Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) radi8tor válasza merqree (#49999) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja igen, Vignale esetén.

Sync3 frissítve van? Az is jó buli (30 percig járó motor mellett)

⭐ Stella

(#50002) cappa72 válasza merqree (#49999) üzenetére


cappa72
nagyúr

Más programot kell keresnem
Manual teljes átolvasás? (nekem valami 470 oldal rémlik...) ;]

Én kütyübolond vagyok, szóval simán eltöltöttem 2-3 órát a menüvel, meg mindennek a b'sztatásával. És nem egy hétvégén.

Persze én ismerem is már egész jól, sőt vadásztam egy időben a rejtett menüket is.

A kocsi tulajdonosa viszont fél tőle, neki űrhajós, pilótavizsgás hangulatot kölcsönöz.

@#50001radi8tor
Ez a Sync frissítés olyan, mint a Xiaomi együttható. Kinek így megy, kinek úgy.
Nekem járó motor mellet 1x sem sikerült.
Ellenben rajta hagyott gyújtás mellet ment minden frissítés (ekkor töltőre tettem az akkut.)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#50003) merqree válasza cappa72 (#50002) üzenetére


merqree
őstag

"Manual teljes átolvasás? (nekem valami 470 oldal rémlik...) "

Egyszer már átolvastam, még mielőtt átvettem volna a kocsit. Most már olyanokat keresek, amik kezelése számomra logikátlan, pl: miért felejti el leállítás után, hogy mennyire volt állítva a limiter. A sz.ros PSA Toyota ezt tudta, és reggelente csak be kellett kapcsolni, itt meg mindig állítgatni kell.

(#50004) merqree válasza radi8tor (#50001) üzenetére


merqree
őstag

Elvileg a legfrissebb van, átadás előtt mindent IS(?) frissítettek.

(#50005) cappa72 válasza merqree (#50003) üzenetére


cappa72
nagyúr

Respekt :R
(Tényleg!)

@radi8tor#50006
:R
"Kötelező olvasmány" ... Itt röhögtem egyet.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#50006) radi8tor válasza merqree (#50004) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Francba akkor az a program kiesik. :)

Ja a manualt én is olvasgattam a várakozás hónapjai alatt. Mint egy kötelező olvasmányt. :DD

⭐ Stella

(#50007) Mauzes válasza Mauzes (#49874) üzenetére


Mauzes
őstag

Bocs, ha hülye kérdés, de valaki tudja, hogy mekkora a gyári ablaktörlőlapát hossza az új Galaxy vagy S-max autókon? Vagy ez nem számít? Félek, hogy ha túl hosszú, akkor odaverődhet a szélének és az kopog (előző Passatomnál így jártam és nagyon idegesített).

- a kézikönyvben nincs benne
- korábban írta valaki, hogy Bosch a gyári is, nálam nincs rajta Bosch jelzés, szóval gondolom nem gyári
- az én alsó lapátom 70 cm, a felső meg 73cm...
- Unix/bárdi katalógusban látok 700 mm, 725 mm és 750 mm hosszúságút is (pl. a korábbi ajánlás alapján a Bosch 725 mm, az SWF 750 mm)

Először megtalálnám, hogy pontosan milyen típus kell, és utána néznék belőle máshol, mert Unix-Bárdinál ilyen 30-35 ezrekért adják, ami szerintem agyf*sz.

[ Szerkesztve ]

(#50008) radi8tor válasza Mauzes (#50007) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hívd fel bármelyik Ford márkakereskedést, tárcsázd az alkatrészes melléket. Kérd meg hogy mérjék le.

⭐ Stella

(#50009) Mauzes válasza radi8tor (#50008) üzenetére


Mauzes
őstag

Kipróbálom. Bár ez nekik totál értelmetlen, hogy ilyet méregessenek egy idegen telefonálónak, aki elég egyértelműen nem terméket akar venni, hanem infót magának. :) De lehet, hogy csak én feltételezem, hogy önzetlenül senki nem szokott segít.

(#50010) radi8tor válasza Mauzes (#50009) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha nem segít hívj fel mást. :)

De a múltkor nem te kérdeztél Focusos méretet?

⭐ Stella

(#50011) Zoli-bácsi válasza radi8tor (#50008) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Nem egyszerűbb ha lemegy és megméri az autóján? :D

(#50012) radi8tor válasza Zoli-bácsi (#50011) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pont az a gondja hogy nem gyári méret van most rajta.

