Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) patomi válasza Balcsix (#38000) üzenetére


patomi
őstag

Sajna nálam is ilyen az udvar. :D csalóka tud lenni. Legalább megvan a hiba.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#38002) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok, ha szeretnék LED-esítést (halogénrôl), lehetôleg CANBUS kompatibilis szettel, hol érdemes kezdeni ? Teljes elejét szeretném, egységesen 4300K körülivel. Tompított, távolsági, parkoló, minden....

Tudom ügyelni kell fókuszra, pár egyéb dologra..

Vki túl van már ezen ?
:R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#38003) SP4C3 válasza Dißnäëß (#38002) üzenetére


SP4C3
veterán

Nekem csak a pozició izzók ledesek, de műszaki előtt visszacseréltem normál izzóra, mert eszik a sz@rt..
Ahogy tudom ez mindenhol így van, egyelőre "illegális" ledes izzókat beszerelni, van egy fickó a youtube-on, ő szokta őket tesztelni, fókusz-t, fényerőt, stb..

https://youtu.be/X1L_aFGjmSI

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#38004) kcsa válasza SP4C3 (#38003) üzenetére


kcsa
veterán

Nem “egyelőre”, mindig is az lesz. Egy megadott izzó típussal kapja az autó a típusengedélyét, más izzóhoz újra kéne engedélyeztetni, azt a költséget meg senki nem fogja bevállalni.

(#38005) jsk


jsk
senior tag

Sziasztok,

Lenne egy kérdésem, mert ezzel még nem találkoztam. Az autó egy 2009-es Ford Focus mk2, 1.6-os motorral, kulcsnélküli indítással.

Ma sikerült kettesben lefullasztanom. Utána kb. 5-10 másodpercig nem volt hajlandó újraindulni, miközben felgyúlt az olajnyomás és a gyújtásfigyelmeztető. Mintha kulccsal akarnám indítani. Utána eltűntek, és azonnal indult. A biztonság kedvéért még mentem pár kilométert, de minden rendben volt. Kell emiatt aggódnom?

(#38006) sparta2 válasza Dißnäëß (#38002) üzenetére


sparta2
tag

Milyen autóról van szó? A németeknél sok autóra/típusra az Osram és a Philips engedélyeztette a H4-H7 kompatibilis cserét.

(#38007) A Zéé válasza jsk (#38005) üzenetére


A Zéé
addikt

Én nem aggódnék. Ha a sima kulcsost is lefullasztod se indul pöccre. Ott is el kell a gyújtást levesz, újra ráad, majd utána indítózik folyamatot játszani. Nem tudom, hogy ezt megcsináltad-e, kulcs nélkülivel ez egy picit lassabb folyamat.

Just a simple Lineman...

(#38008) #27070592


#27070592
törölt tag

Most találtam. Majdnem harminc éves oktatóvideo az 1.8-as DOHC blokkok lelki világáról. (48:41)
De ezen kívül is van néhány érdekes régi anyag a csatornán, Ford témában (is).

(#38009) radi8tor válasza #27070592 (#38008) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szép tiszták az alkatrészek. :D

⭐ Stella

(#38010) radi8tor válasza ReFleXx (#37977) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Homlokképek:




Hétfőn azért bekopogtatok a szerelőhöz hátha nem dobta még konténerbe a régit, mert az adattáblát nem tette át erre. :U

⭐ Stella

(#38011) #27070592 válasza radi8tor (#38009) üzenetére


#27070592
törölt tag

Mitől lennének koszosak? Nullkilométeres demoblokk. :)
Egy nullkilométeres Zetec blokkot én is elfogadnék, a jelenlegi helyett. De a régit sem dobnám ki. Gyakorolnám rajta a vezérléscserét. :D

Egyébként a lecserélt váltódnak mi lett a sorsa?

(#38012) radi8tor válasza #27070592 (#38011) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tudom, nekem nem kellett, szerelő meg se kérdezte berakja-e a csomagtartómba.

⭐ Stella

(#38013) ReFleXx válasza radi8tor (#38010) üzenetére


ReFleXx
addikt

csinos :C , nem feltuno hogy nincs szinre fujva, aki nem rutinos eszre sem veszi.
majd ha elkoszolodik meg ennyire sem lesz feltuno :D

annak a hutoracsnak adhatnal egy kis apoloszert, kicsit meg van mar fakulva, vannak ilyen csodaszerek amikkel szep matt feketeve varazsolhato (nem szilikon :D se nem festek)

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#38014) radi8tor válasza ReFleXx (#38013) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja most hogy fekete lett a homlokfal nagyobb a kontraszt. :)

⭐ Stella

(#38015) Balcsix válasza radi8tor (#38010) üzenetére


Balcsix
senior tag

Szerintem is teljesen okés így feketén. Jobb esetben úgy sem sokszor látod a motorteret. :)

#38013ReFleXx
Egyébként ez a típusú hűtőrács gyárilag színre van fújva, vagy nem minden esetben?

