Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) DeFranco válasza Real_Necro (#6447) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nagyon nem szeretem ezt a megoldást a focusnál, az van, amit a többiek mondanak, nagyon kell figyelni és rá kell szokni, hogy először a kocsit nyitod, aztán a csomagtartót. és kulcs a zsebbe.

extra szívás, hogy mk1 fókánál még három varázspálca-koreográfiát is el kell hadonásznod napkelet felé, hogy egyáltalán reagáljon a kocsi a gombra, mert csak úgy parasztosan nem nyitja mint minden másik autónál, hogy az utca végén rákacsintok a kulcsgombra, és már nyit is.

nem, állj mellé 35 cm-re, szélvédőtől kicsit balra, napnak háttal, félrebiccentett fejjel toppants hármat, nyomd a gombot, hadonássz fél percig és talán kegyeskedik nyitni.

vagy lehajtott fejjel megadod magad és bedugod a zárba a kulcsot lehetőleg úgy hogy minél kevesebben lássák, hogy úgy nyitod mint apád a zsigulit. ezt a kört elvesztetted. megint.

(#6452) radi8tor válasza DeFranco (#6451) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez nem Focus-feature. Biztonsági okokból van ez és sok autógyártó alkalmazza. Gondolj bele milyen lenne hogy pakolsz elmerülten a csomagtartóban, aztán ez alatt csendben kirámolja valaki az utasteret.
Vagy másik eset, hogy végeztél a pakolással de nyitva felejtetted az ajtókat.

A távirányító nekem nyitja 10 méterről is, ha a tieddel ennyire közelről működik, akkor már erősen csereérett.

Nekem csak az volt furcsa eleinte, hogy a csomagtér nyitó gombot nem egyszer, hanem kétszer kell megnyomni. Talán ez is azért van, hogy véletlenül ne nyisd ki a csomagtartót az ajtók helyett (menet közben egy bukkanón kinyílhat az ajtó ilyenkor).

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6453) DeFranco válasza radi8tor (#6452) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kézzel nyitható zárszerkezet kell rá, kilincs vagy gomb, és le van a gond. ennyi.

a távirányító cseréje gondolom nem két forint, ugye?

egyébként fura, hogy neked ilyen jól működik, általában mindenkitől azt hallom (focus tulajtól) hogy elég kelletlen a távirányítója. többiek?

kettős nyomásnak nem tudom mi az oka, a bukkanó biztos nem, mert az ajtónyitást jelző lámpa kivillan arra is, ha ki van nyitva de nincs felnyitva.

[ Szerkesztve ]

(#6454) radi8tor válasza DeFranco (#6453) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Új távirányítóm van. Olcsóért szereztem belőle egyet. ;)

Gombot valóban tehettek volna rá, de nem akarták bekábelezni. Ettől függetlenül szerintem egyedileg megoldható lenne. Kérdés megéri-e a felhajtást egy beázó kapcsoló. :)

⭐ Stella

(#6455) DeFranco válasza radi8tor (#6454) üzenetére


DeFranco
nagyúr

más kocsinál se ázik be, meg tudják oldani. kábelezni meg pont semmiből nem tart, van ott kábel amúgy is elég.

honnan szereztél olcsón távot? nekem is kell :D

(#6456) radi8tor válasza DeFranco (#6455) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Utólagos beépítésnél gondoltam beázásra.

Azt rögtön gondoltam hogy kéne neked is egy. :D
Ismerős adta, nem volt neki több.

⭐ Stella

(#6457) Sethdobaloah válasza DeFranco (#6453) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

nekem mk2-es fókám van, de vagy 30m-ről nyitja a kocsit.

...csak én vagyok helikopter?

(#6458) Real_Necro válasza DeFranco (#6451) üzenetére


Real_Necro
veterán

Mondeonál parkoló másik feléből nyitom. Ott is van külön csomagtér nyitó, de nem használom, amúgy sem hagyok semmit az utastérben. Gyerekülést meg nem lehet csak úgy kikapni. :D

Ellenben nálam a központi mindent nyit. Após fókájánál a csomagteret csak a külön gomb. Nem tudom a távval van e gondja, szerintem ő is kulcsozik.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6459) Goose-T


Goose-T
veterán

Ha már téma a távirányító, elég viseltes az egyik slusszkulcsom, a másik meg szét is van esve, már így vettem. Néztem kulcsházat hozzá, de csak olyat találtam, amin nincs rajta a Ford logó. Tudom, hogy a Ford nagyon szigorúan veszi a logóhasználatot, de hogy még Kínából se lehessen rendelni Ford logós kulcsházat, az elég durva.

