Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) Goose-T válasza TayRol (#6599) üzenetére


Goose-T
veterán

Az aláírásodba nyugodtan kiteheted, és még ingyen hirdetési felületet is kapsz úgy. ;)

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6602) Real_Necro válasza TayRol (#6597) üzenetére


Real_Necro
veterán

Jó fotók, csak a belső képeket hiányolom. A tetőmonitor az milyen? ;)

Egyébként nem volt neked valami nagyobb "Y küllős" felnid rá?

Szerk.:

Közben rákerestem a tetőmonitorra. Nem rossz cucc, de ez még jobb: [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6603) TayRol válasza Real_Necro (#6602) üzenetére


TayRol
veterán

Azért nincs belső kép, mert ezeket még a nyár végén csináltam, várom, hogy az asszony hazajöjjön vele és lőhessek belsőket is.:)

De volt, azokat külön eladtam.

(#6604) ReFleXx válasza SzlobiG (#6598) üzenetére


ReFleXx
addikt

Ez szerintem jó vételnek tünik ;] [link]

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6605) Poultier válasza TayRol (#6603) üzenetére


Poultier
tag

Ha nem lakásvásárlásban lennénk nyugdíjaznám a fókám :(

Engedelmeddel ajánlom munkatársamnak, aki pont egy jó, leinformálható mondit keres :R

(#6606) TayRol válasza Poultier (#6605) üzenetére


TayRol
veterán

Köszi.

(#6607) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Épp új autót szeretnék venni és a Focus-t is nézegetem.
1.6-os szívó benzines vagy 1.0 turbós benzines motorral érdemesebb?
Naponta 2x25km melóba, ebből kb. 6-6km városban a többi országút. Előfordul, hogy városon belül is használnám rövid 4-5perces távokra ha nagyon hideg van. Illetve havonta 1-2 út Pestre, Hajdúböszörményből.

(#6608) ReFleXx válasza hdanesz (#6607) üzenetére


ReFleXx
addikt

ha nem vagy kalandor tipus es szereted az egyszerubb dolgokat akkor szivo 1.6

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6609) #01682176


#01682176
törölt tag

Sziasztok! Tegnap megadta magát a Fóka kuplungja (1,6 Ti-VCT,2005). Tolattam ki a garázsból, ugrott egyet az autó, felengedéskor éreztem, hogy akad a pedál. Utána nem tudtam sebességből kivenni, hiába nyomtam a kuplungpedált. Nagy nehezen ki lett szedve, levontattam szerelőhöz. A pedált teljesen könnyen lehet nyomni, benyomva viszont nem lehet sebességbe rakni. Azt mondta a szerelőm, hogy valószínűleg kuplung munkahenger.

Találkozott valaki hasonlóval? Lehet kuplungszerkezet is a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#6610) SzlobiG válasza hdanesz (#6607) üzenetére


SzlobiG
félisten

A sima szívó 1.6 időt álóbb lesz és kevesebb is lesu vele a baj, de az 1.0 turbo jobban megy. Próbáld ki őket és úgy el tudod dönteni,de én inkább az 1.6-ot ajánlanám.

(#6611) DZs válasza #01682176 (#6609) üzenetére


DZs
senior tag

Álló és járó motornál is ugyanúgy viselkedik? Nekem a váltód is gyanús, mert kuplung hibának, akár a szerkezet, akár a munkahenger, vannak előzményei. Ritka az ilyen hirtelen hiba.

(#6612) e-newsee


e-newsee
addikt

Sziasztok! Egy apró kérdésem lenne.
Megjött az adapter a Kenwood rádiómhoz a II-es Focusba.
A kérdésem az lenne, hogy a képen látható piros csatlakozóban végződő vezetéket mihez kell csatlakoztatni?

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#6613) radi8tor válasza e-newsee (#6612) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ömm. Leírását elolvastad már?

