Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7901) Pardise válasza Dj Sügi (#7900) üzenetére


Pardise
senior tag

Rendben, meg is beszéltem velük :)

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#7902) radi8tor válasza Pardise (#7899) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Emelő biztos nem kell hozzá. De szervizben készülj, hogy felszámolhatnak 1 óra munkát rá. Én másik szervizzel együtt kértem az elsők felszerelését, így 2000 Ft volt a munkadíj.

⭐ Stella

(#7903) SG3rg0 válasza Pardise (#7901) üzenetére


SG3rg0
őstag

Megkérdeztem a négy sárfogót Fordba.

25.000ft ajándék felrakás :K
Amint megjön az autó kérni is fogom a felrakást.

(#7904) Pardise válasza SG3rg0 (#7903) üzenetére


Pardise
senior tag

Az király :)

Your car, your life ;)

(#7905) Mike81


Mike81
senior tag

Sziasztok!

Kérnék gy kis segítséget.

Van egy Fokus MK1 1.6 benzines autónk. Olyant produkál hogy pl megyünk 50 nem fékezünk hanem csak levesszük a gázról a lábunkat a fordulat vissza esik meg ugye a sebesség is kb 40 km/h-ra ami még nem feltétlen igényelné a 4-ből 3-ba való vissza kapcsolást. Viszont mikor újra gázt adunk akkor van hogy elkezd rángatni mintha leakarna fulladni, de nem teszi hanem szép lassan elkezdi utána emelni a fordulatszámot. Ezt megteszi hideg motornál is meg meleg motornál is. Az alapjárati szabályzószelepet már cseréltem mert amúgy is a végét járta. Volt egy hőfok érzékelő gomba cserénk is mert úgy érzékelte hogy magas a vízhőfok pedig még üzemin sem volt. De ez a probléma nem szűnt meg ezen alkatrészek cseréjével. Volt gyújtókábel kéznél hátha az a baj le lett azzal is próbálva de nem hozott eredményt.

Szóval az lenne a kérdésem hogy merre érdemes tovább keresni a hibát?

A segítséget előre is köszi :R

Az lemaradt hogy volt gyertya cserénk is mert annak is ideje volt már.

[ Szerkesztve ]

(#7906) Goose-T válasza Mike81 (#7905) üzenetére


Goose-T
veterán

Gyújtótrafó lehet elromolva, nekem is hasonló problémám volt ugyanilyen kocsival, csere után megjavult. Az nem baj, ha van gyújtókábel kéznél, valószínűleg már az is szét van égve a kocsiban.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7907) Sub-ZeRo válasza Mike81 (#7905) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Benyószűrő?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7908) Mike81 válasza Sub-ZeRo (#7907) üzenetére


Mike81
senior tag

A benzinszűrő tavaly olajcsere alkalmával volt kicserélve. Ennyi idő alatt nem hiszem hogy letérdelt volna.

(#7906) Goose-T Arra még akkor lehet hogy áldozok végül is idén már 13 éves lesz a kicsike.

(#7909) X Factor válasza DeFranco (#7875) üzenetére


X Factor
addikt

de ha van ilyen, akkor nevet címet várunk a szerkesztőségbe :) )

ESS, Bagoly-ék, Göd. Pontos cÍmet fejből nem tudok, google kidobja. :R

2-3 éve lett a fóka megvásárolva, szembeszomszéd szerelő, gondoltam az ilyenkor szokásos vezérlés, olaj, folyadékok, szűrők cserére átviszem. Meg is csináltak mindent, csak az emlÍtet dekni-hez nem rendeltek semmit az eltört bolhák helyére, plusz nem ragasztottak...

Személyesen jóba vagyunk, nem akartam most ezen rágódni, rákerestem a neten, akkor találtam őket, Így azóta rendületlenül oda hordom. (Plusz az összes mondeo-s, focus-os, ismerős is, mióta említettem nekik a szervízt.)

Make things work

(#7910) #01682176


#01682176
törölt tag

Sziasztok! Focus 1.6 benzin, mk 2, HXDA motorkódos autómhoz keresek "1w7t-14a464-la" csatlakozót.
Köszönöm!

[kép]

[kép]

[ Módosította: radi8tor ]

(#7911) SzlobiG válasza #01682176 (#7910) üzenetére


SzlobiG
félisten

(#7912) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

S-Maxon visszapillanóba szerelt irányjelző üveget cserélt már valaki?Ha igen akkor mennyire macerás?

(#7913) marsu válasza marsu (#7853) üzenetére


marsu
addikt

Reggel óta szakad a hó, már több mint 10 centis ...

... nesze nekem nyári gumi!

:D :DDD

Press any key to continue ...

