Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) flymi válasza gabor9991 (#17000) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Szerintem volt is, mert Bosch volt ami lekerült. Megvannak még.
Ami meg felkerült az a Gates műhelyből jött.

Mondom nem értek hozzá. A generátor-klíma-szervoszivattyú nem egy külön kör?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#17002) gabor9991 válasza flymi (#17001) üzenetére


gabor9991
őstag

A Bosch sem gyári volt már , ha nem volt rajta a FoMoCo felirat.
Generátor-szervó hosszú szíj, klímakompresszor rövid szíj

(#17003) flymi válasza gabor9991 (#17002) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Tehát akkor két külön kör van.
Hát ezt most nem tudom, h hány szíjat kaptam vissza a dobozban. Az újban mikor vittem szerintem csak egy volt, de lehet csak tévedek. Holnap ezt is megnézem, meg amit írtál h rajta van-e a ford rövidítés. :R

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#17004) Cyrin


Cyrin
addikt

ezt az autót néztük ki, kérdés, hogy mire lehet számítani, mit nézzünk meg, mik a jellemző hibák a jövőre nézve, van-e valami betegágy része?

nyilván nem 161 e km van benne...

(#17005) tailor válasza Cyrin (#17004) üzenetére


tailor
őstag

Simán lehet benne ennyi, a miénk 2005-ös és 148 000-et futott :)

Ambiente felszereltség, ahogy nézem, ami a legalacsonyabb, de ez nem igazán lényeg.
Amit érdemes lehet extrán nézni az alapdolgokon túl, az a rozsdásodás az első sárvédő lemezek alján és a küszöbökön. 1.6 szívó benzin, ha rendesen jár, nem füstöl és húz, klíma hűt, futómű nem kluttyog-kopog-búg, akkor nagy baj nem érhet. Biztos, ami biztos, egy Ford szervizben megnézetném - készülj fel, hogy ők eljátsszák majd a hattyú halálát is a felmérőlapon, de ésszel átnézve látni fogod, ha olyan hibát tárnak fel, ami súlyos.

Amúgy első blikkre szépen egyben van az autó, én is meg merném nézni :)

(#17006) ReFleXx válasza DeFranco (#16995) üzenetére


ReFleXx
addikt

nekem ugy remlik a minmax kozott egy liter van.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#17007) olasz61


olasz61
tag

Hol lehet beszerezni a képen látható magasító tálcát?
Köszönöm!

(#17008) embe válasza Cyrin (#17004) üzenetére


embe
nagyúr

Tegnap vettünk a fiamnak ( friss 2 hetes jogsija van ) egy Wagon R-t. 2004-es, 36200 km. van benne. :D

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#17009) Cyrin válasza embe (#17008) üzenetére


Cyrin
addikt

átfordult az óra? :)

[ Szerkesztve ]

(#17010) Goose-T válasza olasz61 (#17007) üzenetére


Goose-T
veterán

A Cromaxban biztosan van.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#17011) olasz61


olasz61
tag

A kerekeim 195/65 R15 de mankókerékben csak R16 van 5x108-as ilyenkor mi van nekem milyen mankó méret a megfelelő?
Defektjavítóval nem akarok sokáig járni.

(#17012) embe válasza Cyrin (#17009) üzenetére


embe
nagyúr

Nem. Ennyi van benne. ;) Nem ilyen autót akartam venni, a fiam ( 19 éves ) is hümmögött hogy WagonR...
Emiatt vettem meg, ez szólt mellette...
Az ár jó volt, bármikor ki lehet belőle plusszal szállni. Tavaly nyáron volt műszakin. Az előző 2 műszaki között 600km.-t!!! ment. Az utolsó 1 év kivételével végig garázsban állt. Lámpa üvegek, külső műanyagok, minden olyan mint egy új autón.
Idős beteg tulaj, orvosiját nem csinálták már meg a jogsihoz.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#17013) Cyrin válasza tailor (#17005) üzenetére


Cyrin
addikt

nekem TDI Mondeóm volt, igazi betegágy&szpóroller volt, a motor kivételével, hiába csináltattam nem lett jobb. úgyhogy kicsit tartok a fordtól. a másik lehetőség egy leinformált megane 2.

