Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) radi8tor válasza DeFranco (#7598) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aha, érdekes. Én ezzel szemben 6-7 évig nem centríroztattam a kerekeket és nem sok negatívumot tapasztaltam.

⭐ Stella

(#7602) sandró60 válasza DeFranco (#7600) üzenetére


sandró60
addikt

Én is kb ebben a helyzetben vagyok.A gumijaimat most cseréltem-kevés km- le mert őregek (10 év)a pótkerekem is ennyi idős és nem volt használva.Tudom az állásában is öregszik.Ezért gondoltam mankókerékre.

(#7603) DeFranco válasza radi8tor (#7601) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hát az érzékszervek csalókák... nekem 10g centrírsúly vagy 0,1 bar nyomás eltérést is kijelez a seggem.

ami annyira nem hasznos tulajdonság :D

@sandró60: milyen gumin mentél 10 évet?

[ Szerkesztve ]

(#7604) sandró60 válasza DeFranco (#7603) üzenetére


sandró60
addikt

Continental Sport.205/55 R16 Nem volt kopott :K

(#7605) SzlobiG válasza Real_Necro (#7577) üzenetére


SzlobiG
félisten

Egy hete már a nyári papucsok vannak fent. :K

(#7606) Pardise


Pardise
senior tag

Sziasztok!

Bocsi ha rossz helyre írok, új Ford focusba szeretnék a helyzetjelzo helyére w5w, valami jó kék izzót. Lehet ledes is. A többi izzó maradna a gyári. Láttam már ilyet h csak a helyzet volt kék. Szerintem jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#7607) Sethdobaloah válasza Pardise (#7606) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

viszont illegális :) De egyébként mi a kérdés?

...csak én vagyok helikopter?

(#7608) cuebler válasza Sethdobaloah (#7607) üzenetére


cuebler
senior tag

...és egyébként kiemelt ellenőrzési terület mostanában, olyannyira hogy még a felniket, kipuffokat, ültetéseket is berendelhetik hatósági vizsgálatra, ha a közúti ellenőrzés során bármi gyanússá válik. a minap az előttem leintett neont félre is tették a hátsó vasalódeszka-tákolmány miatt.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#7609) Pardise válasza Sethdobaloah (#7607) üzenetére


Pardise
senior tag

Jaj igen a kérdés lemaradt. Ajánlanátok valami ilyen izzót? Tehát akkor illegális? :/ esetleg nincs olyan ami legális és valami jól mutató kékes színe van?

Your car, your life ;)

(#7610) cuebler válasza Pardise (#7609) üzenetére


cuebler
senior tag

na közben megtaláltam a vonatkozó cikket: [link]

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#7611) Pardise válasza cuebler (#7610) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszönöm. A fene sem gondolta h ennyi kinja van ennek :/

Your car, your life ;)

(#7612) cuebler válasza Pardise (#7611) üzenetére


cuebler
senior tag

téged egyébként sosem zavar a szembejövők rosszul beállított/túl erős/nem megfelelő színű lámpája este? csak mert én elég sokat vezetek sötétben és egy-egy este simán ki tudnék osztani ilyen okból négy-öt csekket... és ebből egy-kettő tutira utólagosan beépített sufnituning "xenon" meg "led" lámpa :C most már nem annyira gond, mivel egy fél méterrel a szórásuk felett ülök. ha nagyon bosszantana, legfeljebb ráküldeném egy pillanatra a vadfigyelő ledsort - mind a 16k lument ;]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#7613) Pardise válasza cuebler (#7612) üzenetére


Pardise
senior tag

Igazad van engem is szokott zavarni :D és pl az osram cool blue intenseel mi a helyzet? Az nem ledes hanem sima egy kis kékkel.

Your car, your life ;)

(#7614) zakoss


zakoss
tag

Sziasztok, [Fiesta - klímakapcsoló]
Kérdésem lenne Ford Fiesta 2003-mas klíma szabályozóval kapcsolatosan. Nem tudom hogy rossz lehet vagy csak bekötéssel van gond, de azt tapasztaltam hogy a gombok közül a bal oldali jól funkcionál, a középső ha fűtés irányba tekerem jó, de ha hűtés felé akkor kb negyed fordulatot tudom tekerne, mert ha teljesen eltekerem hűtés iranyba visszaugrik. A jobb oldali gomb pedig csak szélvédőtre irányítja a levegőt, hiába tekerem el, csak elforog mintha nem lenne bekötve.
Rádió ki lett belőle szerelve, és arra gondoltam hogy lehet ez a panel sincs megfelelően bekötve.

