Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) mtade válasza embe (#18996) üzenetére


mtade
aktív tag

Nekem hála a jó istennek nincs ilyen adatom forscan-nél, így nem idegesít. :DDD

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#19002) ReFleXx válasza embe (#19000) üzenetére


ReFleXx
addikt

ez valami utolag belekerheto extra volt annal? :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#19003) rgeorge válasza rgeorge (#18958) üzenetére


rgeorge
addikt

Ma megtörtént a kapcsolócsere: helyreállt a helyes működés, tényleg az eredeti kapcsoló volt hibás.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#19004) embe válasza ReFleXx (#19002) üzenetére


embe
nagyúr

Nem volt benne. Én szereltem bele. :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#19005) kcsa


kcsa
veterán

Abs kattogás sokadik felvonás :) próbálom behatárolni.

Aki említette, hogy hallja: van esp is a kocsitokban?
Aki nem hallja: nektek van?

(#19006) xEon1337 válasza kcsa (#19005) üzenetére


xEon1337
őstag

Van, de itt DSTC-nek (Dynamic Stability Traction Control) hívják. :)

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#19007) kcsa válasza xEon1337 (#19006) üzenetére


kcsa
veterán

Persze, el kell nevezgetni, de ugyanaz az ATE MK60/70 van mögötte :DDD

(#19008) pn4hvq válasza kcsa (#19005) üzenetére


pn4hvq
senior tag

"Aki nem hallja: nektek van?" - nincs esp
Szerk.: hmm, a Mondeoban van esp, mégsem kattog (2003-as 2.0 TDCi)

[ Szerkesztve ]

(#19009) kcsa válasza pn4hvq (#19008) üzenetére


kcsa
veterán

MK3 Mondeoban Bosch ABS vezérlő van, ezt speciel biztosan tudom, olyanom volt :D

(#19010) kelly416 válasza kcsa (#19005) üzenetére


kelly416
veterán

ESP vagy nincs, vagy nem találtam még rá (nem kattog).

(#19011) mtade


mtade
aktív tag

2006 mondeo van esp, nem kattan. 2007 s-max van esp kattan, 2010 focus van esp, kattan.

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#19012) kcsa válasza mtade (#19011) üzenetére


kcsa
veterán

Hibátlan, köszönöm! (Mondeo Bosch, a másik kettő ATE). Innentől az is kijelenthető lassan, hogy csak ABS-el, vagy más gyártó termékeivel szerelt autók nem kattannak, csak az ATE (Conti) ABS+ESP-vel szereltek.

szerk.: többieknek is köszönöm természetesen :R

[ Szerkesztve ]

(#19013) Senhi válasza kcsa (#19005) üzenetére


Senhi
aktív tag

Jobb később, mint soha: van esp, kattog :) .

(#19014) flymi válasza kcsa (#19012) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nincs esp és nincs katt.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#19015) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Sziasztok,

MK3 Focus esetén úgy vettem észre, hogy nincs jack csatlakozó a rádión, kizárólag egy USB hely középen. Van valami kevés rombolással járó megoldás, hogy össze tudjam lőni a telefonnal?
Esetleg még Bluetooth kihangosító is játszana, ami média átvitelre is képes, ha valahol beszerelik :)

50k-nál kevesebbet szeretnék költeni a mutatványra :B

Köszi előre is a tippeket :R

(#19016) molnarpeter válasza gergobaby (#19015) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Yatour vagy dension gateway?

(#19017) padre71


padre71
tag

Sziasztok!

Adott egy 2005-ös 1.8-as benzines Focus C-Max.

Olyan problémám lenne, hogy sebességben kb 2500-ös fordulat felett már hallhatóan erős búgó hang jön a motor felől.

Először kerékcsapágyra gyanakodtam, de 80-as temponál üresbe rakva nincs búgó hang. Megrángatttam a kerekeket bakon is, nem kotyog, nem hallattszik forgatva se semmi.

A búgó hang csak sebességben, kiengedett kuplung mellett jelentkezik. Ha benyomom a kuplungpedált, akkor megszűnik a búgás, ha kiengedem, akkor újra búg. Mintha kettesben mennék 90-nel.

A fórumokat olvasgatva nyelestengely csapágy hibára gyanakszom.

Ez otthon mennyire szerelhető? Van valahol robbantott ábra erről? A webshopokban nem találtam konkrétan nyelestengely csapágyat, külön ezt nem lehet kapni?

üdv

Zoli

(#19018) pn4hvq válasza padre71 (#19017) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Robbantott ábrát szerintem itt találsz: Link.
Ha megtalálod a csapágyat, akkor cikkszám alapján szerintem tudsz rendelni Bárdi, Unix és társainál.