(#17014) tailor válasza Cyrin (#17013) üzenetére


tailor
őstag

Hát, ez a Mégane generáció nem a zen nyugalom melegágyát vetíti előre a tapasztalatok alapján :)

Sajnos a szopórollerség nagyban függ a (korábbi) "tartás" minőségétől. Használtan vetted a Mondit anno? Olvasom itt flymi kolléga kanosszajárását a fókájával... hát, nekem a hajam tuti kihullott volna már ennyi javítás után. A mi kocsinkon konkrétan a kopó-forgó alkatrészeken felül a vtc kereket kellett csak cserélni, illetve most már elkel a fojtószelep-tisztítás évente - ez azért bőven e megnyugtató körön belül van.

[ Szerkesztve ]

(#17015) Cyrin válasza embe (#17012) üzenetére


Cyrin
addikt

Hát akkor ez neked összejött, amit én linkeltem focus viszont németből behozott, ott azért vannak távolságok, számomra nehezen hihető a 160e km 13 év alatt.

tailor:
Használtan vették nekem, én csak a javításait fizettem egy idő után, és nálam maradt az autó, de a vételár dupláját ráköltöttem, és amkor eladtam akkor is rá kinézett még egy 500 ezres ráköltés, ha maradt volna.

[ Szerkesztve ]

(#17016) tailor válasza Cyrin (#17015) üzenetére


tailor
őstag

12 ezer km évente - lehet, hogy tényleg egy idősebb pár / ember használta, ez azért nem vészesen kevés futás. Én megnézném :)

(#17017) Cyrin válasza tailor (#17016) üzenetére


Cyrin
addikt

pénteken megyünk, ha addig el nem viszik...

(#17018) ReFleXx válasza embe (#17008) üzenetére


ReFleXx
addikt

szegeny gyerekkel igy kibaszni :DDD

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#17019) DeFranco válasza gabor9991 (#16999) üzenetére


DeFranco
nagyúr

persze ezeket én is ismerem, nem trollkodtam, tényleg a véleményedre voltam kíváncsi :)

valamennyit nálam is eszik olajat a fóka, de nem tudom pontosan mennyit, valahol 3 és 9 deci között két olajcsere periódus között, függ attól is mennyire hajtom pályán. ez számomra elfogadható.

@ReFleXx: pontosan én sem tudom ezt a 7 decit is valamelyik egyébként fordokat ismerő fórumtárstól hallottam, és nagyjából egybevág azzal amit az esetleges rátöltéskor szoktam számolni (ha mondjuk pont félnél van akkor 3,5 decivel maxon lesz) de dokumentációban még nem láttam a pontos értéket

(#17020) DeFranco válasza ReFleXx (#17018) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ezt hívják hatékony fogamzásgátlásnak ;]

(#17021) embe válasza ReFleXx (#17018) üzenetére


embe
nagyúr

Mondtam neki, hogy semmi más nem szól mellette - az olcsó fenntartása mellett - mint a kevés kilométer. :D
Ebben az árban csak rozsdaboglyát találtam, vagy amiben láttam fantáziát, az ország másik felében volt. Az meg rizikós, hogy egy 25-30eFt.-os utat beiktassak a bizonytalanra.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#17022) flymi válasza DeFranco (#17019) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Csak lazân megfeledkeztem róla, h egy hétig fel volt emelve a kocsi hátulja, azért volt "kevesebb" az olaj. Most a max jel fölött van picivel. Utána se kellett volna tölteni, csak gondolkodni picit, de az mostanában nekem megy.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#17023) DeFranco válasza flymi (#17022) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Isten óvjon attól hogy kötekedjek de ha a hátulja fel volt emelve annak nem emelni kellett volna a mért olajszintet? vagy a nívópálca a teknő hátuljába fut be?

ha több, akkor én leszívnám a felesleget, többször volt már rá példa, egyszer komolyabb mennyiséggel töltötték túl (5+ deci), de legutóbb is két három decivel több volt a maxnál. egy gumicső meg egy nagy fecskendő ilyenkor segít.

(#17024) gabor9991 válasza DeFranco (#17023) üzenetére


gabor9991
őstag

. "ha a hátulja fel volt emelve annak nem emelni kellett volna a mért olajszintet?"