(#38016) radi8tor válasza Balcsix (#38015) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak Ghia felszereltségnél volt színre fújva.

⭐ Stella

(#38017) patomi válasza ReFleXx (#38013) üzenetére


patomi
őstag

Pl. Wolfs black out [link] sajna pár hónapig hat csak. Érdemes szivaccsal felvinni. De szépen vissza adja a fekete feketéjét.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#38018) jsk válasza A Zéé (#38007) üzenetére


jsk
senior tag

Köszönöm szépen a választ. Délután is mentem elég sokat vele. Nem volt gond. Elszoktam már a kulcsos indítástól, azért volt furcsa :)

(#38019) thotzoltan


thotzoltan
tag

Sziasztok!
A Ford Mondeo V-nél is ugyan úgy működik a komfortzárás,mint más európai autónál? megnyomom a zárást,és behajtja a tükröt,felhúzza az ablakot egy gombnyomásra.?

(#38020) ReFleXx válasza patomi (#38017) üzenetére


ReFleXx
addikt

vagy van ra filleres neppertrukk is :D [link]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#38021) Balcsix válasza radi8tor (#38016) üzenetére


Balcsix
senior tag

Ja, értem.

(#38022) patomi válasza ReFleXx (#38020) üzenetére


patomi
őstag

Ja,, valóban, na ezt nem próbáltam. Simán lehet jó is akár.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#38023) radi8tor válasza patomi (#38022) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Múltkor láttam egy videót, hogy egy stadionban perzselővel mentek körbe és frissítették fel a műanyag székek színét. :DDD

⭐ Stella

(#38024) patomi válasza radi8tor (#38023) üzenetére


patomi
őstag

Az igen, legalább fertőtlenítve lettek :D

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#38025) ReFleXx válasza patomi (#38024) üzenetére


ReFleXx
addikt

2 in 1 :C

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#38026) cappa72 válasza ReFleXx (#38020) üzenetére


cappa72
nagyúr

Vajh' a hőlégfúvó is jó lehet? (Tényleg komoly a kérdés)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#38027) radi8tor válasza cappa72 (#38026) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen.

⭐ Stella

(#38028) darvinya


darvinya
titán

Ma meg ejtettem a csappantyú vizsgálat, oké.
Gyors diagnál (etap nullázó hosszan nyomva tartva miközben gyújtást ráadni), előjött megint 0302 hibakód.
Holnap leszedem befecskendező sort, s kap egy féktisztítós tisztítást.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#38029) Hieronymus válasza Balcsix (#37981) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Praktikus megoldás az olajszínt ellenőrzésére-
Leállítod a járművet. Ott hagyod legalább egy órára.
Visszamész a járműhöz. Kihúzod a pálcát, letörlöd az olajat. Visszadugod tövig.
Kihúzod a pálcát és megnézed.

Az idő az olaj visszafolyásához szükséges.
Elsőre felhúzott pálca lehúzza az esetleges olajfilm maradékot.
A második minta már korrekt.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#38030) erdey_a


erdey_a
őstag

Sziasztok, legutóbb olajcserén petronas syntium 5000 fr 5w-20 került a kocsiba.
Most eljött az idő, hogy kicsit rá kellene tölteni (nívó felénél van), de ilyen olajat a neten is elég kevés helyen kapni, helyben meg sehol.
nyugtassatok meg, hogy büntetlenül löttyinthetek rá Mobil olajat [link] , vagy jobb a békesség alapon nyeljek be 1500 Ft postaköltséget és mindenképp menjen bele ami most van?

Vérboci

(#38031) molnarpeter válasza erdey_a (#38030) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Azonos gyári minősítésen belül mozogva én minden további nélkül rá mernék tölteni.

(#38032) cappa72 válasza radi8tor (#38027) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszi!
Lehet, hogy leszek majd merész, és megpróbálkozok vele (off autón).

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#38033) #27070592 válasza erdey_a (#38030) üzenetére


#27070592
törölt tag

Hey,

Ha a mérés pontos (hideg motor, vízszintes helyen álló autó) és az olajszint min és max között félnél van, én még nem töltenék rá.
Ha már hat hónap eltelt a legutóbbi olajcsere óta, akkor magamra hallgatnék és lecserélném az olajat.
A rátöltésről is megoszlanak a vélemények, van aki nem javasolja az olajok keverését, mások szerint semmi baja nem lesz ha azonos viszkozitású, gyári előírásokat teljesítő de eltérő márkájú olajat rátöltesz.