⭐ Stella

(#6614) e-newsee válasza radi8tor (#6613) üzenetére


e-newsee
addikt

Kerestem, de nem volt a csomagban. :F
És a neten sem találok értelmeset hozzá, csak ilyen általánosat, hogy "Kösse össze a megfelelő csatlakozókat, és próbálja ki a működést!" Annak idején, még karbantartó koromban, a főnökünk szokott ilyen részletes instrukciókat adni, hogy "Úgy csináljátok meg, hogy jó legyen!"
Szóval akkor te sem tudod, vagy tanító jelleggel nem árultad el? :P

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#6615) DZs válasza e-newsee (#6612) üzenetére


DZs
senior tag

Szerintem az a külső erősítő vezérlője. Ha nincs külön erősítőd, akkor az nálad szabadon marad.

(#6616) bull84ghia válasza e-newsee (#6612) üzenetére


bull84ghia
őstag

Nézd meg hogy az általános ISO csatlakozó kiosztását. Neten van sok bekötés. Vissza tudod követni mit hova.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#6617) e-newsee válasza bull84ghia (#6616) üzenetére


e-newsee
addikt

Oké, majd utánanézek. Köszi a tippeket!

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#6618) DeFranco válasza Mike81 (#5340) üzenetére


DeFranco
nagyúr

emlékszel, hogy neked mit cseréltek, szerkezetet vagy betétet? fúrni nyilván a betétet fúrták meg, de nem tiszta, hogy ilyenkor melyik mihálylik meg.

(#6619) #01682176 válasza DZs (#6611) üzenetére


#01682176
törölt tag

Igen ugyanúgy viselkedik. Álló motornál is puha a pedál. Nem volt semmi előjele.

(#6620) DeFranco


DeFranco
nagyúr

valakinek van regisztrációja a mondeo.hu-ra a jelenlevők közül?

emiatt a hsz miatt kellene kis segítség, kellene a srác (jaxi) elérhetősége, vagy ha ez nem lehetséges, akkor segítség, megkérdezni tőle, hogy hol csináltatta a zárjavítást.

úgy néz ki nálam is kell majd kezdeni valamit a problémával, mert már nem nyílik a motortérzár egyáltalán. lesz még pár köröm, mert sokat nem erőltettem és sokat nem is kentem, de lehet nem fogok vele boldogulni

ha zárcsere akkor zárcsere, az 30k lenne kb. a szerelőm szerint, de olvasok olyanokat is, hogy javítással orvosolható, sőt sokszor csak szétcsúszik két alkatrész és azt kell helyretenni, ezeket megnézném először még.

(#6621) Real_Necro válasza DeFranco (#6620) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ment PU

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6622) DeFranco válasza Real_Necro (#6621) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszi szépen :R ketten is ugrottatok segíteni, nagyok vagytok :C

(#6623) Real_Necro válasza DeFranco (#6622) üzenetére


Real_Necro
veterán

Munkaidőben vagyok, ilyenkor ráérek fórumozni. Otthon, gyerek mellett már nem... :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6624) radi8tor válasza DeFranco (#6620) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem azt javasolták próbáljam meg pótkulccsal nyitni a motorteret. Még nem vettem rá magam.
Mert a minden nap használt kulcs bizony együtt kopik a zárral. (tanksapka is néha nehezen nyílik)

Ha pótkulccsal tökéletesen nyitja, akkor "csak" kulcsot kell cserélni.

⭐ Stella

(#6625) ReFleXx válasza radi8tor (#6624) üzenetére


ReFleXx
addikt

Erdemes idonkent tisztitani/olajozni a zarakat.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6626) DeFranco válasza radi8tor (#6624) üzenetére


DeFranco
nagyúr

pótkulccsal se megy, próbáltam.

mintha lötyögne a betét, akkor viszont "csak" szétesett a szerkezet, van ilyen, viszont mivel eddig nem rázogattam a kulcsot benne, nem tudom eddig milyen volt, nincs összehasonlítási alapom.

alaposan meg kellene nézni, de amikor nappal otthon voltam -10 fok volt, ilyenkor meg este már nincs humorom.

kell egy meleg hely, mélygarázs vagy garázs, egy flakon wd40, egy zseblámpa, meg egy tiszta placc ha alá kell feküdni és lehet próbálkozni. kb. 3-4 hibalehetőség van amit a netről eddig összeszedtem.