De.

(#17025) flymi válasza gabor9991 (#17024) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

A kivétel erősíti a szabályt. Vagy tényleg benéztem valamit. Nem vészesen sok a plusz olaj, de holnap intézem a csapolást. :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#17026) molnarpeter válasza flymi (#17022) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mennyivel van fölötte? 1-2 mm nem gond, csak nézz rá néha, hogy fogyjon, ne gyarapodjon :D

(#17027) flymi válasza molnarpeter (#17026) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

A max jelzés fölött talán 2mm.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#17028) Debilon


Debilon
addikt

üdvözlet!

2010-2012 körüli Mondeo-ban levő 2,0 benzin (esetleg 2,0 ecoboost) mennyire vállalható?
van valami komolyabb nyűg velük?

lassan időszerű lesz a 1st gen 2002-es Mazda6-om cseréje, és az egyik kiszemelt típus a Mondeo (újabb 6-os Mazda mellett)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#17029) ReFleXx válasza flymi (#17027) üzenetére


ReFleXx
addikt

mennyit toltottel ra amugy? 2mm nem tunik soknak

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#17030) flymi válasza ReFleXx (#17029) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem mértem. Érzésre olyan 2-3 decit. De akkor is furcsa volt, h mielőtt rátöltöttem tényleg alig volt a pálca alján a fekete bumszlin olaj. Kétszer is megnéztem. Utántöltés után meg ennyire megugrott volna? :U Hidegen mértem, hidegen töltöttem, utána megint hidegen mértem mikor sok lett.
Holnap újra megvizsgálom.

Amúgy köszönöm az elismerő hsz-eket ami a türelmem illeti. :)
Csak azon szoktam bosszankodni néha ha eszembe jut, h kiváló állapotúnak hirdették és lám mennyi turpisság volt mégis vele. Na meg, h nem voltam erőszakosabb mikor alkudoztunk. :DDD

Ha kíváncsiak vagytok összeírom mibe fájt eddig. Bár alapvetően nem vagyok a magam ellensége, de egy enyhe szélütést megkockáztatok ha a végén összeadogatom a költségeket. :)

Még ennyi minden után is azon szoktam agyalni ha időm engedi, hogy min lehetne javítani, szépítgetni. :B
Legutóbb ilyet vettem hozzá ami csicsa kategória.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#17031) bajnokpityu válasza Debilon (#17028) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nagyon kevés van, de arányában több a baj velük, mint a 2.0dieselekkel, úgy látom. mármint a hazai előéletű dieselekkel. állomány 95%a diesel, és a problémák, amiket olvasok meg kb az 1/5öde, innen az arány. ha meg a hazai dieseleket nézem, szinte nincs velük gond.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17032) hurenzon


hurenzon
senior tag

Mi a vélemény 1.4 tdci Ford fiesta 2012es autóról? Jó motor? Ajánlott konstrukció? Van valami széria hiba vagy amire érdemes jobban figyelni?
Köszi

(#17033) ReFleXx válasza hurenzon (#17032) üzenetére


ReFleXx
addikt

ha ugyanaz a motor mint a korabbi fiestaban akkor nem rossz motor sztem
KT draga ebbe is .

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#17034) kcsa válasza ReFleXx (#17033) üzenetére


kcsa
veterán

Ha full ugyanaz, mint a korábbiban, akkor még az sincs benne tudtommal. (1.4 68le)

(#17035) molnarpeter válasza kcsa (#17034) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Meg kell nézni, nekünk 75 lovasban pl elvileg dmf volt.

(#17036) ReFleXx válasza kcsa (#17034) üzenetére


ReFleXx
addikt

az mk5-ben előfordult, de ha most az mk6-ra keresek pl a kuplungneked oldalon akkor nem listaz KT-t.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#17037) Debilon válasza bajnokpityu (#17031) üzenetére


Debilon
addikt

akkor gondolom egy átlagos motor típus, ami normális odafigyeléssel az üzemeltetés során nem igazán tud meglepetést okozni (ugye mivel használt, ez nagyban függ az előző tulajtól/tulajoktól)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#17038) bajnokpityu válasza Debilon (#17037) üzenetére


bajnokpityu
félisten

majd kiderül. amit látok, hogy ha véletlenül igaz KM állást irnak, akkor hamar kopnak.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17039) ReFleXx válasza Debilon (#17037) üzenetére