(#19019) kelly416 válasza gergobaby (#19015) üzenetére


kelly416
veterán

MK2 fókában a kesztyűtartóban van a jack gyári helye. Nem lehet MK3-ban is valahová elrejtve gyárilag?

(#19020) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Kicsit matekoztam és még jó, h ültem. Összeadtam nagy vonalakban mennyit lapátoltam bele az én kis szőrös puttonyos állatkámba, hát nem keveset. A vételárának lassan a háromnegyedét (1m volt) toltam bele, de ebben benne van az alufelni (48k), a vadiúj szett nyárigumi (64k) és minden szerelési díj valamint az utolsó ebayes matrica és kulcstartó is.
Holnap első kerékagy csere párban + két elmaradt szilent + alsó váltótartó bak + szerelési díj + futómű állítás.
Én meg olyanokon agyaltam, hogy kéne neki egy rendes kézi mosás + polír... :DDD
Az idén külsőségekre már nem adok. A kavicsfelverődést akarom még megcsináltatni, ősszel új szett téligumi és kifújt.

Ennyiből már tényleg valami újat és jobbat lehetett volna venni, de utólag nagyon okos tud lenni persze mindenki. :D
Mindegy, mindig is akartam kettes fókát. Most már marad, ha ennyi minden meg lett rajta csinálva. :K
Anya (feleségem) is megtanulhatna rajta vezetni, de egyelőre ódzkodik a dologtól, pedig már rágom a fülét évek óta emiatt.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#19021) patomi válasza flymi (#19020) üzenetére


patomi
őstag

Ennyiből már tényleg valami újat és jobbat lehetett volna venni

Újabbat talán, de nem biztos hogy arra nem kell ennyit, vagy többet költeni.
Én a c-maxba 350k körül toltam bele 2016-óta. Pedig semmi komoly gond nincs vele, csak ami kell.
Ok nekem is benne van egy szett gumi+felni.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#19022) Cyrin válasza flymi (#19020) üzenetére


Cyrin
addikt

Én egyharmadát költöttem, de ha hozzájön az alváz védelem meg a téli gumi akkor túl leszek a felén. Egyébként ezeket egy újabb autón is meg kellett volna csinálni, vezérlés, olajcsere, gyertya csere, gumik, futómű, klímafeltöltés, esetleg alvázvédelem azon is kell, plusz az apróságok.

[ Szerkesztve ]

(#19023) kcsa válasza flymi (#19020) üzenetére


kcsa
veterán

Ha egy kicsit igényesebb az ember a "jó az, csak menjen" kategóriánál, nincs ebben semmi extra. Sajnos.

Én már túlvagyok: minden folyadék cseréje (motor, fék, hűtő, szervo, automata váltó), hozzájuk tartozó szűrők, akku (a biztonság kedvéért), első féktárcsa és betét, első lengéscsillapítók, motortartó bakok, új gumik.

Mindenből prémium márka.

Jön még négy gyertya, és hátsó fékbetét, klímatöltés. És van még valami új nyekergés motor felől, azt még nyomozni kell.

Gondolom sejted, hogy ez se egy százas volt :) Ez egy ilyen sport, és a vételár + karbantartás árából még mindig csak középfapad Dacia épp hogy kijönne, vállalható pl. Vitarához kéne 1m.

Persze ehhez hozzá tartozik, hogy én elég perverz módon szeretem a jó műszaki állapotot :D

(#19024) flymi válasza kcsa (#19023) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Én meg a biztonságot tartom szem előtt. Ezért is lett új szett VP3, stb.
Mondjuk ezzel a kormányszervo-val rendesen beszoptam mármint, hogy 3x kellett cserélni. Most mondjuk rá, h jó. 3000 fölött van egy kis tipikus szervos hangja, de legalább nem visít köszönhetően az új hidraulika csöveknek (is). A hang a szivattyú baja mert ugye nem gyári, hanem felújított és gyanítom az összes ilyen.

