Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) SzlobiG válasza Goose-T (#3000) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ebből élnek a szervizek...

Rosszul hitted, a lényeg az alkatrészekből jön. :)

[ Szerkesztve ]

(#3002) Goose-T válasza SzlobiG (#3001) üzenetére


Goose-T
veterán

Én azt hittem, hogy a munkadíjból. ;]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#3003) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Köszönöm a válaszokat, így már nagyjából képben vagyok. :)
Remélem legalább a munkadíjat is magában foglalja az ár, erre mondjuk rákérdezhettem volna. :U

(#3004) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Közben elhoztam az autót, ez lett a vége:
olajszűrő: 3450 Ft
gázolajszűrő: 25.925 Ft
5w30 olaj: 11.500 Ft
munkadíj: 4000Ft
Összesen: 44.875Ft. (netto :) )

Nem igazán vagyok kibékülve a végösszeggel, bár nem tudom máshol mennyit kérnek ugyanezért. :U

(#3005) radi8tor válasza _ATi_1 (#3004) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Máshol több a munkadíj, itt a go szűrő került többe.
Legközelebb ne bólints rá rögtön az árra, ha nem akarod hogy félrevezessenek.

Megfontolandó, hogy legközelebb ne hozzájuk vidd az autót, bár a munkadíj elég kedvező volt.

⭐ Stella

(#3006) SzlobiG válasza _ATi_1 (#3004) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jól lehúztak. :(

Gyári Ford szűrő: 16k.
Olaj Ford: 8k. 4 liter kell.
Olaj szűrő: Gyári Ford. 2.5k.

Össz: kb 26k. Durván 18k-t nyert rajta 1-2 órás munkával. :) Ja és persze ha valóban ki is cserélte ezeket, van ahol ki se cseréli csak azt mondja ezért érdemes elkérni a kicserélt dolgokat. (nyilván az olajat nem).

(#3005) radi8tor1 Munkadíjjal nem igen számolnak a szerelők az alkatrész eladás a fő profitjuk sokszor a kis munkákat ezért nem vállalják, mert olcsó az alkatrész kicsi a haszon nem úgy mint pl egy kuplung cserénél ott nagy a haszon azokat szeretik. Én ezért cserélem magamnak az olajat meg a szűrőket sokat spórolok vele, de ugye nekem van akna ahol eltudom végezni ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#3007) zack


zack
nagyúr

Csatlakozom a topikhoz egy Mondeo 2.5 V6-tal... :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3008) westcoastog válasza zack (#3007) üzenetére


westcoastog
veterán

Az igen, képet kérek! :D

(#3009) zack válasza westcoastog (#3008) üzenetére


zack
nagyúr

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3010) Mi5u válasza zack (#3009) üzenetére


Mi5u
tag

Szép műszer. :)
Pár éve volt tervben egy hasonló, de mire eldöntöttem elfogytak a jó vételek.Gratula!

(#3011) zack válasza Mi5u (#3010) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi! :) Megkap mindent, hogy jó legyen.
Nem új szerzemény, tavaly nyár óta nyúzom, csak nem tudtam, hogy van Ford topik. :)
Szerintem én is csak azért futottam bele, mert nem ezt kerestem alapvetően.
Megláttam, computerre dugtuk (hibakód mentes volt), körbe mértük (gyári értékek), és elhoztam.
Az elején gyertya + gyújtáskábel cserével indítottam, mert 12,5 alá nem ment a fogyasztás, klímával dugóban pedig 14L. Csere után azért javultak a fogyasztási adatok.
Tegnap vidékről 170-180 közötti kellemes utazóval jöttem vissza az M7-en. 4000 környékén forog ilyenkor, fogyasztás 11 környéke.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3012) westcoastog válasza zack (#3009) üzenetére


westcoastog
veterán

Nagyon szép! :C

Én azon töröm a fejem nap mint nap, hogyan tudnám és mennyiből átváltoztatni az mk2-met mk3-ra. :D

[ Szerkesztve ]

(#3013) Dorien válasza westcoastog (#3012) üzenetére


Dorien
veterán

Árulnak most egy ilyet bagóért: [link]
Azt nem tudom, hogy mennyire vállalható az állapota, de ez vélhetően igen jó ár érte.

Gondolom igazi élményautó lehet az 1.4-es Fókámhoz képest, de nekem fontosabb a 7 l alatti fogyasztás. :)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#3014) SzlobiG válasza Dorien (#3013) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jók ezek, de kár hogy ennyit esznek. Ha még be is vállalnám a fogyit, akkor viszont már ST-t néznék ezek jobban néznek ki.

