Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) bull84ghia válasza Real_Necro (#6099) üzenetére


bull84ghia
őstag

Úgy tudom ugyan az a komfort modul van bennük. Ugyan úgy próbáld aktiválni mint a fokán. Nálam C-maxon működik a zárás.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#6102) Real_Necro válasza bull84ghia (#6101) üzenetére


Real_Necro
veterán

A gyújtás levétele utáni első zárásnál villogtatja az elakadásjelzőt meg behajtja a tükröket.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6103) radi8tor válasza Real_Necro (#6102) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A kezelési utasítás mit mond erről? :)

⭐ Stella

(#6104) #01682176 válasza DeFranco (#6095) üzenetére


#01682176
törölt tag

Nem működik. Végig csináltam, nem sípolt..

Focus 2005 Ghia

(#6105) Real_Necro válasza radi8tor (#6103) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem találtam róla infót.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6106) _ATi_1 válasza Real_Necro (#6102) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Üdv!
A tükrök behajtását be kell állítani külön? Nekem nem hajtja be a tükröket záráskor, csak ha kézzel megnyomom az ajtón lévő "tükörbehajtó" gombot.
Az ablakokat felhúzza, ha hosszan nyomom a távirányítót. ('08 Focus)

[ Szerkesztve ]

(#6107) Sub-ZeRo válasza Real_Necro (#6099) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Focust írnak, de próbáld meg, hátha működik. Annyi, hogy üresben és kézifék be legyen húzva.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6108) Mikulásbá válasza DeFranco (#6095) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nálam sem történt semmi,2007-es Focus. :F

(#6109) Sub-ZeRo válasza Mikulásbá (#6108) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mind a 4 ablakod elektromos?

Bocsi. Az autó üresben van és a kézifék behúzva van?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6110) #01682176 válasza Sub-ZeRo (#6109) üzenetére


#01682176
törölt tag

Üresben, kézifékkel, semmi.

Gyújtás-> 3x be-ki, gyújtás le, 3x be-ki. Na itt már csinált olyat is, hogy a harmadikra csak a vezetőoldal zárt le. De se csipogás, se menet közbeni lezárás nincs... :(

(#6111) Dj Sügi


Dj Sügi
őstag

Elég nagy itt a kavar. :DDD Szinte mindenki mást szeretne megoldani, ráadásul autoinfo kevés van, hogy mihez kellene.

Nem vagyok szakértő, de egy MK1-es focusba nem hiszem, hogy egy ugyan olyan GEM(komfort elektronikus modul) van, mint egy MK4 mondiba vagy akár egy MK2 focusban

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#6112) Mikulásbá válasza Sub-ZeRo (#6109) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

:K

(#6113) bull84ghia válasza Dj Sügi (#6111) üzenetére


bull84ghia
őstag

Mk1 focaban facelift előtt nem volt gem modul. Facelift után viszont igen, ami megegyezett az mk3-as mondeo moduljával. Sőt a hasonló évjáratú tranzitban is az volt. Hiába más model, azonos évjáraton belül nem sokat különbség van ilyen téren. Végül is csak egyszer megtervezik a komfort rendszert akkor az többször fel tudják használni több típusban(persze apróbb módosítások biztos vannak). Az enyémben pl mk3 mondeo modul került amikor raktuk bele a 4 villany ablakot.
Más: nálam is csak manuálisan lehet behajtani a tükröket(C-max 2009 titanium)

[ Szerkesztve ]

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#6114) patomi válasza #01682176 (#6104) üzenetére


patomi
őstag

MK2 focusban ez nem megy, sőt a zárat is tönkre teheted ezzel.

El kell vinni szakszervizbe és két pillanat alatt bekapcsolják.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#6115) Dj Sügi válasza bull84ghia (#6113) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Nem is igazán értem mire lenne jó, hogy a kocsi rám zárja az ajtókat minden egyes elindulásnál. Több a hátránya ennek a featurenek, mint az előnye sztem.
Max ha valami nagyon veszélyes környéken kocsikázol és meg kell állni, de akkor meg simán beverhetik az ablakot.