Ezt találtam itthon, itt csak simán nem mutatják a túloldalát. Ezt meg az Ebayen találtam, ezen mutatják a túloldalát, amin meg egy frankó kék ovális van, felirat nélkül. A gyárit meg távirányítóval együtt adják, természetesen horribilis összegért.

Van valakinek tippje, honnan lehetne szép új Ford logós kulcsházam? A Ford logó van elkopva, szóval nem tudom a régiről áttenni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6460) ReFleXx válasza Goose-T (#6459) üzenetére


ReFleXx
addikt

Sehonnan, a gyari kulcs nem szerelheto, igy gyarilag nincs is hozza kulcshaz kulon.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6461) berek21 válasza Goose-T (#6459) üzenetére


berek21
senior tag

NEW High Quality Flip Folding Car Remote Flip Key Shell Case Fob Key Cover Protector for Ford/Focus Fiesta C Max Ka 3 Button
http://s.aliexpress.com/nmU7viu6
Erre gondolsz?
Bocsi, de appból nem tudok linkelni.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet eladó!

(#6462) Goose-T válasza berek21 (#6461) üzenetére


Goose-T
veterán

Ez sajnos nem olyan, mint ami nekem kell. Pont olyan kinézetű kellene, amilyet én linkeltem.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6463) Goose-T válasza ReFleXx (#6460) üzenetére


Goose-T
veterán

Szétesni szét tud, akkor biztos át lehet rakni a belsejét másik kulcsházba is, különben nem árulnák.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6464) berek21 válasza Goose-T (#6462) üzenetére


berek21
senior tag

FOR Ford -Focus FOR Mondeo FOR Fiesta 3 Button Remote Key with 433mhz ( Black ) WITH key blade with LOGO
http://s.aliexpress.com/BzMVfQNr
Van mááásik! :)

LG Velvet eladó!

(#6465) Goose-T válasza berek21 (#6464) üzenetére


Goose-T
veterán

Mondjuk itt sem mutatják közvetlenül a logót, csak le van fordítva a matrica. :D Ennyire félnek a kínaiak a Ford haragjától, hogy nem merik már lefényképezni sem a logót? Ennyi erővel lehet, hogy a többihez is van logó, csak fényképet nem mernek feltenni róla. (A visszajelzések között szerencsére ott van a logó.)

Egyébként az Aliexpress-ről nem rendelek, mert egyelőre még nem merem rájuk bízni a bankkártya-adataimat. Ez a kulcs amúgy is adóvevővel együtt van, azért meg nem akarok pluszban fizetni, ráadásul még a chipet is át kéne ültetni a régiből.

Lehet, hogy rendelek egyet az Ebayről a tízdolcsisból, aztán kiderül, hogy van-e rajta logó vagy nincs. A szétesett kulcshoz még jó lehet.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6466) DeFranco válasza Goose-T (#6465) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én vaterán lőttem logo-t a kulcsomhoz. ezek szerint az is utángyártott lehetett, mert nem volt logo a kulcson. az eladó azt mondta lekopott/leesett.

(#6467) Goose-T válasza DeFranco (#6466) üzenetére


Goose-T
veterán

Az MK1-es Focusok kulcsáról leesik a logó, már nekem is kezdett felpenderedni, amíg még megvolt. Szóval simán lehetett eredeti.

Közben megrendeltem a tízdolcsis kulcsházat. Megnéztem most a szétesett kulcsot, abban már az egyik mikrokapcsolót is cserélték, lehet azért feszítették szét. Látszottak rajta az utólagos ragasztás nyomai. Egyébként ki lehetett venni belőle a nyákot meg a kulcsot is, szóval biztos át lehet majd rakni az új kulcsházba is.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6468) ReFleXx válasza Goose-T (#6467) üzenetére


ReFleXx
addikt

hogynelehetne kivenni, csak szetszedni nem lehet roncsolas nelkul, egyebkent ilyen kis ford logot kulon lehet kapni alin/ebayn

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6469) berek21 válasza Goose-T (#6465) üzenetére


berek21
senior tag

Majdnem minden kulcs logo nélkül jön. A kollégámnak most rendeltem aliról 2 db-ot insigniához, arra is utólag kellett felragasztani. Mellé volt csomagolva.

LG Velvet eladó!

(#6470) Norbika88 válasza Goose-T (#6465) üzenetére


Norbika88
senior tag

Webkártyát kell csináltatni az adott bankszámla mellé, így "csak" a webkártya adatai kerülnek ki.
Arról meg csak annyit tudnak leemelni amit átraksz rá online, no perc alatt.
Aztán a webkártya adatait össze kapcsolhatod paypalal az a tuti "biztos".

