Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) aginor válasza kcsa (#5963) üzenetére


aginor
addikt

Kár, pedig éltem volna vele. :O
Szeretném, hogy jól nézzen ki a szekér, de nem akarok egy bazári majmot csinálni belőle.

Más: Etis szerint elektromos tükrökkel szerelték az autót, de mikor megvettem, akkor csak manuális tükör volt fent mindkét oldalon. Jól sejtem, hogy ha megbontom a a belső burkolatot, akkor meg kell találnom hozzá az eredeti kábelezést?

Pardise: nem tudom milyen autóra szeretnél felnit, de érdemes lehet megnézni az ST felniket használtan. Abból nekem majdnem mindegyik széria tetszett, amit láttam.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#6002) kcsa válasza aginor (#6001) üzenetére


kcsa
veterán

Ezt találtam, de ez egy elhúzódó akció lehetett, mert tavalyról is emlékszem hasonló bejegyzésre.

Hacsak nem cserélték mindkét teljes ajtót, de legalább a kábelköteget, akkor ott kell legyen.

[ Szerkesztve ]

(#6003) dellfanboy válasza xEon1337 (#5961) üzenetére


dellfanboy
senior tag

ez pontosan melyik motor? en most gondolkozok egy fiesta st 2.0 vetelen amibe 2000ezres benzines ford motor van.
van rola esetleg tobb infod ? cikked? melyik fb csoportban olvastal ilyenekrol?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#6004) kcsa válasza dellfanboy (#6003) üzenetére


kcsa
veterán

Nem kell rettegni, ha jól karbantartott az autó nem túl veszélyes, a régi TDCI-k (PSA előttiek) sokkal nagyobb kockázatot jelentenek.

De ez egy egész jól összeszedett lista.

Ebből nekem megvan az EGR hiba.
Megvolt a termosztát, illetve a légterelő lapkák kopása. Fogyott a hűtővíz is, de termosztát csere óta nem, tehát nyilván ott szivárgott, emiatt feleslegesen cseréltem egyébként kiegyenlítőtartályt.

[ Szerkesztve ]

(#6005) McSzaby válasza DZs (#5998) üzenetére


McSzaby
őstag

Ettől függetlenül eléggé meginogott a hitem abban, hogy ilyen autót vegyek. Tényleg létezik ez a probléma és a baj az, hogy nincs semmilyen szervizmúlt ehhez az autóhoz, szal X km és az olajcserét se tudhatjuk mikor milyen volt beleöntve. Persze ettől még érdekelne az autó, ha tutira mehetnék.

Egy olajlehúzó gyűrű cseréje mennyibe fáj egyébként? Mert Ha 200-250ből megvan, akkor lehet még mindig megéri inkább azt megcsinálni és akkor megint van egy jó autóm a következő 200 000 km.-re.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#6006) aginor válasza McSzaby (#6005) üzenetére


aginor
addikt

Használt autó vásárlásnál Magyarországon tutira menni, na de kérem.. :P

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#6007) McSzaby válasza aginor (#6006) üzenetére


McSzaby
őstag

Kereteken belül tutira :DDD

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#6008) Richard! válasza McSzaby (#6005) üzenetére


Richard!
addikt

Ha az összeg 30-40%-a megvan tartaléknak, akkor nincs mitől félni. Ha egyben van az autó, akkor meg kell venni, nem szabad hezitálni. Németországban minden autó longlife-os olajcserével megy, kb 20-25 ezres csereperiódussal és mindenbe 5w30-at töltenek.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#6009) McSzaby válasza Richard! (#6008) üzenetére


McSzaby
őstag

Azt a 30% -t gumikra és felfüggesztésre akartam eltenni, illetve átírásra :DDD

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#6010) aginor válasza McSzaby (#6007) üzenetére


aginor
addikt

Ja, úgy már mindjárt más. Ilyen természetesen van, csak nem szabad elkapkodni a vásárlást, ki kell várni amíg a megfelelő szembe jön, és nem szabad restnek lenni elvinni szerelőhöz sem.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#6011) McSzaby válasza aginor (#6010) üzenetére


McSzaby
őstag

Oké, elviszem szerelőhöz, de hogy tudja csekkolni az olajfogyasztást mégis? :D

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#6012) lama_lamm válasza Pardise (#5994) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

Nem tudom mekkora felnit keresel, de 16-ban szerintem a gyári 10 küllős Titanium felni tűrhetően néz ki. [link]

Ha feljebb mennél, akkor 17-ben és tuti a 15 küllős gyárit venném: [link]. Vagy a másik favoritom ez: [link]

Guglizz rá a felnikódra meg az autód típusára, kiad sok rendes fotót is, hogy hogy néznének ki.