Valakinek van ezzel kapcsolatban valamilyen tapasztalata, ezt a hibát könnyen lehet orvosolni?

(#7615) Real_Necro válasza Pardise (#7613) üzenetére


Real_Necro
veterán

Itt egy megoldas, amivel kek lesz es meg csak nem is illegalis:

[link]

;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#7616) Sethdobaloah válasza Pardise (#7609) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Tessék: katt vagy katt
Olyat vásárolj, aminek van E jelölése. Ezek hideg fehéren világítanak, és kék színűek. De van E jelölésük is, így még szabályosan használhatóak.

...csak én vagyok helikopter?

(#7617) Dj Sügi válasza Pardise (#7609) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Szia!
Lgysz ne tegyél bele ilyen izzót, ahogy írták nem szabályos.
Más csak ehhez a témához kapcsolódik: Egyre több sajnos a tákolt nappali menetfény, nem jól beállított fényszóró, szarásig világító xenon, kínai 1000W-os szar szabálytalan izzók mindenhova, ami nagyon tudja vakítani este a szembejövőt és jobb esetben csak rád húzzák a távolságit kedvességből, rosszabb esetben komoly baj is lehet belőle.

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7618) Erdei88 válasza Dj Sügi (#7617) üzenetére


Erdei88
veterán

Osram Silverstar 2 van most nekem. Rendszeresen villogtak, illetve, ahogy írtad is rámkapcsolták a távolságit. Autópályán ez kifejezetten kellemes amikor besorolsz valaki elé...
1-esre állítva a fényszóró magasságot ez a jelenség enyhült

(#7619) Dj Sügi válasza zakoss (#7614) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Ha jól akarsz hozzáférni szét kell barmolni az egészet szinte. Szerintem vagy szétcsúszott és nem vették észre vagy nem kötötték vissza.
Itt egy-két vid, ami segíthet: [link] [link]

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7620) Norbika88 válasza Pardise (#7609) üzenetére


Norbika88
senior tag

Én ilyenket pakoltam be:
H1
H7
W5W

Rendszámtábla világításba ezt raktam, na ezért kiemelhetnek, de itthon vettem észre hogy offroadosat rendeltem..

(#7621) Dj Sügi válasza Norbika88 (#7620) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Ne támadásnak vedd csak érdekel, hogy egy rendszemtábla világítást pl minek cserélni gyáritól erősebbre? Hogy messzebbről lássa a rendőr/trafi a rendszámot. :))
Vagy egybe szeretted volna igazítani mindnek a "színét"?

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7622) Norbika88 válasza Dj Sügi (#7621) üzenetére


Norbika88
senior tag

Hehe :) Olvassa csak az munkaja..
Az sarga ingen elutott volna az oszkeptől.

(#7623) patomi válasza sandró60 (#7599) üzenetére


patomi
őstag

Én pont kb. két hónapja voltam kénytelen használni. Semmi gond nem volt vele, persze legrövidebb úton mentem a gumishoz. 15-20km ment bele, de semmi furát nem tapasztaltam. Jobb hátsó defektem volt. (Ugyancsak 10 éves c-max)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#7624) aginor


aginor
addikt

Fiesta MK6-ban szedte le már valaki a manuális klímakapcsolókat? Elvileg egyszerűen le lehetne húzni őket fogóval, de nálam valamiért mintha be lenne állva, vagy csak simán rosszul csinálok valamit.. :F

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#7625) Dj Sügi válasza aginor (#7624) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Megjöttek az újak? Megnézzem neked?