⭐ Stella

(#50013) DeFranco válasza Mauzes (#50009) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én anno egy valeo ablaktörlő feliratozásáról néztem le. Ott megvan minden méretnél a pontos típus hogy milyen autó milyen évjárat melyik karjára való. :))

(#50014) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

EU nagy ötlete, mely szerint egy új B+ kategóriával lehetne csak 1,8 tonna össztömeg feletti járműveket vezetni.
Nos megnéztem a vadállat, közveszélyes sportautónkat (2006 TDCi MK2 Focus, 90LE), a megengedett össztömege 1815kg. A másik autó, az MK3-as TDCi kombi Mondeo értelemszerűen nehezebb ennél is.
Szóval ha kitalálják, mind az asszony, mind én mehetünk pénzt fizetni, hogy a 10+ éve saját tulajdonunkban lévő sima, egyszerű családi autóinkat legálisan vezethessük...

Ezzel szemben egy pl. új Mazda MX-5 össztömege 1230Kg, ami valljuk be, sokkal inkább használható villongásokra, vezetheti a frissjogsis 18 éves, rá és az autóra nem fog vonatkozni az előírás.

Hát a jóédes.... (és itt következett 8 mondatnyi káromkodás) :W

[ Szerkesztve ]

(#50015) Mauzes válasza radi8tor (#50010) üzenetére


Mauzes
őstag

Segítettek. :) 730mm és 750 mm gyárilag. (Focust nem én, Galaxy-m van.)

Most már csak ezt a nyomorult lenti jelet nem értem. Ez talán azt mutatja, hogy fűtött szélvédőre nem való? Vagy hogy nomrál szélvédőmosós autóra nem való (hanem integrált fúvócsövesre)? :F

[ Szerkesztve ]

(#50016) radi8tor válasza Mauzes (#50015) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na jól van. :)

Sajna passzolom én világ életemben gyári lapátokat vettem rá.

Ha itt nem tudják a választ megkérdezheted itt is: Autós topik

⭐ Stella

(#50017) pn4hvq válasza Mauzes (#50015) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Szerintem a kis piktogram arra utal, hogy maga a lapát fűtetlen (legalábbis a Google találatokból ezt szűrtem le).

(#50018) Mauzes válasza pn4hvq (#50017) üzenetére


Mauzes
őstag

Wow, van olyan? Köszi a tippet.

(#50019) pn4hvq válasza Mauzes (#50018) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Csak Google-ztam, de a találatok alapján igen. Pl.: [link]
Ebből kifolyólag vontam le azt a következtetést, hogy a piktogram arra utal, hogy nem fűtött az a lapát, aminek a képét betetted. Pl. itt oldalra lapozva ugyanez a piktogram: [link]

(#50020) radi8tor válasza pn4hvq (#50019) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kiegészítő cikk/kiegészítő info 2: fűtetlen

:K

⭐ Stella

(#50021) cappa72 válasza Mauzes (#50015) üzenetére


cappa72
nagyúr

Esetleg azt, hogy ne használd a szélvédőfűtést, amikor cseréled a lapátot?

@#50017pn4hvq
Ah... látom lekéstem, és van találat.
Köszi egyébként, ezekről jó tudni.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#50022) Mauzes válasza cappa72 (#50021) üzenetére


Mauzes
őstag

Á, az nagyon extrém körülmény lenne, mivel amúgy is gyújtást ki kell kapcsolni a lapát mozgatásához. A másik topikban azt mondták, hogy nincs olyan lapát, aminek árt a szélvédőfűtés, mivel a szálak nem kívül vannak.

Viszont amúgy sztornózom a kérdést, inkább berendeltem a gyárit "akciósan", ami biztosan jó.

(#50023) radi8tor válasza Mauzes (#50022) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha már ennyit beszéltetek az ablaktörlőről, megnéztem mennyi lenne az enyémre, és milyen mókás ha külön-külön veszed olcsóbb mint párban. :DD

⭐ Stella

(#50024) Mauzes válasza radi8tor (#50023) üzenetére


Mauzes
őstag

De úgy több a csomagolás és mindenki védi a környezetet. :)

(#50025) bigrob


bigrob
őstag

Hali!