Ez csak privát hozzáállásom, de én hat hónap után (futott kilométertől függetlenül) cserélem.

(#38034) molnarpeter válasza #27070592 (#38033) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Lehet megérné laborba küldeni 1-2 mintát, ha ennyit cserélsz tudnál spórolni vele, környezet terhelést nem is mondom 🤔

(#38035) erdey_a válasza molnarpeter (#38031) üzenetére


erdey_a
őstag

köszi, akkor asszem öntök rá amit kapok a helyi üzletekben.

camelferr: "női" kocsi, ritkán van figyelve az olajszint, így jobbnak látom feltölteni, mint hogy egyszer igen lecsökkenjen a szint. Tippem szerint egyébként nem is lett teljesen feltöltve legutóbb, vagy a szűrő "itta meg" ami hiányzik. 3 hónapja volt olajcsere.

6 havi olajcsere 2021-ben? Ennyire nem hiszel a mérnököknek? :D

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#38036) Hieronymus válasza cappa72 (#38032) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Akkor lehet, ha az utántöltő szintetikus olaj azonos összetételű, mint a petronas syntium.
Ha nem azonos, akkor változhat a viszkozitási tullajdonsága az olajnak, ezzel együtt a kenés is.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#38037) erdey_a válasza Hieronymus (#38036) üzenetére


erdey_a
őstag

mit értesz azonos összetétel alatt? azonos lenne a viszkozitás és azonos a specifikáció.

Vérboci

(#38038) #27070592 válasza molnarpeter (#38034) üzenetére


#27070592
törölt tag

Vitás kérdés. A hat hónap Ford ajánlás
Nem tudom milyen költségek vannak egy laborvizsgálatnál, de milyen konkrétumot tudnának mondani? Ez az olaj (szerintük) még jó?
Spórolni azzal szoktam hogy magam cserélem az olajat és az előző 5liter maradékával át is öblítem a blokkot. Kevesebb maradék fáradt olaj fogja szennyezni és amortizálni a frissen betöltött új olajat.
Környezeti terhelés alatt mit értünk? A lecserélt olajat visszatöltöm az üres dobozába. Most már három ilyen öt literes olajos flakon áll a polcon, a lecserélt szűrőkkel együtt. Ha megunom a látványt, elviszem a helyi hulladékudvarba és leadom, (elvileg) onnan olyan helyre kerül ahol megfelelően ártalmatlanítják (vagy hasznosítják).

(#38039) radi8tor válasza #27070592 (#38038) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne már hogy te még öblögeted is a blokkot olajcserénél a fáradt olajjal. :D
Mondjuk ha fél évente cseréled akkor nagyon nem fáradt az az olaj.

Egyszer anno egy Peugeot-ban kilyukadt az olajdekli. Kb 1 hónapig nem került feltöltésre olajjal a motor. Utána mikor néztem a nívópálcát ugyanolyan tiszta volt mint a flakonban az olaj. Szóval szerintem elég az is, ha hagyunk időt neki kicsorogni mindenhonnan. :D

⭐ Stella

(#38040) erdey_a válasza #27070592 (#38038) üzenetére


erdey_a
őstag

milyen fordra 6 hónap? valami ámérikánus, nyersolajjal hajtottra?
európai ford ajánlás (pl. focusra) 20e km vagy 1 év.

Vérboci

(#38041) Hieronymus válasza erdey_a (#38037) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A szintetikus olajakat több gyártó fejlesztette és nem teljesen azonos az összetételük.
Ha a keverék olajban két adalék vegyi reakcióba lép egymással, bármi előfordulhat, ami rontja az olaj tulajdonságait.

Nyilván annak nem gond, aki eladás előtt pótolja ki az olajveszteséget.
Az antik időkben még az olajcsere részeként alkalmaztak egy mosóolajos öblítést, mielőtt beöntötték a friss motorolajat. De ez ma már túlzás és nem környezetbarát.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#38042) #27070592 válasza radi8tor (#38039) üzenetére


#27070592
törölt tag

Valamit félreérthetően írtam..
Nem a fáradt olajjal öblítek hanem az előző olaj nem használt maradékával. Tehát vettem öt liter olajat, abból 4.25 kell (elvileg) a blokkba (és a szűrőbe) vagyis van cirka 0.75 liter nem használt tiszta motorolajam az öblítéshez (ha nem eszi az autó az olajat és nem töltögetem bele a hat hónap alatt..)
Letelt a hat hónap, tehát veszek öt litert, kimérek belőle 0.75litert, az megy egy egy literes kis olajos flakonban a csomagtérbe, tartalék címszó alatt. Az előző ugyanilyen tartalék olajos flakonból felhasználom a benne lévő olajat a blokk öblítéséhez. Majd betöltöm a blokkba a 4.25liter új olajat és örülök. :)
(kihagytam hogy az öblítés két lépcsős, az első után kézzel át kell forgatni a motort.. ezt egy szervízben nem fogják megcsinálni)

