Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) ReFleXx válasza Real_Necro (#6900) üzenetére


ReFleXx
addikt

ez a szilikon bugyi ugytom csak a keylesshez van

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6902) #01682176 válasza Poultier (#6896) üzenetére


#01682176
törölt tag

Nem az történik, mert random jelentkezik. Ha a vezető ajtót nyitom , a többi nem nyílik. Ha távirányítóval zárom, lezárja, de nincs index visszajelzés...

(#6903) berek21 válasza Real_Necro (#6900) üzenetére


berek21
senior tag

http://s.aliexpress.com/fUnINZja
http://s.aliexpress.com/JJ36VJBn
http://s.aliexpress.com/aauqAfqQ
http://s.aliexpress.com/vAJNJ77N
Íme pár darab bicska kulcshoz is. Remélem jók a linkek, aliexpress appból másoltam, de mobilról vagyok.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet eladó!

(#6904) DeFranco


DeFranco
nagyúr

srácok ismerős valakinek ez a telefonszám vagy ez a banda valahonnan?

[link]

fel van nekem írva, de nem tudom hogy ki és miért adta... szerintem innen a ph-ról lehetett valaki

seo karosszériás lakatos kasztni

[ Szerkesztve ]

(#6905) kcsa válasza DeFranco (#6904) üzenetére


kcsa
veterán

Szerintem szót fogadtál, mert oda van írva az oldalra, hogy:

"Ezért írja fel telefonszámunkat, sohasem tudhatja, mikor lesz ránk szüksége:

06 20 771-3952"

:))

(#6906) DeFranco válasza kcsa (#6905) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:DDD

biztosan nem jártam ott, ezért vagyok kíváncsi, hogy ki adta és mit írt róluk :)

(#6907) supercow


supercow
őstag

Sziasztok, megbízható Ford márkaszervizt keresek Budapest XV-Dunakeszi-Vác vonalon, tudtok ajánlani?
Általános átvizsgálás és éves szerviz, olajcserék stb. kellene egy Ford S-Max hoz.
Esetleg van valakinek tapasztalata-véleménye a Ford Solymár M3-ról? http://www.fordsolymar.hu/
Köszi!

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#6908) radi8tor válasza supercow (#6907) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Essmotor neked pont irányba lenne.

De Ford Solymár se rossz, bár M3-nál még nem voltam. Solymáron vettem a Focust és vittem oda párszor.

⭐ Stella

(#6909) aginor válasza radi8tor (#6908) üzenetére


aginor
addikt

ESS-el azért óvatosan.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#6910) radi8tor válasza aginor (#6909) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

No, már nem ajánlott? Régen még itt ajánlották. Talán DeF.

⭐ Stella

(#6911) DeFranco válasza radi8tor (#6910) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én annyit írtam, hogy oda járok, meg hogy focusos körökben népszerű. nem ajánlottam.

(talán annyit még írtam, mert tényszerűen így van, hogy nem ismerek jobbat. de ez sem ajánlás, csak a saját ismereteim körberajzolása)

mindenesetre engem is érdekel (akár privátban is) hogy miért kell velük óvatosnak lenni.

[ Szerkesztve ]

(#6912) supercow válasza aginor (#6909) üzenetére


supercow
őstag

Részleteznéd? Nem ajánlott? köszönöm

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#6913) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

Mk2es focusba utólagos tempomatért mennyire extrém 40k?
Egy bontót hívtam fel, ott csak a kormány volt ennyi, de nem volt túl barátságos ember...

...csak én vagyok helikopter?

(#6914) radi8tor válasza Sethdobaloah (#6913) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem nem vészes. Bárcsak MK1-be is csak ennyi kéne. Sajnos itt még nem elektronikus a gázpedál.

⭐ Stella

(#6915) Real_Necro


Real_Necro
veterán

MKIV faceliftes kombi Mondeonál van lehetőség utólagos elektromos csomagtér nyitás beépítésére? Ha igen, mennyibe fájhat? Olyanra gondolok, ami gombnyomásra le is zár, szóval nem a rugós/munkahengeres kilökésre gondolok.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6916) bull84ghia válasza aginor (#6909) üzenetére


bull84ghia
őstag

Én eddig csak jókat hallottam róluk. Nagyon sokan ajánlják őket akar a Facebookon vagy a fordfocus.hu oldalon is.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#6917) ReFleXx válasza aginor (#6909) üzenetére


ReFleXx
addikt

DE MIERT???

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6918) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok! Ford focus 1.6 benzin VCT 2006 elkezdett csattogni reggelente gondolom a váltakozó vezérlés. Érdeklődnék ha volt valakinek hasonló mennyiért és mit cseréltetett benne, és milyen tapasztalattal!? Köszi!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#6919) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

Ha jól tudom, akkor a 2.0 TDCI motor az MK4 Mondiban PSA eredetű. Létezik ezzel -vagy hasonló megbízhatóságú dízel- motorral szerelt Focus (MK2, MK3)?