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7626) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,
Csak erdekessegkeppen szoktam nezelodni a piacon es most megakadt a szemem egy szep peldanyon, egeszen emberi arban: 2011-es MK4 2.0 EcoBoost ( 240LE :U ), Powershiftel, maxra szerelt Titanum-S felszereltseggel, 120e km-rel, szervizkonyvvel, 4M forintert. Igy ranezesre nekem nagyon jo ajanlatnak tunik, meg tud valaki ebben erositeni? Erdemes lenne beszallni egy ilyenbe? Mit kell tudni az EcoBoost + Powershift komborol? HaHu link ha valakit erdekel.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#7627) Dj Sügi válasza aginor (#7624) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Esetleg kis segítség:[link]

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7628) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Indításnál fehér füst kb 1 percig és intenzívebb gyorsításnál 3-4 fokozatban egy pillanatra meg-meg torpanás lehet EGR kokszosodás? Alapjáraton rezeg a kasztni, kb 1000es fordulaton már nem. Olaj és hűtővíz nem fogy. Tegnap meghajtottam pályán 140-150 körül negyedikben, de nem szűnt meg a probléma.
1.6 TDCi 90LE Focus 2.

(#7629) Sethdobaloah válasza Gombinyó (#7628) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

kb hasonló tünetei voltak nálam is EGR csere előtt a kocsinak.

...csak én vagyok helikopter?

(#7630) radi8tor válasza DNReNTi (#7626) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs fent a hirdetés. Google dobott egy ilyet. Nem ez volt véletlenül? Más a km óra állás.

⭐ Stella

(#7631) SzlobiG válasza DNReNTi (#7626) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jó a 2.0 turbo, de igencsak tud torkos lenni a powershiftel szépen együtt dolgozik. :K De már nem él a hirdetés.

(#7632) DNReNTi válasza SzlobiG (#7631) üzenetére


DNReNTi
őstag

Most is 8-9 literrel jarok, a plusz 100 LE-ert es a koritesert meg tudnek bocsajtani plusz 1-2 litert. :DDD

(#7630) radi8tor
Nem ez, a masiknak barna bor bele volt.

Google Webcache az eredeti hirdetesre Igaz az ara mar nem akcios.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#7633) cuebler


cuebler
senior tag

még mindig nem világos, miért nem adnak meg sokan alvázszámot. egyszerűbb lenne az autót ellenőrizni és nem kellene hozzá adott esetben 100+ kilométereket utazni, hogy kiderüljön róla egy-két "apróság". ha még valaha rászorulok, hogy használt autót vegyek, tutira csak azzal fogok érdemben foglalkozni, aki ad ilyenekre is, mert a többire már rávetül az "inkorrektség árnyéka" :DDD
szerk. látom, legalább a radi8tor kolléga által belinkelt hirdetésen nincs kitakarva a rendszám, bár a klónozás is benne van a pakliban

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#7634) radi8tor válasza cuebler (#7633) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hogx miért? Mert valami nem smafu vele.

⭐ Stella

(#7635) aginor válasza Dj Sügi (#7625) üzenetére


aginor
addikt

Azt megköszönném, de nekem a ráncfelvarrás előtti változat van. Elvileg csak le kellene húzni a kallantyúkat egyesével, de ketten próbáltuk és nem akar lejönni egyik sem. :O

radi8tor: nem biztos. Sajnos a magyar kultúrában ez nincs benne hogy megadják, ahogy sokan a rendszámot is kitakarják a hirdetésekben, mert azt hiszik hogy az az ő személyes adatuk, amihez senkinek semmi köze.. :F

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#7636) Dj Sügi válasza aginor (#7635) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Tényleg, ez ki is ment a fejemből. :))
De manuál klíma panel megegyezik bennük, csak a borítása más.
Bocsi, de sztem nem lesznek jók rá a gombok/tekerők, ha amiatt szednéd szét!
Sztem szét kell borítani az egészet a panelig és a panelt is kettészedni.
Mikor izzót cseréltem én szétszedtem tökre, hogy a "zöldséget" eltüntessem a klímapanelből belül, de egybe van öntve és csak szétvágni lehet, a tekerők meg nem sima lehúzósak.

Facebookon foglalkozik egy külföldi ember ilyen klímapanelek ledesítésével és gombcserével, de azok típusidegenek, nem fiestákból valók, hanem MK2 fókából sztem!