(#3015) zack válasza westcoastog (#3012) üzenetére


zack
nagyúr

Kap majd egy króm csíkos fl-es hátsó lámpát, aztán mást nem is változtatok rajta.
Mk2 is szép. :K Ha lesz pézed, max becseréled majd egy mk3-ra, átalakítani szerintem vétek. Úgysem lesz olyan.

(#3013) Dorien

Bagóért? Hát ez minden, csak nem bagó, ráadásul hiányzik az utasoldali légzsák. :U Érdekes, hogy mindenre volt lé, de az anyóson utazók biztonágára már nem jutott. :F
Az, hogy kicserélt rajta szinte mindent, nem túl jó ómen...Ha ezeket cserélni kellett, lehet a nyűgjei felét orvosolta csak, és nem akarja a lét tovább beleönteni, esetleg elfogyott, és szabadulni akar tőle.
Az enyém 1M volt a képen látható felnivel, új nyári gumikkal, és ha ki van takarítva belül úgy néz ki, mint egy új autó.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3016) Dorien válasza SzlobiG (#3014) üzenetére


Dorien
veterán

Na igen, főleg ebben a kék színben. :) Meg 170 helyett 226 ló.
De nem tudom, hogy itthon ennyi km-rel el lehet-e adni egy autót visszatekerés nélkül... Pedig ez a 34e km/év sejthetően nem városban, rövid utakon került bele, hanem országúton / pályán.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#3017) zack válasza SzlobiG (#3014) üzenetére


zack
nagyúr

Kicsit sportosabb...Kicsit jobban is megy. Ellenben a kuplungozása 300k, és rá való premium "18-as gumi 1,5-2x annyi, mint "16-os méretben. Viszont kuplung cseréről nem esett szó, kettős tömegűről viszont igen. Ezeket általában egyszerre cserélik az esetek nagy részében.
Én eddig 1,4M alatt nem láttam olyan ST-t, amit bevállalnék. De inkább 1,8M+ azok a példányok, amibe csak bele kell ülni, mert patent kívül-belül, és nincs nyűgje.
Az a 450e nem kevés...5-600-nál akár jöhet egy motor csere is, főleg ha kapott is bőszen.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3018) SzlobiG válasza zack (#3017) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen ez benne van a pakliba drágák a cuccok hozzá. Ja a km-t nem is figyeltem 450k az igen. :U

Ennyit viszont meg nem adnék érte...pedig ez patika viszont kékbe sokkal ütősebb.

(#3019) zack válasza SzlobiG (#3018) üzenetére


zack
nagyúr

2007-es. Az utsó évjárat mk3-ból, és ha a km valós, akkor ez az autó nagyon ígéretes. De 2,69M ahogy írod is, nem ér. Ez max 2M tud. Annyiért jó vétel így képekről, ha nem volt rommá törve. Mert így nem derül ki.

Ha nem fogok tudni mire költeni, biztos veszek az enyémhez ST hűtőmaszkot + első-hátsó lököst. Sokat dob rajta. Az fl-es króm csíkos hátsó lámpát szerintem rövidesen beszerzem.

Ezt le lehetne czigánykodni 240k-ra donornak...[link]

Bőrbelső ki, első-hátsó lökös le, kerekek le. Már ennyiért megérné.

Ez 1,5M-ért nagyon baba...[link]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3020) westcoastog válasza Dorien (#3013) üzenetére


westcoastog
veterán

Ha adná az ég hogy vehessek ekörül autót akkor jó lenne, bár tuti nem ezt venném, ennyiért vannak sokkal jobb állapotúak. :)
2.0 benzin, 2.0 116Le adagolós dízel érdekel ebből a legjobban, főleg ha majd sokat kell szaladoznom. Kipróbálnék azért egy v6-ot szívesen, az 1.6-os benyás mk2 nem egy erőbajnok. :D

(#3015) zack
Remélem megtudom majd lépni a váltást, hozok donor autót a mostanihoz, kipofozom, mikor meg lesz egy kis félretett pénzem váltok mk3-ra. :)

"Átalakítást" váltásra értettem. :DDD

Van baja bőven a verdámnak, de kipofozgatom, kitudja mikor vehetek mk3-at..
Csörömpöl zörög a műszerfal, ráz a jobb eleje 80-90 környékén és nem gumi miatt, bal hátsó ajtóm horpadt, sárvédőíveket hátul lakatolni kell, karcos minden üvegem, beázik, stb stb.. :)
Mindegy, ebben sírok amíg nincs jobb. :D

[ Szerkesztve ]

(#3021) zack válasza westcoastog (#3020) üzenetére


zack
nagyúr

Van még a köztes szívó 3.0 V6 is 204 lóval. :) Csak baromi ritka, és a szépek ebből is drágák. Ha kell hozzá bontva valami, az szopóroller.