[ Szerkesztve ]

(#6013) DeFranco válasza Goose-T (#5991) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ehhez képest ahány helyen néztem annyiszor változott, hogy a sima favágó mk1 fóka központi furata 63,3 vagy 63,4. akár a kocsi oldaláról néztem a specifikációt akár a felni oldaláról...

nyilván én is érintett vagyok a vibrációs porblémám miatt amit akár ez is okozhat (meg vagy 6 más ok) nem két helyen néztem meg hogy mi a valós érték.

(#6014) kcsa válasza DeFranco (#6013) üzenetére


kcsa
veterán

De hogy őszinte legyek, egytized milliméternél szerintem aligha kisebb a gyári tűrés felni-agy viszonylatban. Ennyi nehogy már ne férjen bele.

Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok szakértő, csak látva hogy nem rocketscience az sem, amit a gumisok csinálnak :)

(#6015) DeFranco válasza kcsa (#6014) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én sem értek hozzá, de el tudom hinni amit Goose-T írt.

meg érted, ha a kocsi lefelé tűr 63,3-ról a felni meg felfelé 63,4-ről akkor az lehet nagyobb is. meg alapból a gyász, hogy ahány hely annyi infó, azért ennek triviálisnak kellene lenni, mint a gumiméreteknek, ami fixen le van írva minden átmérőre...

[ Szerkesztve ]

(#6016) Norbika88 válasza bull84ghia (#5888) üzenetére


Norbika88
senior tag

Megjött a Jézuska, nem kell megijedni nem mind az enyém :D Most vettem észre hogy a rendszámtábla ledes szofita offroados. Ha nem volt ok hogy kivegyenek, akkor most adok rá.

(#6017) aginor válasza McSzaby (#6011) üzenetére


aginor
addikt

Azt nyilván nem, de hibakódolvasás, próbakör, motorszemle, után, ha van látható oka (pl. folyás), akkor azt kiderítheti. De ilyenkor az eladás előtt szoktak olajat cserélni (vagy csak rátölteni), hogy ne tűnjön fel a dolog.

Norbika88: a ledes W21-re kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#6018) Norbika88 válasza aginor (#6017) üzenetére


Norbika88
senior tag

Én is az lennék, de sajnos az se az enyém :D Csak H1 H7 Szofita meg a W5W.

(#6019) radi8tor válasza Norbika88 (#6016) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én is vettem tőlük anno C5W (36mm)-es LED-et, de majd belső tér világítás lesz belőle mivel ez is offroados.

⭐ Stella

(#6020) Norbika88 válasza radi8tor (#6019) üzenetére


Norbika88
senior tag

Számít az rendszámtábla világításnál? Szerintem az új autók se sárga izzóval jönnek ki. Nem hinném hogy vakítóbb lenne. Na majd este lefényképezem.
Beszereltem egyébként mindent, de hogy a keze száradna le az előző tulajnak:D
Kiszereltem mind kettő lámpa burát, még is csak egyszerűbb cserélni, akkor vettem észre aksi felől az egyik csavaros fül le van törve a buráról. Magyarán az nem fog semmit.
Kivettem, akkor a két kis fül is le van törve doboz hátoldaláról csak a fém pánt tartja...
Azért a 13 év meg mutatja magát a műanyag alkatrészeken.

(#6021) DZs válasza McSzaby (#6011) üzenetére


DZs
senior tag

Kartergázt néz, abból kompresszióra lehet következtetni. Motort meg alulról kell nézni és olajnyomokat keresni minden kulcsponton. Egy jó szerelő megmondja ezekből, hogy közel valós a km-óra állás, vagy 350-400k-ról tekerték vissza.

(#6022) radi8tor válasza Norbika88 (#6020) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fényszórónál szerintem nem törnek a műanyagok idő miatt. Motoron levő gumicsöveket ami tartja annál jobban törik. :)

Izzóknál előírás az előírás. Gyári LED-et nem lehet cserélni, tehát abban szerintem nem ilyen betét van.

⭐ Stella

(#6023) McSzaby válasza DZs (#6021) üzenetére


McSzaby
őstag

Valósnak tűnik. Szervizkönyv szerint 2012-ben volt benne 70 ezer valamennyi, ami évi 10e átlagosan. 1 tulaj volt előtte. Ha tovább megyek, akkor 2005-től 2016 évi 10-12e-s átlaggal tökéletesen jön ki az a 125e.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#6024) kcsa válasza DeFranco (#6015) üzenetére


kcsa
veterán

Ja magával a ténnyel, hogy központosan illeszkednie kell, egy másodpercig sem vitatkozom, egyértelműen úgy van. :)

(#6025) Norbika88 válasza radi8tor (#6022) üzenetére


Norbika88
senior tag

Reméljük a legjobbakat :d azért a csavarhúzó meg a gyári szofita nálam lesz. Képesek ezek forgalmit is elvenni érte.