Ford focus mk2, bal első hangszórót cseréltem, utána egyszer elindult majd a rádió lehalt, azóta ha gyújtást adok rá a km óra ------ jeleket ír, ha gyújtást leveszem látom a kmt...

Még ha el... A hangszórót és fordított polaritassal raktam be csinálhat ilyet?
Tipp?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#50026) bigrob válasza bigrob (#50025) üzenetére


bigrob
őstag

Akksiban 10V van...

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#50027) radi8tor válasza bigrob (#50025) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hangszóró nem okoz ilyet. Testzárlat annál inkább segíthet az akku lemerítésében.
Rádiót nem emelted ki a helyéről? Lehet amikor vissza tetted egyik kábelt odacsípted...

⭐ Stella

(#50028) bigrob válasza radi8tor (#50027) üzenetére


bigrob
őstag

Rádióhoz hozzá se nyúltam, 2 napja jobb ajtó borítás nélkül pihent és mentem át faterékhoz.
Szerintem az akksim szarakszik, már 4-5 éves ha jól emlékszem.
Test kábelt a múltkori forrasztós mókánál átnéztem (meg most is)

Ja meg az önindító tekert is csak nem indult a motor.

Kicsit pihent, utána elindult, akku is felugrott 12V-ra, generátor tölt.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#50029) sike!


sike!
tag

Sziasztok!

A szüleim vettek egy új Ford Pumát, tegnap hozták el a szalonból.

Reggelre ez fogadta őket: [kép] [kép]

Ilyen esetben mit fognak tenni? Cserélik a búrákat?

(#50030) Sys85 válasza sike! (#50029) üzenetére


Sys85
veterán

Nagy eséllyel lámpát cserélnek (ha nem próbálnak meg valami kamu indokkal lerázni).
Ragasztott az egész,búrát nem cserélnek.
Az nem normális ha egy lámpa így párásodik,főleg nem egy új autónál.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#50031) embe válasza sike! (#50029) üzenetére


embe
nagyúr

Nézd meg a használatiban, nem említik-e, hogy ez a párásodás "normális" dolog! Ezt komolyan mondom. S-MAX csoportban volt erről szó, ott linkelték is a kezelésiből, hogy egy kis párásodás az természetes.

FORD állásfoglalása. Így ezzel kell szembe mennetek.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#50032) radi8tor válasza sike! (#50029) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem cserélik, ez teljesen normális jelenség.
Vannak pára kivezető lyukak majd kiszellőzik a búra a napon.

Valószínű azért párásodott be, mert átadás előtt lemosták és mikor kint megcsapta a hűvös levegő kicsapódott benne a pára. Pontosan ezen okból van a búra kifúrva.

Egyszer már velem is előfordult ilyen, amikor télen lemostam a kocsit.

Aggodalomra nincs ok, ez ilyen.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#50033) gabor9991 válasza radi8tor (#50032) üzenetére


gabor9991
őstag

Mk2 focuson ugyan, de amikor nyáron otthon lemosom a kocsit, a két első fényszóró belülről gyakorlatilag minden alkalommal bepárásodik.

(#50034) radi8tor válasza gabor9991 (#50033) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen ezek a búrák nem tömítettek teljesen, gondolom nagyobb kár lenne belőle ha a nyári 50-60 fokban ami benne van megrepesztené az alkatrészeket. Vagy valami hasonló.
Láttam fotót hogy ezen a lyukon bemászott a fényszóró burkolata alá egy pók. Hát az pech.

⭐ Stella

(#50035) pn4hvq válasza radi8tor (#50032) üzenetére


pn4hvq
senior tag

De ha esik az eső, akkor minden alkalom után bepárásodna? Elég szerencsétlen konstrukció lenne :F

(#50036) DeFranco válasza pn4hvq (#50035) üzenetére


DeFranco
nagyúr

minden lámpatest bepárásodik, amin van szellőző nyílás, olyat meg még nem láttam, amin nincs

egy labirintus-szerű csőrendszert képzelj el, víz nem jut be rajta, csak a levegő páratartalma az viszont minden további nélkül, 20 éve is ez a konstrukció volt.

(#50037) radi8tor válasza pn4hvq (#50035) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem párásodik be eső esetén.
Akkor párásodik be ha elviszed a mosóba és ott ugye langyos vagy forró vízzel mosod a kocsit. Na akkor kicsapódik belül a pára.