(#7914) cuebler válasza marsu (#7913) üzenetére


cuebler
senior tag

bezzeg nálunk még most sem esik... ;]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#7915) radi8tor válasza marsu (#7913) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem kell ám mindig autóval járni. :)

⭐ Stella

(#7916) berek21 válasza Pikkolo^^ (#7912) üzenetére


berek21
senior tag

Óvatosan csak, mert erős az anyaga, de könnyen törhet. A külső oldaláról kell kifeszíteni, közben látni hogy mikor ugrik ki a biztosító stift.

http://s.aliexpress.com/yqMzI3ae

Én ezt rendeltem bele, mert nagyon sárgult már. Itt láthatod is a tartófüleket.

LG Velvet eladó!

(#7917) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Hello
2009-es Cmaxon ki lehet valahogy kapcsolni az öv visszajelzést? Telephelyen nem kapcsolom be az övet feleslegesnek tartom.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#7918) Dj Sügi válasza bull84ghia (#7917) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Esetleg:?
Get in car, close all doors, ensure all seatbelts not plugged in. Switch ignition to position 2, do not start engine, plug drivers belt in and out 9 times within 60 seconds, ending with belt out. Car will give a beep to confirm. Remember it disables the warning light too.

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7919) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Tegnap sikeresen elhagytam a fém rögzítőket a sárfogó gumiról, mert fennakadtam egy járdáról lejövetelnél.
Ma kerestem ott a pöcköket de nem találtam, szóval lehet kicsit később hullottak le...
De milyen már, hogy pont azután hagyom el, hogy lefotóztam nektek. :W


[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7920) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Ford Focus Kombi 2017-re szeretnék egy jó téli gumi szettet. 205/55 R16 ebben a méretben.
Ki milyen javasol?
Lehet három árfekvésbe! De jó minőségűt szeretnék ha már pénzt adok az acél felnire is.

(#7921) radi8tor válasza SG3rg0 (#7920) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Már a másik topikban kaptál választ. Ne tedd fel több helyen ugyanazt a kérdést! :R

⭐ Stella

(#7922) kcsa válasza SG3rg0 (#7920) üzenetére


kcsa
veterán

ADAC tesztet olvasgasd, és válaszd ki ami szimpatikus.

(személyes hozzászólás, és számodra nem biztos hogy releváns: én eldöntöttem, hogy most vettem utoljára téligumit. Aránylag keveset használom az autót, télen kicsit többet, de pl nagy hóban soha, nyáron keveset akkor meg robogózok - négyévszakos lesz majd)

Szerk. : látom ezt fejtegetik a másik topikban is :D

[ Szerkesztve ]

(#7923) radi8tor válasza kcsa (#7922) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezen én is nagyon gondolkoztam, de végül arra jutottam már megéri a dolog, ha csak 1x múlik valami rajta.
Egyre jobbak a négy évszakosak, de nem olyan jók, mint amennyibe kerülnek.

⭐ Stella

(#7924) Dorien válasza radi8tor (#7919) üzenetére


Dorien
veterán

Jó kis légellenállása lehet nagy tempónál... Gondolom pályázás előtt érdemes leszedni. Én inkább néha lemosom a kocsit. :)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#7925) radi8tor válasza Dorien (#7924) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na erre nem gondoltam. Dumbo. :D

⭐ Stella

(#7926) szuszinho válasza DeFranco (#7880) üzenetére


szuszinho
őstag

Nekem januárban volt első szélvédő csere, akkor ki lett cserélve a szűrő, és jól vissza is ragasztották. Én már nem akarok többet hozzányúlni :)

(#7927) radi8tor válasza szuszinho (#7926) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Évente kell/ajánlott cserélni. Eladod az autót?

⭐ Stella

(#7928) X Factor válasza radi8tor (#7927) üzenetére


X Factor
addikt

Lehet úgy értette, h. ő saját maga nem akar többet cserélni. Mármint merem remélni, h. erre gondolt :D

Make things work

(#7929) szuszinho válasza radi8tor (#7927) üzenetére


szuszinho
őstag

Legkésőbb jövőre el szeretném adni.

(#7930) radi8tor válasza Dorien (#7924) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Megnéztem, semmivel nem lóg ki jobban, mint a hátsó. Tehát teljesen szabályos (nagyjából a kerék vonaláig nyúlik ki). Nem hiszem, hogy többet fogyasztana miatta az autó. A kerék úgyis megdobja a légáramlatokat. :K

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7931) bull84ghia válasza Dj Sügi (#7918) üzenetére


bull84ghia
őstag

Ezt kipróbálom, hasonlót találtam de ott csak 4-szer kellett ki-be húzni.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#7932) Dj Sügi válasza radi8tor (#7919) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Szép, jó alacsonyan van ez is! ;)
Télen kukázható lesz egy jégbordán vagy ha összegyűjti a havat, én lefogom venni télire mostantól. :K

Szerk.: bull84ghia: Majd írd meg sikerült-e a művelet!

[ Szerkesztve ]

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7933) radi8tor válasza Dj Sügi (#7932) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az jó ötlet. :)

⭐ Stella

(#7934) Pardise válasza radi8tor (#7919) üzenetére


Pardise
senior tag

Pont az ilyenek miatt gondolkodom, hogy megvegyem-e én is a sárfogót a kocsimra. Nem akarok szívni vele. Ahogy a képeket nézem, új Focusra sokkal kisebb ez a sárfogó, alig áll ki, ha így van akkor bevállalom.