Majd tolok legközelebb egy videót a cseréről. :D Szilveszter napján esedékes. Nincs kavarodás, a másik csere Június 30.

szerk: erdey_a #38040
19 éves 1.8 Zetec blokkom van, ezt rakták a jenkiknél forgalmazott Focusokba is. Ha azokra fél év (vagy 5k mérföld) a megadott csereperiódus, akkor én is azt követem. Lőjjetek le. :DDD húszezret akkor sem gurulnék olajcsere nélkül ha ingyen lenne a benzin.

[ Szerkesztve ]

(#38043) subaruwrc válasza #27070592 (#38042) üzenetére


subaruwrc
félisten

én is 10 ezrenként ledobom belőle
egyszer mentem vele 12 ezerig de már akkor se tetszett a színe meg az állaga.

(#38044) gabor9991 válasza #27070592 (#38042) üzenetére


gabor9991
őstag

Tényleg kíváncsi vagyok hogy azzal a 7 deci olajjal hogy öblíted át a motort?

(#38045) #27070592 válasza subaruwrc (#38043) üzenetére


#27070592
törölt tag

High five! :D

Pár évtizede még sarkosabb volt az ajánlás, három hónapról is olvastam. A téli és nyári olaj eleve más viszkozitású volt.

szerk: gabor9991 akkor tényleg tolok egy videót. :) Nyilván nem lesz tökéletes, de ha a leeresztett "üres" blokkba betöltesz 3deci tiszta olajat a szokott helyen, az átfolyik az olajjáratokon, és kitolja maga előtt a fáradt olajat. Majd kézzel átforgatod a motort és újabb öblítés. Az is kicsorog és lehet betölteni az új olajat.
Nem lesz tökéletes.
Egyébként minden motor eszi egy picit az olajat mert tökéletesen működő lehúzó gyűrű sincs és nem is lesz. Ha egy motorból egyáltalán nem fogy az olaj az általában azt jelenti hogy elégetlen üzemanyag kerül az olajba.

[ Szerkesztve ]

(#38046) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Sziasztok

Láttam a matricán,hogy az előző tulaj 5w40 es olajjal használta a 2008 as 1.8 dízel kkda cmaxot.
Melyiket érdemesebb használni?
Most 5w30 castrol magnatec van benne.

(#38047) erdey_a válasza Hieronymus (#38041) üzenetére


erdey_a
őstag

na jó, de milyen adalék lép reakcióba mivel?
rám hozod a frászt, most akkor kajtassak petronas olaj után? tényleg ér ez ennyit?

Vérboci

(#38048) subaruwrc válasza #27070592 (#38045) üzenetére


subaruwrc
félisten

:C
én úgy vagyok vele hogyha lehet akkor a motorral ne legyen semmi.
értem én hogy környezettudatosság, de ameddig nem a patakba folyatom a fáradt olajat addig szerintem ezzel túl sok kárt nem okoz az ember
cserébe mindig biztos lehetek benne hogy megfelelően van védve a motor

mindezek mellett persze hidegen nem rúgjuk neki :))

(#38049) #27070592 válasza subaruwrc (#38048) üzenetére


#27070592
törölt tag

Ezért volt régebben súlyos hiba amikor valaki jéghideg blokkal szívatóval télen azonnal el is indult. A hideg hengerfalról egy kopottabb motor nyomta a benzint az olajba.
Ma viszont előírás hogy tilos melegíteni, indítás után D és gáz.

(#38050) Pyttawrx válasza subaruwrc (#38048) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sziasztok!
malacfarok mutogatja magát. :).
hibajelenség: napi első indulás 2-8. Próbálgatásra indul. Nyilván nagy fehér füsttel. Utána viszont indul pöcre mindig, akkor is ha pl áll 8-10 órát is. gépre tettük, p007f ismeretlen hibaként hozza. Map szenzort cserértük, neten ezt találtuk. A hiba nem szűnt meg. Szerintetek merre induljak? Üzemanyag szivattyú, v izzító gyertya? Köszi előre is.
ja és menetközben sincs hiba! Húz, van ereje. Olajat, vizet nem eszi, nem füstöl jobban mint kellene!

bocs nem válasz lett volna

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.