⭐ Stella

(#50038) patomi válasza gabor9991 (#50033) üzenetére


patomi
őstag

Az nem jó. Enyém sosem volt az. Még mk1-nél volt ilyen , mert esőben cseréltem izzót a fényszóróban. Hetekig volt hol párás hol nem. Aztán izzó ki és hajszárítóval kiszámítottam. Gondolj bele nem párásodhat megváltozik a vetítési kép.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#50039) gabor9991 válasza patomi (#50038) üzenetére


gabor9991
őstag

Ha felkapcsolom a fényszórót pár másodperc alatt eltűnik a pára.

(#50040) milkabrams


milkabrams
őstag

Sziasztok!
10 ezer km/ 1 liter olajfogyasztás illetve ha kb. 4-6 hónap alatt a maxig töltött hűtőfolyadék szintje minimumig csökken mennyire gáz? Mk2 focus 1.6 benzin. Füstölést nem tapasztalatam, csak a hideg reggeleken pár percig jön a kipuffogóból, igaz akkor elég sok és az autótól 2-4 méterre oszlik el. Ha nem muszáj nem bontatnám meg a motort.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#50041) gabor9991 válasza milkabrams (#50040) üzenetére


gabor9991
őstag

Az olajfogyasztás miatt biztosan nem jutna eszembe megbontani a motort, és a hűtőfolyadék fogyása miatt se, mert az is szivároghat valahol nem feltétlenül a hengerfej tömítés hibája miatt fogyaszthatja.

(#50042) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Hamarosan esedékes lesz a 4 év / 80 ezer km szervíz (2020 Hybrid Mondeo).

Budapesten melyik Ford márkaszervízbe érdemes vinni, melyikkel van jó tapasztalatotok?

Illetve sok helyen olvastam hogy érdemes a váltóolaj cserét már 100 ezer km alatt is megejteni, még akkor is ha a Ford hivatalos ajánlása szerint 160 ezer km után kéne.. mit gondoltok erről?

[ Szerkesztve ]

(#50043) radi8tor válasza Ron Swanson (#50042) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem vidd oda ahol kényelmes. Nem olyan extra dolog ez a 80ezres szerviz. Ha jól sejtem neked is fix áras a dolog, tehát még az sincs benne, hogy megérné olcsóbb helyre vinni.

A váltóolaj cserét én szerintem EssMotornál fogom csináltatni - ha addig nem gondolom meg magam.

⭐ Stella

(#50044) sparta2 válasza milkabrams (#50040) üzenetére


sparta2
tag

Szia!
Egyik miatt sem kell aggódnod, de mindenképp odafigyelést igényel!
Feltételezhetően a szinteket mindig vízszintes talajon és hideg motornál ellenőrzöd.
Az olaj specifikációja/márkája ugyanaz, vagy váltogatod?

(#50045) milkabrams válasza sparta2 (#50044) üzenetére


milkabrams
őstag

Vízszintes talajon ellenőrzöm, az olaj specifikációja ugyan az a gyárilag előírt. Most Motul van benne, előzőleg Ford (talán Motorcraft a gyártója?) olaj került bele. De lehet, hogy visszatérek a gyári Ford olajhoz.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#50046) Mauzes


Mauzes
őstag

First world problem: nálatok mennyire hallható, hogy lötyög az autóban az üzemanyag (féltételezem, hogy az lötyög, max még adblue lehet). Én kifejezetten hangosnak találom a Galaxy-ban, ha nincs rádió és nagy venti.

(#50047) molnarpeter válasza Mauzes (#50046) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Normális :R

(#50048) bajnokpityu válasza Mauzes (#50046) üzenetére


bajnokpityu
félisten

útálom én is.anno azt hittem, valami futómű problémám van...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#50049) Mauzes válasza molnarpeter (#50047) üzenetére


Mauzes
őstag

Hát olyan értelemben lehet normális, hogy a Fordok ezt csinálják, de olyan értelemben biztosan nem normális, hogy egy jó autónak ezt nem kellene csinálnia (nem lenne szabad hangosnak lennie). :)

(#50050) Mike81 válasza Mauzes (#50046) üzenetére


Mike81
senior tag

Nekünk Galaxynk van. Én még egyszer sem hallottam hogy lötyögne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.