Láttam már pár mk2-öt, de ez pofás. :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3022) westcoastog válasza zack (#3021) üzenetére


westcoastog
veterán

Sima v6-os 170 lóval nekem is elég lenne, st220 az igazi, de fájna hogy 100 kilométert 7-8 ezerből járnék meg. :D

Élmény és hobbi autónak másodiknak úgyis sierra lesz, az az igazi szerelmem. :)
Napi használatra meg mondeo, vagy 2.0 benzin, vagy Di, meg jó lenne automata, el vagyok kényelmesedve. :B

Nem tudok dönteni, majdnem minden ford tetszik, kipofoznám ezt is hogy egyedi legyen, de valamiért mindig vágyom az újabbra.

Itt még a szebbik oldalát mutatja. :K

Itt már nem:

+ cserés két sárvédőív, meg a küszöbök és az ívek találkozása a sarkoknál. :)

De már van kinézve ugyan ilyen színű donorautó, csak várok még vele picit hogy lejjebb tudjam alkudni. :)

[ Szerkesztve ]

(#3023) kcsa válasza SzlobiG (#3014) üzenetére


kcsa
veterán

Megkímélt mondeóm, második tulaj vagyok.. és M-es rendszámmal, aha :D

(#3024) zack válasza kcsa (#3023) üzenetére


zack
nagyúr

Megvette a "pénztemetőt", elkezdett költeni rá, és érezte, hogy ehhez ő kevés lesz. De ezt nem írhatta bele. :DDD Sokan vesznek 10-15 éves sportkocsit, mert olcsón hozzá lehet jutni, majd amikor azt mondják neki, 300e a kuplungozás, sírva fakad, és eret vág. Egy darabig bírja anyagilag, aztán 2 hónap múlva a 100e nagyságrendű problémák orvoslása után, meghirdeti, hogy "megkímélten eladó".

Ha logikusan végig gondoljuk. Ha valaki el akar adni valamit, nem cserélget ki mindent eladás előtt, és öl bele százezreket. Megcsináltatja azokat a dolgokat, amikkel eladható. Ha viszont kompletten megcsináltatja, akkor mi az istenért adja el? Hiszen már jó, és elvileg költségmentes, tehát full ráfizetés az eladása. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3025) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Nyugtassatok meg, hogy a gyári Ford vízhűtő kiegyenlítő tartályhoz jár kupak.
Csúnya lenne, ha a vadi új tartályon 14 éves kupakot kéne nézni...

⭐ Stella

(#3026) sutykuru válasza radi8tor (#3025) üzenetére


sutykuru
tag

Képek szerint nem jár.

(#3027) kcsa válasza radi8tor (#3025) üzenetére


kcsa
veterán

Tiéd is ereszt? Mostanában több ilyen volt a mondeoclubon is :/

(#3028) radi8tor válasza kcsa (#3027) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, elkezdte 2 hónapja, most a melegben meg már lement minimumra.

sutykuru: franc hogy mindenre gondolni kell megrendeléskor. :W Remélem lesz nekik raktáron...

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#3029) kcsa válasza radi8tor (#3028) üzenetére


kcsa
veterán

Ugyanez. De addig nem jöttem rá, amíg nem cseréltem pénteken termosztátot, és feltöltésnél láttam, hogy folydogál.

Ui.: remélem csinált már magának kistesót az a kretén mérnök, aki oda tervezte a termosztátot, ahova.

(#3031) DZs válasza zack (#3009) üzenetére


DZs
senior tag

Üdv a fedélzeten. Az egyik legjobb utcai ford motor. Nálam is jelölt volt, de más lett a helyére.
Mennyire nehéz az orra?

(#3032) Dj Sügi


Dj Sügi
őstag

Tudtok olyan hazai, külföldi oldalakat, ahonnan lehet Ford Fiestához bontott alkatrészeket szerezni?

Köszi!

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#3033) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!

Egy Focus I-es (benzines) első szervizelése kb. milyen összegbe fájhat? Úgy mint olaj/levegő szűrő, esetleg váltó olaj csere, vezérlés csere, tehát minden kopó amit érdemes lecserélni.
Köszi:)

(#3034) DeFranco válasza Vesztor87 (#3033) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem 130 volt vezérléssel, mindennel, úgy emlékszem.

(#3035) Vesztor87 válasza DeFranco (#3034) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Ez a szakszervizes ár? Bajban leszek, nincs szerelő ismerős, max olyan aki ért hozzá, pl Após, na ő meg inkább kókányol mint szerel, szal a márkaszervízre leszek kénytelen bízni...

130k ... az autó meg 7-800k, durva, de ha 1x kell csak ennyit rákölteni akkor kibírható. Vezérlésen felül gyertyát kell még cserélni (meg olajak, szűrük), ugye? Gondolom a váltóban lévő olaj is cserés, ki tudja mikor cserélték.
Köszi!