(#6026) mohabá 007 válasza kcsa (#6014) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Nekem a gyári állapot van,(nem Ford)feltételezem,hogy a gyártók nem hülyék.Sehol nem keresgéltem hosszasan,egyszerűen kézbe vettem a tolómérőt,és megmértem az agy méretét.56-mm,a felni furat 56,4-mm.
(gyári tűrés: felni-agy viszonylat 0,4-mm).Ha a központosító gyűrű túl passzos,nem engedi a felnit elmozdulni,helyére menni,nagyobb a valószínűsége annak hogy a kerék ütni fog.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#6027) kcsa válasza Norbika88 (#6025) üzenetére


kcsa
veterán

Én a rendszámhoz egyébként sem raknék ledet, a fenének se hiányzik hogy még messzebről még jobban le tudják olvasni a rendszámot ;]

(#6028) kcsa válasza mohabá 007 (#6026) üzenetére


kcsa
veterán

Akkor csak jól gondoltam, hogy kell tűrésnek lennie bőven. Sosem kellett még lemérnem, ezért semmit sem tudtam a dologról ;)

(#6029) Norbika88 válasza kcsa (#6027) üzenetére


Norbika88
senior tag

:C Ez jó eddig ez nem is jutott eszembe. Jogos.

(#6030) radi8tor válasza kcsa (#6027) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Főleg hátulról, amikor üldöznek. ;]

⭐ Stella

(#6031) e-newsee


e-newsee
addikt

Sziasztok! Két témában lenne pár kérdésem.
Az első, és ez a fontosabb, hogy egy 2006-os Focus II-be szeretnék beszerelni a gyári 6000CD helyett egy Kenwood DPX5000BT autórádiót.
Ezt az átalakítót néztem hozzá. A kérdésem igazából több kérdés.
-Van-e valami buktató/extra dolog, amire figyelni kell a szerelésnél?
-Van-e valami kitapasztalt 2 DIN-es beépítőkeret.
-Szeretném használni a kormány mögött vezérlőt. A rádió elvileg tud ilyet kezelni. Vajon az autó is tudja az új rádiót? És ha igen, akkor honnan tudok beszerezni átalakítót?

A másik téma a biztonsági öv csere. Az övre magára nyilván vannak törvényi előírások. Láttam a múltkor egy OPC Astrát kék övekkel (ilyennel), és elméleti síkon megfordult a fejemben, hogy vajon tudnék-e itthon övet cseréltetni más színűre? Természetesen minden biztonsági, műszaki és törvényi előírást betartva.

Köszi a segítséget! :R

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#6032) Pardise válasza DeFranco (#6015) üzenetére


Pardise
senior tag

Számít akkor valamit az az 1 tized mm, vagy elhanyagolható és jöhet a 63,4 is?

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#6033) radi8tor válasza e-newsee (#6031) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Rádiónál még az antenna kábelre is kellhet egy átalakító.
Beépítő keret nem túl spéci cucc, szinte bármelyik autóhifis boltban tudnak adni (webshopban érdemes venni, úgy olcsóbb lehet).
Kormány adapter részemről passz, de ha van is olyan akkor tuti nem áll meg 10k alatt.

⭐ Stella

(#6034) aginor válasza mohabá 007 (#6026) üzenetére


aginor
addikt

Muszáj lennie tűrésnek, ha másért nem akkor a hőtágulás és a megmunkálási differencia miatt.
Ha ezredre pontosan összeesztergálnák a kettőt, akkor az eltérő hőtágulási jellemzők miatt vagy deformálódna, vagy elnyíródna valamelyik elem, arról nem beszélve, hogy akkor a két elemet egymáshoz kellene gyártani, tehát lőttek a csereszabatos alkatrésznek és a nagyipari termelésnek.
Mekkora lenne már, hogy a gumisnál lenne egy CNC minden kerékcseréhez. ;)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#6035) Goose-T válasza e-newsee (#6031) üzenetére


Goose-T
veterán

Adaptert inkább szerintem ilyet nézzél, ebbe a kormányon lévő távvezerlőt is be lehet kötni, és úgy látom, hogy akkor az a másik nem is fog kelleni.

A biztonsági övvel nem vacakolnék, van ott valószínűleg pirotechnikai övfeszítő meg ilyesmik, inkább nem bolygatnám a helyedben. Az anyaguk is nagyon speciális, meg aztán megfelelő varrással rá kellene varázsolni a szerelvényeket, amit nem lehet akármilyen varrógéppel meg technikával megcsináni. Ahogy néztem, nem is lehet MK2-es Focushoz kapni kék övet szerkezettel együtt, MK1-eshez még van, akkor még talán nem volt övfeszítő bennük.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6036) mohabá 007 válasza aginor (#6034) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Nem engem kell győzködnöd,hisz épp azt mondom amit Te azaz:nem jó ha túl passzos,már csak azért is,mert nem a központosító gyűrűnek elnevezett speciális alátét tartja központosan a kereket (felnit).

