Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Ł-IceRocK-Ł válasza SzlobiG (#3996) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Telekre? :D
ez már inkább dakarra való :C

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#4002) Real_Necro válasza TayRol (#4000) üzenetére


Real_Necro
veterán

Felvágós.... :P ;) ;]

Azért 2 kombi Mondeo meg valami kisebb járgány nálam is elfér, meg udvaron még kettő... :DDD

Szerk: lerakták már a térköved?

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4003) TayRol válasza Real_Necro (#4002) üzenetére


TayRol
veterán

Az a baj csak hosszú, de nem széles. Masik kocsi nem fér mellé.

Még nem... De remelem hamarosan. 100+ nm2, várom mar.

[ Szerkesztve ]

(#4007) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Üdv!
3 hete vettem egy 2003-as focus kombit. Nagyon meg vagyok vele elégedve! ☺

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4008) Dorien válasza Sub-ZeRo (#4007) üzenetére


Dorien
veterán

Én már lassan 2 éve vettem a 2003-as Focus kombimat. Én is nagyon meg vagyok vele elégedve. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#4009) Sub-ZeRo válasza Dorien (#4008) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Király! 1.6 benzin, tágas, szépen fut, megy mint a bolondok. 😃

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4010) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Olvasgatom a fórumot és olyan kérdésem lenne, hogy nekem 1.6 zetec motoros focusom van. A zetec jelzés mit takar?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4011) kcsa válasza Sub-ZeRo (#4010) üzenetére


kcsa
veterán

"Ford Motor Company used the Zetec name on a variety of Inline-4-cylinder automobile engines."

Egy szóval: fantázianév.

Lásd még: Ecotec, Bluemotion és társaik.

szerk.: 1.6 megy mint a bolondok? Hát... :D

[ Szerkesztve ]

(#4012) Sub-ZeRo válasza kcsa (#4011) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszi.

Nekem az 1.3-as 68 lóerős suzuki swift után az 1.6 101 lóerő igen csak húz. Amúgy meg két falu közt a 140-150 simán megy neki. Nem tudom hova ennél több. Nem versenypályán vagyok. :)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4013) Atlantis válasza Sub-ZeRo (#4012) üzenetére


Atlantis
veterán

Azér' vigyázzá', e' ne ragadjon! :)

Egyébként szerintem is nagy átlagban elég a hazai viszonyok közé a 100 ló, sőt talán nem is a lovak száma a lényeg, hanem a kg/LE mutató. Egy ügyesen áttételezett váltóval és némi nyomatékkal sok mindent el lehet hitetni a tulajjal. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#4014) Goose-T válasza kcsa (#4011) üzenetére


Goose-T
veterán

Egyébként városban egész jól lép, ha nincs megpakolva, és a klíma sincs bekapcsolva. Tegnap egy újszerű C Merci akart lenyomni a lámpánál de nem sikerült neki (Kerepesi út, 70-es tábla van). Mondjuk azt nem tudom, hogy tényleg akart-e versenyezni, vagy csak simán elindult. :DDD Autópályán, klímával már elfogy az ereje, de azért lehet vele tartani a tempót.

Mondjuk én jövő tavasszal már le szándékozom cserélni a 2003-as Focusomat, akkor lesz négy éve nálam. Teljesen jól szolgált eddig, semmi rejtett problémával nem szívatott, nagyobb összeget is csak a trafó, a kuplung és a klímakompresszor cseréjére kellett költeni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4015) kcsa


kcsa
veterán

Jó, jó, értem én hogy szerintetek jó, (kognitív disszonancia ;] ) de finoman szólva nem egy versenyállat. A mercis pedig nem tudta hogy versenyeztek :D

(#4016) Atlantis válasza Goose-T (#4014) üzenetére


Atlantis
veterán

"Egyébként városban egész jól lép, ha nincs megpakolva, és a klíma sincs bekapcsolva."...meg ha lejt az út és általában hátszél fúj... :DDD

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#4017) Goose-T válasza kcsa (#4015) üzenetére