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7637) SzlobiG válasza DNReNTi (#7632) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha taposod lazán be tud nyalni 15-t is ám. :D Nézz németbe ott van több darab is, amúgy simán bevállalnám én is a fogyi ellenére is. :K

(#7638) DNReNTi válasza SzlobiG (#7637) üzenetére


DNReNTi
őstag

Annyira parasztba azert nem jarnek vele. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#7639) whiteman0524


whiteman0524
aktív tag

Alvázszám alapján ki lehet valahogy deríteni hogy pontosan milyen felszereltségű az autó? Ha igen, akkor tudnátok linkelni egy oldalt vagy egy keresőt ahol ezt meg lehet tenni?

(#7640) Goose-T válasza whiteman0524 (#7639) üzenetére


Goose-T
veterán

Itt beírod a VIN-t (nem alvázszám, felejtsük el, hanem Vehicle Identification Number), rákattintasz a More gombra, és ott lesz a felszereltség nagyon részletesen. Amelyik sor a Less szóval kezdődik, az nincs benne, a többi igen.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7641) whiteman0524 válasza Goose-T (#7640) üzenetére


whiteman0524
aktív tag

Köszi! Azt esetleg ki lehet deríteni hogy mi a felszereltség fantázianeve? Tehát hogy pl. Trend, Collection, Sport, Ambiente, stb. Mondjuk ha meg van a részletes lista hogy mi van benne meg mi nem, akkor ez annyira nem releváns de azért jó lenne tudni.

[ Szerkesztve ]

(#7642) kcsa válasza whiteman0524 (#7641) üzenetére


kcsa
veterán

Nem, ország- akció- és mindenféle egyéb specifikusak a csomagok.

(#7643) aginor válasza Dj Sügi (#7636) üzenetére


aginor
addikt

Elvileg csak le kell húzni a kapcsolókat (tekerentyűket), de nálam nem akarnak lejönni, de azt találtam ki, hogy legközelebb, amikor megyek a szervizbe gumizni, akkor megkérdem/megkérem őket, hogy segítsenek benne. Nagyobb a tapasztalatuk, csak lesz valami ötlet rá.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#7644) Pardise


Pardise
senior tag

Csáó a társaságnak!

Április végén viszem a Fordom az első szervbízbe, ma épp Egerben jártunk, így meglátogattuk a szalont, ahonnan vettem a kocsit. Érdeklődtem az első kötelező szervíz iránt, a következőket mondták:

Első szervíz 39.990 forint, ebben benne van az olajcsere, olajszűrő, átvizsgálások, munkadíj. Ez egy óra kb. mire végeznek. Kértem légkondi tisztítást, fertőtlenítést. Erre 12.990 forintot mondtak. Ebben benne van a munkadíj+pollenszűrő. Részletesen elmondtak mindent. Ott is meglehet várni, lehet nézni, ott is lehet hagyni a kocsit.

Az 1500km-es olajcserénél és átvizsgálásnál is ez volt. Mindent elmondtak, valamint a számlán részletesen felvan minden tüntetve. Miket cseréltek mennyiért, mennyi idő alatt, stb.

Szerintem nagyon korrekt szalon/szervíz, fiatalos társaság. Ha túlvoltam az első szervízen, írok részletesebben.

Gondoltam leírom, hátha érdekel valakit!

:R

Your car, your life ;)

(#7645) Pikkolo^^ válasza SzlobiG (#7637) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

130-nál olyan 12 litert eszik, 90-nél 7-8 körül, városban 50-60 között 5-6 liter. Annyira nem vészes, az indulásokat viszont nem szereti, akkor egy szép értékeket mutat a technika.

(#7646) SzlobiG válasza Pikkolo^^ (#7645) üzenetére


SzlobiG
félisten

Olyan sokat eszik 130-nál? Mekkora a fordulat? Az azért elég soknak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#7647) Pikkolo^^ válasza SzlobiG (#7646) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

S-max, olyan 150 kg-val nehezebb. Emlékeim szerint 3000 körül forog. Tesztekben is ezt a fogyasztást olvastam, ezért nem lepődtem meg.

(#7648) SzlobiG válasza Pikkolo^^ (#7647) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ja így más, nem csak a súly többlet, hanem magasabb is a mondihoz képest, ami légellenállás többlet.

(#7649) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Reggelt!
Érdeklödnék hogy olaj csere előtt kell-e valami korom eltávolító lötty az olajba?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7650) SzlobiG válasza Sub-ZeRo (#7649) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezt hogy érted? Simán régi olaj leenged, friss olajjal feltölt, semmi más nem kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.