Your car, your life ;)

(#7935) Pardise válasza Pardise (#7934) üzenetére


Pardise
senior tag

Szer.: Most agyalok, hogy ha ez a sárfogó ennyire lent van, akkor nálunk már a garázsküszöb meg a nagykapuküszöb leszaggatná :/

Your car, your life ;)

(#7936) DeFranco válasza Pardise (#7935) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tetess fel átlátszó védőfóliát a küszöbre a felverődő kavicsok ellen és rendszeresen mosd le az autót. tada.wav

nem áll meg a gané, nem marad fenn a padkán, nincs légellenállás

szerintem

(#7937) Pardise válasza DeFranco (#7936) üzenetére


Pardise
senior tag

A küszöb egy műanyag léc! Végül így akkor felesleges mindkettő, nem?

Your car, your life ;)

(#7938) DeFranco válasza Pardise (#7937) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hát.. azért kérdezz meg egy ácsot fényezőt hogy mennyiért khm... fényezi le azt a lécet, meg nézz meg pár utólagos műanyag fényezést hogy hogy hámlik le... én inkább ezt tetetném fel, mint egy kék ledet az olvasólámpába meg a kvarcjátékos váltógombot.

(#7939) radi8tor válasza DeFranco (#7936) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nagyon ráfeküdtetek erre a légellenállásosdira. Nem egy sport légterelő ez, hogy aggódni kelljen. Ez minden autó alap tartozéka lenne, ha a gyár nem spórolná le.

⭐ Stella

(#7940) DeFranco válasza radi8tor (#7939) üzenetére


DeFranco
nagyúr

engem nem zavar és én sem tartom komoly problémának, más miatt nem tetettem fel, csak bevettem a felsorolásba mint felmerült issue.

(#7941) Pardise válasza DeFranco (#7938) üzenetére


Pardise
senior tag

A kék leddel hiába csesztettek azt hagyom, csak egy kérdés volt, hogy érdemes-e. A ledes váltógombot azért kérdeztem, mert az fémből meg bőrből van nem gagyi műanyagból, mint a váltó. [link] Akkor ezt a műanyag küszöböt is lehet fóliáztatni? Ezt a műanyag küszöböt meg lehet cserélni ha esetleg később gázos lenne.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#7942) DeFranco válasza Pardise (#7941) üzenetére


DeFranco
nagyúr

miért szerinted minden taxi küszöbe gyári sárga?

(#7943) Pardise válasza DeFranco (#7942) üzenetére


Pardise
senior tag

Kővédő fóliára gondoltam, hogy azzal belehet-e vonni a műanyag küszöböket, mennyire lehetne látni, mennyire lenne jó megoldás? Biztos bennem van a hiba, de erről még nem hallottam, hogy műanyag küszöböt is fóliáznak.

Your car, your life ;)

(#7944) lama_lamm válasza Pardise (#7941) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

Nem tudom neked milyen felszereltségű Fókád van, de szerintem a gyári bőr Titanium váltókar abszolút nem gagyi. Nem világít azt elismerem, de az már kicsit giccses is szerintem :)

[ Szerkesztve ]

(#7945) Pardise válasza lama_lamm (#7944) üzenetére


Pardise
senior tag

Ambiente felszereltség és ahogyan írtam műanyag a váltó.

Your car, your life ;)

(#7946) kcsa válasza Pardise (#7945) üzenetére


kcsa
veterán

Fém nem túl jó: nyáron izzóan forró, télen meg odafagy a kezed. Javaslom vegyél bontásból egy bőrözöttet, így a tiéd is megmarad.

Szerk.: volt fém gombom, saját tapasztalat, soha többet nem kell :D

[ Szerkesztve ]

(#7947) Sethdobaloah válasza Pardise (#7943) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

ez kicsit kezd abba fordulni, mint ha a kanapéd fóliáznád be, aztán külön vigyáznál is rá, rá ne üljenek.

...csak én vagyok helikopter?

(#7948) szilchi


szilchi
őstag

Ma végre be tudtam szerelni az új akksit.Egy Exide Premium 47Ah/450A lett a régi Orion 45Ah/390A helyett.Meg vettem még két db kék színű Osram égőt az első lámpába,azt még kellene cserélni.De egy Youtube-os video alapján nem is olyan könnyű.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#7949) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Hali, erre valaki?

Sziasztok,
MK V Fiesta hátsólámpa foglalataiba lehet rakni ledes izzókat? Arra gondoltam kicserélem a helyzetjetjelzőt, a féklámpát meg az indexeket olyanra, ha ez ilyen egyszerű.

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#7950) Pikkolo^^ válasza berek21 (#7916) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Akkor inkább szerelőre bízom majd. Az egyiket lekoccoltam és kiesett, a pöckök is letörtek. Egyébként is cserélni akartam, mert csúnya sárgák voltak nekem is. Ebay-ről rendeltem egy párat [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.