Goose-T
veterán

Félreértés ne essék, szerintem sem különösebben erős, inkább úgy mondanám, hogy még éppen nem alulmotorizált. Egyébként is MK4-es 2.0 TDCi Mondeóra fogom cserélni jövő tavasszal, mert szeretnék egy olyan autót, amiből nem hullafáradtan esek ki egy 300km-es utazás után.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4018) kcsa válasza Goose-T (#4017) üzenetére


kcsa
veterán

Nekem kvázi fapados MK3 Mondeom van, ismerem a Focust rendesen, ha kortárs típusokat nézünk, nem összehasonlítható a kényelem :)

(#4019) DZs válasza kcsa (#4018) üzenetére


DZs
senior tag

Mondi-focus viszonylatban, vagy ford-kortárs viszonylatban mondod a kényelmet?

(#4020) Goose-T válasza Sub-ZeRo (#4007) üzenetére


Goose-T
veterán

3F-es autók, mi? Az internet nem felejt! ;]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4021) TayRol válasza Goose-T (#4017) üzenetére


TayRol
veterán

Nekem 900 km egy seggel volt eddig a max, teljesen vállalható.

(#4022) radi8tor válasza Goose-T (#4020) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Írta, hogy nem ért hozzá.
Elhitte, amit mondtak neki. :P

⭐ Stella

(#4023) kcsa válasza DZs (#4019) üzenetére


kcsa
veterán

Focus-Mondeo párosra gondoltam.

(#4024) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Tudom, fehérvári... de begyere... :B
Gondolom km nem valós...

Ez meg kár, hogy automata.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4025) TayRol válasza Real_Necro (#4024) üzenetére


TayRol
veterán

Megveszed, ha rossz megjavítod. Done.

(#4026) radi8tor válasza Real_Necro (#4024) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"végig vezetett szervizkönyv + összes számla"
Ezt hogy lehet elcsalni?

Amúgy meg le tudod kérdezni a km állást mobillal. Igaz nem ingyen van. De hát a megbízható információ nincs ingyen.

⭐ Stella

(#4027) TayRol válasza Real_Necro (#4024) üzenetére


TayRol
veterán

Az automatát szó nélkül megvennem, ha gondja van megjavíttatnám. De ez a felni 16-os, nekem ugyan ez a téli.

(#4028) kcsa


kcsa
veterán

Mindig jó nézni hogy senki nem akar automatát venni. Én pont azt szerettem volna, csak a megadott keretek között anno két éve nem találtam semmit... :) (mk3, 2.0 benzin, normális állapot, max 1,5m)

(#4029) TayRol válasza kcsa (#4028) üzenetére


TayRol
veterán

Nekem a következő az lesz. Tuttti.

(#4030) SzlobiG válasza Real_Necro (#4024) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az automata nagyon jó áron van sántít ott vmi, de egy megnézést tuti megér. :K

Egy ilyenért is érdemes elmenni igaz nem FL, de simán bevállalnám.

(#4026) radi8tor Így. :)

[ Szerkesztve ]

(#4031) radi8tor válasza SzlobiG (#4030) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De számlákat nem tudnak hamisítani.. szervizkönyvről tudtam.

⭐ Stella

(#4032) Real_Necro válasza TayRol (#4027) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nyárira R17-et ír... egyébként annyira azért nem egyszerű... ha már kuplung meg esetleg váltó is piszkálós, eléggé megugrik az "ára"... vagy tévedek? Automatától tartok, hogy költséges lenne szervizeltetni/javíttatni, valamint fogyasztás... vagy én aggódom túl.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4033) Sub-ZeRo válasza Goose-T (#4020) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Így van. De csalódtam benne, pozítívan. Igaz még szervíz nem volt neki, de majd akkor kiderül. Egyelőre nagyon szimpatikus autó. :B

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4034) DeFranco válasza radi8tor (#4031) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hogyan igazolod, hogy eredeti a számla, amit mutatnak?

