Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) cOxeR válasza radi8tor (#13000) üzenetére


cOxeR
Ármester

:)) akkor random kifurkalom az egész alját es meg van oldva... előtte egy astram volt annak ki láttam az alján az utolsó évében, a gázpedál alatt a sarok területen konkrétan ki lehetet látni. ;)

(#13002) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Új vagyok itt és remélem jó helyen kérdezem és előre is megköszönöm a segítő válaszokat.
Az autó egy 2006-os TDCi Fiesta. Gázolaj üzemanyagszűrőt szeretnék cseréltetni benne. Független szervizbe viszem az autót, és más munkák is lennének majd rajta, és én vinném ezt a szűrőt mert gyári ford szűrőt ez a szerviz nem tudja beszerezni. MANN-t, Filtront vagy Meyle-t tudnának, beletenni de én jobban szeretném a gyárit. Itt a Cromax-nál jó áron meg tudnám rendelni, de egy gondom van és ezért jöttem ide tanácsot kérni.
Én nem tudom pontosan, de ha igaz akkor ezen az autón valamiféle fűtés van a szűrőnél. Cromax-ot megkérdeztem, de a náluk kapható gyári Ford szűrőnél ilyen nincsen, de pontosan az a szűrő való az én autómba.
Azt szeretném kérdezni, hogy biztonsággal megvehetem és a szervizben cserélhető a Cromax linken lévő listában lévő gyári Ford szűrő a most benne lévő gyári helyett?
Ez a fűtéses dolog tett bizonytalanná. Ez a szűrő a Cromax-nál Club kártyával 10500 Ft, a szervizben meg 18000 Ft plusz 8000 Ft munkadíj.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#13003) RazoR válasza cOxeR (#13001) üzenetére


RazoR
veterán

Ez milyen Ford amúgy?

(#13004) cOxeR válasza RazoR (#13003) üzenetére


cOxeR
Ármester

Focus mk1 tettem be korábban képet a kocsiról

(#13005) Sub-ZeRo válasza radi8tor (#13000) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azért nem teljesen. Ha alul áll a víz, akkor nem onnan jön, ergó felűről jön be, esetleg oldalró, a lámpatestnél. Az egy dolog, hogy a belső víztől megszabadulsz, de a probléma még fent fog állni. Valahonnan oda került a víz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13006) cOxeR válasza Sub-ZeRo (#13005) üzenetére


cOxeR
Ármester

Látszat megoldás sose jó...

(#13007) DeFranco válasza Sub-ZeRo (#13005) üzenetére


DeFranco
nagyúr

arról nem is beszélve, hogy ázás ugyanúgy lesz, víz ugyanúgy lesz de legalább a fúrás helyén már biztosan rohadni is fog azonnali hatállyal mert meg lett bontva a rétegrend.

(#13008) berek21 válasza Jenne (#13002) üzenetére


berek21
senior tag

Ha jól látom, akkor elektromos csatlakozó is van a szűrőn. Ha igen, akkor valószínűleg azon keresztül történik az üzemanyag hőfokának az ellenőrzése is. Nekem 2.2 tdci van, azon így működik. A MANN szűrővel rosszul jártam, mert a benne levő 3 pin közül egy gyárilag!!! hiányzott, ezért vészüzembe kapcsolt a kocsi. Jó darabig eltartott mire rájöttem a hiba okára, ráadásul, cserélni is csak eréjesebb fellépés után tudtam.

LG Velvet eladó!