Minden esetre egy kis videos segítség pár modellhez (régebbikhez és újabbakhoz is, hátha valakinek segít): Mondeo MK3
Focus MK1
Focus MK2
Focus MK3

Ablakoshoz: Focus MK1
Mondeo MK3
Galaxy

[ Szerkesztve ]

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#6116) DeFranco válasza Dj Sügi (#6115) üzenetére


DeFranco
nagyúr

sokszor volt már, hogy örültem ennek a funkciónak, pedig nem járok kifejezetten necces helyekre, sőt, keveset járok városban.

(#6117) Dj Sügi válasza DeFranco (#6116) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Hol próbáltak kiszedni téged vagy a motyót a kocsiból? :) Vagy mire jó még?

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#6118) DeFranco válasza Dj Sügi (#6117) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem kell hogy elkezdjék rángatni a kilincset, elég ha bármiért kellemetlenül vagy veszélyben érzed magad, már nagyon jó érzés, hogy ott van az ajtó bezárva. ilyen pedig volt már többször.

nem erőszak, el lehet dönteni, hogy kinek melyik megoldás tetszik, én szeretem és örülök hogy van ilyen.

szerk: nem mellesleg ott ül a gyerekem a hátsó ülésen.

[ Szerkesztve ]

(#6119) Real_Necro válasza Sub-ZeRo (#6107) üzenetére


Real_Necro
veterán

No kézifék meg sebesség az nem úgy volt. Holnap kipróbálom, ma már alszik a gyerek és nem akarok zajongani a garázsban. lusta vagyok felkelni, most végeztünk a karácsonyi ajándékok csomagolásával, elfáradt a kezem a ragasztószalag vágásában. :DDD

Dj Sügi:

Egyrészt gyerkőc miatt jobban szeretem zárni, másrészt közlekedtem már Bp olyan részén, ahol jobban szeretem zárva tudni az ajtókat. ;)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6120) bull84ghia válasza Real_Necro (#6119) üzenetére


bull84ghia
őstag

Hiába zár le, belülről nyitható olyankor is. Ez nem olyan mint a dupla zárás.
Szerintem semmi hátránya nincs ennek a funkciónak. Belülről továbbra is úgy nyitod, csak kívülről nem.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#6121) DeFranco válasza bull84ghia (#6120) üzenetére


DeFranco
nagyúr

belso zarasra ott a gyerekzar. a gyerel helye a gyerekules miatt ugy is fix es nem is ultetsz oda mast pont ezert.

(#6122) Dj Sügi válasza DeFranco (#6118) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Persze, nem is azért írtam. Csak érdeklődtem mire jó, mert én nem alkalmazom (még). De van akit az övfigyelmeztető sípolása is idegesít és kikapcsolja, -valószínű nem véletlenül- pedig sztem az egy hasznos funkció.
A sok ostoba jószág és önkéntes rendőr miatt az utakon egy gallytörő rács nekem hasznosabb lenne vagy egy tank inkább. :DDD :DD

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#6123) bull84ghia válasza Dj Sügi (#6122) üzenetére


bull84ghia
őstag

De a tuti egy gallytörő egy tankon :C

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#6124) Dj Sügi válasza bull84ghia (#6123) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Akár. :)) [link][link]

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#6125) aginor válasza Dj Sügi (#6115) üzenetére


aginor
addikt

Ilyen vajon van 2005-ös Fiestában is? :F

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#6126) Dj Sügi válasza Dj Sügi (#4532) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Ma kiderült, hogy működnek a videókon látható tanítási metódusok. Szerencsére. :C :C
Csak bontott kocsi gyári kulcsának immo chipje kell hozzá, a kínaiakból 2-ből 2 sz*r volt.

(#6125) aginor:
Az ajtózáras? Nem tudom, ki kell prószálni.