(#6627) radi8tor válasza ReFleXx (#6625) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hát nem tudom. 15 évig nem volt tisztítva, akkor ezen szerintem ez már nem fog segíteni.
Pótkulcs sokkal jobban "bele áll" az ajtózárba és indító zárba. Ami logikus, mert a másik volt használva...

DeFranco: aha, akkor nálad tényleg zár gond lehet.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6628) ReFleXx válasza radi8tor (#6627) üzenetére


ReFleXx
addikt

Mondjuk ha neked az a taviranyitos kulcsod van akkor meg viszonylag olcson cserelheted + masolas.
[link]
Nekem a 16evig nem volt sok bajom a Fokan a kulccsal, neha befujtam azert.
Muteren viszont a tanksapka-e kezdett el szorulni, azt kezelesbe kellett venni es jobb lett.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6629) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Fiesta!


⭐ Stella

(#6630) kcsa válasza radi8tor (#6629) üzenetére


kcsa
veterán

Na ez már sok :N

(#6631) tomiii. válasza kcsa (#6630) üzenetére


tomiii.
aktív tag

WRC, ahol a sok is kevés.

(#6632) Real_Necro válasza radi8tor (#6629) üzenetére


Real_Necro
veterán

Spm fokozat utani fekszarnyak? :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6633) radi8tor válasza Real_Necro (#6632) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

380LE / 450Nm
kell neki fékszárny. :K

⭐ Stella

(#6634) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Btw uj Focus mikor fog jonni? Mar 6ik eves a jelenlegi.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6635) kcsa válasza ReFleXx (#6634) üzenetére


kcsa
veterán

(#6636) ReFleXx válasza kcsa (#6635) üzenetére


ReFleXx
addikt

ezt megtalaltam en is , de nem ertek nemetul es ezen a google translate sem sokat segitett.
ezek a kepek meg talalgatasok vagy ilyen lesz? remelem reszelnek meg rajta

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6637) Richard! válasza ReFleXx (#6636) üzenetére


Richard!
addikt

2017 január. Modellfrissítés + jön a 2 ajtós Focus Coupé

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#6638) cuebler


cuebler
senior tag

üdv mindenkinek,
csatlakozom a csipet-csapathoz egy ranger-rel. melyik márkaszervizek kerülendőek?

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#6639) Dj Sügi válasza cuebler (#6638) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Ha nem gariba viszed az autót javíttatni, akkor mind. Különben a gatyádat is elszedik az "óradíjukkal"... :DD

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#6640) tomiii. válasza Richard! (#6637) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Erről még nem is hallottam. :Y

Találtam pár fan art-ot, valami ilyesmi irány fasza lenne. :C

(#6641) ReFleXx válasza tomiii. (#6640) üzenetére


ReFleXx
addikt

lol ez a mostani kupéba :C

a ferdehátura leszek kivancsi mert a 2-es 3-asé is gyatra lett, foleg a 3as

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6642) cuebler válasza Dj Sügi (#6639) üzenetére


cuebler
senior tag

garis, még négy évig és vagy 340 napig ;]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#6643) Goose-T válasza cuebler (#6638) üzenetére


Goose-T
veterán

Azt nem tudom, melyiket kell kerülni, viszont az Üllői úti Ford Petrányi egy jó márkaszerviz, azt tudom ajánlani.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6644) Real_Necro válasza cuebler (#6642) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szép dög lehet, van róla fotód? :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6645) cuebler válasza Real_Necro (#6644) üzenetére


cuebler
senior tag

majd csinálok, csak most még eléggé látszik rajta a "tesztelés". muszáj volt kipróbálnom, hogy mennyire bízhatok meg benne hóban-sárban :B ;]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#6646) alex devil válasza cuebler (#6638) üzenetére


alex devil
senior tag

Az Auto-Fort a Könyves Kálmánon szerintem jó. Ebben az egyben jártam párszor.