(#13009) Jenne válasza berek21 (#13008) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Köszi a választ.
Így néz ki az elektromos fűtés a gyári szűrőben. Külön elég húzós ára van, 20 ezer forint körüli áron vannak a gyári fűtések. Gyárilag az új autókban lévő gázolajszűrőkben ez a fűtés benne van. Akkor kezdődnek a gondok, amikor nem Ford szervizben van cserélve ez a szűrő. A boltokban kaphatók közül, legyen az MANN, Hengst, Sofima, Purflux ...stb azokban ez nincsen benne. Mit tesz a szerelő? Az újat beleteszi az ilyen fűtés nélkül, aztán annyi. Állítólag (Cromax ügyfélszolgálat szerint) a gyári ford szűrőkben sincsen ez benne, hanem a cserekor az eredetiből ki kell csavarozni és áttenni az újba. MANN-ba, Hengst-be ...stb nem is lehet áttenni, mert nincsen meg a helye a szűrőnek, így marad az a megoldás, hogy a melegítő nélkül teszik vissza az új szűrőt. Mindaddig amíg jó idő van nincs is gond, csak majd télen lesz probléma. A gyári Ford szűrőkben, amit a szerviz beletesz azokban sincsen ez a melegítő benne, ki kell venni a régiből és belecsavarni az újba és utána mehet véglegesen a helyére a szűrő. Ezt a Ford szerviz megcsinálja, mert tudja mit kell tenni.
Nagyon azon vagyok, hogy inkább megyek a biztosra, bár ez pár ezer forinttal több költség lenne, hogy inkább elmegyek a Ford szervizbe és ott cseréltetem ki ezt a szűrőt. Ott a gyári Ford szűrő 17.800 Ft plusz 7200 Ft munkadíj, de legalább biztosan jól megcsinálják. Van amin nem érdemes spórolni.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#13010) berek21 válasza Jenne (#13009) üzenetére


berek21
senior tag

Egyetértek. Kicsit többe fáj, de biztosabb. Plusz ha valami gond van, oda vissza is viheted.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet eladó!

(#13011) troll81


troll81
addikt

sziasztok bedobok egy képet mindhárom lett :D remélem még van benne 100 :C

(#13012) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Srácok mennyi fékfolyadék kell egy mk1-es fóka kombiba? Nem tudjátok véletlenül? A könyvben nem találom. :(

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13013) molnarpeter válasza Sub-ZeRo (#13012) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Rajta van a kupakon ;)

(#13014) Sub-ZeRo válasza molnarpeter (#13013) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Oh, ott nem néztem! Köszönöm, holnap megnézem. 😁

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13015) DZs válasza troll81 (#13011) üzenetére


DZs
senior tag

400 ezerrel mennyiért tervezed eladni?

(#13016) Gombinyó válasza DZs (#13015) üzenetére


Gombinyó
őstag

Jó áron elmegy az csak vissza kell tekerni 150re. ;]

(#13017) troll81 válasza DZs (#13015) üzenetére


troll81
addikt

nem lesz eladva.ellenben 300 ezres jelen álásában van, sok autó ezen korban és fele futásteljesítményben egy romhalmaz. :K
mindent időben megkap. olaj szűrők gyertya kopó alkatrészek... megy nekem egyenlőre mindenre elég. nem cserélem le veszek másikat mellé. :K

(#13016) Gombinyó ez biztos nem lesz és ez mindenhol rögzitett km

[ Szerkesztve ]

(#13018) Sub-ZeRo válasza molnarpeter (#13013) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én nem láttam semmit rajta... :F Még a tartályon sem láttam... :F

Szerk: Neten azt írják (youtube-s videó) hogy 1 liter elég kell legyen.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13019) Mi5u válasza embe (#12961) üzenetére


Mi5u
tag

Vagy megcsinálod ez alapján(az általad is linkelt kapcsoló + a kábel hozzá még 5k).

vagy

Én innen vettem egy megfelelő újszerű állapotú bontott kormányt. Szállítással együtt 25e HUF volt. 4 nap alatt meg is érkezik. Csere után meg a linkelt leírás végén ott a programozás menete. Tesztelve, több mint egy éve megelégedéssel használom.

[ Szerkesztve ]

(#13020) molnarpeter válasza Sub-ZeRo (#13018) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

My bad, azt olvastam, milyen kell bele :B ESP nélküliek 0,5-1 liter körüli szoktak lenni, úgyis maradna pár deci, inkább vennék egy fél literest a többit pedig pótolja ki a szerelő :) ESP 1 liter felett általában kicsivel.