Eddig a nagyobb dolgok tételesen:
vezérlés vízpumpával (Gates), gyertyák (NGK), hátsó lengéscsillapítók (Sachs) és spirálrugók (ROC), szűrők, Szatuna légterelő első ajtókra, kartámasz, új hátsó embléma, komplett hátsó futómű javító készlet (Mapco), 3x szervo szivattyú :((( , akku (Bären), jobb első doblemez, első lökös koptató és alsó hűtővédő műanyag lemez (törött volt és lógott én rásegítettem), hosszbordásszíj 2db (Conti), két bontós napellenző és egy jobb hátsó hangszóró, motortér szigetelés, alufelni, egy szett Hankook VP3, szervo hidraulika cső pár + hollander, Volvo-s motorburkolat + csavarok valamint mindenféle folyadék, no és ami most kerül beépítésre alsó váltótartó gumibak (Lemförder), két első kerékagy (Meyle), valamint 3 nap múlva megjön a hátsó kipuff dob, a csővég és a szerelékek (Bosal).

Talán nem hagytam ki semmi fontosat. Én szeretem és szeretném még jobban szeretni ha lenne egy olyan hónap vagy kettő, amikor nem kívánna extra törődést. :D
Utóbbi két alkalommal pedig már felkészítettem a vastagabb cipőre is mert 100-as benyát tankoltam bele. :)
Havonta elég egy teletank úgy vettem észre nagy átlagban, ugye 55 lityis a puttony. Ha 70-80km-t mutat a fedélzeti megtehető távnak akkor szoktam telenyomni, nem várom meg amíg felszívja az utolsó retkes cseppet is a tankból.

Jövőre féktárcsa és fékbetét csere ami fixre van betervezve, a többi csak idő kérdése.

De hogy legyen egy kérdésem is, porvédő lemezt érdemes a kerékagy cserénél megejteni igaz? Úgy tudom h a lemez cseréjéhez le kell venni a tárcsát meg az agyat is, mert mögötte van.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#19025) Cyrin válasza flymi (#19024) üzenetére


Cyrin
addikt

légterelőt és a kartámaszt hol vetted?

(#19026) flymi válasza Cyrin (#19025) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Légterelő Unix, kartámasz ebay.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#19027) DeFranco válasza flymi (#19024) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ne utazd ki a benzint ennyire, negyed tanknal en mar mindenkepp megyek a kutra. A gyakorlatban feltank ala nem szokott menni.

(#19028) Cyrin válasza flymi (#19026) üzenetére


Cyrin
addikt

kartámaszt tudod linkelni?

(#19029) flymi válasza Cyrin (#19028) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

LINK, ettől az eladótól volt, csak 9700 pénzért nem 12k-ért.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#19030) Cyrin válasza flymi (#19029) üzenetére


Cyrin
addikt

Nekem ez jön be tőle

Az oldalra forgathatós támasz nem kell.

Elégedett vagy vele?

(#19031) flymi válasza Cyrin (#19030) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Az enyémet csak előre lehet húzni de nem 100%, hogy forgatható. Talán ezért is volt az egy olcsóbb verzió.
Egy fél óra múlva megnézem pontosan milyen.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#19032) Tsebacsi válasza kelly416 (#19019) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem tudom most megnézni, de nekem vagy a klíma alatti rész rémlik, vagy pedig a középső könyöklőben, mindkét helyen az USB mellett kellene legyen (vagy-vagy alapon). 3,5 gen Focus persze.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#19033) Cyrin válasza flymi (#19026) üzenetére


Cyrin
addikt

Apámnak van ilyen szatuna légterelője a fiestán, semmi levegőt nem neged be, neked mi a tapasztalatod?

nem lenne jobb a kb fele olyan széles Sporty?

(#19034) rellif válasza gergobaby (#19015) üzenetére


rellif
senior tag

Nálam középső könyöklőben van USB és jack csatlakozó is.
Lehet típus függő, de én azt hittem mk3 focus-ban alap a Bluetooth kihangosító.

(#19035) molnarpeter válasza rellif (#19034) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem volt alap.

(#19036) Lefty válasza gergobaby (#19015) üzenetére


Lefty
addikt

Az en mk3 fokamban a kesztyutartoban van usb meg jack is, de van bluetooth is es aux-on keresztul van rajta a telo nalam. Azt jol ertem, hogy nalad gyarilag nincs bluetooth ugye?

(#19037) flymi válasza Cyrin (#19033) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Enged be levegőt már résnyire lehúzott ablaknál is menet közben. Annyi baja van, h hangosabb tőle a kocsi.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#19038) zoltan.bagi válasza Cyrin (#19033) üzenetére


zoltan.bagi
csendes tag

Nekem egy noname légterelő van, keskeny, az ajtó síkjából alig emelkedik ki. Szerintem jól néz ki, de őszintén szólva nincs sok haszna... (Ehhoz képest elég drága) Jön be valamennyi levegő, zaj viszont rengeteg. Levegőbefúvás mellett nincs értelme. (Halkabb és tisztább is az.) Én a mélygarázsban használom. Arra jó, hogy 1 hét állás után sincs állott szag az utastérben. Néha nyáron parkolóban jól jön, persze ha valamelyest védett a hely és úgy merem hagyni.
Meg nem bántam, de összességében nem egy csoda, főleg az árához képest.