(#4035) radi8tor válasza DeFranco (#4034) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem vagyok én nyomozó. Csupán számlát szerintem nehezebb hamisítani. Aztán ki tudja. Lehet lopnak pár doboz Ford-os papírt aztán nyomtatnak amit csak akarnak. De akár rá is lehet telefonálni a szervizre hogy nézzenek már bele a gépbe.

⭐ Stella

(#4036) DeFranco válasza radi8tor (#4035) üzenetére


DeFranco
nagyúr

most lehet hogy én vagyok nagyon realista, de bélyegzőt olyat csináltatok amilyet akarok, a többihez meg kell egy lézernyomtató meg egy szépen író toll a szignónak.

a szervíztől meg infót pont annyit kapsz, mint amikor az előéletről kérdezősködsz. semmit.

(#4037) TayRol válasza Real_Necro (#4032) üzenetére


TayRol
veterán

Es most a téli van rajta? No mindegy. Javítása a végén kb annyi lesz mint a manuálisnak, a fogyasztás többlet az eléggé lehetséges. De nem kell váltani.

(#4038) Real_Necro válasza TayRol (#4037) üzenetére


Real_Necro
veterán

Benzinesem van, nem zavar ha valtani kell, sot... :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4039) radi8tor válasza DeFranco (#4036) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kár, hogy a márkaszervizek nem segítik a használtautó vásárlókat. :(

⭐ Stella

(#4040) DeFranco válasza radi8tor (#4039) üzenetére


DeFranco
nagyúr

így van, ez tényleg probléma.

(#4041) zack válasza kcsa (#4028) üzenetére


zack
nagyúr

Valószínű azért, mert amennyiben jó az automata, úgy szinte problémamentes, de ugye nem új autókról beszélünk, kétes előélettel, ismeretlen tulajdonosokkal, és egy felújítás 5-600e a csere meg 1M környéke.
Valljuk be, egy 500e felújítás sosem jön jól, de vétel után nem sokkal kifejezetten fájó. :U
535 E60-nál egy barátom pont belefutott. Felújítás lett belőle. 700e.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#4042) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek? Mit figyeljek amikor elmegyek megnézni?
Lehet valós a km?

[link]

Köszönöm előre is!

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#4043) sutykuru válasza LordAxwell (#4042) üzenetére


sutykuru
tag

Szélvédő matricát nem látom rajta, így vagy behozott vagy cserés volt.
Behozott esetén ha nem a kereskedő az eladó menekülj!

(#4044) LordAxwell válasza sutykuru (#4043) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Viszont ha a kereskedő az eladó? Ha cserés volt az nem gond?

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#4045) sutykuru válasza LordAxwell (#4044) üzenetére


sutykuru
tag

Akkor a magyar kereskedővel fogsz szerződni és nem egy külföldi talán elérhetetlen személlyel.

Csere nem gond, előfordulhat, de az oka az érdekes.

(#4046) LordAxwell válasza sutykuru (#4045) üzenetére


LordAxwell
senior tag

[link]

Én ezen sem látok szélvédő matricát, akkor ezzel mi a helyzet?

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#4047) TayRol válasza LordAxwell (#4046) üzenetére


TayRol
veterán

nincs itthon forgalomba helyezve, oda is van írva.

(#4048) Goose-T válasza LordAxwell (#4046) üzenetére


Goose-T
veterán

Az AAA-t inkább felejtsd el, a hirdetéseiket nyugodtan figyelmen kívül hagyhatod.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4049) LordAxwell válasza TayRol (#4047) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Ja oké, itt ennél akkor értem.

De igazából a motorra gondoltam, hogy lehet valami hibája?
Az 1.5 ös benzines esetleg jobb választás lehetne?

[ Szerkesztve ]

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#4050) Real_Necro válasza sutykuru (#4043) üzenetére


Real_Necro
veterán

A matrica alapján eldönthető, hogy behozott vagy sem? Linkeltem korábban fehérvári Mondeot, most meglestem, azon van matrica. :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.