[ Szerkesztve ]

(#13021) Sub-ZeRo válasza molnarpeter (#13020) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az, hogy DOT4- rajta van. Azt tudtam. De a mennyiséget nem tudtam. De már megvan. Az 1 liter elég. Azt a 3k-t kibírom. Így is jövőhéten rendelem meg a fékeket, meg a folyadékot. Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13022) molnarpeter válasza Sub-ZeRo (#13021) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Igen, a DOT4-re gondoltam, bocsi :B
Milyen fékeket kap?

[ Szerkesztve ]

(#13023) Sub-ZeRo válasza molnarpeter (#13022) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Semmi gond! ;)

A tárcsák azok gyárik lesznek, a fékpofák is gyárit veszek. Hátra meg a dobféknek meg csak a pofáit cseréltetem, de azok is gyáriak lesznek. Remélem dobot nem kell cserélnem. :B
Vagy van valami jó márka hozzá? ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13024) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Üdv!

Gyújtógyertyát honnan érdemes rendelni és milyet?A Bosch még mindig megéri a felárat?

(#13025) embe válasza Mi5u (#13019) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
Magán a kormányoszlopon a csatlakozás ki van alakítva akkor?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#13026) Jenne válasza Mikulásbá (#13024) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Szerintem maradj a gyári gyertyáknál.
[link] vagy [link]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#13027) Mi5u válasza embe (#13025) üzenetére


Mi5u
tag

Igen, ki van alakítva. A kormányon belüli kábelt kell pótolni csak.
A linkelt leírásban lévő Finis szám amúgy már változott, én Ford szervizben kérdeztem utána.
A bontott kormány amúgy a legegyszerűbb(és olcsóbb is).

[ Szerkesztve ]

(#13028) Mikulásbá válasza Jenne (#13026) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Abból is van több,melyik lenne a jó?Focus,1.8 FFV 125 LE

(#13029) embe válasza Mi5u (#13027) üzenetére


embe
nagyúr

Végül is akkor nekem légzsák nélkül kell vennem, mert akkor elvileg ez jó lenne hozzá, és akkor jelentősen olcsóbb.
Ez a kábel akkor amit említettél benne lenne.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#13030) Sub-ZeRo válasza Mikulásbá (#13024) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem azt mondta annó a szerelőm, hogy Ford-ba csak gyári gyertyát szabad venni. Se Bosch, se más.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13031) Mi5u válasza embe (#13029) üzenetére


Mi5u
tag

Igen, a légzsákot át lehet rakni .
Amit vettem abban a légzsák kivételével benne volt minden, a kapcsolókat is beleértve.

Régi kormányt kiszedtem a leírás szerint , utána a bontott kormányt csak a helyére kellett tenni.
"Programozás" és készen is volt.

[ Szerkesztve ]

(#13032) embe válasza Mi5u (#13031) üzenetére


embe
nagyúr

De ezen pl. van a kihangosítónak, a hifinek is kapcsoló a jobb oldalon. Nekem az a kormány előlapján, a légzsáktól jobbra van. Ez nem kavarhatja meg a dolgokat? Ugyanarra a funkcióra két vezérlő is.
Valahogy lehet azt csekkolni, szétszedés nélkül, hogy a kocsim tudja-e? Vagy az elektronika egyforma mindben, és oda is lehet kábelezve?

szerk:
Igen nekem a leírásban szereplő kormány van.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#13033) Mi5u válasza embe (#13032) üzenetére


Mi5u
tag

Kétfajta kormány létezik 2010-2012 és 2012-2015(facelift-ig).
Az enyém 2011-es ezért még a régi fajta van benne, a tiédbe értelemszerűen az újabb.Ott az audiovezérlés a légzsák jobb gombjába költözött.
A leírásban amúgy pont 2012 utáni Focus-t alakítottak át.

[ Szerkesztve ]

(#13034) Jenne válasza Mikulásbá (#13028) üzenetére


Jenne
senior tag

Én ehhez már nem értek.
Legbiztosabb - akkor ha magad akarod cserélni azokat a gyertyákat -, hogy felhívod az egyik ford szervizt, ott az alvázszám alapján pontosan meg fogják mondani melyik kell az autódba. Lehet, hogy érdemes lenne náluk megvenni, és az tutira biztosan gyári is lesz.
Egy telefont megérne.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#13035) Mi5u válasza Mikulásbá (#13028) üzenetére


Mi5u
tag

(#13036) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Köszi.
Alvázszám alapján a mindenamiford-tól fog jönni.