(#6471) berek21 válasza Norbika88 (#6470) üzenetére


berek21
senior tag

Az alin nincs pay-pal. Saját rendszerük van. Én már lassan 5 éve vásároluk náluk, és elégedett vagyok.

LG Velvet eladó!

(#6472) Norbika88 válasza berek21 (#6471) üzenetére


Norbika88
senior tag

Azt nem tudtam, én ebay ezek.
De szerintem mindenhol érdemes külön kártyát használni ilyen dolgokra.

(#6473) Mike81 válasza Mike81 (#6445) üzenetére


Mike81
senior tag

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget :R

Jelentem a tegnapi problémára a megoldás az aksi töltés lett. De hogy bikázásra sem moccant semmit az önidító az érdekes jelenség volt. 4 óra töltés után már elsőre indult az autó. Azért holnap reggelre kíváncsi leszek hogy indul e. De elviszem a kocsit hogy mérjék ki a aksit meg a generátort. Persze csak ha el tudok indulni vele :DDD

(#6474) DeFranco válasza Goose-T (#6467) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszönöm, akkor legalább ezen nem kell bosszankodnom. :)

(#6475) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Rendeltem még november közepén egy OBD2-es BT scannert, gondoltam kipróbálom, milyen, mikor még több adatot látok az autóból. Mai napra visszafizették az árát szó nélkül, úgy tűnik ez nem fog megérkezni. Ahogy néztem az ebay-es embernél már nem is lehet kapni.

Rendelnék egy újat, de nem tudom melyiket érdemes, múltkor is linkelte valaki a BT verziót, amit találtam máshol is, csak hazavágni sem szeretném a kocsit. Láttam kábelest is, de egyelőre a "mobilos verzióra" lennék kíváncsi.

Melyiket érdemes?

Viszem ugye szerdán a kocsit olajcserére... ellenben még nem jött jelzés autóból, hogy itt az idő... kellene lennie, vagy csak az Astránál szoktam ezt meg? Törölni gondolom megint csak megfelelő eszközzel lehet a jelzést (ha lesz)?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6476) ReFleXx válasza Real_Necro (#6475) üzenetére


ReFleXx
addikt

törölni te is tudod a gyujtas utani gaz + fek egyideju nyomva tartasaval

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6477) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Néztem hol helyezkedik el Mondeo MKIV-ben a pollenszűrő... Jól elrejtették... gondolom ezért is mondtak 1,5-2 órát a szerelésre. Már csak 2 nap... :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6478) ReFleXx válasza Real_Necro (#6477) üzenetére


ReFleXx
addikt

első fordod? :D csomo fordban ugyanigy kell cserelni, pl focus mk2, fiesta mk6, galaxy, stb...
2ora egy pollen filtercserere soknak tunik, annyira nem veszes a csere, felora max otthon, en magamnak cserelnem

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6479) Goose-T válasza Real_Necro (#6477) üzenetére


Goose-T
veterán

Én most a stabpálcákat fogom benne cseréltetni, olyan hangja van az első futóműnek egyenetlen úton, mint a kasztanyettának. :D Bár ez nagyon jónak számít, hogy egy-két évente cserélni kell egy pár 7000 forintos alkatrészt. Múltkor beszéltem az egyik szomszédommal, egy régebbi Audi A6-osa van, neki a féltengelyt kell cserélgetnie időnként a futóművében. ;]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6480) Real_Necro válasza ReFleXx (#6478) üzenetére


Real_Necro
veterán

A levegő, olaj és üzemanyagszűrő cseréjével együtt, nameg az olajcsere.

Igen, első Ford, eddig Opeljaink voltak a családban, sőt, mindegyik benzines és bár vezettem már nem egy dízelt, ezt meg kellett szokni és még csiszolgatom a technikám. A kis G Astra már 9 éve van velünk, oda-vissza ismerem, bár már furcsa bele vissza ülni. Nem is nagyon szereti most a több állást... :B

Goose-T:

Én majd a tavaszi kerékcserénél végeztetek egy futómű ellenőrzést. Most elég lesz a jelenlegi kiadás, meg jönnek a negyedéves biztosítások, casco stb...

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6481) TayRol


TayRol
veterán

Én meg úgy néz ki elköszönök tőletek (legalábbis a márka miatt), a szükség úgy hozta, hogy egy gyengébb, rosszabb, más országból származó kocsiba kell átüljek.

A jó kis vasam meg meg lesz hirdetve, kicsit sajnálom azért.:)

(#6482) Real_Necro válasza TayRol (#6481) üzenetére


Real_Necro
veterán

:( Hát sajnáljuk, jó kis járgány van nálad is...