(#19039) embe


embe
nagyúr

Azt hogyan tudom meg, hogy környezetvédelmi szempontból milyen euro osztályba tartozik az autóm?

Az online elérhető gépjármű nyilvántartásban megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#19040) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Basszus nem is mondtátok, hogy ne is keressek elől porvédő lemezt! :D
De szemetek vagytok! :P

Hétfőre tolódott a kerékagy csere amúgy. Szerintem hamar meglesznek vele. A két alsó szilent már macerásabbnak tűnik, ránéztem. A motortartó bakra is rápillantottam a bal oldalon, a gumi már egy helyen ki van szakadva és elég avéttasnak tűnik. Jövőre marad szerintem.

Ma is javítottam rajta egy hangyányit saját kezűleg! :DDD Egészen pontosan három alátétet és ugyanennyi csavart tettem be a motortérbe mert egyszerűen hiányzott egy a (gondolom hangszigetelő) szivacsnál valamint a flexibilis cső felett már van ugye hővédő lemez, elől két "menetes szár" áll előre felé, ezekre tekertem még kettőt. Ráadásul nem is egyformák, az egyikre 13-as, a másikra 10-es anya kellett. De most már patent.
Valamint kétkomponensűvel megragasztottam egy törött műanyag elemet. 5 perc után olyan kemény lett mint a beton. Most már nem fogom elhagyni, mert legutóbb majdnem összejött Füléről hazafelé. :) Majd kicsit még esztétikailag rendbe rakom, mert azért a képen is szépen látszik minden IS.

A kartámasz tényleg a kifordítható fajta és igazából engem nem zavar, hogy ilyen. Nem nagyon szoktam piszkálni, csak használni. 9700 pénzért szinte ajándék volt anno.

Elől, közvetlenül a hűtő felett fut ugye a hűtő kiegyenlítő tartály két csöve. Az első lefogatási pontnál már rögtön az egyik ilyen kis patentról letört a két csövet összefogó műanyag klipsz ezt szeretném valahogy pótolni, de nem tudom árulnak-e ilyet darabra és ha igen akkor hol keresgéljek?! Szerelőmet megkérdeztem nála van-e de már előre tudtam, hogy feleslegesen tépem a szám.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#19041) molnarpeter válasza embe (#19039) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Forgalmiban amúgy a V.9 vonatkozik erre, itt egy jó összefoglaló. :)

(#19042) embe válasza molnarpeter (#19041) üzenetére


embe
nagyúr

Ok. Köszi!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#19043) gabor9991 válasza flymi (#19040) üzenetére


gabor9991
őstag

[Ezt] keresed?

(#19044) flymi válasza gabor9991 (#19043) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Majdnem de nem. Amit én keresek ott egy pánton van a két csőnek a helye, itt meg két külön pánt van. Plusz a linken ez egy patentban végződik, az enyémet meg arra a műanyag rombusz mintás elemre kell felcsíptetni.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#19045) kcsa válasza flymi (#19040) üzenetére


kcsa
veterán

Szinte biztos, hogy létezik. (kivéve ha nem :D).

Írj privátban egy alvázszámot, meg egy fotót, hogy hol van pontosan, megpróbálom beazonosítani katalógusból.

(#19046) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok, tudom-tudom szinte lehetetlen elkerülni, de nyest ellen valami ötlet? Hétvégente Balatonnál kellene. Vizes palack nem segít, pedig minap 36 üveggel raktam körbe. :DDD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19047) Mikulásbá válasza TigerCat (#19046) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Most vedlenek a kutyák-macskák,szerezz egy két marék szőrt,azt bele valamilyen hálós zsákocskába,be a motortérbe,amikor leálltál.Ne a meleg motor mellé!

[ Szerkesztve ]

(#19048) TigerCat válasza Mikulásbá (#19047) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kollégámnak van egy cuki kicsi kutyimutyija. Az is megteszi, vagy keressek valami predátor-szörnyállat kutya szőrét?
:DD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19049) Mikulásbá válasza TigerCat (#19048) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha olyan kicsi,zárt be éjszakára a motortérbe. :B

(#19050) radi8tor válasza TigerCat (#19046) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tudom mennyire hasznosak ezek, de már 15 éve árul Conrad ilyeneket: [link]

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.