[ Szerkesztve ]

S23

(#6647) McSzaby


McSzaby
őstag

Hali,

az lenne a kérdésem, hogy a régi Sierra-k közül mindegyik központi injektoros, vagy ezek még karburátorosak? Mikortól, hogyan lettek injektoros? Van esetleg belőle MPI? Keresgéltem, vannak infóim, de azért rátok kérdezek :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#6648) tomiii. válasza McSzaby (#6647) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Sierrát olvastam? :D 1.3, 1.6, 1.8, 2.9, 2.3, 3.0, 5.0 és a dízeleket első körben kihagyom, gyanítom 2.0 érdekelne téged főként.

Ezekből nem volt központi injektoros, csak hengerenkénti. Nézzük akkor a két litereseket:

- 2.0 V6 - karbis ritka, gyenge, ne is firtassuk tovább

'82-'93-ig:
- 2.0 OHC karbis több féle karburátor, országonként eltérhet.

'90-'93-ig:
- 2.0i OHC hengerenkénti befecskendezés,

'87-'89-ig:
- 2.0 DOHC, 8 szelep: Karbis, ritka, szar, injektorosítja mindenki.

'87-'93-ig:
- 2.0i DOHC 8 szelep: hengerenkénti befecskendezés. 120-125LE, 2500-nél csúcsnyomaték, 171Nm,
8 liter körüli fogyi, kisebb városban 8,5, Budapesten 9, országút 7,5, pálya 6,5. Nagyjából. Tuningolni nem lehet, hengerfej hajlamosabb repedni, mint a vas OHC társa, hidegen kímélni kell.

'86-'92-ig:
-2.0i 16v Cosworth turbo, OHC blokkra tettek egy másik hengerfejet, majd akasztottak rá egy turbót és kész is lett a ford egyik legjobb motorja. gyári belsővel, emelt töltőnyomással 280-330LE, kis piszkálgatással 4-600LE, sok piszkálással akármennyi. :DDD

Ezek csak nagy vonalakban, mindenféle részletek nélkül. Szoktunk látni meglepő dolgokat évjáratonként. :D

[ Szerkesztve ]

(#6649) McSzaby válasza tomiii. (#6648) üzenetére


McSzaby
őstag

A Skoda-mat olyan állapotba húztam fel, hogy kéne egy új játszós a nyár végén és a Sierra nagyon adná nekem, de mindenképp injektorosat akarok. Ahogy leírtad, én is így néztem őket. Sajnos 200ig akarok max. költeni rá. Egyébként az 1.8 is érdekelne, ha abból találok MPI-t. Sajnos 200ig csak a karbisakat láttam, afölött repkednek az injektorosok, főőőőleg a DOHC 2.0i.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#6650) tomiii. válasza McSzaby (#6649) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Sierránál az EFI elnevezést használd, így tudni fogja mindenki, hogy mire gondolsz, mivel EFI csak a két litereseknél volt és mind hengerenkénti így ez a legegyértelműbb. :D

1.8-ast hagyjad, kár vele vesződni, gyengébb is, ritkább is, eladásnál is hátrány lesz.

Nehéz találni jót, mert akinek van, nem adja el, aki eladja, az lehet internetre sem kerül fel. Vagy aki nem Sierrás, csak az van neki és eladja, az már szar, de ha meg jó, akkor egy Sierrás rögtön megveszi. :D Velünk is gyakran elforduk, hogy egy jó vétel HAHU-n 15 perc alatt elkel és már le is vagyunk maradva, mire hívnánk. :D

Jelenleg egy DOHC ( szlengben dokk :D ) van eladó, full fapad, 400-ért, erősen túlárazva, de havonta van 1-2 200 alatt is, csak ki kell várni. A 400 ezreset felhívhatod, hogy ennyit úgysem fognak adni érte, mentse el a számod és hívjon, ha 250-ért vihető. :DDD Ekkor elkell menni, mondani, hogy fapad, mégsem olyan jó, 200. És meg is van. :DDD Addig is figyelni, hátha kerülnek fel jó vételek.

140-ért van fent egy autó kép nélkül, ami kW alapján pinto(OHC), viszont köbcenti alapján DOHC. Utána nézve ez egy piros kombi(jofogás), idős tulajtól. Én szeretem a kombikat, érdemes lenne foglalkozni vele és infot szerezni. Érdekelne?

u.i: most nézem, hogy nyár végén lesz aktuális, akkor még ráér. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.