Ugye semmi komoly nem történt?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6483) TayRol válasza Real_Necro (#6482) üzenetére


TayRol
veterán

Nem szerencsére, csak nagy a család. :)

(#6484) radi8tor válasza TayRol (#6483) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Multipla lesz? ;]

⭐ Stella

(#6485) TayRol válasza radi8tor (#6484) üzenetére


TayRol
veterán

:DDD

(#6486) Real_Necro válasza radi8tor (#6484) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nálunk a következő egy Edge lesz... múltkor sávot cseréltünk egy szép fehérrel... basszus de jól néz ki... :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6487) SzlobiG válasza TayRol (#6481) üzenetére


SzlobiG
félisten

Óóó valaki jól jár majd. :)

Mostanába én is gondolkodtam az eladáson főleg ha költözünk a városba olyan rövid távokat fogok menni, hogy teljesen felesleges lesz a dízel, pedig imádom. :))

(#6488) radi8tor válasza Real_Necro (#6486) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem az Edge túl amcsi. :N

⭐ Stella

(#6489) ReFleXx válasza TayRol (#6481) üzenetére


ReFleXx
addikt

milyen vas lesz eladva?

(#6486) Real_Necro következő autónak én is SUVot szeretnék, méghozzá hybrid/elektromost.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6490) TayRol válasza ReFleXx (#6489) üzenetére


TayRol
veterán

2007-es Titanium kombi Mk4 mondi. Szinte minden cserélve volt már rajta. :) Francia 7 üléses lesz helyette.

(#6491) ReFleXx válasza TayRol (#6490) üzenetére


ReFleXx
addikt

francia... :W

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6492) TayRol válasza ReFleXx (#6491) üzenetére


TayRol
veterán

mint már írtam, gyengébb, rosszabb.

(#6493) ReFleXx válasza TayRol (#6492) üzenetére


ReFleXx
addikt

gondolom 7 szemelyes kellett
galaxyt / smaxot is neztel?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6494) TayRol válasza ReFleXx (#6493) üzenetére


TayRol
veterán

Persze, nekem smax az alom, se bő 1M-val több lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#6495) eTrade válasza ReFleXx (#6491) üzenetére


eTrade
tag

Áhhhh, ez a francia félelem. :)

Sok ismerősnek francia autója van és nem sír a szájuk, sőt amikor eljött az ideje nagyobb kocsit venni, maradtak a márkánál.

Én speciel, ha minden igaz, a francia autómat (I-es Renault Mégane) egy Ford Focus-ra (Mk2) cserélem majd idén... nem azért mert rossz autó, hanem fiatalabb kocsit vennék. És őszintén, olvasva itt-ott a Ford-os hibákat nem vagyok biztos abban, hogy nagy minőségi ugrás lesz.

Bocsi a hosszú OFF-ért.

(#6496) xEon1337 válasza eTrade (#6495) üzenetére


xEon1337
őstag

Hidd el, hogy ég és föld lesz a két autó.

Kezdve ott, hogy a Focus II kasznija ezerszer merevebb, mint a régebbi francia kocsik, amik úgy nyeklenek-nyaklanak, mint a takony. Volt a családban C4-es Citroen (ami azért már sokkal modernebb, mint a Megane I), ezt egy V50-es Volvo követett (testvére a Focus II-nek), olyan volt, mintha egy tankba ültünk volna át.
Neked a minőségi ugrás még egy nagyságrenddel nagyobb lesz ehhez képest is.

Annak a C4-nek (zsír újan, szalonból került hozzánk) az 5 év alatt volt néhány elektromos problémája, de a legemlékezetesebb, hogy 76.000 kilométernél a sima 1.4-es benzines motornak már síkolni kellett a hengerfejét.. Az életbe többet nem lesz francia kocsi még csak a család közelében sem.

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#6497) eTrade válasza xEon1337 (#6496) üzenetére


eTrade
tag

Legyen igazad... nem szeretnék egy rosszabb autóba átülni 1 millával szegényebben. :)

(#6498) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Kesz az olaj meg uzemanyagszuro csere. 63.630Ft lett a vege. 1,5 orat vartam.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6499) Norbika88


Norbika88
senior tag

Ajtóknál a kédergumit mivel szoktátok, mivel érdemes kezelni, hogy ne fagyon be , tapadjon össze hidegben?

(#6500) Richard! válasza Norbika88 (#6499) üzenetére


Richard!
addikt

Szilikonspray. Rongyra ráfújod és áttörlöd vele a gumikat.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.