginor (#7295) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Hasonlóan gondolkodtunk akkor, nekem is városba meg rövidebb utakra lett véve. A dízeleket meg messziről kerülöm.
Én az 1.4-el is megetettem már pár embert, akik erősködni akartak komolyabb verdákkal. Elég viccesen néztek ki utána. :DDD Persze ésszerű keretek között, nyilván az erősen 100+-os gépeknek nem érdemes nekimenni vele, de nem olyan gyenge ez sem.
Mindenképp kiprószálnám az 1.6-ot és 2.0-t belőle. -Ha már Focus RS MK2 egyelőre álom kategória.-
Mátrában szerpentinen felfelé sem, de főleg lefelé eddig még nagyon senki nem tudta/merte tartani a tempót. Van mikor direkt félreállok, kapnak "egérutat", de pár kanyaron belül simán vissza lehet őket hozni rohanás nélkül is.
Igazából az egész autó jól össze van rakva, de a futómű nagyon el van találva benne és fejleszthető az ST alkatrészeiből tovább.

Esetleg ha vannak képeid a kocsiról és megosztod engem mindenképpen érdekelne!

Azért linkeltem, mert videókban látszik a leszedett kapcsolók belső mintázata, így már össze lehetne hasonlítani a Fiestáéval esetleg. Ilyen kapcsolókat szeretnél rátenni?

#7292 zakoss: Nagy gondokat nem olvastam még róla csak a szokásosak. A legkiemeltebb dolog, amit többen cseréltek már azok az első rúgok mert szeretik megadni magukat.
Ajtók alját érdemes esetleg tényleg megnézni.
Vezérlés+vízpumpacsere volt-e már, ezek után érdemes utánakérdezni/utánajárni mert ez lehet húzósabb tétel.
Szokták még javasolni a gyertyákat gyárira cserélését vétel után, erre érzékeny még.

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7299) Dj Sügi


Dj Sügi
őstag

[link] :( :W

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7300) aginor válasza Dj Sügi (#7298) üzenetére


aginor
addikt

Az is baj sok esetben, hogy vannak akik nem tudnak elindulni, bármi legyen is a seggük alatt.. :B
Én a 100+-os gépeknek is nekimehetek, ha akarok, mert jó eséllyel a lóerő többletét a moderált önsúly kikompenzálja. ;)
Amúgy nem vagyok ilyen utcai versenyző, csak szeretek lendületesen haladni, arra ez a 100paci pont elég. Az ST-vel van egy olyan baj is, hogy nagyon könnyen belevisz a rosszba, akkor pedig már vezetni is tudni kell, hogy ne legyen belőle baj. Nem véletlenül olyan sok belőle a törött. Mostanában amúgy is divat a lóerő hajhászás, de szerintem egy ilyen méretű és súlyú autóba nem kell több a 150 lónál. Amire ez nem elég, oda már repülő kell. :U
Amúgy melyik ST elemek kompatibilisek átalakítás és komolyabb átépítés nélkül?

A rögzítése szerintem rendben van, a kérdés a mérete, de szerintem lemérem vmikor és ha stimm, akkor megrendelem, aztán majd kiderül valóban jó-e rá. Nekem ezekből a sima fekete tetszik, jobban néz ki, mint a gyári kallantyúk.

Galéria

Focus ST vs RS ;]

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.