[ Szerkesztve ]

(#6920) Sethdobaloah válasza BigBlackDog (#6919) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

mk2-es focusomban 360k km van, 1.6-os PSA diesel 90 lóval. Most cseréltünk rajta EGR-t, meg az izzítókat. Egyébként nem kellett a motorhoz nyúlni a kötelezőkön kívül.

...csak én vagyok helikopter?

(#6921) SzlobiG válasza Real_Necro (#6915) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tudtommal nincs csak a rugós okosság.

(#6922) Goose-T válasza BigBlackDog (#6919) üzenetére


Goose-T
veterán

Én úgy tudom, hogy már minden MK2-es Focusba PSA (pontosabban PSA-Ford) motor került, csak az MK3-as Mondeokba kerültek a rossz hírű TDCi-k. Viszont csak az 1,6-os és a 2,0-ás motorokra áll ez az állítás, az 1,8-as bizonytalan.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6923) Real_Necro válasza SzlobiG (#6921) üzenetére


Real_Necro
veterán

Kár, akkor marad a két ujjal csomagtér nyitás meg zárás, mikor ennyire koszolós az idő... Még meg kell szoknom a ferdehátú után a kombit, még az ablakmosóból is több fogy. :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6924) lama_lamm


lama_lamm
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 2016.09-es Focusom. 4-esben 60 körüli sebességnél számomra furán remeg a sebváltókar, de lehet, hogy csak azért fura, mert az várom, hogy új autóban ne legyen ilyenek. Normális jelenség lehet, vagy azért vigyem el megnézetni szerintetek?

(#6925) kcsa válasza Real_Necro (#6923) üzenetére


kcsa
veterán

Kemény az élet, na ;]

(#6926) SzlobiG válasza Real_Necro (#6923) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem egy vészes művelet ez azért. ;] Szerintem az bosszantóbb, hogy felnyitás után a nyakamba folyik a víz. :U

(#6927) ReFleXx válasza SzlobiG (#6926) üzenetére


ReFleXx
addikt

meg az is bosszanto, hogy a csomagterajtonak csak a jobboldalán van fogórész, hogy le tudd csukni, tehettek volna balra is...

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6928) bull84ghia válasza Goose-T (#6922) üzenetére


bull84ghia
őstag

Miért bizonytalan az 1,8-as? Kiváncsi lennék mert nekem 2009-es Tdci C-max van.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#6929) Goose-T válasza bull84ghia (#6928) üzenetére


Goose-T
veterán

Mert semmi köze a PSA-hoz.

1.8 "Lynx"

The Duratorq DLD-418 is a 1.8 L (1753 cc) intercooled common rail diesel engine. It is completely unrelated to the 1.4/1.6 units, and is a development of Ford's 1.8 8v Endura-D engine that saw service through the 1980s and 1990s. However, Ford considers it part of the DLD family, as evidenced by the official "DLD" name.

The Endura-D was heavily revised and updated with a variable-vane turbocharger and a Delphi high-pressure common rail injection system and relaunched in 2001 as the 'DuraTorq TDCi', with the original engine being rebadged 'DuraTorq TDDi'.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6930) bull84ghia válasza Goose-T (#6929) üzenetére


bull84ghia
őstag

Azt hittem a bizonytalant arra érted hogy nem megbízható motor. Azt tudtam hogy nincs köze a PSA motorhoz.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#6931) Goose-T válasza bull84ghia (#6930) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha Delphi CR rendszer van benne, akkor megbízhatatlan is.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6932) Real_Necro válasza ReFleXx (#6927) üzenetére


Real_Necro
veterán

G Astránál pont a másik oldalon van. Így mindig máshol keresem, mikor egyikből átülök a másikba... :D

Egyébként ahogy néztem csak egy-egy ponton folyik a víz, a szélénél az ütköző gumibak környékén, de ott is csak alapos mosás után szokott nálam...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6933) SzlobiG válasza bull84ghia (#6930) üzenetére


SzlobiG
félisten

Vannak ott bajok azért, mióta közös nyomócsöves lett. Bonyolult vezérlés szíj+lánc ezáltal drága cserélni, hirtelen felépülő turbo nyomás ami a kettős tömegű gyorsabb halálát eredményezi. Mellesleg egy nagyon régi elavult blokk abba is hagyta a ford a gyártását és lett helyette az 1.6 psa. Ettől függetlenül nem kell temetni, de nem egy jó blokk a 2.0 psa jobb választás.