(#13037) Salex1


Salex1
senior tag

Maradt egy 205/55R16 acélfelnim, téli gumival a Focus II-ről. Most Mondeo IV-ra váltottam, fel tudom rá tenni?
Ahogy néztem mindkét kocsira ugyan olyan felni való, és a gumi is váltóméret a Mondeo-n.

(#13038) embe válasza Salex1 (#13037) üzenetére


embe
nagyúr

Én most vettem MK4-es Mondeo gyári alufelnit, Focus MK3-ra. Felni adatai megegyeznek, gimi váltóméret.
Itt tudsz kerékméretre keresgélni.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#13039) RazoR


RazoR
veterán

(#13040) bajnokpityu válasza Salex1 (#13037) üzenetére


bajnokpityu
félisten

215 a mondeo, nem 205. felmegy, de műszakin nem hinném, h átengedik.

igen, olcsóbb a 205, mint a 215, mégis, ha nem 2-3e az éves futás, én biztosan a gyári méretet venném, ahhoz van kitalálva az autó. semelyik átmérőjű felnihez nem tartozik 205 széles gumi.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#13041) Sethdobaloah válasza RazoR (#13039) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

nekem az előzőből a facelift jobban tetszik. (mármint az tetszik, ez meg nem :) )

...csak én vagyok helikopter?

(#13042) RazoR válasza Sethdobaloah (#13041) üzenetére


RazoR
veterán

Igen az a legeltaláltabb forma, de nekem ez is bejön!

(#13043) DZs válasza RazoR (#13039) üzenetére


DZs
senior tag

Az új i30 és ceed is így néz ki, de ez jobb.

(#13044) cOxeR válasza RazoR (#13039) üzenetére


cOxeR
Ármester

180 paci, 8-as automata, ST. :) Így kellene.

(#13045) embe


embe
nagyúr

Ha valakinek esetleg megtetszik, és nincs a Focus felszereltségében, akkor itt a link a ködlámpa kerethez. Nekem fekete színű műanyag volt. Mondjuk volt 1 hónap mire ideért.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#13046) Sub-ZeRo válasza RazoR (#13039) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

1,5 liter, 3 henger, 150/180 ló... Hát nem tudom... Ilyen motorral nem kéne... Pedig nem rossz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13047) RazoR válasza Sub-ZeRo (#13046) üzenetére


RazoR
veterán

Nem értem én sem ezt a 3 hengeres turbós hülyeséget...
Végletekig kihegyezett motor+turbó=jóval rövidebb élettartam

(#13048) Mikulásbá válasza RazoR (#13047) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Jól látod,fogyasztói társadalom van.Veszel másikat.

(#13049) RazoR válasza Mikulásbá (#13048) üzenetére


RazoR
veterán

Vegyen aki megteheti, én "sajnos" nem! Jelenleg is egy 18 éves G Astrával járok de elvileg a héten meglesz a Fóka végre (10 éves)! :)

(#13050) bajnokpityu válasza RazoR (#13047) üzenetére


bajnokpityu
félisten

azért nem eszik ilyen forrón. sokkal többet tudnak ma a tervezők, mint régen. nézz meg egy 20évvel ezelőtti akkoriban kihegyezett motort, h milyen normákat tudott milyen terljesitmények mellett. és nem ment el annyit a blokk, mint mondjuk 10éve egy nagyobb literteljesitményű modernebb.

szóval nem vagyok arról meggyőződve, h újabb motorgeneráció esetén igaz lenne, h kihegyezettebb=rövidebb élettartam..

crx szivóként tudott 1.6ból 160lovat, pl. vagy integra 2.0literből 200at. nah az ki volt hegyezve. és 100ezrenként generál is volt :) turbóval jóval könnyebb.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.