[ Szerkesztve ]

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#6127) kcsa válasza Dj Sügi (#6122) üzenetére


kcsa
veterán

Az én elképzelésem egy feltűnően koszlott jármű, vasúti sínekkel körbehegesztve. Szerintem nem okozna gondot egy sávváltás sem :D

(#6128) patomi válasza Dj Sügi (#6115) üzenetére


patomi
őstag

2006 c-max-nál nem működik, de rákeresve a fordfocus.hu-n többen írják, hogy nem működik a trükk és szervizben tudják csak bekapcsolni..Volt olyan akinek tönkre ment a zár a művelet alatt.

MK1 ablak felhúzás csak 4 elektromosnál megy, akkor is csak olyannál amin a 4 ablak egy gombnyomásra végállástól végállásig megy(pl amcsi focusban nincs ilyen)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#6129) Pardise


Pardise
senior tag

Boldog Karácsonyt kívánok minden kedves fórumtársamnak és köszönet a rengeteg segítségért! :R

Your car, your life ;)

(#6130) Dorien


Dorien
veterán

Tegnap sikerült elütni egy vaddisznót Herceghalom közelében. Lökhárító cserés, a rendszám talán javítható, más talán nem sérült... Hűtővíz nem folyik, autó pöccre indul és beáll középre a vízhőfokmérő. Focus Mk1

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#6131) zack válasza Dorien (#6130) üzenetére


zack
nagyúr

A lökös macerás. Illetve akkor nem ha találsz bontva pont ilyen színűt. A fényezés nagyon megdobja.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6132) Pardise


Pardise
senior tag

Hali!

Tavaszig nem fogom használni a kocsim, nem vettem géli gumikat. Télen a régi kocsit fogom használni. Kérdésem lenne, hogy tavaszig hogyan érdemes tárolni a kocsit? Jó így, ahogy van a garázsban és kész? Néha, hetente egyszer beindítom, megvárom, míg beáll az alapjárat, járatom kocsit és leállítom, meg addig szellőzik a garázs is. Ennyi elég, vagy mit javasoltok?

Your car, your life ;)

(#6133) Dorien válasza zack (#6131) üzenetére


Dorien
veterán

Tudom, hogy a fényezés drága, majd körbenézek. Sima fehér Mk1 facelift, sok ilyen szaladgál az utakon, szóval reménykedem... Amúgy én már úgy vettem az autót 2 éve, hogy cserélt volt a lökőse, lehetett látni az árnyalateltérést, meg a nepper is mondta. A hűtő is kicsit ferdén áll, de szerencsére semmi nem folyik. Most elugrottunk Bicskére boltba, 10+10km alatt semmi rendellenesség nem volt érezhető a kocsiban.

Pardise: Heti 1 alapjáratig melegítés szerintem teljesen OK.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#6134) kcsa válasza Pardise (#6132) üzenetére


kcsa
veterán

Nem kell beindítani, soha nem fog bemelegedni rendesen, és ugye pont a hidegindítás okozza a legnagyobb kopást. Motoros topikban rendszeresen visszatérő kérdés, ugye ott még gyakrabban fordul elő a téli használat hiánya.

(#6135) Pardise válasza kcsa (#6134) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszönöm!

Your car, your life ;)

(#6136) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Boldog karácsonyt!

⭐ Stella

(#6137) Dj Sügi válasza patomi (#6128) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Én kipróbáltam, nálam működik! De sztem ki is kapcsolom. :)
Mindenféle hókuszpókusz nélkül megy (üres sebesség, kiengedett kézifék volt). Sípoló hangjelzések is voltak.

A GEM modulok sem egyformák szériákon belül sem.

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#6138) TayRol


TayRol
veterán

Lecserelném a gyári 6 lemezes MP3-as rádiót valami USB-s két dines fejegysegre. Maradjon meg a kihangositas, a convers-en a telefonkönyv, es a kormány távvezérlés. Nem kell navi, de tolatokamerat lehet, hogy kötnék rá. Merre érdemes keresgélnem? Milyen összegekkel számoljak? Valakinek van ilyennel tapasztalata?