(#3036) DeFranco válasza Vesztor87 (#3035) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem márkaszervizes ár, sima szerelő, igaz fordra specializálódtak

vezérlés 30
vezérműkerék 25 (a gyári bakelit, ha visszarakod, elrepedhet, cserélni kell acélra)
ékszíj 7,5
benzinszűrő 6
légszűró 4
pollenszűrő 5,5
olajszűrő 2,5
gyertya 4,5
olaj 9
munkadíj 25

kisebb resztik (felöltések, klímatisztítás, tömítőgyűrűk, stb.) 11k

az alkatrészárakon most kérem, hogy ne kezdjünk el rugózni (ez nem neked szól), hogy az indiai utángyártott a fele, meg bontóból a negyede, tudtommal gyári vagy megegyező került bele mindenből, ezt is kértem.

szerk: váltóolaj nem volt benne, de szervóolaj igen, ott kellett tömítést cserélni, tehát újra kellett tölteni (ez benne van a 11k-s kisebb resztiben 3k értékben, plusz pici fékfolyadék, klímatisztítás, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#3037) Vesztor87 válasza DeFranco (#3036) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Keresnek kell valakit aki Szegeden is bevállal valami ilyesmit. :DD
Inkább kifizetek többet, de legyen patent, és induljon, mint imádkozni kelljen hozzá, és attól tartani hogy szétesik :D

(#3038) hurenzon válasza DeFranco (#3036) üzenetére


hurenzon
senior tag

Nekem most 3,5 k volt a gyári gyertya de cserébe 1500 Ft volt a szerviz.

(#3039) radi8tor válasza hurenzon (#3038) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jó hogy nem ők fizettek neked, hogy oda vitted a kocsit. :D
Milyen szerviz ez?

⭐ Stella

(#3040) hurenzon válasza radi8tor (#3039) üzenetére


hurenzon
senior tag

Szigetszentmiklóson van.
Elég jó szerviz. Mindig ha valami komolyabb dolog van oda viszem mert értenek hozzá.

(#3041) zack


zack
nagyúr

Csináltam egy kis tesztet 5.-ben. A nehézséget az okozta, hogy csak átlagot mér, így minden mérés után pihenőbe be, és nulláz, majd amikor beállt, ismét pihenőbe ki.
Az 5400rpm izgi volt. ;]

2000rpm 7,6L (83km/h)
3000rpm 9,7L (123km/h)
3500rpm 12,7L (143km/h)
4000rpm 14,6L (165km/h)
5400rpm 22,5L (220km/h)

Ehhez képest mentem 1 hét alatt 1200km-t 4000rpm felett. :DDD
Jó a V6, csak ha tolod neki, győzd tankolni. :B

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3042) westcoastog válasza zack (#3041) üzenetére


westcoastog
veterán

Egész élhető fogyasztási adatok ezek 120-as tempóig. :K

[ Szerkesztve ]

(#3043) zack válasza westcoastog (#3042) üzenetére


zack
nagyúr

Na jó. De 120-al sosem megyek (autópálya). :DDD Aki ennyivel megy egy V6-tal, azt kiröhögöm.
Kihullott a hajam mire beállt a fogyi. :)
Családdal azért visszafogom magam. Max 150.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3044) SzlobiG válasza zack (#3041) üzenetére


SzlobiG
félisten

Huhh te aztán nem kíméled a gépet. Én max amit egyszer mentem a mondival az 210 volt ott vettem el a gázról a lábam tovább nem mertem kínozni szegényt.

(#3045) Rick4 válasza Vesztor87 (#3037) üzenetére


Rick4
félisten

Megvan a tuti szerviz Szegeden, asszem a szegedi topicban nemrég ki is lett tárgyalva..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3046) zack válasza SzlobiG (#3044) üzenetére


zack
nagyúr

Én sem erőltetem. Nem közlekedek így vele, de ahhoz, hogy kiismerjem, ezeken át kell esnie. ;)
Nem kínzás ez. 5400rpm messze van a pirostól. 4. fokozat 200km/h pirosig, az inkább az. ;] De ezt is csak egyszer néztem meg.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3047) Vesztor87 válasza Rick4 (#3045) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Öööö, biztos, nem figyeltem, akkor vissza olvasok :C

(#3048) westcoastog válasza zack (#3043) üzenetére


westcoastog
veterán

Én annyit mennék vele, nem pályázom. :D :B

(#3049) zack válasza westcoastog (#3048) üzenetére


zack
nagyúr

Menetidőben rengeteget lehet spórolni, és mentálisan kevésbé fárasztó. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3050) westcoastog válasza zack (#3049) üzenetére


westcoastog
veterán

Az lehet. Szerencsére(?) vidéken élek. :)
Bár én elég untatónak találom. Abban fárad el az agyam. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.