(#6934) ReFleXx válasza Real_Necro (#6932) üzenetére


ReFleXx
addikt

amugy logikusabb is lenne hogy a baloldalon legyen, elvegre baloldalon ul a söför es ö nyitogatja legtöbbet
az gumiütközönel szoktam megfogni es lehajtani, majd egyszer a kezembe marad :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6935) aginor válasza aginor (#6909) üzenetére


aginor
addikt

Sokan ajánlják és népszerű, de én nem bízom egy olyan cégben, aki konkrét munkára nem hajlandó előzetes árajánlatot adni. Valamint volt az egyik partnerünk náluk, de végül ne ott javíttatta a Focusát, máshol korrektebb és jobb ajánlatot adtak neki.
Tehát a munkájukról nincsen konkrét tapasztalatom, de ez a két korábbi példa engem meggyőzött, hogy csak akkor menjek hozzájuk, ha nagyon muszáj, pedig elég közel lennének, de inkább átjárok Szentendrére.
Esetleg őket nézheted meg, fordra szakosodtak, őket is ajánlották. Tapasztalatom nincs csak annyi, hogy korrekten adnak árajánlatot, de egy kicsit drágák.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#6936) bull84ghia válasza Goose-T (#6931) üzenetére


bull84ghia
őstag

Én csak azért mertem venni mert több ismerősnek is ez van 250-450e km-es futással és kettőstömegü lett csak cserélve. Na majd meglátjuk.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#6937) radi8tor válasza lama_lamm (#6924) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Minden normálistól eltérő jelenség lehet rendellenesség. Mivel még garanciális az autó, mindenképpen vidd el márkaszervizbe.

aginor: én nem ezt tapasztaltam. Rákérdeztem olajcserére, meg egyéb cserélendő alkatrészre és adtak árajánlatot nekem a kocsi gyártási ideje alapján.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6938) #01682176


#01682176
törölt tag

Focus MK2-ben a vezető oldali zárnál cserélhető külön a mikrokapcsoló?

(#6939) aginor válasza radi8tor (#6937) üzenetére


aginor
addikt

Én elküldtem nekik az alvázszámot is pár dologra és azóta is várom a választ.. :F

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#6940) patomi válasza #01682176 (#6938) üzenetére


patomi
őstag

Milyen mikrokapcsolóra gondolsz? C-max-en cseréltem zár szerkezetet de egy egység az egész. (Néha zárt néha nem) 28k az alkatrész és 1 óra szívás.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#6941) #01682176 válasza patomi (#6940) üzenetére


#01682176
törölt tag

A zárban lévő mikrokapcsolóra. VW-nál lehet külön cserélni. Nekem néha lezár a kpi zár, majd kinyit. A vezetőoldali ajtóval csak azt zárja le, körbe nem. Távirányítós záráskor index nincs visszajelzés.

(#6942) zeusz55


zeusz55
senior tag

Egy zaros kerdest feltennek en is... ez az auto lezaras hogy mukodik? Mert mikor szereltem a minusz huszba a belso vilagitast pluszba 50*ramzart a kocsi 2percen belul majd beriasztott a mozgaserzekelo miatt, mikor meg haverral allok mellette es bagozunk meg dumalunk baszik lezarni :-D Hogy van ez?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#6943) kcsa válasza zeusz55 (#6942) üzenetére


kcsa
veterán

Ha távirányíóval kinyitod, és nem nyílik az ajtó akkor visszazár pártíz másodperc múlva, ez biztos. De a pontos működésnek még nem néztem utána.

(#6944) e-newsee válasza zeusz55 (#6942) üzenetére


e-newsee
addikt

Pont fordítva kellene működnie. :)
Ha kinyitod távirányítóval, és mellette állsz, de nem nyitsz ajtót, visszazár. Ha beülsz, akkor elvileg kellett, hogy nyiss ajtót, és akkor nyitva kellene maradnia. Legalábbis nálam így működik. Én is mínuszokban szereltem be a rádiót, de ott nem zárt rám. Kinyitottam, beültem, magamra csuktam, de nem zárt be.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#6945) patomi válasza #01682176 (#6941) üzenetére


patomi
őstag

Én egyben cseréltem a zár szerkezetet. Ha jól emlékszem roncsolás nélkül nem is bontható.[link]
Valszeg jobban jársz ha cseréled egyben.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#6946) kcsa válasza e-newsee (#6944) üzenetére


kcsa
veterán

Ha közben magára zárta az ajtót, előfordulhat a fenti eset :)

(#6947) e-newsee válasza kcsa (#6946) üzenetére


e-newsee
addikt

Ez igaz, de ez valahogy nem merült fel bennem, hogy bárki is belülről magára riasztaná a kocsit. :)
Max tesztelés céljából egyszer.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#6948) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Kulcs nélküli indítás esetén akku csere hogy zajlik? Simán lehet cserélni vagy folyamatosan feszültség alatt kell maradni az autónak? Rádiókód nem gond inkább az indítás érdekelne hogy nem kavarodik-e meg. Valakinek tapasztalata erről?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#6949) zeusz55 válasza e-newsee (#6947) üzenetére


zeusz55
senior tag

Nem zartam magamra csal miutan bezart ugy nyitottam ki belulrol h ajtot nem nyitottam mar masodjara:-) De nekem volt mar olyan is h kiszaltam es bepakoltunk a lakasba mire kimentem mar zarva volt... szal kulcsot nem kell benn hagyni :-D Allithato ez valahol valamivel am?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#6950) e-newsee válasza zeusz55 (#6949) üzenetére


e-newsee
addikt

Akkor nálad valami nem stimmel. Nem szabadna ajtónyitás után visszazárni. Jó a nyitásérzékelő kapcsolód? Kivillan a műszerfalon a lámpa, ha nyitva van az ajtó?

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.