(#6139) zack válasza Pardise (#6132) üzenetére


zack
nagyúr

Attól, hogy nincs téligumi, még kiviheted száraz időben 1x-1x.
Ha nem jársz vele, elég sok mindenre oda kell figyelni. Hetente célszerű az autó kerekeit forgatni, hogy a gumi ne deformálódjon. 3-3.5 bar nyomáson tartanám, de a legjobb, ha le tudodnád venni a kerekeket, és oldalukra fektetni. 1-2 hetente pedig az aksit csepptöltésre rakni. Gumiápolóval mindenképpen lekezelném az oldalát.
Ha van emelőd, a kerekek is maradhatnak, és a lengéscsillapítókknak is jobb lesz.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6140) Pardise válasza zack (#6139) üzenetére


Pardise
senior tag

Nincs emelőm meg akksitöltőm sem. Havonta egyszer kimegyek vele akkor és kocsikázok vagy 20 km-t. Ez így rendben lenne ha csak ennyit csinálnék? Zsír új autó, nem akarok hozzá nyúlni semmihez.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#6141) zack válasza Pardise (#6140) üzenetére


zack
nagyúr

Jó lenne, de szerintem havi 1x 20km-től nem fog annyi visszatöltődni az aksiba, mint amennyit merül.
Miért nem veszel egy komolyabb elektronikával szerelt csepptöltőt?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6142) Pardise válasza zack (#6141) üzenetére


Pardise
senior tag

Nem értek ezekhez sajna, de linkelhetsz egy jó csepptöltőt és egy használati utasítást is megköszönök! És mi van azokkal a kocsikkal, amik a szalonban hónapokat állnak? Én kocsim is állt nem tudom hány hónapot egy raktárban.

Your car, your life ;)

(#6143) kcsa válasza Pardise (#6142) üzenetére


kcsa
veterán

A kerék forgatása nem rossz gondolat, de nem kell túlaggódni sem - zárt, napfénytől védett, száraz helyen sok baja nem lehet az autónak.

Akkut még beviheted a lakásba, normál hőmérsékleten nem fog teljesen lemerülni két - három hónap alatt az önkisülés miatt sem. De egy jó minőségű vezérelt töltő hasznos, ez tény. Ctek (drága de jó) vagy olcsó alternatíva szokott lenni még az aldi/lidl sajátmárkás töltője.

(#6144) Pardise válasza kcsa (#6143) üzenetére


Pardise
senior tag

Akkuhoz nyúlni nem szeretnék, mert új és garanciális az autó. Ctek csepptöltőt néztem, de van 20-50- ezer forintig. Csak nem lesz tán semminek baja pár hetes állástól. Most jelenleg 2-3 hete áll a kocsi. A napokban kimegyek vele ha jó idő lesz és ezt megismétlem hetente vagy kéthetente és szerintem le is van tudva minden.

Your car, your life ;)

(#6145) kcsa válasza Pardise (#6144) üzenetére


kcsa
veterán

Attól mert garanciális, ki lehet venni :)

(#6146) Pardise válasza kcsa (#6145) üzenetére


Pardise
senior tag

Áh, értem. Inkább maradok a heti vagy kétheti kocsikázásnál! Szerintem jobb, meg egyszerűbb.

Your car, your life ;)

(#6147) zack válasza kcsa (#6143) üzenetére


zack
nagyúr

Minden attól függ fűtött e a garázs. :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6148) Pardise válasza zack (#6147) üzenetére


Pardise
senior tag

Nem fűtött. Lemezgarazs.

Your car, your life ;)

(#6149) zack válasza Pardise (#6148) üzenetére


zack
nagyúr

Akkor ott hatványozottan oda kell figyelni.Lényegében akkor annyi a hőmérséklet mint kint, csak annyi, hogy fedett. Akksira 1-2 hetente tölts rá csepptöltéssel.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6150) Pardise válasza zack (#6149) üzenetére


Pardise
senior tag

Amúgy csak ez a tél ilyen, jövőre veszek téli gumikat és jövő télen járni fogok rendszeresen a kocsival!

Your car, your life ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.