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#6037) Goose-T válasza Pardise (#6032) üzenetére


Goose-T
veterán

0,1mm nem számít, 1mm már számítana. Szóval ha csak annyi az eltérés, akkor ráteheted. Arra azért még figyelnék a helyedben, hogy ne legyen nehezebb a gyári könnyűfém felninél, mert a rugózatlan tömeg növekedése csökkenti a menetkomfortot, és persze nagyobb terhelést ró a futóműre is. Arról nem is beszélve, hogy az ESP hatékonyságát is befolyásolhatja.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6038) Pardise válasza Goose-T (#6037) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszönöm! Azt hol lehetne megnézni, hogy a gyári felnik milyen nehezek? Ezt nem találtam sehol.

Your car, your life ;)

(#6039) aginor válasza mohabá 007 (#6036) üzenetére


aginor
addikt

Bocs, akkor azt nem Neked szántam, csak már nehéz követni a folyamot. :B

Goose-T és Paradise: szerintem túlkomplikáljátok ezt a dolgot. Nem hiszem, hogy az adott típushoz ajánlott bármilyen márkás felnivel gond lenne. Ha így lenne, akkor már rég csődbe mentek volna az említett cégek. Nem vagyok járatos a témában, nem tudom mi számít jó márkának felniben, de a Momo és a OC ide tartozhat. Vagy még mindig ott vannak a gyári spec fenik, pl titanium, st vagy rs, esetleg coswoth.

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#6040) e-newsee válasza Goose-T (#6035) üzenetére


e-newsee
addikt

Köszi az infót. Az adapternek lehet utánakérdezek kicsit. Nem is vészes az ára, ha tényleg jó hozzá.

Az övből igazából nem kék kellene, hanem sötét piros/bordó, mivel olyan a fóka is. Ezt a képet csak a példa kedvéért tettem be, hogy milyet láttam. És igen, éppen ezért kérdeztem, hogy van-e erre hivatalos megoldás. Pont a varrás, meg az anyag, meg a hasonlók miatt. Az övfeszítő úgyis valahol a tartószerkezetben van, szóval igazából csak az anyag lenne, amire figyelni kell, meg a megfelelő varrás. Meg egy olyan gárda, aki ezt papírral is igazolná, hogy megfelel az előírásoknak. És az nyilván nem lenne olcsó.
De az egész igazából elméleti kérdés volt, csak tapogatózok. Egyelőre kósza ötlet.
Azért köszi a válaszokat! :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#6041) bull84ghia válasza Norbika88 (#6020) üzenetére


bull84ghia
őstag

Jöhetnek a képek 😜

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#6042) Norbika88 válasza bull84ghia (#6041) üzenetére


Norbika88
senior tag

Amint besötétedik lövök párat.
Tegnap este csináltam régiről, de k hideg volt nem sokat szórakoztam.

(#6043) Norbika88


Norbika88
senior tag

[link]

MK1(2003) Focusra felmenne?

(#6044) DZs válasza Norbika88 (#6043) üzenetére


DZs
senior tag

Furat méretét nem írja.

(#6045) Norbika88 válasza DZs (#6044) üzenetére


Norbika88
senior tag

Igazad van, fel se tűnt. 7jx15H2 szám alapján elvileg jó nem?
Furatra rá kérdezek, 63,3 kell igaz?

(#6046) DZs válasza Norbika88 (#6045) üzenetére


DZs
senior tag

igen, 63,3

(#6047) kcsa válasza Goose-T (#6037) üzenetére


kcsa
veterán

Ráadásul a városi legenda úgy tartja, hogy sok esetben a KF felni sokszor nehezebb, mint a lemez. Ez ügyben persze érdekelne valami valódi infó elsőkézből :)

(#6048) e-newsee válasza kcsa (#6047) üzenetére


e-newsee
addikt

Ez nem városi legenda, ez így van. A "könnyű" csak a fém sűrűségére értendő. Mert ugye nem "könnyű fém felni", hanem "könnyűfém felni". :)
Oké, okoskodás OFF...
:B

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#6049) kcsa válasza e-newsee (#6048) üzenetére


kcsa
veterán

Hát akkor ennyit az előnyökről.

(#6050) Sethdobaloah válasza e-newsee (#6048) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

totalcaron volt erről szó anno: katt

...csak én vagyok helikopter?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.