ReFleXx
addikt

egy gyűrűzést nem árt belekalkulalni a vasarlasba

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#17040) molnarpeter válasza Debilon (#17037) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

2.0 szívó akár az 1.8 Mazdával közös motor, olyat néznék, ami bevallottan zabálja az olajat, és egy generállal+bontott katival olcsóbb (ha nagyon sokat használták olajat etetve vele, katalizátor is kaphatott). 2.0 SCTI nagyon érzékeny, csak olyantól venném, aki véresen komolyan karbantartotta&hímestojásként bánt bele, és a powershiftet kerülném. Valójában pedig 2.5-öt néznék, ha erős Mondeo kéne, csak kb. nincs eladó belőle :D ezt az apróságot leszámítva viszont maga a Volvo motor megbízható.

[ Szerkesztve ]

(#17041) kemalboy01


kemalboy01
tag

Sziasztok!
Mk2es fókát tervezek venni a közeljövőben. 1.6ti-vctnél a 2ezres benzines érezhetően erősebb? Előtte 1.8asom volt 1es fókusz. Nem szeretném ha annál gyengébb lenne az utód...

(#17042) Cyrin válasza Cyrin (#17004) üzenetére


Cyrin
addikt

megvettük, ford szervíz semmi értékelhetőt nem tudott ráírni a bevizsgálós lapra, hibát nem jelez, tipp-topp állapotú belső, rozsda sehol, alul rendben a szerelő szerint, motor szépen jár, van valami régebbi olajszivárgás, fentről, amire a szerelő azt mondta, hogy talán tömítés, de nem vészes. külső-belső rendben, nagyon szép állapotú.
hazhozzuk, akkor következhet a vezérlés+olajcsere, gyertya is valószínűleg, meg a gyertyakábelt + trafót nézessük megplusz a hátsó csomagtér zár manuálisan nem működik.

(#17043) tailor válasza Cyrin (#17042) üzenetére


tailor
őstag

Használjátok örömmel és balesetmentesen! :) :C

(#17044) molnarpeter válasza Cyrin (#17042) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tehát gombbal nem nyílik?

(#17045) molnarpeter válasza kemalboy01 (#17041) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

1.6 100 ló a legnagyobb tuti, Ti-VCT okoskerék be tud halni. 1.8-2.0 menetrend szerint elkezdi enni az olajat.

(#17046) Cyrin válasza molnarpeter (#17044) üzenetére


Cyrin
addikt

kívülről kézzel nem nyílik, a távirányítóval igen.

(#17047) molnarpeter válasza Cyrin (#17046) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Akkor valószínű gomb, nem zárnyelv :R

(#17048) kemalboy01 válasza molnarpeter (#17045) üzenetére


kemalboy01
tag

Az 1.6 sima kellően erős hozzá? 150 kg van az 1-es és a 2es fóka közt mind mondtam nem szeretnék gyengébbet a régi focusomhoz képest(115le) inkább erősebbet. Azért biztosan ki lehet fogni jobb példányokat nagyobb köbcentiből.

[ Szerkesztve ]

(#17049) tailor válasza molnarpeter (#17045) üzenetére


tailor
őstag

Ti-VCT kereket kicserélik, és utána örök élet, kb. 30 ezerből megvan - nehogymá' ez vízválasztó érvágás legyen :((( Dinamikusabb a VCT, mint a sima 1.6.

kemalboy01: A 2 lityós tutira jól megy, csak sok szerencsét a megtalálásához... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17050) molnarpeter válasza tailor (#17049) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szerintem sem válóok egy okoskerék, de sokan nem akarnak költeni, csak néha leszívni a termelt benzint ;] Termosztát is drágább bele, talán lambda szonda is több, azért összességében kicsit drágább fenntartani.

1.8-2.0 esetén némelyiknél a szívósorban csappantyúk is ki tudnak kopni, javítható, de egy generál mellé már nem finom :D

Ha kell a kraft, 2.5 kéne, ha közlekedni, akkor bármelyik 1.6 :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.